Jaunojo pianisto Pijaus Pirogovo rečitalis

Jau tapo tradicija, kad Šilutės meno mokykla rengia talentingiausių savo mokinių koncertus. Šilutiškiai klausėsi brolių Kasparo ir Jorio Mikužių koncertų – fortepijoninės muzikos vakarų, o štai liepos 3 dieną savo rečitalį sugrojo Pijus Pirogovas, rugsėjį išvyksiantis mokytis prestižinėje Purcell‘o muzikos mokykloje Jungtinėje Karalystėje.

Meno mokykloje

Tą vakarą gausus būrys šilutiškių, namiškių, Pijaus mokytojų iš Pamario progimnazijos skubėjo į Meno mokyklą. Atvyko būrys savivaldybės vadovų. Koncertui ir žiūrovams pritaikytoje pirmojo aukšto jaukiai apšviestoje fojė visos vietos buvo užpildytos.

Vakarą Pijus pradėjo grodamas kartu su savo fortepijono mokytoja Liudmila Kašėtiene-Mikkelsen, kuri buvo ir viso koncerto vedėja. Vienas po kito skambėjo D. Scarlatti, L. van Bethoveno, B. Dvariono, F. Listo ir kitų kompozitorių kūriniai. Juos Pijus atliko atmintinai, tuo užburdamas visus žiūrovus. L. Kašėtienė-Mikkelsen pasidžiaugė, kad Pijus didelio darbštumo ir talento dėka yra daugybės nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas.

„Pijus grojo su kameriniais ir simfoniniais orkestrais, koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Italijoje. Ne kartą jo atliekama muzika skambėjo Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje. Jaunasis atlikėjas yra dalyvavęs daugiau kaip 40-yje įvairių konkursų, iš kurių 25-iuose tapo pirmosios vietos laureatu bei 8-iuose – GRAND PRIX laimėtoju“, – vardijo Pijaus mokytoja, tuo pačiu pasidžiaugdama, kad į koncertą atėjo daug jos buvusių mokinių.

Sveikinimai

Sveikinimo ir padėkos žodį tarė Meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Dėkojo Pijui už mokyklos vardo garsinimą, už muzikalumą ir profesionalumą. Linkėjo, kad ateityje atsivertų visų didžiųjų salių durys ir išsipildytų visos svajonės. Rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo, kad šis vakaras – tai Pijaus atsisveikinimo su mokykla vakaras: „Tu siekei savo tikslo ir esi įvertintas – įveikei pirmąjį laiptelį. Mokytis Jungtinėje karalystėje – didelis pasiekimas. Esame pakerėti tavo talento“. Meras dėkojo Pijui ir mokytojai Liudmilai  už profesionalumą, atsidavimą darbui ir krašto garsinimą.

Pijaus tėtis suskubo sumontuoti filmuką „Pijaus kelias“, kuriame atsispindėjo Pijaus  muzikinis kelias nuo 2014 metų, kai jam buvo tik penkeri su puse metų. O štai šiemet Pijus jau baigė Pamario progimnaziją ir Meno mokyklą.

Susirinkę žiūrovai taip lengvai jaunojo muzikanto nepaleido. Vis skambėjo nauji kūriniai.

Pijaus mama Neringa Pirogova dėkodama už gražų vakarą kalbėjo: „Visiems labai labai dėkoju, kad po dienos darbų radote ir laiko, ir noro ateiti ir pabūti kartu, panirti į muzikinių epochų sūkurį, įsileisti į širdis nuostabias melodijas“. Dėkojo merui Vytautui Laurinaičiui, vicemerui Tomui Budrikiui, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjai Dainorai Butvydienei už buvimą kartu, už paramą bei palaikymą. Nuoširdų ačiū tarė Meno mokyklos direktorei Daivai Pielikienei už pagalbą, patarimus ir idėjas ruošiant rečitalį. „Taip pat ačiū nuostabiajai mokytojai Liudmilai Kašėtienei Mikkelsen, kuri kaip visada viską padaro tobulai, neskaičiuodama savo nei darbo, nei poilsio valandų, atiduodama visas jėgas, ir be galo ačiū Pijui, kuris savo atliekama muzika, manau, palietė kiekvieną tą vakarą buvusį kartu. Tavo kelias tik prasideda, tad su tokia jėga eik ir toliau, žavėk visus savo subtilia muzikos kalba“, – jaudindamasi kalbėjo Pijaus mama Neringa.

Gėlių ir dovanų lietus apipylė vakaro kaltininką. Sveikino namiškiai, Pijaus mokytojos, draugai ir kaimynai, giminės. Nusitęsė ilga sveikintojų eilutė. Šypsena ilgai nedingo nuo Pijaus veido.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite