Jaunystė. Privalumas ar trūkumas?

Į šį klausimą patys sau turėjo atsakyti į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Opozicijos atstovai atvirai abejojo, ar užteks žinių ir patirties jaunai Savivaldybės administracijos vadovų komandai, o valdantieji nusprendė suteikti galimybę pasireikšti jaunimui.

Inžinerinį išsilavinimą turinti Alina Overlingaitė valdančiosios daugumos balsais paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neeiliniame Tarybos posėdyje, palaikant valdančiajai daugumai, paskirtos dvi naujos administracijos direktoriaus pavaduotojos: Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė. Dabartinės Savivaldybės administracijos vadovybės vidutinis amžius yra apie 30 metų. Tokių jaunų vadovų Savivaldybėje dar nebuvo.
Prieš išrenkant direktoriaus pavaduotojus, iš pareigų atleistas laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvidas Šimelionis. Jis norėtų sugrįžti vadovauti Socialinės paramos skyriui, kur dirbo prieš patekdamas į valdžią.
Kitas jaunas specialistas iš Šilutės muziejaus Edvardas Judžentis paskirtas laikinai eiti naujai steigiamos viešosios įstaigos Šilutės turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas. Šį darbą jis dirbs, kol įvyks konkursas ir bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas.
Po 5000 Lt už jaunumą?
Pristatydama savo kandidatūrą Inesa Murauskienė sakė greitai sulauksianti 35 metų, Šiaulių universitete ji yra baigusi verslo administravimo specialybę.10 metų dirbo Juknaičių seniūnijoje: iš pradžių apskaitininke, po to – raštvede. Gyvena Juknaičiuose, augina du vaikus. Ji negalėjo atsakyti į Tarybos narių klausimus, kokią sritį planuoja kuruoti būdama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir kokio dydžio buvo praėjusių metų Šilutės rajono savivaldybės bei Juknaičių seniūnijos biudžetai, kokioms reikmėms daugiausia išleista lėšų.
Alinai Overlingaitei – 29-eri, ji šilutiškė, mokėsi Vydūno gimnazijoje, Kauno technologijų universitete studijavo mechanikos inžineriją. Baigusi mokslus, dirbo vienoje Šilutės įmonėje administratore, pastaruoju metu laikinai ėjo direktoriaus pareigas UAB „Neringos kelias“. Paklausta, ar tokie jauni darbuotojai su „tokia patirtimi“ verti atlyginimo su 40 procentų priedu, kas sudaro apie 5000 Lt, ji sakė, kad apie tai tesprendžia jos darbdavys…
Nors ir girgždėdama, opozicija labai neprieštaravo, kad Savivaldybės administracijos pavaduotojomis taptų dvi jaunos moterys. Tačiau ypač sunku buvusiai daugumai sutikti su sprendimu naujoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms iš karto skirti 40 proc. priedus prie atlyginimo. Dalis Tarybos narių manė, kad dėl pateiktų sprendimo projektų net nevertėjo šaukti neeilinio Tarybos posėdžio.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Inesa Murauskienė iki tol dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede.

Koziris opozicijai
Savo nuomonę apie tai, kas vyksta Taryboje, pareiškimu „Dėl Šilutės rajono administracijos vadovybės formavimo“ išsakė 10 rajono politikų. Pareiškimą, patvirtintą jų parašais, perskaitė ir sekretoriate užregistravo Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.
„Mūsų įsitikinimu, Šilutės rajono savivaldybės administracija formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai mums kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti savivaldybės administracijos darbą. Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius per septynerius savo darbo stažo metus pakeitė net septynias darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties. Mums nepriimtina tai, kad sudarant Šilutės savivaldybės administracijos vadovybę į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai, visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį. Be to, nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 procentų pareiginį priedą!

Valdančiosios daugumos lyderis Saulius Stankevičius lyg krepšinio treneris per minutės pertraukėlę konsultuoja kandidatę į direktoriaus pavaduotojas Aliną Overlingaitę.

Taip Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš esmės diskredituoja savivaldybės tarybos darbą ir visuomenės pasitikėjimą išrinktais tarybos nariais, savivaldybės Mero institucija ir savivaldybės administracijos darbu. Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės Merą įsigilinti į mūsų pareiškimą ir nukreipti savivaldybės tarybos veiklą taip, kad į savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Priešingu atveju, mes, žemiau pasirašę savivaldybės tarybos nariai, organizuosime nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės Meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės tarybos darbo“, – teigiama 10 Tarybos narių pasirašytame pareiškime. Tiesa, jame nė puse žodžio neužsimenama, kad tokio pat dydžio priedai buvo mokami ir ankstesniems Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams.
Vaidotas VILKAS

Redaktoriaus pastaba
Didelis noras mokėti saviems kuo daugiau pinigų, nežiūrint savivaldybės finansinės situacijos, neatsižvelgiant į darbuotojų jau padarytus darbus ir įdėtas pastangas, perša mintį, kad Vyriausybė turėtų šalies mastu numatyti fiksuotus darbo užmokesčio dydžius savivaldybių politinio pasitikėjimo darbuotojams, kuriems vietos partiniai veikėjai negalėtų turėti jokios įtakos.
Šilutės savivaldybės situacija tiek valdant ankstesnių kadencijų partijų koalicijoms, tiek valdžią perėmus dabartinei daugumai, švelniai sakant, yra graudžiai liūdna…
Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite