Jaunimui – naujos galimybės sužinoti daugiau

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidarytas pirmasis Šilutės rajone Jaunimo informavimo taškas (JIT), kurio pagrindinė užduotis – padėti šiuolaikiniam jaunimui orientuotis visose gyvenimo srityse ir skatinti savarankiškai priimti sprendimus.

Simbolinę raudoną juostą perkirpo meras Vytautas Laurinaitis, „Eurodesk Lietuva“ programos koordinatorė Ingrida Jotkaitė, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė ir Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistas Tomas Kaminskas.

Jaunimo informavimo taške jaunuoliai ras aktualių informacinių leidinių, kurie nuolat bus atnaujinami. Taip pat įrengta kompiuterizuota darbo vieta, kur informacijos galima ieškoti duomenų bazėse.
JIT atidarymo metu Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, „Eurodesk Lietuva“ programos koordinatorė Ingrida Jotkaitė bei Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistas Tomas Kaminskas perkirpo simbolinę juostą. Beje, minėtasis gimnazistas Tomas šiais metais vykusios Savivaldos dienos metu laikinai „pavadavo“ Šilutės rajono merą.
Atidarymo iškilmėse dalyvavo daug garbių svečių, JIT partnerių: Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus, Tauragės apskrities Šilutės r. PK atstovės, Šilutės šaulių 8-osios kuopos vadas, rajono mokyklų atstovai, kiti. Meras V. Laurinaitis pasveikino bibliotekos kolektyvą pirmojo JIT atidarymo Šilutės rajone proga, pasidžiaugė bibliotekos kolektyvo iniciatyva, bendradarbiavimu su partneriais ir įteikė dovaną. Atsidėkodami bibliotekininkai merui įteikė skarelę su JIT logotipu, tokią pat dovanėlę gavo ir atstovė iš „Eurodesk Lietuva“ Ingrida Jotkaitė, Rimantė Čiutienė pagerbta ženkliuku su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos logotipu.

Turnyrą „Žinios mano kišenėje“ laimėjo komanda „Grifų gūžta“.

Po oficialiosios dalies jaunimas buvo pakviestas pasitikrinti savo žinias draugiškame protų turnyre „Žinios mano kišenėje“. Žaidime dalyvavo komandos iš Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos bei Jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus. Dalyviai turėjo įveikti tris turus ir kiekvieno metu atsakyti į dešimt klausimų. Susumavus rezultatus, pirmąją vietą užėmė komanda „Grifų gūžta“. Jai įteiktas specialus Savivaldybės mero įsteigtas prizas. Įvairių prizų laimėjo visos žaidime dalyvavusios komandos.

Parengė Dalia Vasiliauskytė ir Ingrida Zakaraitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite