Jaunosios pianistės Justės Vingytės rečitalis dvaro menėje

Justė Vingytė – pianistė, Šilutės meno mokyklos absolventė, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – birželio 16-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje artimuosius ir draugus pakvietė į savo koncertinį rečitalį. Jaunoji pianistė džiugino klausytojus didžiųjų klasikų, kompozitorių Liudviko Van Bethoveno, Johano Sebastiano Bacho, Balio Dvariono ir Jono Jurkūno kūriniais.

Pianistė Justė Vingytė (kairėje), jos mokytoja Žydrė Adomaitienė ir smuikininkė Eglė Ramanauskaitė.

Iškilmingą vakarą apie Justę ir jos muzikos kelią, pasiekimus pasakojo viena iš artimųjų, antrąja Justės mama vadinama Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė: „Prieš šešerius metus meno mokyklos duris pravėrė maža, nedrąsi, rodos, niekuo iš kitų vaikų neišsiskirianti mergaitė. Tačiau nuo pat pirmųjų mūsų susitikimų prie instrumento aš supratau, kad jos viduje slypi kur kas daugiau… Vos palietus klavišus, jie prabildavo su spalvomis. Justė labai stengėsi ir mokėsi, kad garsai jos pirštais dainuotų“.

Justės pastangos jau po kelerių metų buvo įvertintos respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. 2015-aisiais baigusi antrą klasę, Justė primą kartą dalyvavo konkursuose – Mažeikiuose ir Palangoje tapo konkursų laureate. Ilgainiui respublikiniuose konkursuose Klaipėdoje ir Vilniuje tapo ir laureate, ir diplomante. O vienas įsimintiniausių antrokės gyvenime laimėjimų – Grand Prix tarptautiniame konkurse Marijampolėje.

Anot Ž. Adomaitienės, ilgainiui Justė dar labiau patobulėjo ir jau dalyvavo šeštajame Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, Rygoje. Tąkart Justė užėmė antrąją vietą, o kitais metais laimėjo pirmąją vietą.

2017-aisiais net du kartus jaunoji pianistė pelnė Grand Prix – Žemaitijos krašto konkurse „Lietuviškos muzikos labirintais“ Mažeikiuose ir tarptautiniame konkurse Marijampolėje. 2018 metais Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse – laureatės vardas. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje vykusiame konkurse „Pajūrio klavyrai“ – Grand Prix bei specialus prizas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Tarp Justės pasiekimų – pirmoji vieta už mergaičių kamerinio kvarteto pasirodymą Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje ansamblių konkurse „Primo violino“. Tąkart jai buvo įteiktas diplomas kaip geriausiai koncertmeisterei. Kvartete Justė groja kartu su savo pussesere, smuikininke Egle Ramanauskaite, kuri taip pat baigė Šilutės meno mokyklą ir yra daugelio konkursų laureatė (mokytoja Irena Bogužienė). Šventinį vakarą jos duetu pagrojo kompozitorių B. Dvariono „Svajonė“ ir B. Kirvero „Linksmą polką“.

Padėkos ir sveikinimai
Po nuostabaus pasirodymo gėles teikė, žodžiais ir apkabinimais džiugino artimieji, pati Justės mokytoja, kuri sunkiai valdė džiaugsmo ašaras. „Ar jums bus liūdna, ar sunku, ar širdis bus kupina džiaugsmo ir laimės, tegul muzika visada būna jūsų gyvenimo palydovė“, – linkėjo Ž. Adomaitienė.

Dėkingumo žodžių negailėjo ir apie jaunąją pianistę kalbėjusi Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė: „Muzika geriausiai pasako tai, ką žmogus jaučia. Muzika turi tokią stebuklingą galią – užauginti sielai sparnus. Juste, tu sparnus jau turi. Dėkojame tėveliams, bet ir tėveliai tikriausiai be galo dėkingi mokytojai ir mokyklai, kad išugdė Justę tokią, kokia ji yra dabar“.

Tarp svečių pasiklausyti Justės atliekamos muzikos susirinko ir kiti mokytojai, kurie taip pat pasidžiaugė mergaitės pasiekimais, jos išskirtiniais gabumais.
Šiandien Justei muzika – visas gyvenimas. Nuo pat mažens sėdusi prie piano, jaunoji atlikėja nebeįsivaizduoja dienos be pianino skleidžiamų muzikos akordų. Justė dar nežino, kas jos laukia ateityje, tačiau aišku viena – tai ne paskutinis pianistės rečitalis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite