Jubiliejinis Meno ir sporto mokyklos koncertas

Balandžio 22-ąją Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos bendruomenė šventė šios įstaigos 15 metų veiklos sukaktį. Šiuo metu muzikos, dailės bei sporto paslapčių joje mokosi 270 mokinių, dirba 15 pedagogų.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

Mokyklos mokiniai dainavo, skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais, akordeonais, gitaromis.

 

Minėta mokymo įstaiga buvo įkurta 2001 metais ir vadinosi Papildomojo ugdymo mokykla, tuo metu jai vadovavo direktorius Kęstutis Bytautas. Pradėjusi nuo vos kelių sporto šakų bei muzikos klasių, mokykla sparčiai plėtėsi – įkūrė Dailės skyrių, keletą naujų sporto šakų. 2013 m. mokyklai buvo suteiktas Meno ir sporto mokyklos vardas.
Gražiai mokyklos sukakties progai skirtas koncertas vyko Pagėgių kultūros centre. Tą dieną čia sugužėjo pilnutėlė salė žiūrovų, į kuriuos jaunatviškai ir drąsiai kreipėsi renginio vedėjos – Muzikos skyriaus mokinės Kamilė Jankevičiūtė ir Roberta Valentina Zubrickaitė. Koncertą pradėjo mokyklos jaunių choras su M. Jackson daina ,,O mes – vaikai, o mes – pasaulis“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarusi mokyklos direktorė Evelina Norkienė sakė, jog prieš 15 metų ši mokykla buvo įkurta tam, kad vaikų, augančių šiame gražiame Pagėgių krašte, vaikystė ir jaunystė būtų intelektualiai turtingesnė. Ji džiaugėsi, kad per 15 mokyklos gyvavimo metų tuo pasinaudojo daugiau nei tūkstantis Pagėgių savivaldybės vaikų. Direktorė pabrėžė, kad meninis ir sportinis ugdymas nėra profesionalaus muzikanto, dailininko ar sportininko rengimas – tai visapusiškai išsilavinusios, dvasiškai bei fiziškai stiprios asmenybės ugdymas. ,,Tokios asmenybės yra laimingos ir dovanoja pasauliui gėrį bei taiką. Ten, kur nėra laimingų žmonių, nėra kultūros – vyksta karas“, – sakė mokyklos vadovė. Kai kuriems jauniems muzikantams ir sportininkams ši mokykla tampa kelio pradžia – ne vienas, pabaigęs šią mokyklą, toliau žengia savo srities keliu kaip profesionalas.
Mokyklos bendruomenę pasveikino Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, jis įteikė atminimo dovaną ir negailėjo gražių žodžių. K. Komskis pabrėžė Meno ir sporto mokyklos svarbą Pagėgių kraštui, būdamas Vilniuje jis dažnai išgirsta apie šios mokyklos mokinių pasiekimus respublikoje bei už jos ribų.
Jam pritarė ir Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, kuris šventės metu dėkojo mokyklos direktorei bei visai bendruomenei už Pagėgių krašto vardo garsinamą. Meras taip pat užsiminė apie būsimą Pagėgių baseiną, kuris atvers naujas galimybes tiek šiai mokyklai, tiek ir visiems savivaldybės gyventojams.
Mokyklos bendruomenę sveikino ir kiti garbūs svečiai: Pagėgių savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai – Vaclovas Navickas, Loreta Chasijeva, Jūratė Mažutienė bei Nijolė Ulberkytė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, Pagėgių viešosios bibliotekos direktorė Elytė Stankevičienė, M. Jankaus muziejaus darbuotoja Lina Vasiliauskaitė, buvęs mokyklos direktorius Kęstutis Bytautas. Visiems svečiams, mokyklos rėmėjams, buvusiems bei dabar dirbantiems mokytojams buvo įsegta po draugystės ženklelį.
Buvę mokytojai Jurgita, Inesa bei Tomas padovanojo muzikinį kūrinį.
Renginio metu koncertavo mokyklos mokiniai – vieni dainavo, kiti skambino fortepijonu, grojo variniais pučiamaisiais instrumentais bei akordeonais. Gitarisčių ansamblis atliko mokyklos mokinės Emos Grodeckaitės sukurtą dainą ,,Perkūno dukra“. Savo dainomis sušildė buvusios mokyklos mokinės Airida ir Emilija, toliau tęsiančios savo muzikinę karjerą, bei mokytoja Regina.
Renginio svečiams ramiai sėdėti ir mėgautis koncertu neleido šiais metais susikūręs mišrus instrumentinis ansamblis – į sceną buvo pakviestas savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Švietimo skyriaus vedėja Virginija Sirvidienė. Svečiai turėjo prisidėti prie ansamblio ir pabandyti pajausti muzikanto dalią. Po šios naujos patirties meras juokavo, jog jam labai patikę, bet džiaugėsi, kad neteko dainuoti.
Žiūrovams buvo paruošta viktorina. Mokyklos mokiniai uždavė po penkis klausimus iš dailės, muzikos bei sporto sričių. Už kiekvieną teisingą atsakymą buvo galima laimėti rašiklį su mokyklos inicialais.
Visą mėnesį mokyklos dailės skyriaus mokiniai dalyvavo konkurse ,,Linkėjimai mokyklai“.
Vaikų darbai buvo eksponuojami salėje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Ambarcumian įteikė rėmėjų dovanas šio konkurso nugalėtojoms – Liepai Rukštelytei, Martynai Šimkutei ir Aurelijai Jankauskytei.
Didele renginio staigmena tapo mokyklos sportininkai. Iš pradžių žiūrovus sužavėjo scenoje su sportine apranga pasirodęs krepšininkas Rokas Serapinas, kuris atliko Maroon 5 kūrinį „Sugar“. Po šios dainos įvairių sporto šakų atstovai demonstravo pačių sukurtą šokį ir visus žiūrovus kvietė pašokti kartu.
Šventę vainikavo paslaptingos koduotės natų atkodavimas. Visi renginio dalyviai turėjo solfedžiuoti kodo natas ir taip atskleisti paslaptį. Pasirodo, buvo užkoduota visiems puikiai žinoma grupės ,,Bavarija“ daina „Mes-čia“. O bedainuojant į salę buvo įvežtas pagrindinis šventės akcentas – įspūdingas tortas, kurį dovanojo savivaldybės meras Virginijus Komskis bei administracija.

Kol šventės dalyviai, svečiai bei žiūrovai dainavo: ,,Mes – čia, būryje savų draugų, širdys plaka šiuo ritmu, mes dainuojame kartu“, buvo įvežtas šventinis tortas.

Dominykas Norkus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite