Jos didenybės Muzikos paviliota

FONDASGegužės 19 d. Hugo Šojaus dvaro konferencijų ir koncertų salėje vyks vakaras-koncertas „Gyventi muzika“. Koncertas skirtas Šilutės rajono vaikų meno mokyklos mokytojos ekspertės Liudmilos Kašėtienės kūrybinio kelio ir veiklos Šilutėje 20-mečiui. Koncerto pavadinimas taikliai atspindi Liudmilos asmenybę – dirbti tai, kuo gyvena.

Šiemet išleistame didžiulės apimties 2 tomų leidinyje „Asmenybės“ tarp daugiau kaip 2000 1990-2015 metais labiausiai nusipelniusių asmenybių net du puslapiai skirti Meno mokyklos fortepijono mokytojos ekspertės Liudmilos Kašėtienės asmenybei, jos pasiekimams ir svarbiems biografijos faktams.

Šiemet išleistame didžiulės apimties 2 tomų leidinyje „Asmenybės“ tarp daugiau kaip 2000 1990-2015 metais labiausiai nusipelniusių asmenybių net du puslapiai skirti Meno mokyklos fortepijono mokytojos ekspertės Liudmilos Kašėtienės asmenybei, jos pasiekimams ir svarbiems biografijos faktams.

Su muzika nuo vaikystės
Liudmilą muzika paviliojo dar vaikystėje. Jos mama turėjusi retą žemo tembro balsą – kontraltą – ir svajojo tapti dainininke. Likimas lėmė tą svajonę įgyvendinti Liudmilai. Pamėgusi muziką nedvejodama su ja eina per gyvenimą. Meile muzikai uždegė ir savo vaikus.
Namuose nuolat skambėjo muzika, su vaikais subūrė šeimyninį kamerinį ansamblį, kuris yra vykęs net į Vokietiją. Nenuostabu, kad namuose, kur nuolat skamba muzika, o mama dirba mokytoja, vaikai Lukas, Emilija ir Skaistė muzikos mokėsi Šilutės vaikų meno mokykloje. Abejonių jiems nebuvo ir renkantis profesiją.
Vyriausias sūnus Lukas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atlikimo meno magistro studijų programos studentas ir dirba Lietuvos respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniame pučiamųjų orkestre. Jauniausia dukra Skaistė grojimo fortepijonu profesinių įgūdžių mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje. Skaistė yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų Slovakijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje laureatė. Vidurinioji dukra Emilija taip pat mokėsi Šilutės meno mokykloje. Nors dabar ji studijuoja Tarptautiniame universitete anglų kalbą, jos gyvenime taip pat gausu muzikos.
Atsidavimas su atsaku
Atsidavusios darbui mokytojos siekis yra mokiniams skiepyti meilę muzikai, o gabiausius paruošti įvairiems konkursams. 1995 m. pavasarį pradėjusi dirbti Šilutės rajono vaikų meno mokykloje, L. Kašėtienė įskiepijo meilę muzikai ir išugdė daug muzikalių vaikų. Jos ugdytiniai yra per 40 regioninių, respublikinių ir tarptautinių konkursų diplomantai ir laimėtojai. Jos ugdytinius sėkmė lydėjo visuose nacionaliniuose Balio Dvariono ir kituose konkursuose. Visų pasiekimų išvardinti čia negalėsime dėl nedidelės laikraščio apimties.
Mokytoja didžiuojasi Kasparo Mikužio ir Mildos Daunoraitės laimėjimais tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, sėkmingais jų koncertais Lietuvoje ir Europoje. Milda Daunoraitė gegužės pradžioje Stokholme vykusiame tarptautiniame muzikos konkurse laimėjo pirmąją vietą, o Kasparas Mikužis tapo laureatu tarptautiniame pianistų konkurse Košice. Sėkmė lydėjo L. Kašėtienės ugdytinius kovo mėnesį vykusiame fortepijoninių duetų konkurse Sankt Peterburge. Mildos Daunoraitės ir Kasparo Mikužio fortepijoninis duetas laimėjo pirmąją, Lauros Birbalaitės ir Gabrielės Paužuolytės – antrąją vietas.
Pamario kraštui garbė, kad Kasparo Mikužio, Mildos Daunoraitės, Skaistės Kašėtaitės vardai bus įrašyti netrukus pasirodysiančioje knygoje „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“. Šių gabių vaikų pasiekimams išvardinti taip pat reikėtų ne vienos laikraščio pastraipos. Priminsime, kad K. Mikužis ir M. Daunoraitė yra jaunieji virtuozai, M. Sogny tarptautinio SOS TALENTS fondo globotiniai, nuolat koncertuojantys Paryžiuje, Ženevoje, kituose Europos miestuose. Jų pasirodymą 2012 m. Batumio (Gruzija) koncertų salėje transliavo tarptautinis „Mezzo“ kanalas. Šio koncerto globėjais buvo Lietuvos ir Gruzijos prezidentai Valdas Adamkus ir Michailas Saakašvili. Tais pačiais metais jaunieji atlikėjai koncertavo pasauliniame Nobelio taikos premijos laureatų aukščiausio lygio susitikime Varšuvoje.

Liudmila Kašėtienė (centre) su savo ugdytiniais Milda Daunoraite, Kasparu Mikužiu, Laura Birbalaite ir Gabriele Paužuolyte.

L. Kašėtienės mokiniai renkasi studijas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje, garsina mūsų kraštą muzikiniais laimėjimais, yra daugybės šalies ir tarptautinių konkursų dalyviai bei laureatai, muzikuoja kartu su garsiais muzikos atlikėjais, pasirodo Lietuvos Nacionalinės filharmonijos prestižinėje scenoje, kurioje įprastai skamba profesionali muzika, atliekama muzikos virtuozų iš įvairiausių pasaulio šalių.
Įvertinimas
2011 m. Liudmilos Kašėtienės profesinė veikla auklėjant jaunąją kartą, jos aktyvus dalyvavimas renginiuose, socialinėse akcijose, viešajame kultūriniame gyvenime, šiuolaikiškas muzikinių sumanymų įgyvendinimas, Pamario krašto garsinimas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, muzikinės kultūros puoselėjimas ir aktualinimas tarp jaunosios kartos atstovų buvo įvertintas „Lietuvininkų vilties“ premija. Šiek tiek anksčiau – 2007 m. – ji pelnė Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ premiją, jai įteikta LRT akcijos „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ metų nominacija „Šviesiausi metų mokytojai“, apdovanota III tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Grandus ad Parnassum“ Kaune specialiuoju prizu ir diplomu už profesionalumą.
Vakaro-koncerto „Gyventi muzika“ metu koncertuos L. Kašėtienės dabartiniai ir buvę ugdytiniai. Žavės svečių iš Vilniaus klarnetų kvartetas „Bad reed“. Vakaro metu netrūks staigmenų, kurias parengė jos didenybė Muzika.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite