Jaunystė. Privalumas ar trūkumas?

Į šį klausimą patys sau turėjo atsakyti į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Opozicijos atstovai atvirai abejojo, ar užteks žinių ir patirties jaunai Savivaldybės administracijos vadovų komandai, o valdantieji nusprendė suteikti galimybę pasireikšti jaunimui.

Inžinerinį išsilavinimą turinti Alina Overlingaitė valdančiosios daugumos balsais paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neeiliniame Tarybos posėdyje, palaikant valdančiajai daugumai, paskirtos dvi naujos administracijos direktoriaus pavaduotojos: Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė. Dabartinės Savivaldybės administracijos vadovybės vidutinis amžius yra apie 30 metų. Tokių jaunų vadovų Savivaldybėje dar nebuvo.
Prieš išrenkant direktoriaus pavaduotojus, iš pareigų atleistas laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvidas Šimelionis. Jis norėtų sugrįžti vadovauti Socialinės paramos skyriui, kur dirbo prieš patekdamas į valdžią.
Kitas jaunas specialistas iš Šilutės muziejaus Edvardas Judžentis paskirtas laikinai eiti naujai steigiamos viešosios įstaigos Šilutės turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas. Šį darbą jis dirbs, kol įvyks konkursas ir bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas.
Po 5000 Lt už jaunumą?
Pristatydama savo kandidatūrą Inesa Murauskienė sakė greitai sulauksianti 35 metų, Šiaulių universitete ji yra baigusi verslo administravimo specialybę.10 metų dirbo Juknaičių seniūnijoje: iš pradžių apskaitininke, po to – raštvede. Gyvena Juknaičiuose, augina du vaikus. Ji negalėjo atsakyti į Tarybos narių klausimus, kokią sritį planuoja kuruoti būdama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir kokio dydžio buvo praėjusių metų Šilutės rajono savivaldybės bei Juknaičių seniūnijos biudžetai, kokioms reikmėms daugiausia išleista lėšų.
Alinai Overlingaitei – 29-eri, ji šilutiškė, mokėsi Vydūno gimnazijoje, Kauno technologijų universitete studijavo mechanikos inžineriją. Baigusi mokslus, dirbo vienoje Šilutės įmonėje administratore, pastaruoju metu laikinai ėjo direktoriaus pareigas UAB „Neringos kelias“. Paklausta, ar tokie jauni darbuotojai su „tokia patirtimi“ verti atlyginimo su 40 procentų priedu, kas sudaro apie 5000 Lt, ji sakė, kad apie tai tesprendžia jos darbdavys…
Nors ir girgždėdama, opozicija labai neprieštaravo, kad Savivaldybės administracijos pavaduotojomis taptų dvi jaunos moterys. Tačiau ypač sunku buvusiai daugumai sutikti su sprendimu naujoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms iš karto skirti 40 proc. priedus prie atlyginimo. Dalis Tarybos narių manė, kad dėl pateiktų sprendimo projektų net nevertėjo šaukti neeilinio Tarybos posėdžio.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Inesa Murauskienė iki tol dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede.

Koziris opozicijai
Savo nuomonę apie tai, kas vyksta Taryboje, pareiškimu „Dėl Šilutės rajono administracijos vadovybės formavimo“ išsakė 10 rajono politikų. Pareiškimą, patvirtintą jų parašais, perskaitė ir sekretoriate užregistravo Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.
„Mūsų įsitikinimu, Šilutės rajono savivaldybės administracija formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai mums kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti savivaldybės administracijos darbą. Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius per septynerius savo darbo stažo metus pakeitė net septynias darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties. Mums nepriimtina tai, kad sudarant Šilutės savivaldybės administracijos vadovybę į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai, visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį. Be to, nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 procentų pareiginį priedą!

Valdančiosios daugumos lyderis Saulius Stankevičius lyg krepšinio treneris per minutės pertraukėlę konsultuoja kandidatę į direktoriaus pavaduotojas Aliną Overlingaitę.

Taip Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš esmės diskredituoja savivaldybės tarybos darbą ir visuomenės pasitikėjimą išrinktais tarybos nariais, savivaldybės Mero institucija ir savivaldybės administracijos darbu. Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės Merą įsigilinti į mūsų pareiškimą ir nukreipti savivaldybės tarybos veiklą taip, kad į savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Priešingu atveju, mes, žemiau pasirašę savivaldybės tarybos nariai, organizuosime nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės Meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės tarybos darbo“, – teigiama 10 Tarybos narių pasirašytame pareiškime. Tiesa, jame nė puse žodžio neužsimenama, kad tokio pat dydžio priedai buvo mokami ir ankstesniems Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams.
Vaidotas VILKAS

Redaktoriaus pastaba
Didelis noras mokėti saviems kuo daugiau pinigų, nežiūrint savivaldybės finansinės situacijos, neatsižvelgiant į darbuotojų jau padarytus darbus ir įdėtas pastangas, perša mintį, kad Vyriausybė turėtų šalies mastu numatyti fiksuotus darbo užmokesčio dydžius savivaldybių politinio pasitikėjimo darbuotojams, kuriems vietos partiniai veikėjai negalėtų turėti jokios įtakos.
Šilutės savivaldybės situacija tiek valdant ankstesnių kadencijų partijų koalicijoms, tiek valdžią perėmus dabartinei daugumai, švelniai sakant, yra graudžiai liūdna…
Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite