Jau močiutė pranašavo kitatikių antplūdį…

Iš karo siaubiamos Sirijos per Turkiją į Europą plūsta tūkstantinės minios pabėgėlių. Lietuvoje jų kol kas nėra, tik niekas nežino, kaip bus rytoj. Pagėgių savivaldybėje vis mažėja gyventojų. Galbūt pabėgėliai galėtų užimti laimės svetur ieškoti išvykstančių Pagėgiškių vietą, apsigyventi tuštėjančiuose vienkiemiuose?
Nuomonės apie tai teiravomės Pagėgių gatvėse sutiktų praeivių.

Pagėgiškis Feliksas Alimas:
– Jeigu būtų kur apgyvendinti tuos pabėgėlius – kodėl gi ne. Ar atsikraustę čia gyventi jie pritaptų, sunku pasakyti, nes su jais neteko susidurti. Žinoma nepaisant kitokio jų tikėjimo, jie juk irgi yra žmonės.
Daug kam pikta, kad pabėgėliams žadama nemaža finansinė parama, bet juk ją skirs ES, ne Lietuva. Nereikia pamiršti, kad nemažai kitatikių ir kitataučių Lietuvoje liko gyventi ir po Nepriklausomybės atgavimo.

 

Sigita Pocienė iš Lumpėnų:
– Manau, kad Sirijos pabėgėliai nevažiuos gyventi į Pagėgius… Nemanau, kad jiems apskritai Lietuva gali pasiūlyti lengvas gyvenimo sąlygas. Per televiziją teko matyti, kad Pabradėje įkurdintiems pabėgėliams pragyventi per dieną skiriama vos po 10 eurų.
Apmaudu, kad ES pabėgėliams žada išmokas, kurios net didesnes už visą gyvenimą pradirbusių žmonių pensijas. Pabėgėlių noras patekti į Vokietiją man primena laikus po karo, kai visi veržėsi į Ameriką.
Kita vertus, juk iš Lietuvos taip pat nemažai gyventojų emigravo į Angliją ar Airija. Tai mūsiškiai iš dalies irgi pabėgėliai.

 

Jonas Vaizgėla iš Birštoniškių kaimo:


– Dar to betrūko! Aš nenorėčiau, kad į Pagėgius atvyktų gyventi musulmonai. Teko gyventi Kazahstane, tai žinau, kas jie tokie.
Lietuvoje tegul valstybė savo žmonėmis rūpinasi, o ne atvykėliais. Labai keista, kad dauguma iš Sirijos atvykstantys pabėgėliai jauni, darbingo amžiaus vyrai, gražiai apsirengę, turintys brangius mobiliuosius telefonus, bet neturintys dokumentų…
Mano manymu, tai ne karo, o ekonominiai pabėgėliai. Mano močiutė kažkada sakė, kad ateis laikas kai į Europą masiškai ims plūsti musulmonai. Taip ir atsitiko.

Kalbino ir fotografavo Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite