Įstojusiems į žemės ūkio krypties programas LSMU – stipendijos visą studijų laikotarpį

Puikios žinios planuojantiems rinktis žemės ūkio krypties programas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU): nuo naujų mokslo metų įstojusiems į Veterinarinės medicinos, Maisto mokslo, Gyvūnų mokslo studijų programas tikslinės skatinamosios stipendijos bus mokamos visą studijų laikotarpį, o ne tik pirmaisiais studijų metais, kaip buvo iki šiol.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) plečia skatinimo priemones stojantiesiems į valstybei reikalingų specialybių studijų programas. Studijuojantys valstybės finansuojamose vietose studijų programas, susijusias su žemės ūkio, maisto ūkio ir veterinarijos sektoriais, tikslines skatinamąsias stipendijas gaus 3–6 metus – tiek, kiek truks studijos konkrečioje programoje.

LSMU nuolatinės vientisosios Veterinarinės medicinos studijos trunka 6 metus. Pirmosios pakopos nuolatinės Maisto mokslo studijos – 3,5 metų, Gyvūnų mokslo studijos – 3 metus (ištęstinės – 4 m.).

Šių trijų LSMU Veterinarijos akademijos studijų programų studentai pirmaisiais ir antraisiais studijų metais gaus 150 Eur, trečiaisiais – 200 Eur, ketvirtaisiais (veterinarinės medicinos programoje – ir vėlesniais) metais  – 250 Eur dydžio stipendijas.

„Stipendijos  –  tik dalis visoje motyvavimo sistemoje rinktis svarbias Lietuvos raidai ir ūkio vystymui studijų programas – tačiau šiuo metu tai geriausias ir pagrįstas sprendimas. Pastovi ir didėjanti stipendija –  stabili paskata siekti studijų. Tokio dydžio skatinamoji kasmėnesinė išmoka jaunam žmogui – tai neblogi pietūs kasdieną ar paspirtis būsto nuomai“, – palankiai ŽŪM sprendimą įvertino LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Žemės ūkio krypties studijos LSMU atspindi vieną kertinių Universiteto studijų principų – užtikrinti žmogaus ir gyvūno sveikatą ir gerovę.

LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė pastebi, jog veterinarijos gydytojo, maisto mokslo specialisto profesijas studentai renkasi apsisprendę, turėdami aukštą motyvaciją, tad  skatinamosios stipendijos bus nemaža paskata suvokti, kad jie ir jų pasirinktos profesijos svarbūs Valstybei.

„Nuo šių specialistų priklauso kokybiško ir sveiko maisto gamybos užtikrinimo grandinė ir „Vienos sveikatos“ principų įgyvendinimo sėkmė. Tikėtina, stipendijos būsimuosius jaunus specialistus paskatins sieti karjerą su plačiomis veiklos veterinarijos ir maisto ūkio sektoriuose galimybėmis“, – viliasi profesorė.

LSMU Gyvūnų mokslų fakulteto studijų programos suteikia tiek universalių, tiek ir specifinių, mokslu grįstų žinių ir įgūdžių – auginti, veisti ūkinius gyvūnus ar asistuojamai terapijai, tarnybai ar laisvalaikiui parengti augintinius. Pasak LSMU Gyvūnų mokslų fakulteto dekano prof. Rolando Stankevičiaus, daugelis fakulteto studentų pradeda dirbti jau nuo pirmo ar antro kurso – toks didelis yra aukštos kvalifikacijos gyvūnų mokslų specialistų poreikis.

Tikimasi, kad šiemet susidomėjusiųjų žemės ūkio krypties studijomis skaičius LSMU augs. Skatinamosios stipendijos šiemet laukia ir kai kurių kitų LSMU studijų programų pirmakursių.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite