Įveikdamas aukštumas sieka dvasios tobulėjimo

2013 metais šilutiškiai buvo ypač pamaloninti. Į miesto eglės įžiebimo šventę Kalėdų Senelis „atskridęs“ sraigtasparniu sėkmingai nusileido ant Kultūros ir pramogų centro stogo. Pasisveikino apšviestas prožektorių šviesų ir visų nuostabai nusliuogė virve žemyn…Toks Kalėdų Senelio atvykimas buvo staigmena ne tik mažiausiems Šilutės piliečiams. Galvas užvertę stebėjosi ir suaugusieji. Kas gi tas aukščio baimės neturintis Kalėdų Senelis?

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Į šį klausimą mums mielai sutiko atsakyti alpinistas, ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ (lot. žvaigždžių vartai) vadovas Arnoldas Sirvydis. Jis neslėpė, kad jį pokalbiui pakvietę kultūros darbuotojai suintrigavo pabūti Kalėdų Seneliu ir pamojuoti visiems nuo Kultūros ir pramogų centro stogo. Sutiko, nes užkopti į kitiems neįveikiamas aukštumas ir leistis nuo jų yra jo pomėgis ir darbas.
Šilutiškis Arnoldas Sirvydis alpinizmu susidomėjo tarnaudamas Krašto apsaugoje „Geležinio vilko“ motodesantiniame batalione. Jau pirmi užsiėmimai jam paliko didelį įspūdį.
Šilutėje alpinizmas gyvuoja daugiau negu 10 metų. Per tą laiką bemaž 800 aukščio gerbėjų pabandė savo jėgas šioje ekstremalioje sporto šakoje. Alpinistų vadovas priimdavo visus, sulaukusius 12 metų amžiaus. Organizuodamas naują grupę darydavo naujų narių ir vaikų tėvų susirinkimus, kuriuose išaiškindavęs, kaip vyksta treniruotės, kaip naudojamasi alpinizmo įranga, ir kitas subtilybes. Stebėtina, kad šiuo ekstremaliu sportu užsiimti dažniau nori mergaitės.
Paklaustas dėl tykančių pavojų leidžiantis iš aukštumų, Arnoldas nuramina, kad pavojaus nukristi nėra viską darantiems tiksliai pagal instrukcijas, blogiausiu atveju alpinistas gali likti kyboti ore.
Alpinizmo pagrindų mokantis ekstremalaus sporto aistruolius A. Sirvydis pamena, kad pirmoji sutartis Šilutėje buvo sudaryta su vandentiekininkais. Būrelis bebaimių rinkdavosi prie vandens bokšto, kildavo į jį ir leisdavosi žemyn. Vėliau leisdavosi ir kitose vietose: Šilutėje nuo geležinkelio tilto, Rusnėje nuo Atmatos tilto.
Ar leistis iš aukštybių gali tik neturintys aukščio baimės? Pasak Arnoldo, pirmiausia alpinizmas yra pašaukimas. Kiekvienas žmogus, atėjęs į gyvenimą, turi susidraugauti su 4 stichijomis: oru, žeme, vandeniu, ugnimi. Tai kosminiai įstatymai, jiems reikia paklusti. Daug dėmesio skiriantis dvasiniams dalykams Arnoldas patikina, kad turintys aukščio baimę, kaip ir bet kokią kitą baimę, gali įveikti susidraugaudami su ja.
Ekstremalus sporto klubas „Astris porta“ vienija per 300 žmonių iš visos Lietuvos, turi daug reikalingos įrangos. Klubo nariai susirenka į kurį nors kaimą ar miestelį, kur yra aukštų bokštų ar tiltų, ir treniruojasi. Pasak Arnoldo, klube yra visokių žmonių. Nauji nariai bando susivokti, veržliam žmogui reikia daugiau laiko, jam būtina suprasti, kad ekstremalaus sporto klubas reikalauja ne greičio ar jėgos, o proto. Išmokusiam viską daryti techniškai fizinės jėgos prireikia mažiausiai. Tačiau tai nereiškia, kad fiziškai silpnam lengvai paklus aukštis.
Laipioti ir leistis iš aukščio yra ne tik pomėgis, bet ir naudos teikiantis užsiėmimas. Klubo nariai sulaukia darbinių pasiūlymų. Pavyzdžiui, kur reikia dirbti aukštyje, erdvėje – ten, kur statybininkai bejėgiai.
Arnoldas su darbais erdvėje, kai nėra galimybės atsistoti ant stabilaus pagrindo, susipažino jau seniai. Bemaž 5 metus teko dirbti su Klaipėdos aukštalipiais. Nors, pasak Arnoldo, aukštalipiai ir alpinistai skiriasi kaip diena ir naktis, tačiau buvo daug gerų pamokų, kurios padėjo tobulinti alpinizmo įgūdžius.
Beje, darbų aukštyje netrūksta. Šiemet vienoje Kauno įmonėje teko valyti statines, Klaipėdoje nudažyti Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios statulą ir namo statų stogą, Šiaulių rajone restauruoti bažnyčių bokštus, kryžius. Arnoldas Sirvydis ypač gerai jaučiasi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Prie šios bažnyčios atnaujinimo darbų jis yra nemažai prisidėjęs be jokio atlygio. Pernai buvo atnaujinti Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžiai, net 4 kartus teko užlipti ant bažnyčios bokšto stogo ir pakeisti pasenusias čerpes, žaibolaidžius.
Beveik 4 mėnesius jam teko griauti kaminus 120 metrų aukštyje kabant ant virvių trasos. Ne tik griauti, ardyti statinio plytas nejaučiant tvirto pagrindo po kojomis, bet taupant laiką ten pat ir pietauti.
Artimiausi ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ planai yra sukviesti senuosius klubo narius bei naujus, norinčius išbandyti save aukštyje šilutiškius. Alpinistai išmoksta įveikti ne tik aukštumas. Arnoldas Sirvydis turi tikslą, kad jauni žmonės atėję į klubą surastų ir teisingą gyvenimo kelią, siektų dvasinio tobulėjimo. Pats praėjęs gyvenimo universitetus, studijavęs parapsichologijos akademijoje, laviravęs net ant pačios pavojingiausios gyvenimo ir mirties briaunos, suprato, kad jam gyvenimas dovanotas tam, kad būtų dvasiškai švarus, stiprus, ir visa tai perduotų kitiems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • R

    Mamos besirūpinančios savo vaikų prichine ir dvasine sveikata gerai pasverkite leisdami savo atžalas į šį klubą. Žmonės ištveria kelis mėnesius ir bėga kuo toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite