Jaunasis talentas Kasparas Mikužis grojo gimtojoje Šilutėje

Londono Karališkoje muzikos akademijoje šiandien studijuojantis ir grojantis didžiosiose Londono salėse ir ne tik pianistas Kasparas Mikužis pirmadienio vakarą surengė rečitalį Šilutės meno mokykloje, kur žengė pirmuosius žingsnius muzikos pažinimo link.

Kasparas atliko Frederiko Šopeno ketvirtąjį skerco.

Rečitalis – vieno atlikėjo koncertas. Kartais rečitaliu vadinamas kamerinis koncertas, kurio programoje atliekama vieno kompozitoriaus kūriniai. Rečitalio terminą pirmąkart 1840 metais pavartojo Ferencas Listas, taip pavadindamas savo koncertus Londone.

Gausiai susirinkusiems Kasparo gerbėjams atlikėją pristatė jo pianino mokytoja Liuda Kašėtienė Mikkelsen. Valanda neprailgo klausantis muzikos ir Kasparo pasakojimo apie kompozitorių F. Šopeną bei jo kūrinius, kuriuos Kasparas atliko atmintinai. Artėjančių Kalėdų šviesoje tai puiki dovana Šilutės bendruomenei.

Per pertraukėles tarp kūrinių Kasparas papasakojo, kad pianinas – toks instrumentas, kuris reikalauja daug darbo, pastangų. , tačiau jis randa laiko paplaukioti baseine ir pabūti su draugais. Londone gyventi brangu, tačiau yra jaunųjų muzikantų paramos fondai, padeda tėvai. Papasakojo, kad jam labiausiai patinka ketvirtasis skerco, kuris yra švelnesnis, labiau banguojantis. „O kai išmokau atmintinai šį kūrinį, išmokau ir tris pirmuosius ir sujungiau juos į vieną koncertą, nors jie nėra tarpusavyje glaudžiai susiję“, – tęsė pasakojimą jaunasis muzikantas.

Nors ir nesame labai geri muzikos ir atlikimo žinovai, tačiau negalėjome atsistebėti įspūdingu Kasparo muzikavimu. Internete daugybė jo nuostabių vertinimų: Canon Maxton, „Talent Unlimited Music“ įkūrėja Londone, apie vieną Kasparo koncertą sakė: „Kasparas Mikužis – nuostabus pianistas, jis atliko Mocartą ir Šopeną su gražia artikuliacija ir spalva. Būnant tokiam jaunam, jo muzikalumas įspūdingas. Džiugu išgirsti naujų niuansų ir interpretacijų atliekant Šopeną“.

„Jis yra jaunatviškas talentas, kuris išdrįsta susidurti su dideliais iššūkiais. … nuostabūs techniniai gebėjimai, ritmo pojūtis ir įdomios interpretacijos“, – rašoma kitame atsiliepime.

Paklaustas, kokie jo artimiausi planai, paatviravo, kad laukia savo rečitalio Mančesteryje jau vasario mėnesį. Atliks M. K. Čiurlionio, Rachmaninoff ir Barber muziką.

Užburiantis talentas ir nuoširdumas. Buvo daug linkėjimų sėkmingai mokytis ir tęsti karjerą, garsinti savo miestą ir šalį. Kasparas taip pat palinkėjo visiems gražių artėjančių švenčių ir mielai fotografavosi.

Biruta Jakštytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite