Įveikdamas aukštumas sieka dvasios tobulėjimo

2013 metais šilutiškiai buvo ypač pamaloninti. Į miesto eglės įžiebimo šventę Kalėdų Senelis „atskridęs“ sraigtasparniu sėkmingai nusileido ant Kultūros ir pramogų centro stogo. Pasisveikino apšviestas prožektorių šviesų ir visų nuostabai nusliuogė virve žemyn…Toks Kalėdų Senelio atvykimas buvo staigmena ne tik mažiausiems Šilutės piliečiams. Galvas užvertę stebėjosi ir suaugusieji. Kas gi tas aukščio baimės neturintis Kalėdų Senelis?

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Į šį klausimą mums mielai sutiko atsakyti alpinistas, ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ (lot. žvaigždžių vartai) vadovas Arnoldas Sirvydis. Jis neslėpė, kad jį pokalbiui pakvietę kultūros darbuotojai suintrigavo pabūti Kalėdų Seneliu ir pamojuoti visiems nuo Kultūros ir pramogų centro stogo. Sutiko, nes užkopti į kitiems neįveikiamas aukštumas ir leistis nuo jų yra jo pomėgis ir darbas.
Šilutiškis Arnoldas Sirvydis alpinizmu susidomėjo tarnaudamas Krašto apsaugoje „Geležinio vilko“ motodesantiniame batalione. Jau pirmi užsiėmimai jam paliko didelį įspūdį.
Šilutėje alpinizmas gyvuoja daugiau negu 10 metų. Per tą laiką bemaž 800 aukščio gerbėjų pabandė savo jėgas šioje ekstremalioje sporto šakoje. Alpinistų vadovas priimdavo visus, sulaukusius 12 metų amžiaus. Organizuodamas naują grupę darydavo naujų narių ir vaikų tėvų susirinkimus, kuriuose išaiškindavęs, kaip vyksta treniruotės, kaip naudojamasi alpinizmo įranga, ir kitas subtilybes. Stebėtina, kad šiuo ekstremaliu sportu užsiimti dažniau nori mergaitės.
Paklaustas dėl tykančių pavojų leidžiantis iš aukštumų, Arnoldas nuramina, kad pavojaus nukristi nėra viską darantiems tiksliai pagal instrukcijas, blogiausiu atveju alpinistas gali likti kyboti ore.
Alpinizmo pagrindų mokantis ekstremalaus sporto aistruolius A. Sirvydis pamena, kad pirmoji sutartis Šilutėje buvo sudaryta su vandentiekininkais. Būrelis bebaimių rinkdavosi prie vandens bokšto, kildavo į jį ir leisdavosi žemyn. Vėliau leisdavosi ir kitose vietose: Šilutėje nuo geležinkelio tilto, Rusnėje nuo Atmatos tilto.
Ar leistis iš aukštybių gali tik neturintys aukščio baimės? Pasak Arnoldo, pirmiausia alpinizmas yra pašaukimas. Kiekvienas žmogus, atėjęs į gyvenimą, turi susidraugauti su 4 stichijomis: oru, žeme, vandeniu, ugnimi. Tai kosminiai įstatymai, jiems reikia paklusti. Daug dėmesio skiriantis dvasiniams dalykams Arnoldas patikina, kad turintys aukščio baimę, kaip ir bet kokią kitą baimę, gali įveikti susidraugaudami su ja.
Ekstremalus sporto klubas „Astris porta“ vienija per 300 žmonių iš visos Lietuvos, turi daug reikalingos įrangos. Klubo nariai susirenka į kurį nors kaimą ar miestelį, kur yra aukštų bokštų ar tiltų, ir treniruojasi. Pasak Arnoldo, klube yra visokių žmonių. Nauji nariai bando susivokti, veržliam žmogui reikia daugiau laiko, jam būtina suprasti, kad ekstremalaus sporto klubas reikalauja ne greičio ar jėgos, o proto. Išmokusiam viską daryti techniškai fizinės jėgos prireikia mažiausiai. Tačiau tai nereiškia, kad fiziškai silpnam lengvai paklus aukštis.
Laipioti ir leistis iš aukščio yra ne tik pomėgis, bet ir naudos teikiantis užsiėmimas. Klubo nariai sulaukia darbinių pasiūlymų. Pavyzdžiui, kur reikia dirbti aukštyje, erdvėje – ten, kur statybininkai bejėgiai.
Arnoldas su darbais erdvėje, kai nėra galimybės atsistoti ant stabilaus pagrindo, susipažino jau seniai. Bemaž 5 metus teko dirbti su Klaipėdos aukštalipiais. Nors, pasak Arnoldo, aukštalipiai ir alpinistai skiriasi kaip diena ir naktis, tačiau buvo daug gerų pamokų, kurios padėjo tobulinti alpinizmo įgūdžius.
Beje, darbų aukštyje netrūksta. Šiemet vienoje Kauno įmonėje teko valyti statines, Klaipėdoje nudažyti Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios statulą ir namo statų stogą, Šiaulių rajone restauruoti bažnyčių bokštus, kryžius. Arnoldas Sirvydis ypač gerai jaučiasi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Prie šios bažnyčios atnaujinimo darbų jis yra nemažai prisidėjęs be jokio atlygio. Pernai buvo atnaujinti Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžiai, net 4 kartus teko užlipti ant bažnyčios bokšto stogo ir pakeisti pasenusias čerpes, žaibolaidžius.
Beveik 4 mėnesius jam teko griauti kaminus 120 metrų aukštyje kabant ant virvių trasos. Ne tik griauti, ardyti statinio plytas nejaučiant tvirto pagrindo po kojomis, bet taupant laiką ten pat ir pietauti.
Artimiausi ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ planai yra sukviesti senuosius klubo narius bei naujus, norinčius išbandyti save aukštyje šilutiškius. Alpinistai išmoksta įveikti ne tik aukštumas. Arnoldas Sirvydis turi tikslą, kad jauni žmonės atėję į klubą surastų ir teisingą gyvenimo kelią, siektų dvasinio tobulėjimo. Pats praėjęs gyvenimo universitetus, studijavęs parapsichologijos akademijoje, laviravęs net ant pačios pavojingiausios gyvenimo ir mirties briaunos, suprato, kad jam gyvenimas dovanotas tam, kad būtų dvasiškai švarus, stiprus, ir visa tai perduotų kitiems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 34

Vienas komentaras

  • R

    Mamos besirūpinančios savo vaikų prichine ir dvasine sveikata gerai pasverkite leisdami savo atžalas į šį klubą. Žmonės ištveria kelis mėnesius ir bėga kuo toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite