Jau močiutė pranašavo kitatikių antplūdį…

Iš karo siaubiamos Sirijos per Turkiją į Europą plūsta tūkstantinės minios pabėgėlių. Lietuvoje jų kol kas nėra, tik niekas nežino, kaip bus rytoj. Pagėgių savivaldybėje vis mažėja gyventojų. Galbūt pabėgėliai galėtų užimti laimės svetur ieškoti išvykstančių Pagėgiškių vietą, apsigyventi tuštėjančiuose vienkiemiuose?
Nuomonės apie tai teiravomės Pagėgių gatvėse sutiktų praeivių.

Pagėgiškis Feliksas Alimas:
– Jeigu būtų kur apgyvendinti tuos pabėgėlius – kodėl gi ne. Ar atsikraustę čia gyventi jie pritaptų, sunku pasakyti, nes su jais neteko susidurti. Žinoma nepaisant kitokio jų tikėjimo, jie juk irgi yra žmonės.
Daug kam pikta, kad pabėgėliams žadama nemaža finansinė parama, bet juk ją skirs ES, ne Lietuva. Nereikia pamiršti, kad nemažai kitatikių ir kitataučių Lietuvoje liko gyventi ir po Nepriklausomybės atgavimo.

 

Sigita Pocienė iš Lumpėnų:
– Manau, kad Sirijos pabėgėliai nevažiuos gyventi į Pagėgius… Nemanau, kad jiems apskritai Lietuva gali pasiūlyti lengvas gyvenimo sąlygas. Per televiziją teko matyti, kad Pabradėje įkurdintiems pabėgėliams pragyventi per dieną skiriama vos po 10 eurų.
Apmaudu, kad ES pabėgėliams žada išmokas, kurios net didesnes už visą gyvenimą pradirbusių žmonių pensijas. Pabėgėlių noras patekti į Vokietiją man primena laikus po karo, kai visi veržėsi į Ameriką.
Kita vertus, juk iš Lietuvos taip pat nemažai gyventojų emigravo į Angliją ar Airija. Tai mūsiškiai iš dalies irgi pabėgėliai.

 

Jonas Vaizgėla iš Birštoniškių kaimo:


– Dar to betrūko! Aš nenorėčiau, kad į Pagėgius atvyktų gyventi musulmonai. Teko gyventi Kazahstane, tai žinau, kas jie tokie.
Lietuvoje tegul valstybė savo žmonėmis rūpinasi, o ne atvykėliais. Labai keista, kad dauguma iš Sirijos atvykstantys pabėgėliai jauni, darbingo amžiaus vyrai, gražiai apsirengę, turintys brangius mobiliuosius telefonus, bet neturintys dokumentų…
Mano manymu, tai ne karo, o ekonominiai pabėgėliai. Mano močiutė kažkada sakė, kad ateis laikas kai į Europą masiškai ims plūsti musulmonai. Taip ir atsitiko.

Kalbino ir fotografavo Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite