Johaneso Bobrovskio 100-mečio garbei

Verbų sekmadienį Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėjo pirmasis tarptautinio vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyškiuose 2017“ koncertas, skirtas vokiečių rašytojo, poeto, muziko Johaneso Bobrovskio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Johaneso Bobrovskio 100-metis minėtas Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kadangi rašytojo gyvenimas buvo susijęs su bažnyčia.

Tądien svečiai prieš renginį turėjo progą aplankyti J. Bobrovskio memorialinį darbo kambarį ir ekspoziciją, kurie įrengti Vilkyškių evangelikų liuteronų parapijos namuose.
Pasak tenykščio kunigo Mindaugo Kairio, aukojusio šventines Verbų pamaldas, simboliška ir prasminga ši šventė, mat ir J. Bobrovskio gyvenimas buvo susietas su bažnyčia. Jau vaikystėje jis atmintinai cituodavo Šventąjį Raštą, mokėjo giesmes. Karaliaučiuje lankė pamaldas skirtingose bažnyčiose, išmoko groti vargonais, giedojo katedros chore, paskatintas tėvų, įsijungė į krikščioniškąjį jaunimo judėjimą. Johanesas Bobrovskis itin aktyviai dalyvavo Išpažįstančios bažnyčios pamaldose, 1936 m. Bobrovskio šeima, priklausiusi Karaliaučiaus Maraunenhofo parapijai, gavo bendrą oficialų IB nario pažymėjimą Nr. 36.
Anot kunigo, svarbu žinoti tai, kad Johanesas Bobrovskis po 1945 m. balandžio 9 d. įvykio, kai nacių stovykloje buvo nužudytas liuteronų kunigas Ditrichas Bonhoferis, daugiau nebešventė.

Kunigas Mindaugas Kairys (centre su šeima) buvo pasveikintas gimtadienio proga.
Astos Andrulienės nuotr.

„Šiandien Johaneso Bobrovskio kūriniai yra išversti daugiau kaip į 30 pasaulio kalbų. Vilkyškių miestelio bažnyčios bokštas, gatvės vingis, senelių žodis ar panemunės ankstyvas rytas giliu įspūdžiu sugulė į J. Bobrovskio romanų ir eilėraščių eilutes. Visi šie įspūdžiai virsta dvasine atrama ir rašalu plunksnai. Džiaugiamės, kad tarp kūrybinių šio rašytojo polių pateko ir mūsų parapijos, miestelio, tautos ir valstybės istorinės patirties epizodai“, – kalbėjo kunigas Mindaugas Kairys.
Pasibaigus šventinėms pamaldoms, Turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė susirinkusius pakvietė nusikelti į praeitį, į 1989-uosius, kai Vilkyškių bažnyčioje buvo sandėliuojami grūdai. Filmuotoje medžiagoje matosi, kokia graudi ir apgailėtina buvo bažnyčios situacija. Keliauti laiku buvo pasiūlyta norint priminti, jog žmogui yra duota galių griauti ir kurti…

Koncerte įvairiais instrumentais grojo Saulius Petreikis, vargonavo Rimvydas Mitkus.

Pasak Ilonos Meirės, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos mokytojai ugdymo procesą sieja su J. Bobrovskio kūryba ir gyvenimu. Vyksta integruotos pamokos, įvairi kūrybinė veikla. Gimnazijos moksleiviai parodė programą apie kelionę siauruku, pagal romaną „Lietuviški fortepijonai“.
Šventinį minėjimą vainikavo multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir vargonininko Rimvydo Mitkaus koncertas.
Už festivalio koncertų organizavimą gėlėmis padėkota Laurai Motuzaitei–Kairienei, už Johaneso Bobrovskio vardo garsinimą ir atstovavimą Leipcigo knygų mugėje – Ilonai Meirei, už krašto istorijos išsaugojimą ir puoselėjimą bei įvairių visuomenių iniciatyvų skatinimą – Kristinai Blankaitei.
Gimimo dienos proga buvo pasveikintas kunigas Mindaugas Kairys.
Vilkyškių vargonų muzikos festivalio koncertas buvo vienas iš daugelio čionykščių renginių. Šiemet Vilkyškius paskelbus Mažosios kultūros sostine, sostinės vėliavnešiai, Vilkyškių seniūnijos seniūnas Darius Jurkšaitis ir bendruomenės pirmininkė Laura Grodeckienė, ir šį karatą persirengę dvarininkais, susirinkusius kvietė dalyvauti ir kituose Mažosios kultūros sostinės renginiuose.
Renginyje dalyvavo viena iš Mažosios kultūros sostinės iniciatorių LR Seimo narė Goda Burokienė, kuri nuoširdžiai pasidžiaugė prasmingais Vilkyškių – Mažosios kultūros sostinės – renginiais.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite