Jaunimas norėtų likti niekam nereikalingame pastate

Nuo politikų valios priklausys, ar galės Šilutės fotografų klubas toliau naudotis patalpomis (Liepų g.7, Šilutėje). Ekonomikos ir finansų komitete pritarta siūlymui nutraukti sutartį su klubu dėl šių patalpų panaudos. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės taryba.

Klubui perduotas pastatas Liepų g. 7 yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą ir netrukus bus skelbiamas šio turto aukcionas.

Naudoja ne pagal paskirtį
Patalpos Šilutės fotografų klubui buvo suteiktos 2012 m. gruodžio 13 d. Panaudos sutartyje numatyta, kad fotografų klubas Liepų g. 7 esančiomis patalpomis galės naudotis penkerius metus arba kol jos bus privatizuotos, nes yra įtrauktos į privatizuojamų objektų sąrašą. Būta nusiskundimų, kad patalpų naudotojai kelia triukšmą, esą čia girtaujama, dėl įvykusios vagystės tekę kviesti policiją. Kita vertus, patalpas naudoja ne fotografai, o riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių sporto gerbėjai.
Komisija, susidedanti iš Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio specialisčių Auksės Rupainienės ir Daivos Thumat, patikrino, kaip Šilutės fotografų klubas naudoja pagal panaudos sutartį perduotą pastatą.
Komisija nustatė, kad pastatas naudojamas ne pagal paskirtį, aptartą panaudos sutartyje, t. y. ne asociacijos įstatuose numatytai veiklai vykdyti. Apžiūros metu pastate buvo keturi jaunuoliai, kurie komisijos nariams papasakojo, kad čia jie renkasi laisvalaikiu, salėje važinėjasi su riedlentėmis bei dviračiais. Tam tikslui pastato salės grindys išklotos kartono plokštėmis, iš kurių padaryti specialūs kalneliui.
Nė vienas pastate sutiktų jaunuolių neturėjo kokio nors fotoaparato ar filmavimo kameros. Tikrintojai patalpose nerado jokių požymių (įrangos, metodinės medžiagos, fotografijų ar pan.), kurie rodytų, kad čia veikia fotografų klubo nariai. Tąkart salėje buvo du dviračiai.
Apžiūrėję pastatą, komisijos nariai nustatė, kad pastato pirmo aukšto kelių langų stiklai išdaužyti, kai kurie iš jų uždengti fanera, patalpų sienos išpaišytos ir aprašinėtos spalvotais dažais, pastatas nešildomas.
Panaudos sutartyje numatyta, kad panaudos davėjas nutraukia sutartį prieš terminą, jei panaudos gavėjas turtą naudoja ne pagal paskirtį. Todėl komisija nusprendė raštu įspėti Šilutės fotografų klubą apie sutarties nutraukimą ir teikti svarstyti šį reikalą Savivaldybės tarybai (vakar įvyko tarybos posėdis, – red. pastaba).

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Politinis sprendimas
Savivaldybės Švietimo skyriaus Jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Rimantė Čiutienė sakė, kad tai esąs politinis sprendimas, kurį priims Tarybos nariai. Švietimo skyrius ir jaunimo organizacijos jokios įtakos dėl sprendimo atimti patalpas iš fotografų klubo nedarė. Ji pripažino, kad patalpų, į kurias galėtų susirinkti jaunimo organizacijų ir klubų nariai, problema išlieka aktuali. Šiems reikalams skirto kabineto kultūros ir pramogų centre nepakanka, nes sunku suderinti susirinkimų grafiką, esą sunku patekti po darbo valandų ir poilsio dienomis. Sprendimą nutraukti panaudos sutartį R. Čiutienė vertina taip: iš vienos pusės blogai, kad jaunuoliai nebeturės kur susirinkti, iš kitos pusės, patalpų naudotojai padarė nusižengimų.
Vienos iš aktyviausiai šiuo metu Šilutėje veikiančių neformalių jaunimo organizacijų „Pamario jaunimas“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė sakė, kad išskyrus fotografus ir riedutininkus, daugiau niekas į šias patalpas nepretenduoja. Jų būklė tokia, kad jaunimo veiklai jos netinkamos. Jaunimo organizacijos lyderė apgailestavo, kad nutraukus sutartį, patalpos, kurios galėjo bent kam nors praversti, liks nenaudojamos.
Riedutininkai virto fotografais
Fotografų klubo, kuriam formaliai vadovauja Audrius Martinkus, pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas, juokais save vadinantis klubo ūkvedžiu, neneigė, kad pastatu naudojasi riedutininkai, riedlentininkai ir BMX dviračių sporto mėgėjai, tarp kurių yra ir jo sūnus Jonas. Pasak E. Jurjono, fotografų klubo veikla apmirusi, jame belikę berods trys nariai.
Žiemos metu į nenaudojamas patalpas buvo sutarta įleisti riedutininkus. Čia jie galėjo susimontuoti savo įrangą ir treniruotis. Kilus triukšmui dėl patalpų naudojimo ne pagal paskirtį, 15 riedutininkų tapo fotografų klubo nariais ir esą ruošėsi net fotografijų parodą surengti.
E. Jurjonas neneigia, kad būta nesusipratimų dėl triukšmo, lankėsi policija. Todėl jaunuolių buvimo laikas apribotas iki 21 valandos vakaro. Jis sakė, kad būtent riedutininkai surinko visas šiukšles, kuriomis buvo užversta salė, žiemos metu atsineštu elektriniu šildytuvu bandė bent kiek ją apšildyti. Sumokami visi mokesčiai. Tik pastato langus išdaužė ne riedutininkai ar fotografų klubo nariai. Priešingai, kur galėjo, jie užkaišė plyšius fanera. Dabar, atšilus orams ir iškilus iškeldinimo grėsmei, riedutininkai savo įrangą išardė ir vasaros laikotarpiu ruošiasi ją naudoti lauke.
E. Jurjono manymu, ne taip ir nesvarbu, kas naudojasi šiaip niekam nereikalingu ir paliktu be priežiūros pastatu. Svarbu, kad jaunimui nereikia šlaistytis gatvėmis, jie turi kur susirinkti ir kiek išgali prižiūri patalpas. Jis žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti panaudos sutarties tol, kol atsiras norinčių šias patalpas nupirkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Taip pat skaitykite