Jau močiutė pranašavo kitatikių antplūdį…

Iš karo siaubiamos Sirijos per Turkiją į Europą plūsta tūkstantinės minios pabėgėlių. Lietuvoje jų kol kas nėra, tik niekas nežino, kaip bus rytoj. Pagėgių savivaldybėje vis mažėja gyventojų. Galbūt pabėgėliai galėtų užimti laimės svetur ieškoti išvykstančių Pagėgiškių vietą, apsigyventi tuštėjančiuose vienkiemiuose?
Nuomonės apie tai teiravomės Pagėgių gatvėse sutiktų praeivių.

Pagėgiškis Feliksas Alimas:
– Jeigu būtų kur apgyvendinti tuos pabėgėlius – kodėl gi ne. Ar atsikraustę čia gyventi jie pritaptų, sunku pasakyti, nes su jais neteko susidurti. Žinoma nepaisant kitokio jų tikėjimo, jie juk irgi yra žmonės.
Daug kam pikta, kad pabėgėliams žadama nemaža finansinė parama, bet juk ją skirs ES, ne Lietuva. Nereikia pamiršti, kad nemažai kitatikių ir kitataučių Lietuvoje liko gyventi ir po Nepriklausomybės atgavimo.

 

Sigita Pocienė iš Lumpėnų:
– Manau, kad Sirijos pabėgėliai nevažiuos gyventi į Pagėgius… Nemanau, kad jiems apskritai Lietuva gali pasiūlyti lengvas gyvenimo sąlygas. Per televiziją teko matyti, kad Pabradėje įkurdintiems pabėgėliams pragyventi per dieną skiriama vos po 10 eurų.
Apmaudu, kad ES pabėgėliams žada išmokas, kurios net didesnes už visą gyvenimą pradirbusių žmonių pensijas. Pabėgėlių noras patekti į Vokietiją man primena laikus po karo, kai visi veržėsi į Ameriką.
Kita vertus, juk iš Lietuvos taip pat nemažai gyventojų emigravo į Angliją ar Airija. Tai mūsiškiai iš dalies irgi pabėgėliai.

 

Jonas Vaizgėla iš Birštoniškių kaimo:


– Dar to betrūko! Aš nenorėčiau, kad į Pagėgius atvyktų gyventi musulmonai. Teko gyventi Kazahstane, tai žinau, kas jie tokie.
Lietuvoje tegul valstybė savo žmonėmis rūpinasi, o ne atvykėliais. Labai keista, kad dauguma iš Sirijos atvykstantys pabėgėliai jauni, darbingo amžiaus vyrai, gražiai apsirengę, turintys brangius mobiliuosius telefonus, bet neturintys dokumentų…
Mano manymu, tai ne karo, o ekonominiai pabėgėliai. Mano močiutė kažkada sakė, kad ateis laikas kai į Europą masiškai ims plūsti musulmonai. Taip ir atsitiko.

Kalbino ir fotografavo Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite