Jaunimo naktys Kintuose

Spalio 28 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vietos jaunimas nuo pat ryto buvo triukšmingas – vyko paskutinieji jaunimo nakties renginio FRIDAYNIGHT 2K16 pasiruošimo darbai. Jaudintis buvo dėl ko – turėjo atvykti bendraamžiai net iš šešių Šilutės rajono vietovių – Katyčių, Stubrių, Vilkyčių, Juknaičių, Pašyšių, Vainuto. Iš viso renginyje dalyvavo apie 90 jaunuolių.

Jau trečius metus iš eilės vykstanti jaunimo naktis nelieka nepastebėta ir rajono bei vietos valdžios atstovų Ir šįkart pasveikinti mus panoro Savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Simona Skuodaitė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Visi jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, sveikino ir linkėjo neišdildomų naktinių potyrių, įspūdžių ir net „susirgti“ viena labai svarbia liga – bendravimu.
Šiais metais jaunimo nakties programa buvo šiek tiek kitokia – sulaukta svečių iš Vilniaus ir Klaipėdos. „Prieš du mėnesius naršydama „Facebook‘e“ pastebėjau skelbimą „Pildyk anketą ir mes atvyksime į tavo mokyklą ar organizuojamą renginį“. Užpildžiau ją ir po kelių savaičių gavau atsakymą – „Mūsų komanda iš MISIJA SIBIRAS‘ 2016 atvyks į FRIDAYNIGHT 2K16, – pasakojo Jolita Mažonaitė.
Taip į Kintus atvyko šios ekspedicijos dalyvė Monika. Ji papasakojo apie patirtus nuotykius Sibire, pasidalijo įspūdžiais. Viešnia kalbėjo, kad gyvenimo sąlygos ten nebuvo lengvos, fizinis darbas buvo labai sunkus, bet vykti į Sibirą ją paskatino pilietinė pareiga tėvynei.
Antrasis svečias, pradžiuginęs jaunąją publiką, – buvęs kintiškis, aktyvistas, įvairių projektų savanoris, kelionių mėgėjas Gediminas Simutis. Jis yra keliavęs ne tik po Europą, Ameriką, bet ir pabuvojęs Afrikoje. Vaikinas dalijosi savo patirtimis įvairiuose pasaulio kraštuose. Jis stengėsi įtikinti jaunimą, kad kiekvienas žmogus gali daug ką padaryti ir pasiekti. Tik reikia pačiam labai to norėti, atsisakyti žodžių „pabandysiu, negaliu, bet“.
Savo mintimis ir patirtimi pasidalijo ir kitas kintiškis – verslininkas, šokėjas, mokytojas ir visų galų meistras Jurgis Ašmonas. Jis kiekvieną dalyvį įtraukė į intriguojantį pokalbių šou apie patyčias, draugystę, pasitikėjimą.
Po gana rimtos FRIDAYNIGHT 2K16 dalies atėjo ir aktyvioji: visi šios nakties dalyviai, susitikimo pradžioje susiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse. O jų būta labai įvairių: žaidimų stotelė „Klaustrofobai spintoje“, sporto užsiėmimų – „Bodybuilders“, mįslių, komandinių užduočių – „Haunted Library“, paslapčių ir šnabždesio iššūkių – „KuBuŠaI“, skanioji – „Atspėk, kas šiandien vakarienei“, kūrybinė – „Ja aktior“. Kiekvienai stotelei vadovavo 2–3 kintiškiai.
Išbandyta naujovė – internetinė programa proto mūšiams ar testams kurti „Kahoot“. Komandos noriai įsitraukė į šį žaidimą ir atkakliai kovojo viena su kita. Po įnirtingos kovos atėjo metas atsipalaiduoti ir pabendrauti neformaliai – prasidėjo šokiai, dainos, karaokė.
Didžiuojamės, kad Kintų jaunimas su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite kasmet organizuoja renginį, į kurį noriai atvyksta svečių iš įvairių Šilutės rajono miestelių. Pasisemti patirties atvyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (buvęs Klaipėdos atviros jaunimo erdvės centras) darbuotoja Indrė. Aktyviai dalyvaudama visose renginio veiklose, įgytą patirtį ji žadėjo perduoti centrui ir gruodžio mėnesį pakviesti dalyvauti jų naktiniame renginyje.
Džiugu, kad bendradarbiaujame, plėtojame partnerystę, dalijamės įvairiausiomis patirtimis su rajono jaunimo klubais bei mokinių tarybomis. O pats geriausias darbo įvertinimas – šypsenos ir nauji draugai. Tikimės, kad ateityje F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, Kintų jaunimo klubo bei atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu, Galiu, Darau“ rengiama jaunimo naktis vyks ir penktąjį, ir dešimtąjį kartą.

Organizatorių fotoinformacija 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite