Jaunimas norėtų likti niekam nereikalingame pastate

Nuo politikų valios priklausys, ar galės Šilutės fotografų klubas toliau naudotis patalpomis (Liepų g.7, Šilutėje). Ekonomikos ir finansų komitete pritarta siūlymui nutraukti sutartį su klubu dėl šių patalpų panaudos. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės taryba.

Klubui perduotas pastatas Liepų g. 7 yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą ir netrukus bus skelbiamas šio turto aukcionas.

Naudoja ne pagal paskirtį
Patalpos Šilutės fotografų klubui buvo suteiktos 2012 m. gruodžio 13 d. Panaudos sutartyje numatyta, kad fotografų klubas Liepų g. 7 esančiomis patalpomis galės naudotis penkerius metus arba kol jos bus privatizuotos, nes yra įtrauktos į privatizuojamų objektų sąrašą. Būta nusiskundimų, kad patalpų naudotojai kelia triukšmą, esą čia girtaujama, dėl įvykusios vagystės tekę kviesti policiją. Kita vertus, patalpas naudoja ne fotografai, o riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių sporto gerbėjai.
Komisija, susidedanti iš Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio specialisčių Auksės Rupainienės ir Daivos Thumat, patikrino, kaip Šilutės fotografų klubas naudoja pagal panaudos sutartį perduotą pastatą.
Komisija nustatė, kad pastatas naudojamas ne pagal paskirtį, aptartą panaudos sutartyje, t. y. ne asociacijos įstatuose numatytai veiklai vykdyti. Apžiūros metu pastate buvo keturi jaunuoliai, kurie komisijos nariams papasakojo, kad čia jie renkasi laisvalaikiu, salėje važinėjasi su riedlentėmis bei dviračiais. Tam tikslui pastato salės grindys išklotos kartono plokštėmis, iš kurių padaryti specialūs kalneliui.
Nė vienas pastate sutiktų jaunuolių neturėjo kokio nors fotoaparato ar filmavimo kameros. Tikrintojai patalpose nerado jokių požymių (įrangos, metodinės medžiagos, fotografijų ar pan.), kurie rodytų, kad čia veikia fotografų klubo nariai. Tąkart salėje buvo du dviračiai.
Apžiūrėję pastatą, komisijos nariai nustatė, kad pastato pirmo aukšto kelių langų stiklai išdaužyti, kai kurie iš jų uždengti fanera, patalpų sienos išpaišytos ir aprašinėtos spalvotais dažais, pastatas nešildomas.
Panaudos sutartyje numatyta, kad panaudos davėjas nutraukia sutartį prieš terminą, jei panaudos gavėjas turtą naudoja ne pagal paskirtį. Todėl komisija nusprendė raštu įspėti Šilutės fotografų klubą apie sutarties nutraukimą ir teikti svarstyti šį reikalą Savivaldybės tarybai (vakar įvyko tarybos posėdis, – red. pastaba).

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Politinis sprendimas
Savivaldybės Švietimo skyriaus Jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Rimantė Čiutienė sakė, kad tai esąs politinis sprendimas, kurį priims Tarybos nariai. Švietimo skyrius ir jaunimo organizacijos jokios įtakos dėl sprendimo atimti patalpas iš fotografų klubo nedarė. Ji pripažino, kad patalpų, į kurias galėtų susirinkti jaunimo organizacijų ir klubų nariai, problema išlieka aktuali. Šiems reikalams skirto kabineto kultūros ir pramogų centre nepakanka, nes sunku suderinti susirinkimų grafiką, esą sunku patekti po darbo valandų ir poilsio dienomis. Sprendimą nutraukti panaudos sutartį R. Čiutienė vertina taip: iš vienos pusės blogai, kad jaunuoliai nebeturės kur susirinkti, iš kitos pusės, patalpų naudotojai padarė nusižengimų.
Vienos iš aktyviausiai šiuo metu Šilutėje veikiančių neformalių jaunimo organizacijų „Pamario jaunimas“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė sakė, kad išskyrus fotografus ir riedutininkus, daugiau niekas į šias patalpas nepretenduoja. Jų būklė tokia, kad jaunimo veiklai jos netinkamos. Jaunimo organizacijos lyderė apgailestavo, kad nutraukus sutartį, patalpos, kurios galėjo bent kam nors praversti, liks nenaudojamos.
Riedutininkai virto fotografais
Fotografų klubo, kuriam formaliai vadovauja Audrius Martinkus, pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas, juokais save vadinantis klubo ūkvedžiu, neneigė, kad pastatu naudojasi riedutininkai, riedlentininkai ir BMX dviračių sporto mėgėjai, tarp kurių yra ir jo sūnus Jonas. Pasak E. Jurjono, fotografų klubo veikla apmirusi, jame belikę berods trys nariai.
Žiemos metu į nenaudojamas patalpas buvo sutarta įleisti riedutininkus. Čia jie galėjo susimontuoti savo įrangą ir treniruotis. Kilus triukšmui dėl patalpų naudojimo ne pagal paskirtį, 15 riedutininkų tapo fotografų klubo nariais ir esą ruošėsi net fotografijų parodą surengti.
E. Jurjonas neneigia, kad būta nesusipratimų dėl triukšmo, lankėsi policija. Todėl jaunuolių buvimo laikas apribotas iki 21 valandos vakaro. Jis sakė, kad būtent riedutininkai surinko visas šiukšles, kuriomis buvo užversta salė, žiemos metu atsineštu elektriniu šildytuvu bandė bent kiek ją apšildyti. Sumokami visi mokesčiai. Tik pastato langus išdaužė ne riedutininkai ar fotografų klubo nariai. Priešingai, kur galėjo, jie užkaišė plyšius fanera. Dabar, atšilus orams ir iškilus iškeldinimo grėsmei, riedutininkai savo įrangą išardė ir vasaros laikotarpiu ruošiasi ją naudoti lauke.
E. Jurjono manymu, ne taip ir nesvarbu, kas naudojasi šiaip niekam nereikalingu ir paliktu be priežiūros pastatu. Svarbu, kad jaunimui nereikia šlaistytis gatvėmis, jie turi kur susirinkti ir kiek išgali prižiūri patalpas. Jis žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti panaudos sutarties tol, kol atsiras norinčių šias patalpas nupirkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Apgauta moteris neteko 2700 eurų

Tauragės apskrities VPK rugpjūčio 12 d., penktadienį, paskelbė įvykių keturiose šiam komisariatui priklausančiose savivaldybėse suvestinę: Tauragės, Pagėgių ir Šilalės savivaldybėse nieko neužfiksuota, o štai Šilutės rajone – prastos žinios.  Rugpjūčio 11-os rytą Lietuvininkų g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1952 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 8 d. moteris, gim. 1987 m., paspaudusi elektroniniame pašte gautą nuorodą ir suvedusi prašomus elektroninės bankininkystės duomenis, sąskaitoje neteko 2700 eurų. Rugpjūčio 11 d. Cintjoniškių g., Šilutėje, neblaivus (0,8 prom.) vyras, gim.

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

Taip pat skaitykite