Jūra savaitgalį nusinešė dviejų žmonių gyvybes, upėje nuskendo vyras, tvenkinyje – vaikas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skelbia informaciją apie nelaimių kupiną birželio paskutinį savaitgalį. Tad duomenys yra iki liepos 1 d. Tas savaitgalis buvo tragiškas šalies gyventojams ir įtemptas  ugniagesiams gelbėtojams. Per 3 dienas ugniagesiai išgelbėjo 2 skęstančius žmones ir ištraukė 2 skenduolius.

Šeštadienį buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Melnragėje, Baltijos jūroje skęsta vaikas. Tuo metu jūroje šėlo audra, ritosi didžiulės bangos. Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Ernesto Butvilo, gelbėjimo operacija buvo labai sudėtinga.

„Atvykę ugniagesiai gelbėtojai maždaug už 100 m nuo kranto pamatė skęstantį vyrą. Netrukus jie pastebėjo ir vandenyje plūduriuojančią mergaitę. Vyras, matyt, bandė gelbėti skęstančią mergaitę, tačiau jam pritrūko jėgų, jis mėgino parplaukti į krantą, tačiau jo nebepasiekė. Žmogus paniro po vandeniu. Ugniagesiai narai šoko į vandenį gelbėti skęstančiųjų. Vienas naras priplaukė prie mergaitės. Ji sureagavo – pakėlė galvą ir ranką. Sąmoningą ir sušalusią mergaitę naras sėkmingai partempė į krantą. Ji buvo perduota medikams ir išvežta į ligoninę.“

Ieškoti vandenyje dingusio vyro į pagalbą buvo pasitelkti pasieniečių kateriai „Mingė“ ir „Boomeranger“ bei sraigtasparnis. Po kurio laiko vyro kūną rado paplūdimio gelbėtojai, jo ieškoję su vandens motociklais. Medikai konstatavo jo mirtį.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo šeši Klaipėdos PGV 1-osios komandos 4 pamainos ugniagesiai gelbėtojai. Gelbėjimo operacijai vadovavo gelbėjimo darbų vadovas Arvydas Mickus ir pamainos vadas Remigijus Kasparavičius. Mergaitę iš Baltijos bangų ištraukė ugniagesys naras Antanas Kipšas.

Sekmadienį vakare Klaipėdos PGV ugniagesiai gelbėtojai vėl skubėjo į pajūrį. 18 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Smiltynėje, jūroje skęsta vyras. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, vyro jau nesimatė. Jo ieškojo 2 ugniagesiai narai, 3 ugniagesiai gelbėtojai plaukikai, 3 paplūdimio gelbėtojai ir vienas paplūdimio gelbėtojas su vandens motociklu. Po pusvalandžio paiešką pradėjo sraigtasparnis. 21 val. dėl artėjančios audros paieška buvo nutraukta. Pirmadienį, liepos 1 d., ugniagesiai gelbėtojai paieškos darbus tęsė naudodami droną.

Penktadienį buvo gautas pranešimas, kad Prienuose, Nemune prie tilto, skęsta vyras, jo gelbėti šoko šalia buvę žmonės. Atvykus ugniagesiams, vandenyje už 60 m nuo kranto buvo du vyrai. Ugniagesiai gelbėjimo valtimi juos pargabeno į krantą. Skendęs vyras perduotas greitosios pagalbos medikams.

Penktadienį 22 val. pranešta, kad Anykščių rajone, Šventosios upėje, prieš 40 minučių paniro vyras. Atvykę ugniagesiai išžvalgė dalį upės ir pakrantės, tačiau skenduolio nerado. Dėl tamsos paieška buvo nutraukta. Ji pratęsta šeštadienį. Po pietų skenduolis buvo rastas už 8 m nuo kranto.

Sekmadienį per pietus buvo gautas pranešimas, kad Plungės rajone tvenkinyje nuskendo 2 metų vaikas. Iki atvykstant ugniagesiams mergaitę ištraukė ir gaivino giminaičiai. Atvykę ugniagesiai tęsė gaivinimą, atvyko medikai, kurie jau ugniagesiams išvykus konstatavo vaiko mirtį.

Sekmadienio pavakare pranešta, kad Klaipėdoje, II-ojoje Melnragėje, jūroje skęsta žmogus. Skendusią moterį ištraukė pajūrio gelbėtojai. O vėlų vakarą pranešta, kad Alytaus rajone, Ilgio ežere skęsta žmogus. Jis buvo ištrauktas į krantą iki atvykstant ugniagesiams. Jį gaivino medikai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai atliko 199 gelbėjimo darbus vandenyje. Jų metu jie ištraukė 59 skenduolius, iš jų vieną vaiką, ir išgelbėjo 17 žmonių, iš jų 3 vaikus. Vien birželio mėnesį ugniagesiai ištraukė 20 nuskendusių žmonių, iš jų vieną vaiką. Pernai birželį ugniagesiai ištraukė 13 nuskendusių žmonių.

Pernai sausio-birželio mėnesiais ugniagesiai gelbėtojai atliko 200 gelbėjimo darbų vandenyje, ištraukė 45 nuskendusius žmones, iš jų 2 vaikus, 28 gyventojus išgelbėjo, iš jų vieną vaiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite