Joninės ant Rambyno

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žaliasis sveikatos klubas „Žolinčių akademija“ surengė antrąjį Lietuvos žolininkų suvažiavimą , netrūko dalyvių, įdomių pranešimų, vainikų pynėjų ir jais pasipuošusių merginų.

Į suvažiavimą atvykusi žolininkė Adelė Karaliūnaitė  ant Rambyno kalno prekiavo ir pačios pagamintais sveikatos stiprinimo ir gydymo tepalais, kremais, buvo ir pakelių bei  pagalvėlių su vaistažolėmis,  kitokių naudingų priemonių.   Garsi žolininkė  su vainiku pasipuošusia „Žolinčių akademijos“ klubo prezidente Danute Kunčiene vilkėjo lietuviškos drobės rūbais.

Ant laužo virė žolinčių viralas,  kurio pilta visiems, kas tik norėjo paragauti.

Šilutės kamerinis mišrus choras „VoxLibri“, vadovaujamas  R. Lašaitės, į Jonies ant Rambyno atsivežė Šilutės vėliavą, įspūdingai per šventės atidarymą traukė „Lietuviais esame mes gimę…“, dalis žiūrovų pagarbiai atsistojo, tačiau labiausiai iš visų išsiskyrė gražuolės choristės, pasipuošusios Joninių vainikais.

Garbė uždegti ugnį Rambyno kalno aukure teko Martyno Jankaus vaikaitei, Pagėgių krašto Garbės pilietei Ievai Jankutei ir Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui.

Garbingą asmeninį jubiliejų švenčianti Martyno Jankaus vaikaitė Ieva Jankutė apjuosta juosta, dovanų iš mero V. Komskio gavo įrėmintą seną šeimos nuotrauką, kurioje jubiliatei vos šešeri, taip pat buvo apdovanota didžiule lauko gėlių puokšte, rožėmis ir kitomis dovanomis.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis pirmiausia domėjosi natūralių žolelių arbatomis iš Mažosios Lietuvos laukų ir miškų, kurias ruošia ir parduoda Vilkyškių bendruomenė, o šventės atidarymo metu pasidžiaugė, kad Joninės ant Rambyno netapo alaus gėrimo švente, o sugrąžino čia Vydūno laikus primenančius chorus, kitus dainų kolektyvus.

Galbūt keli šimtai žiūrovų, suvažiavusių į Jonines ant Rambyno, klausėsi 6 chorų, 5 folkloro kolektyvų iš Lietuvos miestų ir rajonų, Rusijos bei Latvijos dainų, vyko gegužinė su P. Meškėla, M. Jankaus muziejaus daržinėje  spektaklį rodė svečiai iš Šakių, o naktiniais skaitymais ir dainomis gilią naktį miegus sklaidė O. Ditkovskis ir N. Malunavičiūtė.  Joninių įžanga – birželio 19 d. Opstainių piliakalnyje parodyta teatralizuota programa „Piliakalnių legendos atgyja“, birželio 22 d. paminėta Pagėgių ir Ilavos (Lenkija) savivaldybių 10 metų bendradarbiavimo sukaktis ir surengta šventė, skirta Pagėgių krašto naujajam laivui suteikti „Skalvos“ vardą.

Stasės SKUTULIENĖS fotopasakojimas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite