Jaunystė. Privalumas ar trūkumas?

Į šį klausimą patys sau turėjo atsakyti į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Opozicijos atstovai atvirai abejojo, ar užteks žinių ir patirties jaunai Savivaldybės administracijos vadovų komandai, o valdantieji nusprendė suteikti galimybę pasireikšti jaunimui.

Inžinerinį išsilavinimą turinti Alina Overlingaitė valdančiosios daugumos balsais paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Neeiliniame Tarybos posėdyje, palaikant valdančiajai daugumai, paskirtos dvi naujos administracijos direktoriaus pavaduotojos: Inesa Murauskienė ir Alina Overlingaitė. Dabartinės Savivaldybės administracijos vadovybės vidutinis amžius yra apie 30 metų. Tokių jaunų vadovų Savivaldybėje dar nebuvo.
Prieš išrenkant direktoriaus pavaduotojus, iš pareigų atleistas laikinai administracijos direktoriaus pareigas ėjęs Alvidas Šimelionis. Jis norėtų sugrįžti vadovauti Socialinės paramos skyriui, kur dirbo prieš patekdamas į valdžią.
Kitas jaunas specialistas iš Šilutės muziejaus Edvardas Judžentis paskirtas laikinai eiti naujai steigiamos viešosios įstaigos Šilutės turizmo informacijos centro direktoriaus pareigas. Šį darbą jis dirbs, kol įvyks konkursas ir bus paskirtas nuolatinis šios įstaigos vadovas.
Po 5000 Lt už jaunumą?
Pristatydama savo kandidatūrą Inesa Murauskienė sakė greitai sulauksianti 35 metų, Šiaulių universitete ji yra baigusi verslo administravimo specialybę.10 metų dirbo Juknaičių seniūnijoje: iš pradžių apskaitininke, po to – raštvede. Gyvena Juknaičiuose, augina du vaikus. Ji negalėjo atsakyti į Tarybos narių klausimus, kokią sritį planuoja kuruoti būdama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir kokio dydžio buvo praėjusių metų Šilutės rajono savivaldybės bei Juknaičių seniūnijos biudžetai, kokioms reikmėms daugiausia išleista lėšų.
Alinai Overlingaitei – 29-eri, ji šilutiškė, mokėsi Vydūno gimnazijoje, Kauno technologijų universitete studijavo mechanikos inžineriją. Baigusi mokslus, dirbo vienoje Šilutės įmonėje administratore, pastaruoju metu laikinai ėjo direktoriaus pareigas UAB „Neringos kelias“. Paklausta, ar tokie jauni darbuotojai su „tokia patirtimi“ verti atlyginimo su 40 procentų priedu, kas sudaro apie 5000 Lt, ji sakė, kad apie tai tesprendžia jos darbdavys…
Nors ir girgždėdama, opozicija labai neprieštaravo, kad Savivaldybės administracijos pavaduotojomis taptų dvi jaunos moterys. Tačiau ypač sunku buvusiai daugumai sutikti su sprendimu naujoms administracijos direktoriaus pavaduotojoms iš karto skirti 40 proc. priedus prie atlyginimo. Dalis Tarybos narių manė, kad dėl pateiktų sprendimo projektų net nevertėjo šaukti neeilinio Tarybos posėdžio.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja išrinkta Inesa Murauskienė iki tol dirbo Juknaičių seniūnijos raštvede.

Koziris opozicijai
Savo nuomonę apie tai, kas vyksta Taryboje, pareiškimu „Dėl Šilutės rajono administracijos vadovybės formavimo“ išsakė 10 rajono politikų. Pareiškimą, patvirtintą jų parašais, perskaitė ir sekretoriate užregistravo Tarybos narys Edvardas Vitkauskas.
„Mūsų įsitikinimu, Šilutės rajono savivaldybės administracija formuojama iš žmonių, neturinčių jokios vadovavimo darbo patirties. Tai mums kelia pagrįstas abejones, ar jie sugebės deramai organizuoti savivaldybės administracijos darbą. Paskirtasis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius per septynerius savo darbo stažo metus pakeitė net septynias darbovietes, nedirbo savarankišku vadovu. Vienintelis jo privalumas – jaunystė. Neeiliniame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiamos kandidatės į administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas taip pat neturi vadybinio ir darbo savivaldoje patirties. Mums nepriimtina tai, kad sudarant Šilutės savivaldybės administracijos vadovybę į politinio pasitikėjimo pareigas siūlomi kandidatai, visai neatsižvelgiant į jų darbo patirtį. Be to, nuo pirmos jų paskyrimo dienos jiems siūloma skirti net 40 procentų pareiginį priedą!

Valdančiosios daugumos lyderis Saulius Stankevičius lyg krepšinio treneris per minutės pertraukėlę konsultuoja kandidatę į direktoriaus pavaduotojas Aliną Overlingaitę.

Taip Šilutės rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma iš esmės diskredituoja savivaldybės tarybos darbą ir visuomenės pasitikėjimą išrinktais tarybos nariais, savivaldybės Mero institucija ir savivaldybės administracijos darbu. Kviečiame Šilutės rajono savivaldybės Merą įsigilinti į mūsų pareiškimą ir nukreipti savivaldybės tarybos veiklą taip, kad į savivaldybės administracijos vadovus būtų teikiami kandidatai ne tik pagal politinę priklausomybę, bet ir turintys atitinkamą darbo patirtį. Priešingu atveju, mes, žemiau pasirašę savivaldybės tarybos nariai, organizuosime nepasitikėjimą Šilutės rajono savivaldybės Meru, kaip nesugebančiu deramai organizuoti savivaldybės tarybos darbo“, – teigiama 10 Tarybos narių pasirašytame pareiškime. Tiesa, jame nė puse žodžio neužsimenama, kad tokio pat dydžio priedai buvo mokami ir ankstesniems Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojams.
Vaidotas VILKAS

Redaktoriaus pastaba
Didelis noras mokėti saviems kuo daugiau pinigų, nežiūrint savivaldybės finansinės situacijos, neatsižvelgiant į darbuotojų jau padarytus darbus ir įdėtas pastangas, perša mintį, kad Vyriausybė turėtų šalies mastu numatyti fiksuotus darbo užmokesčio dydžius savivaldybių politinio pasitikėjimo darbuotojams, kuriems vietos partiniai veikėjai negalėtų turėti jokios įtakos.
Šilutės savivaldybės situacija tiek valdant ankstesnių kadencijų partijų koalicijoms, tiek valdžią perėmus dabartinei daugumai, švelniai sakant, yra graudžiai liūdna…
Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite