Jaunimą kviečia į savanorišką tarnybą

jaunimo savanoriai

Savanorė Austėja veda interaktyvų žaidimą grindapolį savo klasės draugams.

2021 m. Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) Šilutės rajone išbandžiusiems 36 jaunuoliams įteikti šios programos baigimo pažymėjimai. Jaunimo savanoriška tarnyba Šilutės rajone vyksta nuo 2019 metų. Jaunimas kasmet gali dalyvauti  6 mėnesius trunkančioje programoje, taip ugdydamas turimas ir įgydamas naujų kompetencijų.

Įstaigos priima savanorius

Džiaugiamės, kad mūsų rajone yra daug organizacijų, suteikiančių savanorystės vietą, skiriančios kuratorius ir įvairiausių užduočių jaunimui. Tokios organizacijos neatlygintinai prisideda prie jaunuolių tobulėjimo.

Ko reikia norint tapti priimančia organizacija ir sulaukti savanorių, informacijos ieškokite čia

2021 m. jaunuoliai savanoriavo šiose įstaigose: Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (4 savanoriai), Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (5), Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (5), Šilutės kultūros ir pramogų centre (3 savanoriai), Šilutės vaiko ir globos gerovės centre (2 savanoriai), VšĮ „Šilutės beglobiai“ (7 savanoriai), Šilutės socialinių paslaugų centre (3 savanoriai), Šilutės socialinės globos namuose (2 savanoriai), Šilutės r. Kintų pagrindinėje mokykloje (1 savanoris), Šilutės kameriniame dramos teatre (1 savanoris), Šilutės atvirame jaunimo centre (2 savanoriai).

Savanoris A. Puidokas renginio dalyviams pristato R. Skučaitės kūrybą.

Finansuoja ir Savivaldybė

2021 m. JST programos įgyvendinimui Šilutės rajone finansavimą skyrė Jaunimo reikalų departamentas (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Šilutės rajono savivaldybė. JRD finansavo 10 jaunuolių savanorystę, Šilutės rajono savivaldybė finansavo  26 jaunuolių savanorystę.

Jaunimo organizacija „Alterno“, kuri administruoja JRD skirtą finansavimą, sudarė sutartis su 5 jaunuoliais, kurie netrukus pradės savanorystę įvairiose Šilutės rajono įstaigose, o  Jaunimo edukacinis centras rengia sutartis su 11 savanorių, kurių savanorystę finansuoja Šilutės r. savivaldybė.

Iš viso 2022 m. pirmąjį pusmetį JST programoje dalyvauja 16 jaunųjų savanorių.

Primename, kad norintys savanoriauti jaunuoliai pirmiausia turi registruotis JRD paskelbtoje registracijos formoje, kurią galima rasti www.jrd.lt puslapyje arba Jaunimo savanoriškos tarnybos FB.  Registracija vyksta dukart per metus. Užsiregistravus ir sulaukus skambučio iš programos įgyvendintojų, sudaroma sutartis tarp savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos, savanorio ir priimančios organizacijos. Kiekvienas vaikinas ar mergina, baigę 6 mėnesių JST programą įgyja neįkainojamos patirties ir gauna programos baigimo pažymėjimą. Stojant į aukštąsias mokyklas šis pažymėjimas prideda 0,25 balo prie bendro stojamojo balo.

Jei susidomėjai – sek informaciją šiame FB puslapyje  arba susisiek su JST programos įgyvendinimo Šilutės rajone mentoriumi Rimvydu Petrauskiu, tel. 8 603 27 933, el. p. silutesajc@gmail.com .

H. Šojaus muziejaus savanorės.

Informaciją pateikė JO „Alterno“ vadovė Inesa Greivienė ir Šilutės jaunimo edukacinio centro mentorius Rimvydas Petrauskis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite