Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.

 

O kas mums yra savanorystė?

Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu. Net niūriausia diena tapdavo linksmesnė apsilankius ir padirbėjus bibliotekoje, atliekant įvairias užduotis, ypač bendraujant su vaikais ir kitais lankytojais.

Šioje šešių mėnesių kelionėje turėjome galimybę praplėsti savo akiratį, susipažinti su nuostabiu bibliotekos kolektyvu, ugdyti savo kūrybiškumą ir socialinius įgūdžius. Daugiausiai laiko praleidome Vaikų aptarnavimo skyriuje, kuriame išmokome aptarnauti skaitytojus naudojant LIBIS programą. Taip pat tvarkėme knygų fondus, tad puikiai susipažinome su knygų skirstymo sistema, kūrėme plakatą „Metų nominacijos“, skirtą skatinti vaikų skaitymą bei mokyklų aktyvų bendradarbiavimą su biblioteka, rinkome informaciją viktorinoms, padėdavome vesti edukacinius užsiėmimus.

Savanorė Austėja surengė interaktyvų žaidimą „Grindopolis“ savo klasės draugams.

Užduočių ir prašymų padėti sulaukdavome ir iš Informacijos skyriaus darbuotojų. Nuolat atsirasdavo veiklų, kuriose galėdavome patirti naujų įspūdžių ir išlipti iš savo komforto zonos, atrasti ir išmokti kažką naujo. Dalyvaudamos bibliotekos organizuojamoje droniadoje „Biblioteka – žinių kurjeris“ sužinojome įdomių faktų apie Šilutės rajono bibliotekas ir išmokome valdyti dronus. Unikalus žaidimas „Grindopolis 2.0“ buvo pirmas mūsų žingsnis mokantis vesti renginius. Dalyvavimas renginiuose ir jų fotografavimas, darbas registratūroje, naujų idėjų kūrimas ir pateikimas priartino mus prie bibliotekos bendruomenės.

Taigi tikslas užsidirbti papildomą balą peraugo į prasmingą užsiėmimą, kuris pakeitė mūsų nuomonę apie bibliotekininko profesiją, padrąsino nebijoti iššūkių ir paskatino labiau bendrauti su žmonėmis.

Šiandien biblioteka – ne tik knygų grąžinimo ir išdavimo vieta, bet ir kultūros centras, kuriame organizuojami įvairūs renginiai, susitikimai, vykdoma inovatyvi veikla bei pramogos, nepamirštamas gyvas bendravimas, skatinama etnokultūrinė veikla bei kt.

Šis iššūkis taip  pat pakeitė požiūrį į mokslus, todėl nuo šiol į juos žiūrėsime dar atsakingiau, nes labai svarbu gyvenime pasirinkti profesiją, kuri padės ne tik užsidirbti, bet ir bus artima ir miela širdžiai.

Didžiulį Ačiū sakome visiems bibliotekos darbuotojams ir lankytojams. Esame be galo laimingos, kad pasirinkome savanorystę šioje organizacijoje. Jūsų dėka įgijome neįkainojamos patirties ir patyrėme daugybę gražių akimirkų. Iki kito susitikimo!

Savanorės Austėja ir Donata

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite