Jaunimas norėtų likti niekam nereikalingame pastate

Nuo politikų valios priklausys, ar galės Šilutės fotografų klubas toliau naudotis patalpomis (Liepų g.7, Šilutėje). Ekonomikos ir finansų komitete pritarta siūlymui nutraukti sutartį su klubu dėl šių patalpų panaudos. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės taryba.

Klubui perduotas pastatas Liepų g. 7 yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą ir netrukus bus skelbiamas šio turto aukcionas.

Naudoja ne pagal paskirtį
Patalpos Šilutės fotografų klubui buvo suteiktos 2012 m. gruodžio 13 d. Panaudos sutartyje numatyta, kad fotografų klubas Liepų g. 7 esančiomis patalpomis galės naudotis penkerius metus arba kol jos bus privatizuotos, nes yra įtrauktos į privatizuojamų objektų sąrašą. Būta nusiskundimų, kad patalpų naudotojai kelia triukšmą, esą čia girtaujama, dėl įvykusios vagystės tekę kviesti policiją. Kita vertus, patalpas naudoja ne fotografai, o riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių sporto gerbėjai.
Komisija, susidedanti iš Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio specialisčių Auksės Rupainienės ir Daivos Thumat, patikrino, kaip Šilutės fotografų klubas naudoja pagal panaudos sutartį perduotą pastatą.
Komisija nustatė, kad pastatas naudojamas ne pagal paskirtį, aptartą panaudos sutartyje, t. y. ne asociacijos įstatuose numatytai veiklai vykdyti. Apžiūros metu pastate buvo keturi jaunuoliai, kurie komisijos nariams papasakojo, kad čia jie renkasi laisvalaikiu, salėje važinėjasi su riedlentėmis bei dviračiais. Tam tikslui pastato salės grindys išklotos kartono plokštėmis, iš kurių padaryti specialūs kalneliui.
Nė vienas pastate sutiktų jaunuolių neturėjo kokio nors fotoaparato ar filmavimo kameros. Tikrintojai patalpose nerado jokių požymių (įrangos, metodinės medžiagos, fotografijų ar pan.), kurie rodytų, kad čia veikia fotografų klubo nariai. Tąkart salėje buvo du dviračiai.
Apžiūrėję pastatą, komisijos nariai nustatė, kad pastato pirmo aukšto kelių langų stiklai išdaužyti, kai kurie iš jų uždengti fanera, patalpų sienos išpaišytos ir aprašinėtos spalvotais dažais, pastatas nešildomas.
Panaudos sutartyje numatyta, kad panaudos davėjas nutraukia sutartį prieš terminą, jei panaudos gavėjas turtą naudoja ne pagal paskirtį. Todėl komisija nusprendė raštu įspėti Šilutės fotografų klubą apie sutarties nutraukimą ir teikti svarstyti šį reikalą Savivaldybės tarybai (vakar įvyko tarybos posėdis, – red. pastaba).

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Fotografų klubo pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti pastato Liepų g.7 panaudos sutarties.

Politinis sprendimas
Savivaldybės Švietimo skyriaus Jaunimo reikalų ir sporto koordinatorė Rimantė Čiutienė sakė, kad tai esąs politinis sprendimas, kurį priims Tarybos nariai. Švietimo skyrius ir jaunimo organizacijos jokios įtakos dėl sprendimo atimti patalpas iš fotografų klubo nedarė. Ji pripažino, kad patalpų, į kurias galėtų susirinkti jaunimo organizacijų ir klubų nariai, problema išlieka aktuali. Šiems reikalams skirto kabineto kultūros ir pramogų centre nepakanka, nes sunku suderinti susirinkimų grafiką, esą sunku patekti po darbo valandų ir poilsio dienomis. Sprendimą nutraukti panaudos sutartį R. Čiutienė vertina taip: iš vienos pusės blogai, kad jaunuoliai nebeturės kur susirinkti, iš kitos pusės, patalpų naudotojai padarė nusižengimų.
Vienos iš aktyviausiai šiuo metu Šilutėje veikiančių neformalių jaunimo organizacijų „Pamario jaunimas“ pirmininkė Lijana Jagintavičienė sakė, kad išskyrus fotografus ir riedutininkus, daugiau niekas į šias patalpas nepretenduoja. Jų būklė tokia, kad jaunimo veiklai jos netinkamos. Jaunimo organizacijos lyderė apgailestavo, kad nutraukus sutartį, patalpos, kurios galėjo bent kam nors praversti, liks nenaudojamos.
Riedutininkai virto fotografais
Fotografų klubo, kuriam formaliai vadovauja Audrius Martinkus, pirmininko pavaduotojas Edvardas Jurjonas, juokais save vadinantis klubo ūkvedžiu, neneigė, kad pastatu naudojasi riedutininkai, riedlentininkai ir BMX dviračių sporto mėgėjai, tarp kurių yra ir jo sūnus Jonas. Pasak E. Jurjono, fotografų klubo veikla apmirusi, jame belikę berods trys nariai.
Žiemos metu į nenaudojamas patalpas buvo sutarta įleisti riedutininkus. Čia jie galėjo susimontuoti savo įrangą ir treniruotis. Kilus triukšmui dėl patalpų naudojimo ne pagal paskirtį, 15 riedutininkų tapo fotografų klubo nariais ir esą ruošėsi net fotografijų parodą surengti.
E. Jurjonas neneigia, kad būta nesusipratimų dėl triukšmo, lankėsi policija. Todėl jaunuolių buvimo laikas apribotas iki 21 valandos vakaro. Jis sakė, kad būtent riedutininkai surinko visas šiukšles, kuriomis buvo užversta salė, žiemos metu atsineštu elektriniu šildytuvu bandė bent kiek ją apšildyti. Sumokami visi mokesčiai. Tik pastato langus išdaužė ne riedutininkai ar fotografų klubo nariai. Priešingai, kur galėjo, jie užkaišė plyšius fanera. Dabar, atšilus orams ir iškilus iškeldinimo grėsmei, riedutininkai savo įrangą išardė ir vasaros laikotarpiu ruošiasi ją naudoti lauke.
E. Jurjono manymu, ne taip ir nesvarbu, kas naudojasi šiaip niekam nereikalingu ir paliktu be priežiūros pastatu. Svarbu, kad jaunimui nereikia šlaistytis gatvėmis, jie turi kur susirinkti ir kiek išgali prižiūri patalpas. Jis žadėjo kreiptis į Tarybos narius ir prašyti nenutraukti panaudos sutarties tol, kol atsiras norinčių šias patalpas nupirkti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite