Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų studentams –  galimybė gauti studijų kompensaciją ir užsitikrinti darbo vietą krašto apsaugos sistemoje

Nuo šiol aukštųjų mokyklų studentai, pasirinkdami Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM), gali gauti Krašto apsaugos ministerijos finansinę paramą studijoms, įgyti norimą specialybę ir užsitikrinti darbo vietą krašto apsaugos sistemoje.

„Studijų programų sąrašą išplėtėme iki beveik 30 krašto apsaugos sistemai reikalingų specialybių, o teikiamos paramos dydis per studijų metus gali siekti daugiau nei 8 tūkst. eurų. Taip siekiame pritraukti daugiau  specialistų į krašto apsaugos sistemą,“ –  sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) direktoriaus Arūno Balčiūno teigimu, tai išties didelė paskata norintiems atlikti konstitucinę pareigą ir ugdyti lyderystę, o taip pat turėti užtikrintą profesinį kelią tiek civiliniame, tiek kariniame sektoriuje.

„Šis kelias tiems, kurie gyvenime vienu metu nori nuveikti daugiau už kitus – ir studijuoti norimą studijų programą, ir atlikti pilietinę pareigą. Baigus studijas atsiveria ir daugiau durų į galimybes, o juk daugiau galimybių užtikrina didesnę sėkmę“, – pabrėžia jis.

Šiuo metu finansinės paramos gali tikėtis į JKVM paraiškas pateikę studentai, pasirinkę nuolatinę studijų formą. Tarp finansuojamų studijų programų – elektros energetika elektronikos inžinerija, elektronikos ir telekomunikacijų technologijos, informacinių ir ryšių technologijos, kibernetinės sistemos ir sauga, informatikos inžinerija, programų sistemos, informacinės technologijos, šeimos medicinos, psichiatrijos, vidaus ligų, ortopedijos ir traumatologijos, anesteziologijos ir reanimatologijos, oftalmologijos rezidentūrų ir kitos studijas.

Atitinkamai pagal studijų programas, teikiamos paramos dydis per metus siekia nuo 2535 iki 8168 eurų.  Visos krašto apsaugos sistemai reikalingos studijos nuo šių metų apmokamos ne iš dalies, o pilnai (neviršijant patvirtintos studijų programos kainos).

Kriterijus atitinkantys studentai pasirašo trišalę sutartį su aukštąja mokykla ir Krašto apsaugos ministerija, kurioje įsipareigoja studijų metu baigti JKVM ir  po studijų pasirašyti profesinės karo tarnybos sutartį penkeriems metams.  KAM finansuojamas specialybes įgiję  profesinės karo tarnybos kariai Lietuvos kariuomenėje gauna ir konkurencingą darbo užmokestį – dažnu atveju su 100 proc. siekiančiais priedais.

JKVM yra privalomosios pradinės karo tarnybos forma, kurią atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą, mokosi veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti. Mokymai trunka trejus metus, vidutiniškai po 2 savaitgalius per mėnesį. Pagrindinės mokymų vietos yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o praktiniai užsiėmimai ar lauko pratybos vyksta kariniuose poligonuose ir įvairiuose kariuomenės padaliniuose mokslo metų pabaigoje. Baigusiems JKVM suteikiamas atsargos leitenanto laipsnis (pagal studijų programas įstatymai numato galimybę gauti karinį laipsnį nuo leitenanto iki kapitono) ir jie turi galimybę bet kada prisijungti prie Lietuvos kariuomenės. Išsamiau skaityti Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių krašto kultūros darbuotojai netradiciškai minėjo Pasaulinę kultūros dieną

Pasaulinę kultūros dieną – balandžio 15-ąją –  Pagėgių sav. kultūros srities atstovai (Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų, M. Jankaus muziejaus ir kultūros centro specialistai) dalyvavo mažlietuviško kulinarinio paveldo sklaidai skirtoje edukacijoje „Lietuvininkų valgių ypatumai“.   Šią kulinarinę edukaciją dovanojo, medaus desertus su belgišku šokoladu Pagėgių krašto kultūros darbuotojams įteikė bei nuoširdžiausius sveikinimo žodžius tarė kaimo turizmo sodybos „Mociškių palivarkas“ šeimininkai Rasa ir Sigitas Stoniai. Pasaulinės kultūros dienos proga kultūros darbuotojus sveikinusi Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida

Vydūno viešoji biblioteka kviečia minėti 24-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Tradiciškai paskutinę balandžio mėnesio savaitę šalyje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia savaitė šalies bibliotekoms. Nors Lietuvoje 24-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė minima nuo 2024 m. balandžio 23 d., Pagėgių krašte ji prasidės anksčiau –balandžio 18 d. Pagėgių sav. Vydūno viešoji biblioteka bei jos filialai balandžio 18-29 dienomis kvies visuomenę drauge paminėti šią savaitę. Šių metų tema – „Europos šeimoje“, skirta kalbėtis apie bendrą kuriamą vienybę, lygybę ir vertybes. Pagėgių krašto bibliotekos lankytojams siūlys daugybę įvairių veiklų – knygų pristatymų,

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Taip pat skaitykite