Italija pasitinka ir išlydi saulėtais orais

Į ekskursiją prie didžiausio Italijoje Gardos ežero išvykome anksti ryte. Pro langus plaukė puiki Italijos panorama – vynuogynai, kalnai, nedideli kaimeliai, kurie atrodė tokie tušti. Ir kaip jie suspėja nudirbti visus darbus, kai žmonių nesimato, o viskas auga, žydi, veši? Tą pačią dieną aplankėme Sirmionės ir Soaves miestelius.

Udinė. Įspūdingas laikrodžio bokštas, kurio viršuje du bronziniai maurai muša valandas.

Keliauti, kai pro langus plaukia tokia puiki panorama, kai kelionės kaimynai žavisi kelionėmis kaip ir tu – vienas malonumas ir laikas neprailgsta. Nors mes iš vandenų krašto, tačiau didžioji dalis norėjo paplaukioti kateriu Gardos ežere ir apžiūrėti iš visų pusių apylinkes, priešais dūluojančius Alpių kalnus. Venecijietiško stilius rūmai, kone kabantys egzotiški sodai, vandenyje augantys medžiai taip ir traukia akį.
Po Sirmione ir Soave
Kelionę tęsėme į žavų viduramžišką Sirmionės miestelį, pasak Catullo, „ežero perlą, salų ir pusiasalių karalienę“, įsikūrusį viename iš Gardos ežero pusiasalių. Ten aplankėme skaligierių, valdžiusių Gardą XIII a., pilį, apžiūrėjome romėnų epochos vilas. Grįždami į pajūrio kurortą, dar užsukome į viduramžius menantį Soave miestelį, kurį juosia galinga gynybinė siena. Paklaidžioję siauromis jaukiomis gatvelėmis, užkopėme į kalną, ant kurio stūkso didinga skaligierių pilis.
Pasigrožėję atsivėrusia puikia panorama, nusileidę į miestelį, kuriame gyvena per 3000 žmonių, apsilankėme didingoje bažnyčioje. Būdami Italijoje ir dar vyno mieste, negalėjome praleisti galimybės pasimėgauti itališko vyno burbuliukais. Gidas Ignas papasakojo, kad italai prosecco (putojantis vynas) gurkšnoja nuo pat ryto, o Venecijoje – bet kuriuo paros metu.

Gardos ežero panorama.

Sirmione. Kabantys egzotiniai sodai.

Pakeliui į namus
Adrijos jūros vanduo buvo šiltas, skaidrus, tad maudytis ėjome ir rytais, ir vakarais. Mūsų Baltijos jūros vanduo tiek įšyla gal tik rugpjūtį. Vaikščioti vakarais pajūriu vienas malonumas – apšviesti plytelėmis išgrįsti takeliai, palmės, visais langais šviečiantys įspūdingi kurorto viešbučiai. Iki išnaktų veikiantys kioskai, kurie siūlo įvairiausių prekių – nuo žaislų vaikams, iki prabangių drabužių.
Kai mūsų kelias pasuko namų pusėn, aplankėme pirmaisiais Bažnyčios istorijos amžiais labai svarbų „antrąja Roma“ vadintą Akvilėjos miestą. Šiandien Akvilėja tėra nedidelis miestelis prie Adrijos jūros, kur gyvena vos 3,5 tūkst. gyventojų. Tačiau jis garsus tuo, kad jį supa didingų vilų, pirčių, šventyklų ir turgaviečių griuvėsiai, kurie primena per amžius nublankusį Romos imperijos spindesį. Šiame mieste imperatorius Augustas X a. pr. Kristų priėmė Judėjos karalių Erodą Didįjį, o 381 m. po Kristaus čia vyko svarbūs ankstyvosios krikščionybės susirinkimai. Tačiau V a. po kelių nusiaubimų miestas liko apleistas. Šiandien Akvilėja garsėja išskirtine miesto brangenybe – beveik 2000 metų senumo mozaikomis nuklotomis Bazilikos grindimis ir kitais antikiniais paminklais. Aplankėme Akvilėjos archeologinę zoną, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.
Grįždami pakeliui dar aplankėme Frigulio regiono sostinę Udinę, pasižyminčią stebinančia architektūra. Centrinėje miesto aikštėje stovi gotikos stiliumi statyta Rotušė ir Šv. Jono koplyčia. Turistų dėmesį patraukia įspūdingas laikrodžio bokštas, kurio viršuje du bronziniai maurai muša valandas. Aikštėje apžiūrėjome dvi XVIII a. statulas ir koloną su šv. Morkaus liūtais. Seniausia miesto bažnyčia – šv. Mergelės Marijos katedra. Pakilę į greta aikštės esančią 26 metrų kalvą, grožėjomės nuo pilies sienų atsiveriančia kvapą gniaužiančia miesto panorama.
Kelionė į namus vingiavo tais pačiais keliais: per Italiją, Austriją su nakvyne Čekijoje. Kelionė per Lenkiją visada tęsiasi ilgai, tačiau nenuobodžiai: grožėjomės vaizdais, remontuojamais keliais ir tiltais. Vėlai naktį sugrįžome į Šilutę.
Birutė Morkevičienė

Vienas komentaras

  • Linas

    Italija tikrai nuostabi šalis ir kam išeina, tam siūlau ją aplankyti. Net nesvarbu kurį regioną, miestą, jų kultūra, gamta tikrai įdomi, graži. Teko neseniai naudotis šios agentūros paslaugomis https://www.sofatravel.lt/novaturo-keliones-i-italija , o kita kelionė jau bus savarankiška. Gerai buvo su agentūra, o savarankiškai tam kad naujų potyrių būtų tik.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite