Įveikdamas aukštumas sieka dvasios tobulėjimo

2013 metais šilutiškiai buvo ypač pamaloninti. Į miesto eglės įžiebimo šventę Kalėdų Senelis „atskridęs“ sraigtasparniu sėkmingai nusileido ant Kultūros ir pramogų centro stogo. Pasisveikino apšviestas prožektorių šviesų ir visų nuostabai nusliuogė virve žemyn…Toks Kalėdų Senelio atvykimas buvo staigmena ne tik mažiausiems Šilutės piliečiams. Galvas užvertę stebėjosi ir suaugusieji. Kas gi tas aukščio baimės neturintis Kalėdų Senelis?

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Arnoldas Sirvydis ant Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto.

Į šį klausimą mums mielai sutiko atsakyti alpinistas, ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ (lot. žvaigždžių vartai) vadovas Arnoldas Sirvydis. Jis neslėpė, kad jį pokalbiui pakvietę kultūros darbuotojai suintrigavo pabūti Kalėdų Seneliu ir pamojuoti visiems nuo Kultūros ir pramogų centro stogo. Sutiko, nes užkopti į kitiems neįveikiamas aukštumas ir leistis nuo jų yra jo pomėgis ir darbas.
Šilutiškis Arnoldas Sirvydis alpinizmu susidomėjo tarnaudamas Krašto apsaugoje „Geležinio vilko“ motodesantiniame batalione. Jau pirmi užsiėmimai jam paliko didelį įspūdį.
Šilutėje alpinizmas gyvuoja daugiau negu 10 metų. Per tą laiką bemaž 800 aukščio gerbėjų pabandė savo jėgas šioje ekstremalioje sporto šakoje. Alpinistų vadovas priimdavo visus, sulaukusius 12 metų amžiaus. Organizuodamas naują grupę darydavo naujų narių ir vaikų tėvų susirinkimus, kuriuose išaiškindavęs, kaip vyksta treniruotės, kaip naudojamasi alpinizmo įranga, ir kitas subtilybes. Stebėtina, kad šiuo ekstremaliu sportu užsiimti dažniau nori mergaitės.
Paklaustas dėl tykančių pavojų leidžiantis iš aukštumų, Arnoldas nuramina, kad pavojaus nukristi nėra viską darantiems tiksliai pagal instrukcijas, blogiausiu atveju alpinistas gali likti kyboti ore.
Alpinizmo pagrindų mokantis ekstremalaus sporto aistruolius A. Sirvydis pamena, kad pirmoji sutartis Šilutėje buvo sudaryta su vandentiekininkais. Būrelis bebaimių rinkdavosi prie vandens bokšto, kildavo į jį ir leisdavosi žemyn. Vėliau leisdavosi ir kitose vietose: Šilutėje nuo geležinkelio tilto, Rusnėje nuo Atmatos tilto.
Ar leistis iš aukštybių gali tik neturintys aukščio baimės? Pasak Arnoldo, pirmiausia alpinizmas yra pašaukimas. Kiekvienas žmogus, atėjęs į gyvenimą, turi susidraugauti su 4 stichijomis: oru, žeme, vandeniu, ugnimi. Tai kosminiai įstatymai, jiems reikia paklusti. Daug dėmesio skiriantis dvasiniams dalykams Arnoldas patikina, kad turintys aukščio baimę, kaip ir bet kokią kitą baimę, gali įveikti susidraugaudami su ja.
Ekstremalus sporto klubas „Astris porta“ vienija per 300 žmonių iš visos Lietuvos, turi daug reikalingos įrangos. Klubo nariai susirenka į kurį nors kaimą ar miestelį, kur yra aukštų bokštų ar tiltų, ir treniruojasi. Pasak Arnoldo, klube yra visokių žmonių. Nauji nariai bando susivokti, veržliam žmogui reikia daugiau laiko, jam būtina suprasti, kad ekstremalaus sporto klubas reikalauja ne greičio ar jėgos, o proto. Išmokusiam viską daryti techniškai fizinės jėgos prireikia mažiausiai. Tačiau tai nereiškia, kad fiziškai silpnam lengvai paklus aukštis.
Laipioti ir leistis iš aukščio yra ne tik pomėgis, bet ir naudos teikiantis užsiėmimas. Klubo nariai sulaukia darbinių pasiūlymų. Pavyzdžiui, kur reikia dirbti aukštyje, erdvėje – ten, kur statybininkai bejėgiai.
Arnoldas su darbais erdvėje, kai nėra galimybės atsistoti ant stabilaus pagrindo, susipažino jau seniai. Bemaž 5 metus teko dirbti su Klaipėdos aukštalipiais. Nors, pasak Arnoldo, aukštalipiai ir alpinistai skiriasi kaip diena ir naktis, tačiau buvo daug gerų pamokų, kurios padėjo tobulinti alpinizmo įgūdžius.
Beje, darbų aukštyje netrūksta. Šiemet vienoje Kauno įmonėje teko valyti statines, Klaipėdoje nudažyti Švč. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios statulą ir namo statų stogą, Šiaulių rajone restauruoti bažnyčių bokštus, kryžius. Arnoldas Sirvydis ypač gerai jaučiasi Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Prie šios bažnyčios atnaujinimo darbų jis yra nemažai prisidėjęs be jokio atlygio. Pernai buvo atnaujinti Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžiai, net 4 kartus teko užlipti ant bažnyčios bokšto stogo ir pakeisti pasenusias čerpes, žaibolaidžius.
Beveik 4 mėnesius jam teko griauti kaminus 120 metrų aukštyje kabant ant virvių trasos. Ne tik griauti, ardyti statinio plytas nejaučiant tvirto pagrindo po kojomis, bet taupant laiką ten pat ir pietauti.
Artimiausi ekstremalaus sporto klubo „Astris porta“ planai yra sukviesti senuosius klubo narius bei naujus, norinčius išbandyti save aukštyje šilutiškius. Alpinistai išmoksta įveikti ne tik aukštumas. Arnoldas Sirvydis turi tikslą, kad jauni žmonės atėję į klubą surastų ir teisingą gyvenimo kelią, siektų dvasinio tobulėjimo. Pats praėjęs gyvenimo universitetus, studijavęs parapsichologijos akademijoje, laviravęs net ant pačios pavojingiausios gyvenimo ir mirties briaunos, suprato, kad jam gyvenimas dovanotas tam, kad būtų dvasiškai švarus, stiprus, ir visa tai perduotų kitiems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • R

    Mamos besirūpinančios savo vaikų prichine ir dvasine sveikata gerai pasverkite leisdami savo atžalas į šį klubą. Žmonės ištveria kelis mėnesius ir bėga kuo toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite