Jaunimą kviečia į savanorišką tarnybą

jaunimo savanoriai

Savanorė Austėja veda interaktyvų žaidimą grindapolį savo klasės draugams.

2021 m. Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) Šilutės rajone išbandžiusiems 36 jaunuoliams įteikti šios programos baigimo pažymėjimai. Jaunimo savanoriška tarnyba Šilutės rajone vyksta nuo 2019 metų. Jaunimas kasmet gali dalyvauti  6 mėnesius trunkančioje programoje, taip ugdydamas turimas ir įgydamas naujų kompetencijų.

Įstaigos priima savanorius

Džiaugiamės, kad mūsų rajone yra daug organizacijų, suteikiančių savanorystės vietą, skiriančios kuratorius ir įvairiausių užduočių jaunimui. Tokios organizacijos neatlygintinai prisideda prie jaunuolių tobulėjimo.

Ko reikia norint tapti priimančia organizacija ir sulaukti savanorių, informacijos ieškokite čia

2021 m. jaunuoliai savanoriavo šiose įstaigose: Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (4 savanoriai), Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (5), Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (5), Šilutės kultūros ir pramogų centre (3 savanoriai), Šilutės vaiko ir globos gerovės centre (2 savanoriai), VšĮ „Šilutės beglobiai“ (7 savanoriai), Šilutės socialinių paslaugų centre (3 savanoriai), Šilutės socialinės globos namuose (2 savanoriai), Šilutės r. Kintų pagrindinėje mokykloje (1 savanoris), Šilutės kameriniame dramos teatre (1 savanoris), Šilutės atvirame jaunimo centre (2 savanoriai).

Savanoris A. Puidokas renginio dalyviams pristato R. Skučaitės kūrybą.

Finansuoja ir Savivaldybė

2021 m. JST programos įgyvendinimui Šilutės rajone finansavimą skyrė Jaunimo reikalų departamentas (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Šilutės rajono savivaldybė. JRD finansavo 10 jaunuolių savanorystę, Šilutės rajono savivaldybė finansavo  26 jaunuolių savanorystę.

Jaunimo organizacija „Alterno“, kuri administruoja JRD skirtą finansavimą, sudarė sutartis su 5 jaunuoliais, kurie netrukus pradės savanorystę įvairiose Šilutės rajono įstaigose, o  Jaunimo edukacinis centras rengia sutartis su 11 savanorių, kurių savanorystę finansuoja Šilutės r. savivaldybė.

Iš viso 2022 m. pirmąjį pusmetį JST programoje dalyvauja 16 jaunųjų savanorių.

Primename, kad norintys savanoriauti jaunuoliai pirmiausia turi registruotis JRD paskelbtoje registracijos formoje, kurią galima rasti www.jrd.lt puslapyje arba Jaunimo savanoriškos tarnybos FB.  Registracija vyksta dukart per metus. Užsiregistravus ir sulaukus skambučio iš programos įgyvendintojų, sudaroma sutartis tarp savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos, savanorio ir priimančios organizacijos. Kiekvienas vaikinas ar mergina, baigę 6 mėnesių JST programą įgyja neįkainojamos patirties ir gauna programos baigimo pažymėjimą. Stojant į aukštąsias mokyklas šis pažymėjimas prideda 0,25 balo prie bendro stojamojo balo.

Jei susidomėjai – sek informaciją šiame FB puslapyje  arba susisiek su JST programos įgyvendinimo Šilutės rajone mentoriumi Rimvydu Petrauskiu, tel. 8 603 27 933, el. p. silutesajc@gmail.com .

H. Šojaus muziejaus savanorės.

Informaciją pateikė JO „Alterno“ vadovė Inesa Greivienė ir Šilutės jaunimo edukacinio centro mentorius Rimvydas Petrauskis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite