Jaunimo naktys Kintuose

Spalio 28 d. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre vietos jaunimas nuo pat ryto buvo triukšmingas – vyko paskutinieji jaunimo nakties renginio FRIDAYNIGHT 2K16 pasiruošimo darbai. Jaudintis buvo dėl ko – turėjo atvykti bendraamžiai net iš šešių Šilutės rajono vietovių – Katyčių, Stubrių, Vilkyčių, Juknaičių, Pašyšių, Vainuto. Iš viso renginyje dalyvavo apie 90 jaunuolių.

Jau trečius metus iš eilės vykstanti jaunimo naktis nelieka nepastebėta ir rajono bei vietos valdžios atstovų Ir šįkart pasveikinti mus panoro Savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Simona Skuodaitė, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Visi jie džiaugėsi aktyviu Kintų miestelio jaunimu, sveikino ir linkėjo neišdildomų naktinių potyrių, įspūdžių ir net „susirgti“ viena labai svarbia liga – bendravimu.
Šiais metais jaunimo nakties programa buvo šiek tiek kitokia – sulaukta svečių iš Vilniaus ir Klaipėdos. „Prieš du mėnesius naršydama „Facebook‘e“ pastebėjau skelbimą „Pildyk anketą ir mes atvyksime į tavo mokyklą ar organizuojamą renginį“. Užpildžiau ją ir po kelių savaičių gavau atsakymą – „Mūsų komanda iš MISIJA SIBIRAS‘ 2016 atvyks į FRIDAYNIGHT 2K16, – pasakojo Jolita Mažonaitė.
Taip į Kintus atvyko šios ekspedicijos dalyvė Monika. Ji papasakojo apie patirtus nuotykius Sibire, pasidalijo įspūdžiais. Viešnia kalbėjo, kad gyvenimo sąlygos ten nebuvo lengvos, fizinis darbas buvo labai sunkus, bet vykti į Sibirą ją paskatino pilietinė pareiga tėvynei.
Antrasis svečias, pradžiuginęs jaunąją publiką, – buvęs kintiškis, aktyvistas, įvairių projektų savanoris, kelionių mėgėjas Gediminas Simutis. Jis yra keliavęs ne tik po Europą, Ameriką, bet ir pabuvojęs Afrikoje. Vaikinas dalijosi savo patirtimis įvairiuose pasaulio kraštuose. Jis stengėsi įtikinti jaunimą, kad kiekvienas žmogus gali daug ką padaryti ir pasiekti. Tik reikia pačiam labai to norėti, atsisakyti žodžių „pabandysiu, negaliu, bet“.
Savo mintimis ir patirtimi pasidalijo ir kitas kintiškis – verslininkas, šokėjas, mokytojas ir visų galų meistras Jurgis Ašmonas. Jis kiekvieną dalyvį įtraukė į intriguojantį pokalbių šou apie patyčias, draugystę, pasitikėjimą.
Po gana rimtos FRIDAYNIGHT 2K16 dalies atėjo ir aktyvioji: visi šios nakties dalyviai, susitikimo pradžioje susiskirstę į komandas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose – stotelėse. O jų būta labai įvairių: žaidimų stotelė „Klaustrofobai spintoje“, sporto užsiėmimų – „Bodybuilders“, mįslių, komandinių užduočių – „Haunted Library“, paslapčių ir šnabždesio iššūkių – „KuBuŠaI“, skanioji – „Atspėk, kas šiandien vakarienei“, kūrybinė – „Ja aktior“. Kiekvienai stotelei vadovavo 2–3 kintiškiai.
Išbandyta naujovė – internetinė programa proto mūšiams ar testams kurti „Kahoot“. Komandos noriai įsitraukė į šį žaidimą ir atkakliai kovojo viena su kita. Po įnirtingos kovos atėjo metas atsipalaiduoti ir pabendrauti neformaliai – prasidėjo šokiai, dainos, karaokė.
Didžiuojamės, kad Kintų jaunimas su F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininke Vaida Nausėdaite kasmet organizuoja renginį, į kurį noriai atvyksta svečių iš įvairių Šilutės rajono miestelių. Pasisemti patirties atvyko ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (buvęs Klaipėdos atviros jaunimo erdvės centras) darbuotoja Indrė. Aktyviai dalyvaudama visose renginio veiklose, įgytą patirtį ji žadėjo perduoti centrui ir gruodžio mėnesį pakviesti dalyvauti jų naktiniame renginyje.
Džiugu, kad bendradarbiaujame, plėtojame partnerystę, dalijamės įvairiausiomis patirtimis su rajono jaunimo klubais bei mokinių tarybomis. O pats geriausias darbo įvertinimas – šypsenos ir nauji draugai. Tikimės, kad ateityje F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo, Kintų jaunimo klubo bei atviros jaunimo erdvės (AJE) „Noriu, Galiu, Darau“ rengiama jaunimo naktis vyks ir penktąjį, ir dešimtąjį kartą.

Organizatorių fotoinformacija 

Hits: 109

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite