Įspūdžiai iš Lietuvos – emalės atvirlaiškiuose

Skamba Arūnės ir Eugenijaus Jonavičių atliekamos džiazo dainos.

Šeštadienį Kintuose, prie Vydūno kultūros centro, skambėjo džiazo melodijos. Muzikantas ir kūrėjas Eugenijus Jonavičius anksčiau čia šešerius metus rengė „muzikos laboratoriją“, per tą laiką spėjo užaugti dukra Arūnė. Tad šįkart šeimos duetas kūrė džiazo foną susirinkusiems į emalio meno laboratorijos „Pamario ženklai – 2017“ uždarymą ir per kūrybinę savaitę sukurtų emalės kūrinių parodą.

Šių metų emalio meno laboratorijos dalyvius pristato Rita Tarvydienė (kairėje).

Vydūno kultūros centras „Pamario“ skaitytojus jau buvo informavęs, kad šiemet laboratorijos dalyviai kūrė „Atviruką Lietuvai“. Tad dalyvių atvirlaiškai, kuriuose gausu Pamario krašto ženklų, menančių senąjį pašto kelią, ir kūrybinių įžvalgų, papuoš šio centro ekspozicijų kambarį. Natūralaus atvirlaiškio formato emalės kūrinėliai margi, kaip ir tikri atvirukai, mat kūrė juos žemaičiai, lietuviai, gruzinai, rusai… Kam įdomu – nuvykite ir apžiūrėkite. Nenusivilsite.
Vydūno kultūros centro vadovė Rita Tarvydienė suteikė žodį kiekvienam šios laboratorijos kūrėjui, jie pasakojo, kokie įspūdžiai skatino pavaizduoti vienokią ar kitokią detalę savo miniatiūroje.

Olga Jerochova rodo savąjį atvirlaiškį, ant kurio užrašyta: „Su meile iš Lietuvos…“

Jaunosios Sigridos Jurkšaitytės „inkilas“ su vitražu…

Štai Olga Jerochova iš Vladimiro (RF) pasakojo su kolege Jelena Sacharova, iš tėvynės automobiliu išvykusios liepos 1 d., per tą laiką spėjo pabuvoti emalės kūrėjų simpoziumuose Vokietijoje, Vengrijoje (ten didelės emalės degimo krosnys) ir Kintuose, kur orientuojamasi į emalės kūrybos miniatiūras. Jos perdavė Europos emalės kūrėjų sąjungos kontaktus stovyklos rengėjams. Gal kitąmet atvyks šios srities menininkų ir iš kokios Prancūzijos ar Austrijos.
Atminčiai apie Kintus kūrėjai išsivežė dovanotus arbatos puodelius ir kalendorius, prieš išvykdami suvalgė pabaigtuvių tortą, kintiškės sulietą sūrį su stovyklos koordinatorės Ingos Gludžinskienės prikopinėtu medumi. Pavaišino stovyklautojai ir apsilankiusius žiūrovus.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite