Jaunystė. Privalumas ar trūkumas?

Į šį klausimą patys sau turėjo atsakyti į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Opozicijos atstovai atvirai abejojo, ar užteks žinių ir patirties jaunai Savivaldybės administracijos vadovų komandai, o valdantieji nusprendė suteikti galimybę pasireikšti jaunimui.

Inžinerinį išsilavinimą turinti Alina Overlingaitė valdančiosios daugumos balsais paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neeiliniame Tarybos posėdyje, palaikant valdančiajai daugumai, paskirtos dvi naujos administracijos direktoriaus pavaduotojos: Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė. Dabartinės Savivaldybės administracijos vadovybės vidutinis amžius yra apie 30 metų. Tokių jaunų vadovų Savivaldybėje dar nebuvo.
Prieš išrenkant direktoriaus pavaduotojus, iš pareigų atleistas laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvidas Šimelionis. Jis norėtų sugrįžti vadovauti Socialinės paramos skyriui, kur dirbo prieš patekdamas į valdžią.
Kitas jaunas specialistas iš Šilutės muziejaus Edvardas Judžentis paskirtas laikinai eiti naujai steigiamos viešosios įstaigos Šilutės turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas. Šį darbą jis dirbs, kol įvyks konkursas ir bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas.
Po 5000 Lt už jaunumą?
Pristatydama savo kandidatūrą Inesa Murauskienė sakė greitai sulauksianti 35 metų, Šiaulių universitete ji yra baigusi verslo administravimo specialybę.10 metų dirbo Juknaičių seniūnijoje: iš pradžių apskaitininke, po to – raštvede. Gyvena Juknaičiuose, augina du vaikus. Ji negalėjo atsakyti į Tarybos narių klausimus, kokią sritį planuoja kuruoti būdama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir kokio dydžio buvo praėjusių metų Šilutės rajono savivaldybės bei Juknaičių seniūnijos biudžetai, kokioms reikmėms daugiausia išleista lėšų.
Alinai Overlingaitei – 29-eri, ji šilutiškė, mokėsi Vydūno gimnazijoje, Kauno technologijų universitete studijavo mechanikos inžineriją. Baigusi mokslus, dirbo vienoje Šilutės įmonėje administratore, pastaruoju metu laikinai ėjo direktoriaus pareigas UAB „Neringos kelias“. Paklausta, ar tokie jauni darbuotojai su „tokia patirtimi“ verti atlyginimo su 40 procentų priedu, kas sudaro apie 5000 Lt, ji sakė, kad apie tai tesprendžia jos darbdavys…
Nors ir girgždėdama, opozicija labai neprieštaravo, kad Savivaldybės administracijos pavaduotojomis taptų dvi jaunos moterys. Tačiau ypač sunku buvusiai daugumai sutikti su sprendimu naujoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms iš karto skirti 40 proc. priedus prie atlyginimo. Dalis Tarybos narių manė, kad dėl pateiktų sprendimo projektų net nevertėjo šaukti neeilinio Tarybos posėdžio.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Inesa Murauskienė iki tol dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede.

Koziris opozicijai
Savo nuomonę apie tai, kas vyksta Taryboje, pareiškimu „Dėl Šilutės rajono administracijos vadovybės formavimo“ išsakė 10 rajono politikų. Pareiškimą, patvirtintą jų parašais, perskaitė ir sekretoriate užregistravo Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.
„Mūsų įsitikinimu, Šilutės rajono savivaldybės administracija formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai mums kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti savivaldybės administracijos darbą. Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius per septynerius savo darbo stažo metus pakeitė net septynias darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties. Mums nepriimtina tai, kad sudarant Šilutės savivaldybės administracijos vadovybę į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai, visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį. Be to, nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 procentų pareiginį priedą!

Valdančiosios daugumos lyderis Saulius Stankevičius lyg krepšinio treneris per minutės pertraukėlę konsultuoja kandidatę į direktoriaus pavaduotojas Aliną Overlingaitę.

Taip Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš esmės diskredituoja savivaldybės tarybos darbą ir visuomenės pasitikėjimą išrinktais tarybos nariais, savivaldybės Mero institucija ir savivaldybės administracijos darbu. Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės Merą įsigilinti į mūsų pareiškimą ir nukreipti savivaldybės tarybos veiklą taip, kad į savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Priešingu atveju, mes, žemiau pasirašę savivaldybės tarybos nariai, organizuosime nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės Meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės tarybos darbo“, – teigiama 10 Tarybos narių pasirašytame pareiškime. Tiesa, jame nė puse žodžio neužsimenama, kad tokio pat dydžio priedai buvo mokami ir ankstesniems Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams.
Vaidotas VILKAS

Redaktoriaus pastaba
Didelis noras mokėti saviems kuo daugiau pinigų, nežiūrint savivaldybės finansinės situacijos, neatsižvelgiant į darbuotojų jau padarytus darbus ir įdėtas pastangas, perša mintį, kad Vyriausybė turėtų šalies mastu numatyti fiksuotus darbo užmokesčio dydžius savivaldybių politinio pasitikėjimo darbuotojams, kuriems vietos partiniai veikėjai negalėtų turėti jokios įtakos.
Šilutės savivaldybės situacija tiek valdant ankstesnių kadencijų partijų koalicijoms, tiek valdžią perėmus dabartinei daugumai, švelniai sakant, yra graudžiai liūdna…
Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite