Jaunimo naktys Kintuose

Spalio 28 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vietos jaunimas nuo pat ryto buvo triukšmingas – vyko paskutinieji jaunimo nakties renginio FRIDAYNIGHT 2K16 pasiruošimo darbai. Jaudintis buvo dėl ko – turėjo atvykti bendraamžiai net iš šešių Šilutės rajono vietovių – Katyčių, Stubrių, Vilkyčių, Juknaičių, Pašyšių, Vainuto. Iš viso renginyje dalyvavo apie 90 jaunuolių.

Jau trečius metus iš eilės vykstanti jaunimo naktis nelieka nepastebėta ir rajono bei vietos valdžios atstovų Ir šįkart pasveikinti mus panoro Savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Simona Skuodaitė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Visi jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, sveikino ir linkėjo neišdildomų naktinių potyrių, įspūdžių ir net „susirgti“ viena labai svarbia liga – bendravimu.
Šiais metais jaunimo nakties programa buvo šiek tiek kitokia – sulaukta svečių iš Vilniaus ir Klaipėdos. „Prieš du mėnesius naršydama „Facebook‘e“ pastebėjau skelbimą „Pildyk anketą ir mes atvyksime į tavo mokyklą ar organizuojamą renginį“. Užpildžiau ją ir po kelių savaičių gavau atsakymą – „Mūsų komanda iš MISIJA SIBIRAS‘ 2016 atvyks į FRIDAYNIGHT 2K16, – pasakojo Jolita Mažonaitė.
Taip į Kintus atvyko šios ekspedicijos dalyvė Monika. Ji papasakojo apie patirtus nuotykius Sibire, pasidalijo įspūdžiais. Viešnia kalbėjo, kad gyvenimo sąlygos ten nebuvo lengvos, fizinis darbas buvo labai sunkus, bet vykti į Sibirą ją paskatino pilietinė pareiga tėvynei.
Antrasis svečias, pradžiuginęs jaunąją publiką, – buvęs kintiškis, aktyvistas, įvairių projektų savanoris, kelionių mėgėjas Gediminas Simutis. Jis yra keliavęs ne tik po Europą, Ameriką, bet ir pabuvojęs Afrikoje. Vaikinas dalijosi savo patirtimis įvairiuose pasaulio kraštuose. Jis stengėsi įtikinti jaunimą, kad kiekvienas žmogus gali daug ką padaryti ir pasiekti. Tik reikia pačiam labai to norėti, atsisakyti žodžių „pabandysiu, negaliu, bet“.
Savo mintimis ir patirtimi pasidalijo ir kitas kintiškis – verslininkas, šokėjas, mokytojas ir visų galų meistras Jurgis Ašmonas. Jis kiekvieną dalyvį įtraukė į intriguojantį pokalbių šou apie patyčias, draugystę, pasitikėjimą.
Po gana rimtos FRIDAYNIGHT 2K16 dalies atėjo ir aktyvioji: visi šios nakties dalyviai, susitikimo pradžioje susiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse. O jų būta labai įvairių: žaidimų stotelė „Klaustrofobai spintoje“, sporto užsiėmimų – „Bodybuilders“, mįslių, komandinių užduočių – „Haunted Library“, paslapčių ir šnabždesio iššūkių – „KuBuŠaI“, skanioji – „Atspėk, kas šiandien vakarienei“, kūrybinė – „Ja aktior“. Kiekvienai stotelei vadovavo 2–3 kintiškiai.
Išbandyta naujovė – internetinė programa proto mūšiams ar testams kurti „Kahoot“. Komandos noriai įsitraukė į šį žaidimą ir atkakliai kovojo viena su kita. Po įnirtingos kovos atėjo metas atsipalaiduoti ir pabendrauti neformaliai – prasidėjo šokiai, dainos, karaokė.
Didžiuojamės, kad Kintų jaunimas su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite kasmet organizuoja renginį, į kurį noriai atvyksta svečių iš įvairių Šilutės rajono miestelių. Pasisemti patirties atvyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (buvęs Klaipėdos atviros jaunimo erdvės centras) darbuotoja Indrė. Aktyviai dalyvaudama visose renginio veiklose, įgytą patirtį ji žadėjo perduoti centrui ir gruodžio mėnesį pakviesti dalyvauti jų naktiniame renginyje.
Džiugu, kad bendradarbiaujame, plėtojame partnerystę, dalijamės įvairiausiomis patirtimis su rajono jaunimo klubais bei mokinių tarybomis. O pats geriausias darbo įvertinimas – šypsenos ir nauji draugai. Tikimės, kad ateityje F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, Kintų jaunimo klubo bei atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu, Galiu, Darau“ rengiama jaunimo naktis vyks ir penktąjį, ir dešimtąjį kartą.

Organizatorių fotoinformacija 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite