Jaunosios pianistės Justės Vingytės rečitalis dvaro menėje

Justė Vingytė – pianistė, Šilutės meno mokyklos absolventė, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – birželio 16-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje artimuosius ir draugus pakvietė į savo koncertinį rečitalį. Jaunoji pianistė džiugino klausytojus didžiųjų klasikų, kompozitorių Liudviko Van Bethoveno, Johano Sebastiano Bacho, Balio Dvariono ir Jono Jurkūno kūriniais.

Pianistė Justė Vingytė (kairėje), jos mokytoja Žydrė Adomaitienė ir smuikininkė Eglė Ramanauskaitė.

Iškilmingą vakarą apie Justę ir jos muzikos kelią, pasiekimus pasakojo viena iš artimųjų, antrąja Justės mama vadinama Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė: „Prieš šešerius metus meno mokyklos duris pravėrė maža, nedrąsi, rodos, niekuo iš kitų vaikų neišsiskirianti mergaitė. Tačiau nuo pat pirmųjų mūsų susitikimų prie instrumento aš supratau, kad jos viduje slypi kur kas daugiau… Vos palietus klavišus, jie prabildavo su spalvomis. Justė labai stengėsi ir mokėsi, kad garsai jos pirštais dainuotų“.

Justės pastangos jau po kelerių metų buvo įvertintos respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. 2015-aisiais baigusi antrą klasę, Justė primą kartą dalyvavo konkursuose – Mažeikiuose ir Palangoje tapo konkursų laureate. Ilgainiui respublikiniuose konkursuose Klaipėdoje ir Vilniuje tapo ir laureate, ir diplomante. O vienas įsimintiniausių antrokės gyvenime laimėjimų – Grand Prix tarptautiniame konkurse Marijampolėje.

Anot Ž. Adomaitienės, ilgainiui Justė dar labiau patobulėjo ir jau dalyvavo šeštajame Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, Rygoje. Tąkart Justė užėmė antrąją vietą, o kitais metais laimėjo pirmąją vietą.

2017-aisiais net du kartus jaunoji pianistė pelnė Grand Prix – Žemaitijos krašto konkurse „Lietuviškos muzikos labirintais“ Mažeikiuose ir tarptautiniame konkurse Marijampolėje. 2018 metais Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse – laureatės vardas. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje vykusiame konkurse „Pajūrio klavyrai“ – Grand Prix bei specialus prizas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Tarp Justės pasiekimų – pirmoji vieta už mergaičių kamerinio kvarteto pasirodymą Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje ansamblių konkurse „Primo violino“. Tąkart jai buvo įteiktas diplomas kaip geriausiai koncertmeisterei. Kvartete Justė groja kartu su savo pussesere, smuikininke Egle Ramanauskaite, kuri taip pat baigė Šilutės meno mokyklą ir yra daugelio konkursų laureatė (mokytoja Irena Bogužienė). Šventinį vakarą jos duetu pagrojo kompozitorių B. Dvariono „Svajonė“ ir B. Kirvero „Linksmą polką“.

Padėkos ir sveikinimai
Po nuostabaus pasirodymo gėles teikė, žodžiais ir apkabinimais džiugino artimieji, pati Justės mokytoja, kuri sunkiai valdė džiaugsmo ašaras. „Ar jums bus liūdna, ar sunku, ar širdis bus kupina džiaugsmo ir laimės, tegul muzika visada būna jūsų gyvenimo palydovė“, – linkėjo Ž. Adomaitienė.

Dėkingumo žodžių negailėjo ir apie jaunąją pianistę kalbėjusi Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė: „Muzika geriausiai pasako tai, ką žmogus jaučia. Muzika turi tokią stebuklingą galią – užauginti sielai sparnus. Juste, tu sparnus jau turi. Dėkojame tėveliams, bet ir tėveliai tikriausiai be galo dėkingi mokytojai ir mokyklai, kad išugdė Justę tokią, kokia ji yra dabar“.

Tarp svečių pasiklausyti Justės atliekamos muzikos susirinko ir kiti mokytojai, kurie taip pat pasidžiaugė mergaitės pasiekimais, jos išskirtiniais gabumais.
Šiandien Justei muzika – visas gyvenimas. Nuo pat mažens sėdusi prie piano, jaunoji atlikėja nebeįsivaizduoja dienos be pianino skleidžiamų muzikos akordų. Justė dar nežino, kas jos laukia ateityje, tačiau aišku viena – tai ne paskutinis pianistės rečitalis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Monografija VIEŠVILĖ – jau spaustuvėje

2020 m. gruodžio 8 d. į spaustuvę išsiųsta jau baigta parengti 40-oji 2 dalių „Lietuvos valsčių“ serijos monografija „VIEŠVILĖ“ (I d. – 1420 p., II d. – 1410 p.). Labai gaila, kad, nežiūrint gražių pažadų, Pagėgių savivaldybė (kuriai prieškariu ir pokario metais priklausėme ir mes), savivaldybės taryba iki šiol taip ir nerado galimybės paremti minėtą leidinį, nors leidinyje bus išsamiai aprašyti 23 kaimai esantys dešiniajame Jūros upės krante. Tai Kriokiškiai, Aušgiriai, Pagenaičiai, Žukai, Vėžininkai, Sokaičiai, Nosėdai, Mociškiai, Baltupėnai, Adomiškių, Lindikų,

Ką minėsime šiais metais?

Kasmet Lietuvoje minimos iškilių asmenybių sukaktys, reikšmingos istorijos datos. Primename, ką Seimo nutarimais minėsime 2021-aisiais. Šilutės rajono gyventojams verta žinoti, kad anapus marių esanti kaimynė Neringa šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė, tad, jeigu COVID-19 plitimas bus sutramdytas, neliks suvaržymų, Neringoje vyks gausybė įvairių renginių. Iš Šilutės vertės ten plaukti ne tik dėl ramaus poilsio, bet ir pasisemti kultūros. Seimo nutarimai, kam skirti šie metai Sausio 23 d. sukako 100 metų, kai gimė viena žymiausių pasaulio archeologių Marija Gimbutienė, padėjusi pagrindus

Patarimai persirgusiems COVID-19

Gydytojai primena COVID-19 persirgusiems asmenims, kad šios ligos sukelti simptomai išlieka net tris mėnesius. Dažniausiai – didelis nuovargis, dusulys, sąnarių, krūtinės, galvos skausmai, kosulys, sutrikusios uoslės, skonio funkcijos, užgulusi nosis, apetito netekimas bei galvos svaigimas. Skaičiuojama, kad tokie simptomai gali varginti 10-20 proc. pacientų, persirgusių COVID-19. 7-8 pacientai iš dešimties persirgusių skundžiasi nuovargiu. Ir nėra svarbu, ar pacientas jaunas, buvo sportininkas. Jėgas iš daugelio pasiglemžia sumažėjęs kūno svoris, sumenkęs fizinis pajėgumas, apatiška psichologinė būsena, sutrikęs miegas arba didelis mieguistumas. Pastebima,

Visoje Lietuvoje pūgos, o Pamaryje – tarsi pavasarį…

gismeteo.lt pranešė: „Antradienį numatomi itin nemalonūs orai. Įsismarkaus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai stiprės iki 14–18 metrų per sekundę, kils pūgos. Tiek naktį, tiek dieną daug kur numatomas sniegas. Daugiausia snigs šalies rytuose, kai kur ir vidurio Lietuvoje. Mažiau kritulių klius pajūriui, kraštiniams šiaurės vakariniams šalies rajonams. Matomumas bus prastas. Naktį temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu daug kur bus apie nulį, kiek šilčiau prie jūros“. 2021.01.26 14.32 val. LRT.lt informavo: „Vienas didžiausių

Taip pat skaitykite