Jaunasis talentas Kasparas Mikužis grojo gimtojoje Šilutėje

Londono Karališkoje muzikos akademijoje šiandien studijuojantis ir grojantis didžiosiose Londono salėse ir ne tik pianistas Kasparas Mikužis pirmadienio vakarą surengė rečitalį Šilutės meno mokykloje, kur žengė pirmuosius žingsnius muzikos pažinimo link.

Kasparas atliko Frederiko Šopeno ketvirtąjį skerco.

Rečitalis – vieno atlikėjo koncertas. Kartais rečitaliu vadinamas kamerinis koncertas, kurio programoje atliekama vieno kompozitoriaus kūriniai. Rečitalio terminą pirmąkart 1840 metais pavartojo Ferencas Listas, taip pavadindamas savo koncertus Londone.

Gausiai susirinkusiems Kasparo gerbėjams atlikėją pristatė jo pianino mokytoja Liuda Kašėtienė Mikkelsen. Valanda neprailgo klausantis muzikos ir Kasparo pasakojimo apie kompozitorių F. Šopeną bei jo kūrinius, kuriuos Kasparas atliko atmintinai. Artėjančių Kalėdų šviesoje tai puiki dovana Šilutės bendruomenei.

Per pertraukėles tarp kūrinių Kasparas papasakojo, kad pianinas – toks instrumentas, kuris reikalauja daug darbo, pastangų. , tačiau jis randa laiko paplaukioti baseine ir pabūti su draugais. Londone gyventi brangu, tačiau yra jaunųjų muzikantų paramos fondai, padeda tėvai. Papasakojo, kad jam labiausiai patinka ketvirtasis skerco, kuris yra švelnesnis, labiau banguojantis. „O kai išmokau atmintinai šį kūrinį, išmokau ir tris pirmuosius ir sujungiau juos į vieną koncertą, nors jie nėra tarpusavyje glaudžiai susiję“, – tęsė pasakojimą jaunasis muzikantas.

Nors ir nesame labai geri muzikos ir atlikimo žinovai, tačiau negalėjome atsistebėti įspūdingu Kasparo muzikavimu. Internete daugybė jo nuostabių vertinimų: Canon Maxton, „Talent Unlimited Music“ įkūrėja Londone, apie vieną Kasparo koncertą sakė: „Kasparas Mikužis – nuostabus pianistas, jis atliko Mocartą ir Šopeną su gražia artikuliacija ir spalva. Būnant tokiam jaunam, jo muzikalumas įspūdingas. Džiugu išgirsti naujų niuansų ir interpretacijų atliekant Šopeną“.

„Jis yra jaunatviškas talentas, kuris išdrįsta susidurti su dideliais iššūkiais. … nuostabūs techniniai gebėjimai, ritmo pojūtis ir įdomios interpretacijos“, – rašoma kitame atsiliepime.

Paklaustas, kokie jo artimiausi planai, paatviravo, kad laukia savo rečitalio Mančesteryje jau vasario mėnesį. Atliks M. K. Čiurlionio, Rachmaninoff ir Barber muziką.

Užburiantis talentas ir nuoširdumas. Buvo daug linkėjimų sėkmingai mokytis ir tęsti karjerą, garsinti savo miestą ir šalį. Kasparas taip pat palinkėjo visiems gražių artėjančių švenčių ir mielai fotografavosi.

Biruta Jakštytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje savanorystės programą baigė dvi savanorės

Šauniosios Elzė Gružaitė ir Gabija Sragauskaitė baigė 6 mėnesių trukmės jaunimo savanoriškos tarnybos programą Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje. Šios savanorystės programos baigimo proga jaunosioms savanorėms įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės, dėkota už nuoširdų prisidėjimą organizuojant bibliotekos kultūrinį ir profesinį darbą. Merginos džiaugėsi, kad turėjo puikią galimybę susipažinti su bibliotekos veiklomis ir įgyti naujos patirties. Dėkojame Elzei ir Gabijai už svarią pagalbą vykdant įvairias veiklas ir tikimės, kad įgytos žinios pravers ateityje! Jaunimo savanoriška tarnybos programa skirta 14-29 metų amžiaus jaunimui,

Kokia yra mulčerių paskirtis?

Mulčeriai yra specializuota žemės ūkio ir sodininkystės įranga, skirta augalų likučių, šakų, žolės ir kitų organinių medžiagų smulkinimui bei paskirstymui po dirvos paviršių. Šie įrenginiai yra neatsiejama dalis tvaraus ūkininkavimo praktikos, nes jie padeda pagerinti dirvožemio kokybę, sumažinti piktžolių augimą ir apsaugoti dirvą nuo erozijos.   Mulčerių veikimo principas  Mulčeriai naudoja įvairius mechaninius būdus organinėms medžiagoms smulkinti. Paprastai jie yra varomi traktoriaus, bet tai taip pat gali būti individualūs arba nešiojami įrenginiai. Mulčerių veikimo principas pagrįstas greitai besisukančiais peiliais arba

Kaip pirkti automobilį internetu?

Pirkti  automobilį internetu tampa vis populiaresnis būdas dėl jo patogumo ir galimybės palyginti įvairius pasiūlymus, be poreikio vykti į fizines parduotuves. Tačiau šis procesas taip pat turi savų iššūkių ir rizikų, kurių svarbu nepamiršti. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sėkmingai įsigyti automobilį internetu.  Kaip pirkti automobilį internetu?   1. Tyrimo etapas Prieš pradedant paieškas, svarbu aiškiai nusistatyti, kokio tipo automobilio jums reikia. Apsvarstykite savo biudžetą, reikiamas funkcijas (pvz., degalų sąnaudas, erdvę, saugumo funkcijas) ir pageidaujamą markę ar modelį. Naudokite internetines svetaines

Nuo bausmės besislapstantis šilutiškis norėjo gauti VSAT leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje

Vileikių pasienio užkardos pasieniečiams įkliuvo šilutiškis, kuris už padarytą nusikalstamą veiką buvo nuteistas laisvės atėmimo bausme, tačiau vengė ją atlikti. 2023 m. spalį policija paskelbė jo paiešką. Liepos 22 d., pirmadienio popietę, į Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių pasienio užkardą atvyko 34-erių šilutiškis, pageidavęs gauti leidimą būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Kam vyrui prireikė tokio leidimo (galbūt žvejybai Nemune, kurios viduriu eina valstybės siena su Rusija) ir ar būtų jį gavęs, taip ir nepaaiškėjo. Tikrindami šilutiškio pateiktus asmens dokumentus pasieniečiai nustatė,

Taip pat skaitykite