Jaunystė. Privalumas ar trūkumas?

Į šį klausimą patys sau turėjo atsakyti į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Opozicijos atstovai atvirai abejojo, ar užteks žinių ir patirties jaunai Savivaldybės administracijos vadovų komandai, o valdantieji nusprendė suteikti galimybę pasireikšti jaunimui.

Inžinerinį išsilavinimą turinti Alina Overlingaitė valdančiosios daugumos balsais paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neeiliniame Tarybos posėdyje, palaikant valdančiajai daugumai, paskirtos dvi naujos administracijos direktoriaus pavaduotojos: Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė. Dabartinės Savivaldybės administracijos vadovybės vidutinis amžius yra apie 30 metų. Tokių jaunų vadovų Savivaldybėje dar nebuvo.
Prieš išrenkant direktoriaus pavaduotojus, iš pareigų atleistas laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvidas Šimelionis. Jis norėtų sugrįžti vadovauti Socialinės paramos skyriui, kur dirbo prieš patekdamas į valdžią.
Kitas jaunas specialistas iš Šilutės muziejaus Edvardas Judžentis paskirtas laikinai eiti naujai steigiamos viešosios įstaigos Šilutės turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas. Šį darbą jis dirbs, kol įvyks konkursas ir bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas.
Po 5000 Lt už jaunumą?
Pristatydama savo kandidatūrą Inesa Murauskienė sakė greitai sulauksianti 35 metų, Šiaulių universitete ji yra baigusi verslo administravimo specialybę.10 metų dirbo Juknaičių seniūnijoje: iš pradžių apskaitininke, po to – raštvede. Gyvena Juknaičiuose, augina du vaikus. Ji negalėjo atsakyti į Tarybos narių klausimus, kokią sritį planuoja kuruoti būdama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir kokio dydžio buvo praėjusių metų Šilutės rajono savivaldybės bei Juknaičių seniūnijos biudžetai, kokioms reikmėms daugiausia išleista lėšų.
Alinai Overlingaitei – 29-eri, ji šilutiškė, mokėsi Vydūno gimnazijoje, Kauno technologijų universitete studijavo mechanikos inžineriją. Baigusi mokslus, dirbo vienoje Šilutės įmonėje administratore, pastaruoju metu laikinai ėjo direktoriaus pareigas UAB „Neringos kelias“. Paklausta, ar tokie jauni darbuotojai su „tokia patirtimi“ verti atlyginimo su 40 procentų priedu, kas sudaro apie 5000 Lt, ji sakė, kad apie tai tesprendžia jos darbdavys…
Nors ir girgždėdama, opozicija labai neprieštaravo, kad Savivaldybės administracijos pavaduotojomis taptų dvi jaunos moterys. Tačiau ypač sunku buvusiai daugumai sutikti su sprendimu naujoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms iš karto skirti 40 proc. priedus prie atlyginimo. Dalis Tarybos narių manė, kad dėl pateiktų sprendimo projektų net nevertėjo šaukti neeilinio Tarybos posėdžio.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Inesa Murauskienė iki tol dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede.

Koziris opozicijai
Savo nuomonę apie tai, kas vyksta Taryboje, pareiškimu „Dėl Šilutės rajono administracijos vadovybės formavimo“ išsakė 10 rajono politikų. Pareiškimą, patvirtintą jų parašais, perskaitė ir sekretoriate užregistravo Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.
„Mūsų įsitikinimu, Šilutės rajono savivaldybės administracija formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai mums kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti savivaldybės administracijos darbą. Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius per septynerius savo darbo stažo metus pakeitė net septynias darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties. Mums nepriimtina tai, kad sudarant Šilutės savivaldybės administracijos vadovybę į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai, visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį. Be to, nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 procentų pareiginį priedą!

Valdančiosios daugumos lyderis Saulius Stankevičius lyg krepšinio treneris per minutės pertraukėlę konsultuoja kandidatę į direktoriaus pavaduotojas Aliną Overlingaitę.

Taip Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš esmės diskredituoja savivaldybės tarybos darbą ir visuomenės pasitikėjimą išrinktais tarybos nariais, savivaldybės Mero institucija ir savivaldybės administracijos darbu. Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės Merą įsigilinti į mūsų pareiškimą ir nukreipti savivaldybės tarybos veiklą taip, kad į savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Priešingu atveju, mes, žemiau pasirašę savivaldybės tarybos nariai, organizuosime nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės Meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės tarybos darbo“, – teigiama 10 Tarybos narių pasirašytame pareiškime. Tiesa, jame nė puse žodžio neužsimenama, kad tokio pat dydžio priedai buvo mokami ir ankstesniems Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams.
Vaidotas VILKAS

Redaktoriaus pastaba
Didelis noras mokėti saviems kuo daugiau pinigų, nežiūrint savivaldybės finansinės situacijos, neatsižvelgiant į darbuotojų jau padarytus darbus ir įdėtas pastangas, perša mintį, kad Vyriausybė turėtų šalies mastu numatyti fiksuotus darbo užmokesčio dydžius savivaldybių politinio pasitikėjimo darbuotojams, kuriems vietos partiniai veikėjai negalėtų turėti jokios įtakos.
Šilutės savivaldybės situacija tiek valdant ankstesnių kadencijų partijų koalicijoms, tiek valdžią perėmus dabartinei daugumai, švelniai sakant, yra graudžiai liūdna…
Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Taip pat skaitykite