Joninės ant Rambyno

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žaliasis sveikatos klubas „Žolinčių akademija“ surengė antrąjį Lietuvos žolininkų suvažiavimą , netrūko dalyvių, įdomių pranešimų, vainikų pynėjų ir jais pasipuošusių merginų.

Į suvažiavimą atvykusi žolininkė Adelė Karaliūnaitė  ant Rambyno kalno prekiavo ir pačios pagamintais sveikatos stiprinimo ir gydymo tepalais, kremais, buvo ir pakelių bei  pagalvėlių su vaistažolėmis,  kitokių naudingų priemonių.   Garsi žolininkė  su vainiku pasipuošusia „Žolinčių akademijos“ klubo prezidente Danute Kunčiene vilkėjo lietuviškos drobės rūbais.

Ant laužo virė žolinčių viralas,  kurio pilta visiems, kas tik norėjo paragauti.

Šilutės kamerinis mišrus choras „VoxLibri“, vadovaujamas  R. Lašaitės, į Jonies ant Rambyno atsivežė Šilutės vėliavą, įspūdingai per šventės atidarymą traukė „Lietuviais esame mes gimę…“, dalis žiūrovų pagarbiai atsistojo, tačiau labiausiai iš visų išsiskyrė gražuolės choristės, pasipuošusios Joninių vainikais.

Garbė uždegti ugnį Rambyno kalno aukure teko Martyno Jankaus vaikaitei, Pagėgių krašto Garbės pilietei Ievai Jankutei ir Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui.

Garbingą asmeninį jubiliejų švenčianti Martyno Jankaus vaikaitė Ieva Jankutė apjuosta juosta, dovanų iš mero V. Komskio gavo įrėmintą seną šeimos nuotrauką, kurioje jubiliatei vos šešeri, taip pat buvo apdovanota didžiule lauko gėlių puokšte, rožėmis ir kitomis dovanomis.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis pirmiausia domėjosi natūralių žolelių arbatomis iš Mažosios Lietuvos laukų ir miškų, kurias ruošia ir parduoda Vilkyškių bendruomenė, o šventės atidarymo metu pasidžiaugė, kad Joninės ant Rambyno netapo alaus gėrimo švente, o sugrąžino čia Vydūno laikus primenančius chorus, kitus dainų kolektyvus.

Galbūt keli šimtai žiūrovų, suvažiavusių į Jonines ant Rambyno, klausėsi 6 chorų, 5 folkloro kolektyvų iš Lietuvos miestų ir rajonų, Rusijos bei Latvijos dainų, vyko gegužinė su P. Meškėla, M. Jankaus muziejaus daržinėje  spektaklį rodė svečiai iš Šakių, o naktiniais skaitymais ir dainomis gilią naktį miegus sklaidė O. Ditkovskis ir N. Malunavičiūtė.  Joninių įžanga – birželio 19 d. Opstainių piliakalnyje parodyta teatralizuota programa „Piliakalnių legendos atgyja“, birželio 22 d. paminėta Pagėgių ir Ilavos (Lenkija) savivaldybių 10 metų bendradarbiavimo sukaktis ir surengta šventė, skirta Pagėgių krašto naujajam laivui suteikti „Skalvos“ vardą.

Stasės SKUTULIENĖS fotopasakojimas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hits: 32

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite