Jaunosios pianistės Justės Vingytės rečitalis dvaro menėje

Justė Vingytė – pianistė, Šilutės meno mokyklos absolventė, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – birželio 16-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje artimuosius ir draugus pakvietė į savo koncertinį rečitalį. Jaunoji pianistė džiugino klausytojus didžiųjų klasikų, kompozitorių Liudviko Van Bethoveno, Johano Sebastiano Bacho, Balio Dvariono ir Jono Jurkūno kūriniais.

Pianistė Justė Vingytė (kairėje), jos mokytoja Žydrė Adomaitienė ir smuikininkė Eglė Ramanauskaitė.

Iškilmingą vakarą apie Justę ir jos muzikos kelią, pasiekimus pasakojo viena iš artimųjų, antrąja Justės mama vadinama Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė: „Prieš šešerius metus meno mokyklos duris pravėrė maža, nedrąsi, rodos, niekuo iš kitų vaikų neišsiskirianti mergaitė. Tačiau nuo pat pirmųjų mūsų susitikimų prie instrumento aš supratau, kad jos viduje slypi kur kas daugiau… Vos palietus klavišus, jie prabildavo su spalvomis. Justė labai stengėsi ir mokėsi, kad garsai jos pirštais dainuotų“.

Justės pastangos jau po kelerių metų buvo įvertintos respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. 2015-aisiais baigusi antrą klasę, Justė primą kartą dalyvavo konkursuose – Mažeikiuose ir Palangoje tapo konkursų laureate. Ilgainiui respublikiniuose konkursuose Klaipėdoje ir Vilniuje tapo ir laureate, ir diplomante. O vienas įsimintiniausių antrokės gyvenime laimėjimų – Grand Prix tarptautiniame konkurse Marijampolėje.

Anot Ž. Adomaitienės, ilgainiui Justė dar labiau patobulėjo ir jau dalyvavo šeštajame Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, Rygoje. Tąkart Justė užėmė antrąją vietą, o kitais metais laimėjo pirmąją vietą.

2017-aisiais net du kartus jaunoji pianistė pelnė Grand Prix – Žemaitijos krašto konkurse „Lietuviškos muzikos labirintais“ Mažeikiuose ir tarptautiniame konkurse Marijampolėje. 2018 metais Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse – laureatės vardas. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje vykusiame konkurse „Pajūrio klavyrai“ – Grand Prix bei specialus prizas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Tarp Justės pasiekimų – pirmoji vieta už mergaičių kamerinio kvarteto pasirodymą Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje ansamblių konkurse „Primo violino“. Tąkart jai buvo įteiktas diplomas kaip geriausiai koncertmeisterei. Kvartete Justė groja kartu su savo pussesere, smuikininke Egle Ramanauskaite, kuri taip pat baigė Šilutės meno mokyklą ir yra daugelio konkursų laureatė (mokytoja Irena Bogužienė). Šventinį vakarą jos duetu pagrojo kompozitorių B. Dvariono „Svajonė“ ir B. Kirvero „Linksmą polką“.

Padėkos ir sveikinimai
Po nuostabaus pasirodymo gėles teikė, žodžiais ir apkabinimais džiugino artimieji, pati Justės mokytoja, kuri sunkiai valdė džiaugsmo ašaras. „Ar jums bus liūdna, ar sunku, ar širdis bus kupina džiaugsmo ir laimės, tegul muzika visada būna jūsų gyvenimo palydovė“, – linkėjo Ž. Adomaitienė.

Dėkingumo žodžių negailėjo ir apie jaunąją pianistę kalbėjusi Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė: „Muzika geriausiai pasako tai, ką žmogus jaučia. Muzika turi tokią stebuklingą galią – užauginti sielai sparnus. Juste, tu sparnus jau turi. Dėkojame tėveliams, bet ir tėveliai tikriausiai be galo dėkingi mokytojai ir mokyklai, kad išugdė Justę tokią, kokia ji yra dabar“.

Tarp svečių pasiklausyti Justės atliekamos muzikos susirinko ir kiti mokytojai, kurie taip pat pasidžiaugė mergaitės pasiekimais, jos išskirtiniais gabumais.
Šiandien Justei muzika – visas gyvenimas. Nuo pat mažens sėdusi prie piano, jaunoji atlikėja nebeįsivaizduoja dienos be pianino skleidžiamų muzikos akordų. Justė dar nežino, kas jos laukia ateityje, tačiau aišku viena – tai ne paskutinis pianistės rečitalis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Hits: 232

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite