Jaunosios pianistės Justės Vingytės rečitalis dvaro menėje

Justė Vingytė – pianistė, Šilutės meno mokyklos absolventė, daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė – birželio 16-ąją Šilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje artimuosius ir draugus pakvietė į savo koncertinį rečitalį. Jaunoji pianistė džiugino klausytojus didžiųjų klasikų, kompozitorių Liudviko Van Bethoveno, Johano Sebastiano Bacho, Balio Dvariono ir Jono Jurkūno kūriniais.

Pianistė Justė Vingytė (kairėje), jos mokytoja Žydrė Adomaitienė ir smuikininkė Eglė Ramanauskaitė.

Iškilmingą vakarą apie Justę ir jos muzikos kelią, pasiekimus pasakojo viena iš artimųjų, antrąja Justės mama vadinama Šilutės meno mokyklos mokytoja Žydrė Adomaitienė: „Prieš šešerius metus meno mokyklos duris pravėrė maža, nedrąsi, rodos, niekuo iš kitų vaikų neišsiskirianti mergaitė. Tačiau nuo pat pirmųjų mūsų susitikimų prie instrumento aš supratau, kad jos viduje slypi kur kas daugiau… Vos palietus klavišus, jie prabildavo su spalvomis. Justė labai stengėsi ir mokėsi, kad garsai jos pirštais dainuotų“.

Justės pastangos jau po kelerių metų buvo įvertintos respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. 2015-aisiais baigusi antrą klasę, Justė primą kartą dalyvavo konkursuose – Mažeikiuose ir Palangoje tapo konkursų laureate. Ilgainiui respublikiniuose konkursuose Klaipėdoje ir Vilniuje tapo ir laureate, ir diplomante. O vienas įsimintiniausių antrokės gyvenime laimėjimų – Grand Prix tarptautiniame konkurse Marijampolėje.

Anot Ž. Adomaitienės, ilgainiui Justė dar labiau patobulėjo ir jau dalyvavo šeštajame Brolių Medinš tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, Rygoje. Tąkart Justė užėmė antrąją vietą, o kitais metais laimėjo pirmąją vietą.

2017-aisiais net du kartus jaunoji pianistė pelnė Grand Prix – Žemaitijos krašto konkurse „Lietuviškos muzikos labirintais“ Mažeikiuose ir tarptautiniame konkurse Marijampolėje. 2018 metais Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse – laureatės vardas. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje vykusiame konkurse „Pajūrio klavyrai“ – Grand Prix bei specialus prizas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį.

Tarp Justės pasiekimų – pirmoji vieta už mergaičių kamerinio kvarteto pasirodymą Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje ansamblių konkurse „Primo violino“. Tąkart jai buvo įteiktas diplomas kaip geriausiai koncertmeisterei. Kvartete Justė groja kartu su savo pussesere, smuikininke Egle Ramanauskaite, kuri taip pat baigė Šilutės meno mokyklą ir yra daugelio konkursų laureatė (mokytoja Irena Bogužienė). Šventinį vakarą jos duetu pagrojo kompozitorių B. Dvariono „Svajonė“ ir B. Kirvero „Linksmą polką“.

Padėkos ir sveikinimai
Po nuostabaus pasirodymo gėles teikė, žodžiais ir apkabinimais džiugino artimieji, pati Justės mokytoja, kuri sunkiai valdė džiaugsmo ašaras. „Ar jums bus liūdna, ar sunku, ar širdis bus kupina džiaugsmo ir laimės, tegul muzika visada būna jūsų gyvenimo palydovė“, – linkėjo Ž. Adomaitienė.

Dėkingumo žodžių negailėjo ir apie jaunąją pianistę kalbėjusi Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė: „Muzika geriausiai pasako tai, ką žmogus jaučia. Muzika turi tokią stebuklingą galią – užauginti sielai sparnus. Juste, tu sparnus jau turi. Dėkojame tėveliams, bet ir tėveliai tikriausiai be galo dėkingi mokytojai ir mokyklai, kad išugdė Justę tokią, kokia ji yra dabar“.

Tarp svečių pasiklausyti Justės atliekamos muzikos susirinko ir kiti mokytojai, kurie taip pat pasidžiaugė mergaitės pasiekimais, jos išskirtiniais gabumais.
Šiandien Justei muzika – visas gyvenimas. Nuo pat mažens sėdusi prie piano, jaunoji atlikėja nebeįsivaizduoja dienos be pianino skleidžiamų muzikos akordų. Justė dar nežino, kas jos laukia ateityje, tačiau aišku viena – tai ne paskutinis pianistės rečitalis.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite