Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.

 

O kas mums yra savanorystė?

Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu. Net niūriausia diena tapdavo linksmesnė apsilankius ir padirbėjus bibliotekoje, atliekant įvairias užduotis, ypač bendraujant su vaikais ir kitais lankytojais.

Šioje šešių mėnesių kelionėje turėjome galimybę praplėsti savo akiratį, susipažinti su nuostabiu bibliotekos kolektyvu, ugdyti savo kūrybiškumą ir socialinius įgūdžius. Daugiausiai laiko praleidome Vaikų aptarnavimo skyriuje, kuriame išmokome aptarnauti skaitytojus naudojant LIBIS programą. Taip pat tvarkėme knygų fondus, tad puikiai susipažinome su knygų skirstymo sistema, kūrėme plakatą „Metų nominacijos“, skirtą skatinti vaikų skaitymą bei mokyklų aktyvų bendradarbiavimą su biblioteka, rinkome informaciją viktorinoms, padėdavome vesti edukacinius užsiėmimus.

Savanorė Austėja surengė interaktyvų žaidimą „Grindopolis“ savo klasės draugams.

Užduočių ir prašymų padėti sulaukdavome ir iš Informacijos skyriaus darbuotojų. Nuolat atsirasdavo veiklų, kuriose galėdavome patirti naujų įspūdžių ir išlipti iš savo komforto zonos, atrasti ir išmokti kažką naujo. Dalyvaudamos bibliotekos organizuojamoje droniadoje „Biblioteka – žinių kurjeris“ sužinojome įdomių faktų apie Šilutės rajono bibliotekas ir išmokome valdyti dronus. Unikalus žaidimas „Grindopolis 2.0“ buvo pirmas mūsų žingsnis mokantis vesti renginius. Dalyvavimas renginiuose ir jų fotografavimas, darbas registratūroje, naujų idėjų kūrimas ir pateikimas priartino mus prie bibliotekos bendruomenės.

Taigi tikslas užsidirbti papildomą balą peraugo į prasmingą užsiėmimą, kuris pakeitė mūsų nuomonę apie bibliotekininko profesiją, padrąsino nebijoti iššūkių ir paskatino labiau bendrauti su žmonėmis.

Šiandien biblioteka – ne tik knygų grąžinimo ir išdavimo vieta, bet ir kultūros centras, kuriame organizuojami įvairūs renginiai, susitikimai, vykdoma inovatyvi veikla bei pramogos, nepamirštamas gyvas bendravimas, skatinama etnokultūrinė veikla bei kt.

Šis iššūkis taip  pat pakeitė požiūrį į mokslus, todėl nuo šiol į juos žiūrėsime dar atsakingiau, nes labai svarbu gyvenime pasirinkti profesiją, kuri padės ne tik užsidirbti, bet ir bus artima ir miela širdžiai.

Didžiulį Ačiū sakome visiems bibliotekos darbuotojams ir lankytojams. Esame be galo laimingos, kad pasirinkome savanorystę šioje organizacijoje. Jūsų dėka įgijome neįkainojamos patirties ir patyrėme daugybę gražių akimirkų. Iki kito susitikimo!

Savanorės Austėja ir Donata

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite