Juokų ir melagių dienos išvakarėse – ilgas Tarybos posėdis

Kovo 31-ąją į posėdį susirinko 21 Šilutės r. savivaldybės tarybos narys iš 25. Yra ir naujienų.

Naujas Tarybos narys

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovei Savivaldybės taryboje Daivai Žebelienei tapus Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, jos vietą Taryboje pagal komiteto rinkimų sąrašą užėmė Vladas Kainovaitis, kuris nusprendė atsisakyti mandato. Tad posėdyje pristatytas V. Kainovaitį  pakeičiantis naujas politikas – Arūnas Jagminas, UAB „Šilutės polderiai“ direktorius, kuriam meras Vytautas Laurinaitis įteikė Tarybos nario ženklelį. A. Jagminas dirbs Socialinių reikalų komitete.

Pagarba Ukrainai

Tarybos nariai tylos minute pagerbė žuvusių Ukrainos gynėjų atminimą. Meras vėliau informavo, kad Ukrainos savivaldybei, su kuria Šilutę sieja bendradarbiavimo sutartis, jau pervesta 10 tūkst. eurų. Tai dalis Tarybos narių skirtųjų lėšų, kurias kas mėnesį jie gauna su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Dar 14 tūkst. eurų bus pervesta gavus atsakymą, kad pinigai pasiekė partnerius. Tie 14 tūkstančių  – tai ne tik Tarybos narių aukos dalis, bet ir įplaukos į Savivaldybės atidarytą aukų Ukrainai sąskaitą. Iš viso būtų 24 tūkst. Eur.

Skubos tvarka Taryba nusprendė rajone įsteigti dvi grupes ir 3 klases, jos vadinamos išlyginamosiomis, iš Ukrainos atvykusiems vaikams. 1-4 vaikai sudaro išlyginamąją grupę, 5-15 mokinių – tokią klasę. 86 Ukrainos vaikai lanko 13 rajono ugdymo įstaigų: iš šio skaičiaus 28 – ikimokyklinio amžiaus, kiti – penktų-vienuoliktų klasių. Švėkšnoje yra 14 mokinių, Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – 29. Tad politikai leido Švėkšnoje įsteigti dvi grupes, M. Jankaus mokykloje – 3 klases: dvi pradinukų ir 1 vyresniųjų mokinių. Lėšų skirs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Posėdžiavo tris valandas

Užsimota apsvarstyti 58 sprendimus, tad tam prireikė trijų valandų. Ne viskam pritarta. Dėl poros projektų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo itin reikšmingi tvarkant Šilutę, prisidedant prie turizmo plėtros, politikai rinksis dar kartą, tam skirs ir dar vieną Tarybos posėdį.

Plačiau apie šiuos skubos tvarka Tarybai pateiktus projektus, kuriuose Šilutės savivaldybė ketina dalyvauti su partneriais iš Lenkijos, Latvijos ir kt., informuosime vėliau. Projektai būtų finansuojami iš ES fondų, tačiau tektų prisidėti ir Šilutės savivaldybei. Sumos – milijonai eurų, tad ir Šilutės dalis būtų nemenka. Tarybos nariai pasiūlė į viską įsigilinti ir tik tada apsispręsti. Jų nuomone, laiko užteks, nesuvėluos.

Apie bažnyčias

Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčiai skirta 10 tūkst. eurų. Darbų ten suplanuota daug, anot mero, ši parama būtų tik pradžia. Tarybos narė Daiva Plikšnienė svarstė, kad Švėkšnos bažnyčia garsina kraštą, ten yra mačiusi gausybę vestuvininkų, tad ir parapijos tikintieji turėtų prisidėti.

Meras paaiškino, kad Savivaldybė remia religines bendruomenes, kurios teikia projektus, ieško ir gauna valstybės ar kitų lėšų. Jau esą prašoma 25 tūkst. eurų pridėti Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios stogui pakeisti, reikia galutinai sutvarkyti bažnyčią Ramučiuose. Ten tikintieji įdėjo ir savo lėšų. Meras akcentavo, kad Savivaldybė pagal Tarybos nustatytą tvarką tik prideda lėšų. Prie Švėkšnos dar teksią grįžti, nes visų suplanuotų darbų vertė viršija milijoną eurų.

Tarybos narys Zigmantas Merliūnas, beje, pats švėkšniškis,  Švėkšnos bažnyčią pavadino vienu didingiausių bažnytinio paveldo objektų. Tie 10 tūkstančių eurų esą kaip lašas jūroje. Prisidės ir parapija, kuri nusipelno padėkos už rūpinimąsi šventove ir jos saugojimą.

Kodėl Katyčių mokyklos skyrius bus Vainuto, o ne Žemaičių Naumiesčio gimnazijos?

Jau esame informavę, kad nuo rudens Katyčių pagrindinė mokykla lieka Vainuto gimnazijos Katyčių skyriumi. Tam pritarta. Tačiau pasiginčijus.

Tarybos narė D. Plikšnienė teigė, jog Katyčius ir Žemaičių Naumiestį jungia ir autobuso maršrutas, o į Vainutą jo nėra. Būsią sunkumų Katyčių mokinių tėvams. Meras atsakė, kad tėvų valia rinktis vieną ar kitą gimnaziją, taip esą ir dabar. Jeigu Katyčiuose į vyresnes klases susirinks bent po 8 mokinius, išliks ir pagrindinis ugdymas.

Jei meras nebūtų iš Vainuto…

Vainuto gimnazija ugdo ir mažuosius, ir pradinukus, ten veikia pagrindinio ugdymo ir gimnazijos klasės. Opozicijos atstovo Z. Merliūno tai neįtikino: „Vainutas pasirinktas dėl mero ambicijų…“ Tiesa, meras V. Laurinaitis gyvena Vainute.

Buvo posėdyje ir kitų reikalų, susijusių su Bikavėnų kaimo bendruomenės prašymais, ten irgi Vainuto seniūnija… Tad opozicijos atstovai vis mynė merui ant kulnų. V. Laurinaitis to nepraleido negirdomis, atšovęs, iš Švėkšnos yra 4 Tarybos nariai, tai gal ir bažnyčiai ten pinigų neskirti, ir nieko kito nedaryti?

Pritarta Bikavėnų bendruomenės prašymui pagal panaudos sutartį 5 metams perduoti vietos mokyklos pastatą. D. Plikšnienė pagyrė bikavėniškius, kad tvarkosi, pastatą prikelia gyvenimui, saugo, kad kas neprivatizuotų. Tik kodėl 5 metams? Gal 10-iai reikėtų? Į tai meras pajuokavo: „Bijom ilgiau, nes ten Vainuto seniūnija…“

Tarybos narys Sigitas Majus Bikavėnų bendruomenę pavadino pavyzdžiu kitoms, kaip saugoti savo aplinką, kurti, daryti: ir mokyklos pastatą saugo, ir laisvalaikio aikštelę su įranga darys. Tad pritarta ir šiam bikavėniškių sumanymui.

Apie kitus reikalus informuosime vėliau.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite