Juokų ir melagių dienos išvakarėse – ilgas Tarybos posėdis

Kovo 31-ąją į posėdį susirinko 21 Šilutės r. savivaldybės tarybos narys iš 25. Yra ir naujienų.

Naujas Tarybos narys

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovei Savivaldybės taryboje Daivai Žebelienei tapus Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, jos vietą Taryboje pagal komiteto rinkimų sąrašą užėmė Vladas Kainovaitis, kuris nusprendė atsisakyti mandato. Tad posėdyje pristatytas V. Kainovaitį  pakeičiantis naujas politikas – Arūnas Jagminas, UAB „Šilutės polderiai“ direktorius, kuriam meras Vytautas Laurinaitis įteikė Tarybos nario ženklelį. A. Jagminas dirbs Socialinių reikalų komitete.

Pagarba Ukrainai

Tarybos nariai tylos minute pagerbė žuvusių Ukrainos gynėjų atminimą. Meras vėliau informavo, kad Ukrainos savivaldybei, su kuria Šilutę sieja bendradarbiavimo sutartis, jau pervesta 10 tūkst. eurų. Tai dalis Tarybos narių skirtųjų lėšų, kurias kas mėnesį jie gauna su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Dar 14 tūkst. eurų bus pervesta gavus atsakymą, kad pinigai pasiekė partnerius. Tie 14 tūkstančių  – tai ne tik Tarybos narių aukos dalis, bet ir įplaukos į Savivaldybės atidarytą aukų Ukrainai sąskaitą. Iš viso būtų 24 tūkst. Eur.

Skubos tvarka Taryba nusprendė rajone įsteigti dvi grupes ir 3 klases, jos vadinamos išlyginamosiomis, iš Ukrainos atvykusiems vaikams. 1-4 vaikai sudaro išlyginamąją grupę, 5-15 mokinių – tokią klasę. 86 Ukrainos vaikai lanko 13 rajono ugdymo įstaigų: iš šio skaičiaus 28 – ikimokyklinio amžiaus, kiti – penktų-vienuoliktų klasių. Švėkšnoje yra 14 mokinių, Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – 29. Tad politikai leido Švėkšnoje įsteigti dvi grupes, M. Jankaus mokykloje – 3 klases: dvi pradinukų ir 1 vyresniųjų mokinių. Lėšų skirs Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Posėdžiavo tris valandas

Užsimota apsvarstyti 58 sprendimus, tad tam prireikė trijų valandų. Ne viskam pritarta. Dėl poros projektų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo itin reikšmingi tvarkant Šilutę, prisidedant prie turizmo plėtros, politikai rinksis dar kartą, tam skirs ir dar vieną Tarybos posėdį.

Plačiau apie šiuos skubos tvarka Tarybai pateiktus projektus, kuriuose Šilutės savivaldybė ketina dalyvauti su partneriais iš Lenkijos, Latvijos ir kt., informuosime vėliau. Projektai būtų finansuojami iš ES fondų, tačiau tektų prisidėti ir Šilutės savivaldybei. Sumos – milijonai eurų, tad ir Šilutės dalis būtų nemenka. Tarybos nariai pasiūlė į viską įsigilinti ir tik tada apsispręsti. Jų nuomone, laiko užteks, nesuvėluos.

Apie bažnyčias

Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčiai skirta 10 tūkst. eurų. Darbų ten suplanuota daug, anot mero, ši parama būtų tik pradžia. Tarybos narė Daiva Plikšnienė svarstė, kad Švėkšnos bažnyčia garsina kraštą, ten yra mačiusi gausybę vestuvininkų, tad ir parapijos tikintieji turėtų prisidėti.

Meras paaiškino, kad Savivaldybė remia religines bendruomenes, kurios teikia projektus, ieško ir gauna valstybės ar kitų lėšų. Jau esą prašoma 25 tūkst. eurų pridėti Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios stogui pakeisti, reikia galutinai sutvarkyti bažnyčią Ramučiuose. Ten tikintieji įdėjo ir savo lėšų. Meras akcentavo, kad Savivaldybė pagal Tarybos nustatytą tvarką tik prideda lėšų. Prie Švėkšnos dar teksią grįžti, nes visų suplanuotų darbų vertė viršija milijoną eurų.

Tarybos narys Zigmantas Merliūnas, beje, pats švėkšniškis,  Švėkšnos bažnyčią pavadino vienu didingiausių bažnytinio paveldo objektų. Tie 10 tūkstančių eurų esą kaip lašas jūroje. Prisidės ir parapija, kuri nusipelno padėkos už rūpinimąsi šventove ir jos saugojimą.

Kodėl Katyčių mokyklos skyrius bus Vainuto, o ne Žemaičių Naumiesčio gimnazijos?

Jau esame informavę, kad nuo rudens Katyčių pagrindinė mokykla lieka Vainuto gimnazijos Katyčių skyriumi. Tam pritarta. Tačiau pasiginčijus.

Tarybos narė D. Plikšnienė teigė, jog Katyčius ir Žemaičių Naumiestį jungia ir autobuso maršrutas, o į Vainutą jo nėra. Būsią sunkumų Katyčių mokinių tėvams. Meras atsakė, kad tėvų valia rinktis vieną ar kitą gimnaziją, taip esą ir dabar. Jeigu Katyčiuose į vyresnes klases susirinks bent po 8 mokinius, išliks ir pagrindinis ugdymas.

Jei meras nebūtų iš Vainuto…

Vainuto gimnazija ugdo ir mažuosius, ir pradinukus, ten veikia pagrindinio ugdymo ir gimnazijos klasės. Opozicijos atstovo Z. Merliūno tai neįtikino: „Vainutas pasirinktas dėl mero ambicijų…“ Tiesa, meras V. Laurinaitis gyvena Vainute.

Buvo posėdyje ir kitų reikalų, susijusių su Bikavėnų kaimo bendruomenės prašymais, ten irgi Vainuto seniūnija… Tad opozicijos atstovai vis mynė merui ant kulnų. V. Laurinaitis to nepraleido negirdomis, atšovęs, iš Švėkšnos yra 4 Tarybos nariai, tai gal ir bažnyčiai ten pinigų neskirti, ir nieko kito nedaryti?

Pritarta Bikavėnų bendruomenės prašymui pagal panaudos sutartį 5 metams perduoti vietos mokyklos pastatą. D. Plikšnienė pagyrė bikavėniškius, kad tvarkosi, pastatą prikelia gyvenimui, saugo, kad kas neprivatizuotų. Tik kodėl 5 metams? Gal 10-iai reikėtų? Į tai meras pajuokavo: „Bijom ilgiau, nes ten Vainuto seniūnija…“

Tarybos narys Sigitas Majus Bikavėnų bendruomenę pavadino pavyzdžiu kitoms, kaip saugoti savo aplinką, kurti, daryti: ir mokyklos pastatą saugo, ir laisvalaikio aikštelę su įranga darys. Tad pritarta ir šiam bikavėniškių sumanymui.

Apie kitus reikalus informuosime vėliau.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite