Jubiliejinis Meno ir sporto mokyklos koncertas

Balandžio 22-ąją Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos bendruomenė šventė šios įstaigos 15 metų veiklos sukaktį. Šiuo metu muzikos, dailės bei sporto paslapčių joje mokosi 270 mokinių, dirba 15 pedagogų.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

 

Minėta mokymo įstaiga buvo įkurta 2001 metais ir vadinosi Papildomojo ugdymo mokykla, tuo metu jai vadovavo direktorius Kęstutis Bytautas. Pradėjusi nuo vos kelių sporto šakų bei muzikos klasių, mokykla sparčiai plėtėsi – įkūrė Dailės skyrių, keletą naujų sporto šakų. 2013 m. mokyklai buvo suteiktas Meno ir sporto mokyklos vardas.
Gražiai mokyklos sukakties progai skirtas koncertas vyko Pagėgių kultūros centre. Tą dieną čia sugužėjo pilnutėlė salė žiūrovų, į kuriuos jaunatviškai ir drąsiai kreipėsi renginio vedėjos – Muzikos skyriaus mokinės Kamilė Jankevičiūtė ir Roberta Valentina Zubrickaitė. Koncertą pradėjo mokyklos jaunių choras su M. Jackson daina ,,O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarusi mokyklos direktorė Evelina Norkienė sakė, jog prieš 15 metų ši mokykla buvo įkurta tam, kad vaikų, augančių šiame gražiame Pagėgių krašte, vaikystė ir jaunystė būtų intelektualiai turtingesnė. Ji džiaugėsi, kad per 15 mokyklos gyvavimo metų tuo pasinaudojo daugiau nei tūkstantis Pagėgių savivaldybės vaikų. Direktorė pabrėžė, kad meninis ir sportinis ugdymas nėra profesionalaus muzikanto, dailininko ar sportininko rengimas – tai visapusiškai išsilavinusios, dvasiškai bei fiziškai stiprios asmenybės ugdymas. ,,Tokios asmenybės yra laimingos ir dovanoja pasauliui gėrį bei taiką. Ten, kur nėra laimingų žmonių, nėra kultūros – vyksta karas“, – sakė mokyklos vadovė. Kai kuriems jauniems muzikantams ir sportininkams ši mokykla tampa kelio pradžia – ne vienas, pabaigęs šią mokyklą, toliau žengia savo srities keliu kaip profesionalas.
Mokyklos bendruomenę pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, jis įteikė atminimo dovaną ir negailėjo gražių žodžių. K. Komskis pabrėžė Meno ir sporto mokyklos svarbą Pagėgių kraštui, būdamas Vilniuje jis dažnai išgirsta apie šios mokyklos mokinių pasiekimus respublikoje bei už jos ribų.
Jam pritarė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kuris šventės metu dėkojo mokyklos direktorei bei visai bendruomenei už Pagėgių krašto vardo garsinamą. Meras taip pat užsiminė apie būsimą Pagėgių baseiną, kuris atvers naujas galimybes tiek šiai mokyklai, tiek ir visiems savivaldybės gyventojams.
Mokyklos bendruomenę sveikino ir kiti garbūs svečiai: Pagėgių savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai – Vaclovas Navickas, Loreta Chasijeva, Jūratė Mažutienė bei Nijolė Ulberkytė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių viešosios bibliotekos direktorė Elytė Stankevičienė, M. Jankaus muziejaus darbuotoja Lina Vasiliauskaitė, buvęs mokyklos direktorius Kęstutis Bytautas. Visiems svečiams, mokyklos rėmėjams, buvusiems bei dabar dirbantiems mokytojams buvo įsegta po draugystės ženklelį.
Buvę mokytojai Jurgita, Inesa bei Tomas padovanojo muzikinį kūrinį.
Renginio metu koncertavo mokyklos mokiniai – vieni dainavo, kiti skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais bei akordeonais. Gitarisčių ansamblis atliko mokyklos mokinės Emos Grodeckaitės sukurtą dainą ,,Perkūno dukra“. Savo dainomis sušildė buvusios mokyklos mokinės Airida ir Emilija, toliau tęsiančios savo muzikinę karjerą, bei mokytoja Regina.
Renginio svečiams ramiai sėdėti ir mėgautis koncertu neleido šiais metais susikūręs mišrus instrumentinis ansamblis – į sceną buvo pakviestas savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė. Svečiai turėjo prisidėti prie ansamblio ir pabandyti pajausti muzikanto dalią. Po šios naujos patirties meras juokavo, jog jam labai patikę, bet džiaugėsi, kad neteko dainuoti.
Žiūrovams buvo paruošta viktorina. Mokyklos mokiniai uždavė po penkis klausimus iš dailės, muzikos bei sporto sričių. Už kiekvieną teisingą atsakymą buvo galima laimėti rašiklį su mokyklos inicialais.
Visą mėnesį mokyklos dailės skyriaus mokiniai dalyvavo konkurse ,,Linkėjimai mokyklai“.
Vaikų darbai buvo eksponuojami salėje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Ambarcumian įteikė rėmėjų dovanas šio konkurso nugalėtojoms – Liepai Rukštelytei, Martynai Šimkutei ir Aurelijai Jankauskytei.
Didele renginio staigmena tapo mokyklos sportininkai. Iš pradžių žiūrovus sužavėjo scenoje su sportine apranga pasirodęs krepšininkas Rokas Serapinas, kuris atliko Maroon 5 kūrinį „Sugar“. Po šios dainos įvairių sporto šakų atstovai demonstravo pačių sukurtą šokį ir visus žiūrovus kvietė pašokti kartu.
Šventę vainikavo paslaptingos koduotės natų atkodavimas. Visi renginio dalyviai turėjo solfedžiuoti kodo natas ir taip atskleisti paslaptį. Pasirodo, buvo užkoduota visiems puikiai žinoma grupės ,,Bavarija“ daina „Mes-čia“. O bedainuojant į salę buvo įvežtas pagrindinis šventės akcentas – įspūdingas tortas, kurį dovanojo savivaldybės meras Virginijus Komskis bei administracija.

Kol šventės dalyviai, svečiai bei žiūrovai dainavo: ,,Mes – čia, būryje savų draugų, širdys plaka šiuo ritmu, mes dainuojame kartu“, buvo įvežtas šventinis tortas.

Dominykas Norkus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite