Įveikdamas aukštumas sieka dvasios tobulėjimo

2013 metais šilutiškiai buvo ypač pamaloninti. Į miesto eglės įžiebimo šventę Kalėdų Senelis „atskridęs“ sraigtasparniu sėkmingai nusileido ant Kultūros ir pramogų centro stogo. Pasisveikino apšviestas prožektorių šviesų ir visų nuostabai nusliuogė virve žemyn…Toks Kalėdų Senelio atvykimas buvo staigmena ne tik mažiausiems Šilutės piliečiams. Galvas užvertę stebėjosi ir suaugusieji. Kas gi tas aukščio baimės neturintis Kalėdų Senelis?

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Į šį klausimą mums mielai sutiko atsakyti alpinistas, ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ (lot. žvaigždžių vartai) vadovas Arnoldas Sirvydis. Jis neslėpė, kad jį pokalbiui pakvietę kultūros darbuotojai suintrigavo pabūti Kalėdų Seneliu ir pamojuoti visiems nuo Kultūros ir pramogų centro stogo. Sutiko, nes užkopti į kitiems neįveikiamas aukštumas ir leistis nuo jų yra jo pomėgis ir darbas.
Šilutiškis Arnoldas Sirvydis alpinizmu susidomėjo tarnaudamas Krašto apsaugoje „Geležinio vilko“ motodesantiniame batalione. Jau pirmi užsiėmimai jam paliko didelį įspūdį.
Šilutėje alpinizmas gyvuoja daugiau negu 10 metų. Per tą laiką bemaž 800 aukščio gerbėjų pabandė savo jėgas šioje ekstremalioje sporto šakoje. Alpinistų vadovas priimdavo visus, sulaukusius 12 metų amžiaus. Organizuodamas naują grupę darydavo naujų narių ir vaikų tėvų susirinkimus, kuriuose išaiškindavęs, kaip vyksta treniruotės, kaip naudojamasi alpinizmo įranga, ir kitas subtilybes. Stebėtina, kad šiuo ekstremaliu sportu užsiimti dažniau nori mergaitės.
Paklaustas dėl tykančių pavojų leidžiantis iš aukštumų, Arnoldas nuramina, kad pavojaus nukristi nėra viską darantiems tiksliai pagal instrukcijas, blogiausiu atveju alpinistas gali likti kyboti ore.
Alpinizmo pagrindų mokantis ekstremalaus sporto aistruolius A. Sirvydis pamena, kad pirmoji sutartis Šilutėje buvo sudaryta su vandentiekininkais. Būrelis bebaimių rinkdavosi prie vandens bokšto, kildavo į jį ir leisdavosi žemyn. Vėliau leisdavosi ir kitose vietose: Šilutėje nuo geležinkelio tilto, Rusnėje nuo Atmatos tilto.
Ar leistis iš aukštybių gali tik neturintys aukščio baimės? Pasak Arnoldo, pirmiausia alpinizmas yra pašaukimas. Kiekvienas žmogus, atėjęs į gyvenimą, turi susidraugauti su 4 stichijomis: oru, žeme, vandeniu, ugnimi. Tai kosminiai įstatymai, jiems reikia paklusti. Daug dėmesio skiriantis dvasiniams dalykams Arnoldas patikina, kad turintys aukščio baimę, kaip ir bet kokią kitą baimę, gali įveikti susidraugaudami su ja.
Ekstremalus sporto klubas „Astris porta“ vienija per 300 žmonių iš visos Lietuvos, turi daug reikalingos įrangos. Klubo nariai susirenka į kurį nors kaimą ar miestelį, kur yra aukštų bokštų ar tiltų, ir treniruojasi. Pasak Arnoldo, klube yra visokių žmonių. Nauji nariai bando susivokti, veržliam žmogui reikia daugiau laiko, jam būtina suprasti, kad ekstremalaus sporto klubas reikalauja ne greičio ar jėgos, o proto. Išmokusiam viską daryti techniškai fizinės jėgos prireikia mažiausiai. Tačiau tai nereiškia, kad fiziškai silpnam lengvai paklus aukštis.
Laipioti ir leistis iš aukščio yra ne tik pomėgis, bet ir naudos teikiantis užsiėmimas. Klubo nariai sulaukia darbinių pasiūlymų. Pavyzdžiui, kur reikia dirbti aukštyje, erdvėje – ten, kur statybininkai bejėgiai.
Arnoldas su darbais erdvėje, kai nėra galimybės atsistoti ant stabilaus pagrindo, susipažino jau seniai. Bemaž 5 metus teko dirbti su Klaipėdos aukštalipiais. Nors, pasak Arnoldo, aukštalipiai ir alpinistai skiriasi kaip diena ir naktis, tačiau buvo daug gerų pamokų, kurios padėjo tobulinti alpinizmo įgūdžius.
Beje, darbų aukštyje netrūksta. Šiemet vienoje Kauno įmonėje teko valyti statines, Klaipėdoje nudažyti Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios statulą ir namo statų stogą, Šiaulių rajone restauruoti bažnyčių bokštus, kryžius. Arnoldas Sirvydis ypač gerai jaučiasi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Prie šios bažnyčios atnaujinimo darbų jis yra nemažai prisidėjęs be jokio atlygio. Pernai buvo atnaujinti Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžiai, net 4 kartus teko užlipti ant bažnyčios bokšto stogo ir pakeisti pasenusias čerpes, žaibolaidžius.
Beveik 4 mėnesius jam teko griauti kaminus 120 metrų aukštyje kabant ant virvių trasos. Ne tik griauti, ardyti statinio plytas nejaučiant tvirto pagrindo po kojomis, bet taupant laiką ten pat ir pietauti.
Artimiausi ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ planai yra sukviesti senuosius klubo narius bei naujus, norinčius išbandyti save aukštyje šilutiškius. Alpinistai išmoksta įveikti ne tik aukštumas. Arnoldas Sirvydis turi tikslą, kad jauni žmonės atėję į klubą surastų ir teisingą gyvenimo kelią, siektų dvasinio tobulėjimo. Pats praėjęs gyvenimo universitetus, studijavęs parapsichologijos akademijoje, laviravęs net ant pačios pavojingiausios gyvenimo ir mirties briaunos, suprato, kad jam gyvenimas dovanotas tam, kad būtų dvasiškai švarus, stiprus, ir visa tai perduotų kitiems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • R

    Mamos besirūpinančios savo vaikų prichine ir dvasine sveikata gerai pasverkite leisdami savo atžalas į šį klubą. Žmonės ištveria kelis mėnesius ir bėga kuo toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite