„Jaunimo naktis“ Kintuose

Spalio 7-os vakarą į Kintus sugužėjo jaunimas iš Šilutės rajono, atvyko keletas svečių iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, svečiavosi ir buvę mokyklos mokiniai. Visi atvyko į Kintų Atviros jaunimo erdvės (AJE) narių organizuotą renginį siaubo tema „Jaunimo naktis“. Renginyje aktyviai dalyvavo virš 60 jaunuolių.

 

Atvyko Lietuvos rankų lenkimo čempionas

Visi renginio dalyviai buvo išskirstyti į 5 komandas. Siaubo naktis prasidėjo nuo dalyvių susipažinimo, tuomet buvo pristatytas vakaro svečias Paulius Morkūnas, daugkartinis Lietuvos rankų lenkimo čempionas. Jis visiems dalyviams papasakojo savo gyvenimo istoriją, apie tai, kokius sunkumus turėjo įveikti, apie būdus pažinti save ir kitus, kaip vertinti žmonių rankos paspaudimą.

Vakaro dalyviai svarstė ir diskutavo, ką galėtų nuveikti, jei rankose laikytų milijoną eurų. Tuomet vakaro svečias pamokė savanorius šokio žingsnelių, bei iškėlė iššūkį: 3 jaunuoliams išbandyti savo jėgas ir sudalyvauti rankų lenkime prieš jį vieną. Jaunuoliai, ypač vaikinai, entuziastingai sureagavo į „mestą“ iššūkį, tad greit atsirado 3 savanoriai. Po šio išbandymo, Paulius Morkūnas pamokė, kaip reikia tai daryti taisyklingai, keli norintys vaikinai išbandė jėgas. Pertraukos metu jaunuolių grupelė būrėsi aplink svečią, diskutavo su juo apie sportą, dalijosi patirtimis. Buvo smagu stebėti drąsų ir žingeidų jaunimą.

Siaubo viktorina ir kita…

Komandos varžėsi „Kahoot“ viktorinoje siaubo tema, vėliau vyko, ko gero, daugiausia įsitraukimo susilaukusi vaidinimo kūrimo užduotis. Visi komandų nariai labiau susibendravo, atskleidė savo kūrybiškumą. Buvo įdomu stebėti komandų sukurtus vaidinimus.

Paskui vyko žaidimas tamsoje su žibintuvėliais „Dingusiųjų paieška“. Po sėkmingų paieškų trumpai aptartos veikos. Tada susirinkusieji žiūrėjo siaubo filmą, o po jo buvo organizuota diskoteka. Paryčiais norintieji dar žaidė tamsoje slėpynes. Per naktį pavargę nuo patirtų įspūdžių ir veiklų, visi išvyko į namus.

AJE nariai intensyviai ruošėsi renginiui beveik 3 savaites, kiekvieną dieną po pamokų ir būrelių. Per trumpą laiką jie sugebėjo padaryti labai daug: apgalvoti ir paruošti dekoracijas, sukurti scenarijų, surinkti lėšas, pasiskirstyti pareigas ir kartu įveikti iškilusius sunkumus bei išspręsti atsiradusias problemas. Padirbėta iš peties!

Vilija Ašmonaitė,

Kintų Atviros jaunimo erdvės vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prezidento Gitano Nausėdos pergalė

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda perrinktas dar vienai penkerių kadencijai. Gegužės 26 d., sekmadienį, įvyko antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžėsi du daugiausia balsų per pirmąjį rinkimų turą gavę kandidatai: Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Gitanas Nausėda surinko 74,43 proc. balsų, o Ingrida Šimonytė – 24,06 proc. balsų. Visose Lietuvos savivaldybėse daugiausia balsų gavo Gitanas Nausėda. Šalies vadovu sekmadienį perrinktas G. Nausėda didžiausio palaikymo sulaukė Šalčininkų rajono savivaldybėje, kur per antrą rinkimų turą už jį balsavo 94,70

Daržovė, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę. Visi šie veiksniai susiję, tačiau kaip pabrėžia „Maximos“ funkcinės mitybos partneris, gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lengviausia to siekti skiriant didesnį dėmesį mitybai, gausiai valgant sezoninius produktus, pavyzdžiui, smidrus. Dietologas pažymi, kad tai – šiuo metu šviežiausia daržovė parduotuvėse, suteiksianti daugiau naudos nei sauja maisto papildų. Dietologas Edvardas Grišinas teigia, kad kiekvienas turėtų pagalvoti apie tai, kaip galėtų gyventi ne tik kuo ilgiau,

Psichologas: namų ruoša niekada nesibaigs, o laikas atokvėpiui – ne mažiau svarbus

Vienas išsamiausių tarptautinių tyrimų apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad, norint namuose jaustis gerai, svarbu juose jausti kontrolę. Deja, kas ketvirtam Lietuvos gyventojui tai padaryti trukdo namų ruošos darbai, kurie, atrodo, niekada nesibaigia. Ekspertai dalinasi praktiškais patarimais, kaip atrasti pusiausvyrą tarp darbų, kuriuos namuose būtina nudirbti, ir noro tiesiog atsipalaiduoti. Kasmetinio IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis, maždaug trečdaliui Lietuvos gyventojų galimybė atsipalaiduoti ir švarūs bei tvarkingi namai yra vieni svarbiausių psichologinės gerovės faktorių namuose. Psichologas Paulius Rakštikas aiškina, kad tvarkingi namai

Orai: bus iki 30 laipsnių karščio, galimas lietus

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Panašu, kad termometrai rodys iki 30 laipsnių karščio. Gegužės 27 d., pirmadienį, naktį temperatūra  siekė 10-15, pajūryje – 16-18 laipsnių šilumos. Dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietinių krypčių, 6-11 m/s. Aukščiausia temperatūra 24-29 laipsniai karščio. Gegužės 28 d., antradienį, dieną kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, 3-8 m/s. Temperatūra naktį sieks 11-16, Kuršių nerijoje – 17-19, dieną bus 25-30 laipsniai karščio. Gegužės 29 d., trečiadienį, dieną daug kur trumpas lietus, perkūnija.

Taip pat skaitykite