Jaunimui – naujos galimybės sužinoti daugiau

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidarytas pirmasis Šilutės rajone Jaunimo informavimo taškas (JIT), kurio pagrindinė užduotis – padėti šiuolaikiniam jaunimui orientuotis visose gyvenimo srityse ir skatinti savarankiškai priimti sprendimus.

Simbolinę raudoną juostą perkirpo meras Vytautas Laurinaitis, „Eurodesk Lietuva“ programos koordinatorė Ingrida Jotkaitė, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė ir Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistas Tomas Kaminskas.

Jaunimo informavimo taške jaunuoliai ras aktualių informacinių leidinių, kurie nuolat bus atnaujinami. Taip pat įrengta kompiuterizuota darbo vieta, kur informacijos galima ieškoti duomenų bazėse.
JIT atidarymo metu Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, „Eurodesk Lietuva“ programos koordinatorė Ingrida Jotkaitė bei Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistas Tomas Kaminskas perkirpo simbolinę juostą. Beje, minėtasis gimnazistas Tomas šiais metais vykusios Savivaldos dienos metu laikinai „pavadavo“ Šilutės rajono merą.
Atidarymo iškilmėse dalyvavo daug garbių svečių, JIT partnerių: Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus, Tauragės apskrities Šilutės r. PK atstovės, Šilutės šaulių 8-osios kuopos vadas, rajono mokyklų atstovai, kiti. Meras V. Laurinaitis pasveikino bibliotekos kolektyvą pirmojo JIT atidarymo Šilutės rajone proga, pasidžiaugė bibliotekos kolektyvo iniciatyva, bendradarbiavimu su partneriais ir įteikė dovaną. Atsidėkodami bibliotekininkai merui įteikė skarelę su JIT logotipu, tokią pat dovanėlę gavo ir atstovė iš „Eurodesk Lietuva“ Ingrida Jotkaitė, Rimantė Čiutienė pagerbta ženkliuku su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos logotipu.

Turnyrą „Žinios mano kišenėje“ laimėjo komanda „Grifų gūžta“.

Po oficialiosios dalies jaunimas buvo pakviestas pasitikrinti savo žinias draugiškame protų turnyre „Žinios mano kišenėje“. Žaidime dalyvavo komandos iš Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bei Jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus. Dalyviai turėjo įveikti tris turus ir kiekvieno metu atsakyti į dešimt klausimų. Susumavus rezultatus, pirmąją vietą užėmė komanda „Grifų gūžta“. Jai įteiktas specialus Savivaldybės mero įsteigtas prizas. Įvairių prizų laimėjo visos žaidime dalyvavusios komandos.

Parengė Dalia Vasiliauskytė ir Ingrida Zakaraitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite