Jubiliejinis Meno ir sporto mokyklos koncertas

Balandžio 22-ąją Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos bendruomenė šventė šios įstaigos 15 metų veiklos sukaktį. Šiuo metu muzikos, dailės bei sporto paslapčių joje mokosi 270 mokinių, dirba 15 pedagogų.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

 

Minėta mokymo įstaiga buvo įkurta 2001 metais ir vadinosi Papildomojo ugdymo mokykla, tuo metu jai vadovavo direktorius Kęstutis Bytautas. Pradėjusi nuo vos kelių sporto šakų bei muzikos klasių, mokykla sparčiai plėtėsi – įkūrė Dailės skyrių, keletą naujų sporto šakų. 2013 m. mokyklai buvo suteiktas Meno ir sporto mokyklos vardas.
Gražiai mokyklos sukakties progai skirtas koncertas vyko Pagėgių kultūros centre. Tą dieną čia sugužėjo pilnutėlė salė žiūrovų, į kuriuos jaunatviškai ir drąsiai kreipėsi renginio vedėjos – Muzikos skyriaus mokinės Kamilė Jankevičiūtė ir Roberta Valentina Zubrickaitė. Koncertą pradėjo mokyklos jaunių choras su M. Jackson daina ,,O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarusi mokyklos direktorė Evelina Norkienė sakė, jog prieš 15 metų ši mokykla buvo įkurta tam, kad vaikų, augančių šiame gražiame Pagėgių krašte, vaikystė ir jaunystė būtų intelektualiai turtingesnė. Ji džiaugėsi, kad per 15 mokyklos gyvavimo metų tuo pasinaudojo daugiau nei tūkstantis Pagėgių savivaldybės vaikų. Direktorė pabrėžė, kad meninis ir sportinis ugdymas nėra profesionalaus muzikanto, dailininko ar sportininko rengimas – tai visapusiškai išsilavinusios, dvasiškai bei fiziškai stiprios asmenybės ugdymas. ,,Tokios asmenybės yra laimingos ir dovanoja pasauliui gėrį bei taiką. Ten, kur nėra laimingų žmonių, nėra kultūros – vyksta karas“, – sakė mokyklos vadovė. Kai kuriems jauniems muzikantams ir sportininkams ši mokykla tampa kelio pradžia – ne vienas, pabaigęs šią mokyklą, toliau žengia savo srities keliu kaip profesionalas.
Mokyklos bendruomenę pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, jis įteikė atminimo dovaną ir negailėjo gražių žodžių. K. Komskis pabrėžė Meno ir sporto mokyklos svarbą Pagėgių kraštui, būdamas Vilniuje jis dažnai išgirsta apie šios mokyklos mokinių pasiekimus respublikoje bei už jos ribų.
Jam pritarė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kuris šventės metu dėkojo mokyklos direktorei bei visai bendruomenei už Pagėgių krašto vardo garsinamą. Meras taip pat užsiminė apie būsimą Pagėgių baseiną, kuris atvers naujas galimybes tiek šiai mokyklai, tiek ir visiems savivaldybės gyventojams.
Mokyklos bendruomenę sveikino ir kiti garbūs svečiai: Pagėgių savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai – Vaclovas Navickas, Loreta Chasijeva, Jūratė Mažutienė bei Nijolė Ulberkytė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių viešosios bibliotekos direktorė Elytė Stankevičienė, M. Jankaus muziejaus darbuotoja Lina Vasiliauskaitė, buvęs mokyklos direktorius Kęstutis Bytautas. Visiems svečiams, mokyklos rėmėjams, buvusiems bei dabar dirbantiems mokytojams buvo įsegta po draugystės ženklelį.
Buvę mokytojai Jurgita, Inesa bei Tomas padovanojo muzikinį kūrinį.
Renginio metu koncertavo mokyklos mokiniai – vieni dainavo, kiti skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais bei akordeonais. Gitarisčių ansamblis atliko mokyklos mokinės Emos Grodeckaitės sukurtą dainą ,,Perkūno dukra“. Savo dainomis sušildė buvusios mokyklos mokinės Airida ir Emilija, toliau tęsiančios savo muzikinę karjerą, bei mokytoja Regina.
Renginio svečiams ramiai sėdėti ir mėgautis koncertu neleido šiais metais susikūręs mišrus instrumentinis ansamblis – į sceną buvo pakviestas savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė. Svečiai turėjo prisidėti prie ansamblio ir pabandyti pajausti muzikanto dalią. Po šios naujos patirties meras juokavo, jog jam labai patikę, bet džiaugėsi, kad neteko dainuoti.
Žiūrovams buvo paruošta viktorina. Mokyklos mokiniai uždavė po penkis klausimus iš dailės, muzikos bei sporto sričių. Už kiekvieną teisingą atsakymą buvo galima laimėti rašiklį su mokyklos inicialais.
Visą mėnesį mokyklos dailės skyriaus mokiniai dalyvavo konkurse ,,Linkėjimai mokyklai“.
Vaikų darbai buvo eksponuojami salėje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Ambarcumian įteikė rėmėjų dovanas šio konkurso nugalėtojoms – Liepai Rukštelytei, Martynai Šimkutei ir Aurelijai Jankauskytei.
Didele renginio staigmena tapo mokyklos sportininkai. Iš pradžių žiūrovus sužavėjo scenoje su sportine apranga pasirodęs krepšininkas Rokas Serapinas, kuris atliko Maroon 5 kūrinį „Sugar“. Po šios dainos įvairių sporto šakų atstovai demonstravo pačių sukurtą šokį ir visus žiūrovus kvietė pašokti kartu.
Šventę vainikavo paslaptingos koduotės natų atkodavimas. Visi renginio dalyviai turėjo solfedžiuoti kodo natas ir taip atskleisti paslaptį. Pasirodo, buvo užkoduota visiems puikiai žinoma grupės ,,Bavarija“ daina „Mes-čia“. O bedainuojant į salę buvo įvežtas pagrindinis šventės akcentas – įspūdingas tortas, kurį dovanojo savivaldybės meras Virginijus Komskis bei administracija.

Kol šventės dalyviai, svečiai bei žiūrovai dainavo: ,,Mes – čia, būryje savų draugų, širdys plaka šiuo ritmu, mes dainuojame kartu“, buvo įvežtas šventinis tortas.

Dominykas Norkus

Hits: 30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite