Jaunimo naktys Kintuose

Spalio 28 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vietos jaunimas nuo pat ryto buvo triukšmingas – vyko paskutinieji jaunimo nakties renginio FRIDAYNIGHT 2K16 pasiruošimo darbai. Jaudintis buvo dėl ko – turėjo atvykti bendraamžiai net iš šešių Šilutės rajono vietovių – Katyčių, Stubrių, Vilkyčių, Juknaičių, Pašyšių, Vainuto. Iš viso renginyje dalyvavo apie 90 jaunuolių.

Jau trečius metus iš eilės vykstanti jaunimo naktis nelieka nepastebėta ir rajono bei vietos valdžios atstovų Ir šįkart pasveikinti mus panoro Savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Simona Skuodaitė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Visi jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, sveikino ir linkėjo neišdildomų naktinių potyrių, įspūdžių ir net „susirgti“ viena labai svarbia liga – bendravimu.
Šiais metais jaunimo nakties programa buvo šiek tiek kitokia – sulaukta svečių iš Vilniaus ir Klaipėdos. „Prieš du mėnesius naršydama „Facebook‘e“ pastebėjau skelbimą „Pildyk anketą ir mes atvyksime į tavo mokyklą ar organizuojamą renginį“. Užpildžiau ją ir po kelių savaičių gavau atsakymą – „Mūsų komanda iš MISIJA SIBIRAS‘ 2016 atvyks į FRIDAYNIGHT 2K16, – pasakojo Jolita Mažonaitė.
Taip į Kintus atvyko šios ekspedicijos dalyvė Monika. Ji papasakojo apie patirtus nuotykius Sibire, pasidalijo įspūdžiais. Viešnia kalbėjo, kad gyvenimo sąlygos ten nebuvo lengvos, fizinis darbas buvo labai sunkus, bet vykti į Sibirą ją paskatino pilietinė pareiga tėvynei.
Antrasis svečias, pradžiuginęs jaunąją publiką, – buvęs kintiškis, aktyvistas, įvairių projektų savanoris, kelionių mėgėjas Gediminas Simutis. Jis yra keliavęs ne tik po Europą, Ameriką, bet ir pabuvojęs Afrikoje. Vaikinas dalijosi savo patirtimis įvairiuose pasaulio kraštuose. Jis stengėsi įtikinti jaunimą, kad kiekvienas žmogus gali daug ką padaryti ir pasiekti. Tik reikia pačiam labai to norėti, atsisakyti žodžių „pabandysiu, negaliu, bet“.
Savo mintimis ir patirtimi pasidalijo ir kitas kintiškis – verslininkas, šokėjas, mokytojas ir visų galų meistras Jurgis Ašmonas. Jis kiekvieną dalyvį įtraukė į intriguojantį pokalbių šou apie patyčias, draugystę, pasitikėjimą.
Po gana rimtos FRIDAYNIGHT 2K16 dalies atėjo ir aktyvioji: visi šios nakties dalyviai, susitikimo pradžioje susiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse. O jų būta labai įvairių: žaidimų stotelė „Klaustrofobai spintoje“, sporto užsiėmimų – „Bodybuilders“, mįslių, komandinių užduočių – „Haunted Library“, paslapčių ir šnabždesio iššūkių – „KuBuŠaI“, skanioji – „Atspėk, kas šiandien vakarienei“, kūrybinė – „Ja aktior“. Kiekvienai stotelei vadovavo 2–3 kintiškiai.
Išbandyta naujovė – internetinė programa proto mūšiams ar testams kurti „Kahoot“. Komandos noriai įsitraukė į šį žaidimą ir atkakliai kovojo viena su kita. Po įnirtingos kovos atėjo metas atsipalaiduoti ir pabendrauti neformaliai – prasidėjo šokiai, dainos, karaokė.
Didžiuojamės, kad Kintų jaunimas su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite kasmet organizuoja renginį, į kurį noriai atvyksta svečių iš įvairių Šilutės rajono miestelių. Pasisemti patirties atvyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (buvęs Klaipėdos atviros jaunimo erdvės centras) darbuotoja Indrė. Aktyviai dalyvaudama visose renginio veiklose, įgytą patirtį ji žadėjo perduoti centrui ir gruodžio mėnesį pakviesti dalyvauti jų naktiniame renginyje.
Džiugu, kad bendradarbiaujame, plėtojame partnerystę, dalijamės įvairiausiomis patirtimis su rajono jaunimo klubais bei mokinių tarybomis. O pats geriausias darbo įvertinimas – šypsenos ir nauji draugai. Tikimės, kad ateityje F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, Kintų jaunimo klubo bei atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu, Galiu, Darau“ rengiama jaunimo naktis vyks ir penktąjį, ir dešimtąjį kartą.

Organizatorių fotoinformacija 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite