Išsamiai apie sunkvežimio turbinos gedimus ir remontą

Pexels, Gustavo Fring nuotr.

Turbina – tai svarbi variklio dalis, kuri padidina variklio veikimo efektyvumą. Kita vertus, tai yra viena iš lengviausiai pažeidžiamų ir brangiausiai remontuojamų variklio dalių. Tad vos tik pastebėjus turbinos gedimo požymius, svarbu nedelsti ir iš karto kreiptis į specialistus. Savo srities profesionalai ne tik greitai diagnozuos gedimą, bet ir sklandžiai atliks visus remonto darbus. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime gedimo požymius ir aptarsime remonto eigą.

Turbinos gedimo požymiai

Nuolat naudojama sunkioji technika dėvisi, todėl natūralu, kad atsiranda įvairių gedimų. Specialistai pastebi, kad dažniausiai įtrūksta turbokompresoriaus korpusas, sudyla slydimo guoliai, sugenda kuro siurbliai ir užsikemša kuro siurbliai. Turbokompresoriaus gedimą galima pastebėti iš šių požymių:

  • padidėjusios kuro sąnaudos;
  • sumažėjusi trauka;
  • padidėjęs dūmingumas.

Taip pat gali pakilti sunkvežimio temperatūra, atsirasti keistas garsas ar neįprasta vibracija. Kadangi turbina sukasi labai dideliais sūkiais, kiekvienas svetimkūnis turbokompresoriaus viduje gali padaryti labai daug žalos. Tad pastebėjus, bent vieną iš aukščiau pateiktų simptomų, būtinas sunkvežimių turbinų remontas.

Turbinos remonto eiga

Pirmiausia, norint rasti gedimą ir remontuoti turbiną, atliekama visapusiška diagnostika. Tokiu būdu patikrinamas visas turbokompresorius ir įvertinamos dalys, kurios iš jų yra sugedusios ar dalinai pažeistos. Vėliau turbina yra išimama iš sunkvežimio ir išardoma. Priklausomai nuo gedimo, sugedusi detalė pakeičiama arba pataisoma.

Tuomet turbinų korpusai ir kitos detalės nuvalomos ir nusmėliuojamos, taip pašalinant visus svetimkūnius. Taip pat subalansuojamos ašelės ir centrinė turbinos dalis. Visos dalys sudedamos atgal į turbiną, kuri dedama atgal į sunkvežimį. Specialistai dažniausiai papasakoja apie atliktus remonto darbus ir pateikia patarimus, kurie leidžia išvengti gedimų ateityje.

Akivaizdu, turbokompresorius yra svarbi sunkiosios technikos dalis. Sugedus turbinai, sunkvežimis vis sunkiau dirba, todėl tam tikrų priemonių, prekių transportavimas gali visai sustoti. Norintiems išvengti rimtų gedimų ir ilgo bei brangaus remonto, patariame kreiptis į patikimą servisą. Jame dirbantys profesionalai greitai suremontuos turbiną ir pateiks naudingus patarimus, kaip šią tinkamai prižiūrėti.

pr2023/130

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite