Jaunosios pianistės Justės Vingytės rečitalis dvaro menėje

Justė Vingytė – pianistė, Šilutės meno mokyklos absolventė, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – birželio 16-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje artimuosius ir draugus pakvietė į savo koncertinį rečitalį. Jaunoji pianistė džiugino klausytojus didžiųjų klasikų, kompozitorių Liudviko Van Bethoveno, Johano Sebastiano Bacho, Balio Dvariono ir Jono Jurkūno kūriniais.

Pianistė Justė Vingytė (kairėje), jos mokytoja Žydrė Adomaitienė ir smuikininkė Eglė Ramanauskaitė.

Iškilmingą vakarą apie Justę ir jos muzikos kelią, pasiekimus pasakojo viena iš artimųjų, antrąja Justės mama vadinama Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė: „Prieš šešerius metus meno mokyklos duris pravėrė maža, nedrąsi, rodos, niekuo iš kitų vaikų neišsiskirianti mergaitė. Tačiau nuo pat pirmųjų mūsų susitikimų prie instrumento aš supratau, kad jos viduje slypi kur kas daugiau… Vos palietus klavišus, jie prabildavo su spalvomis. Justė labai stengėsi ir mokėsi, kad garsai jos pirštais dainuotų“.

Justės pastangos jau po kelerių metų buvo įvertintos respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. 2015-aisiais baigusi antrą klasę, Justė primą kartą dalyvavo konkursuose – Mažeikiuose ir Palangoje tapo konkursų laureate. Ilgainiui respublikiniuose konkursuose Klaipėdoje ir Vilniuje tapo ir laureate, ir diplomante. O vienas įsimintiniausių antrokės gyvenime laimėjimų – Grand Prix tarptautiniame konkurse Marijampolėje.

Anot Ž. Adomaitienės, ilgainiui Justė dar labiau patobulėjo ir jau dalyvavo šeštajame Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, Rygoje. Tąkart Justė užėmė antrąją vietą, o kitais metais laimėjo pirmąją vietą.

2017-aisiais net du kartus jaunoji pianistė pelnė Grand Prix – Žemaitijos krašto konkurse „Lietuviškos muzikos labirintais“ Mažeikiuose ir tarptautiniame konkurse Marijampolėje. 2018 metais Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse – laureatės vardas. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje vykusiame konkurse „Pajūrio klavyrai“ – Grand Prix bei specialus prizas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Tarp Justės pasiekimų – pirmoji vieta už mergaičių kamerinio kvarteto pasirodymą Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje ansamblių konkurse „Primo violino“. Tąkart jai buvo įteiktas diplomas kaip geriausiai koncertmeisterei. Kvartete Justė groja kartu su savo pussesere, smuikininke Egle Ramanauskaite, kuri taip pat baigė Šilutės meno mokyklą ir yra daugelio konkursų laureatė (mokytoja Irena Bogužienė). Šventinį vakarą jos duetu pagrojo kompozitorių B. Dvariono „Svajonė“ ir B. Kirvero „Linksmą polką“.

Padėkos ir sveikinimai
Po nuostabaus pasirodymo gėles teikė, žodžiais ir apkabinimais džiugino artimieji, pati Justės mokytoja, kuri sunkiai valdė džiaugsmo ašaras. „Ar jums bus liūdna, ar sunku, ar širdis bus kupina džiaugsmo ir laimės, tegul muzika visada būna jūsų gyvenimo palydovė“, – linkėjo Ž. Adomaitienė.

Dėkingumo žodžių negailėjo ir apie jaunąją pianistę kalbėjusi Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė: „Muzika geriausiai pasako tai, ką žmogus jaučia. Muzika turi tokią stebuklingą galią – užauginti sielai sparnus. Juste, tu sparnus jau turi. Dėkojame tėveliams, bet ir tėveliai tikriausiai be galo dėkingi mokytojai ir mokyklai, kad išugdė Justę tokią, kokia ji yra dabar“.

Tarp svečių pasiklausyti Justės atliekamos muzikos susirinko ir kiti mokytojai, kurie taip pat pasidžiaugė mergaitės pasiekimais, jos išskirtiniais gabumais.
Šiandien Justei muzika – visas gyvenimas. Nuo pat mažens sėdusi prie piano, jaunoji atlikėja nebeįsivaizduoja dienos be pianino skleidžiamų muzikos akordų. Justė dar nežino, kas jos laukia ateityje, tačiau aišku viena – tai ne paskutinis pianistės rečitalis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

„Metų ūkis 2020“. Juškaičiuose – pasaulinio lygio naujovės

Rugsėjui artėjant į pabaigą, jau daug metų tradiciškai Žemaičių Naumiestyje rengiama rajono ūkininkų rudens šventė. Šioje šventėje paskelbiami ir pagerbiami Šilutės r. savivaldybės konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai ir prizininkai. Šiais metais konkurso komisija skelbia: konkurso „Metų ūkis 2020“ nugalėtoju pripažintas Tomo Kazlausko mišrus augalininkystės ir gyvulininkystės ūkis (Mažių k., Juknaičių sen.). Antroji vieta atiteko Žemaičių Naumiestyje augalininkystės ūkį vystančiam Vytautui Kuzmai. Trečiąja vieta dalijasi mėsinius galvijus auginantys Lina ir Mindaugas Balčiauskiai (Juškaičių k., Gardamo sen.) bei Vida ir Algimantas Kliučinskai

Vaistininkams kalbėti uždrausta?!

Rugsėjo 22-osios popietės pora valandų įstrigo ilgam: tai buvo Šilutės vaistinių darbuotojų nesikalbėjimo su žurnalistu arba „nusikalbėjimo“ metas… Kokį stabdį turi įjungti vaistininkas, kad taip nepasielgtų su vaistų pirkti atėjusiu asmeniu? Net atsakyti į klausimą, ką mano apie Seime planuojamą ligoninių valdiškų vaistinių steigimą, privačių vaistinių darbuotojai negali – jiems uždrausta… Matyt, uždrausta „kietai“. Nusistebėjus, kad menka „politika“ atsakyti į klausimą, ar reikėtų ligoninėse steigti valdiškas vaistines, ne vienas tyliai paaiškino, kad atsakęs gali netekti darbo… Vaistinė Gluosnių g., Šilutėje,

Mokyti(s) su parama lengviau

Informacinės visuomenės ir technologijų amžiuje žinių bei įgūdžių, įgytų mokykloje ar universitete, visam gyvenimui nepakanka. Norint prisitaikyti, išlikti konkurencingam besikeičiančiame pasaulyje, reikia nuolat tobulėti. Svarbu kompleksinės žinios – ne tik teorija, bet ir praktika. Semti žinias ir gerinti įgūdžius būtina visiems. Ūkininkams, miškininkams bei regionų gyventojams taip pat, nes žemės ūkio sektoriuje technologijos vystosi taip pat greitai kaip ir visuose kituose. Gera žinia ta, kad žemdirbiams skirtų parodomųjų bandymų rengimo (įrengimo ir vykdymo), seminarų, lauko dienų ir kitokių informavimo renginių

Nauji įpročiai – dėl visų gerovės

Dabartinėmis žiniomis ir atliktais medicinos tyrimais yra patvirtinta, kad pasaulį sudrebinęs koronavirusas plinta žmonių populiacijoje ir jo užsikrėtimo kelias yra oro lašeliniu būdu, todėl neatsakingi žmonių veiksmai ir nepagrįstos abejonės priimtais sprendimais daro didžiulę įtaką jo plitimui ir kelia grėsmę visuomenei. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė primena prevencines apsisaugojimo priemones ir pasakoja apie tai, kaip tinkamai laikytis visų rekomendacijų ir kodėl itin svarbu būti atsakingais piliečiais.    Kaukės apsaugo nuo užsikrėtimo Medicinos specialistų teigimu, apsauginių kaukių