Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

FLEXJAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais.

FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

Jau mokėsi 100 mokinių iš Lietuvos

Lietuvoje programa vyksta nuo 2015 m. Ir jau daugiau nei 100 moksleivių iš visos Lietuvos pasinaudojo galimybe praleisti mokslo metus JAV ir įgijo nepakartojamą patirtį. Konkurse taip pat kviečiami dalyvauti vidurinių mokyklų moksleiviai, turintys negalią. Jiems taikomi išplėsti dalyvavimo reikalavimai bei organizuojama papildoma pagalba atrankos ir programos metu. Jei norite sužinoti daugiau, susisiekite: flex.lt@americancouncils.org.

Konkursas yra atviras visiems moksleiviams, kurie yra:

  • Lietuvos Respublikos piliečiai;
  • gimę nuo 2006 m. liepos 15 d. iki 2009 m. liepos 15 d.;
  • šiuo metu mokosi 9-oje arba 10-oje klasėje, Lietuvoje;
  • moka anglų kalbą;
  • atitinka JAV vizos reikalavimus ir nėra gyvenę JAV teritorijoje daugiau negu tris mėnesius per pastaruosius penkerius metus.

FLEX stipendija suteikia vidaus ir tarptautinę kelionę į abi puses (iš namų į JAV ir atgal); mėnesines išmokas, padedančias mokiniams dalyvauti socialinėje veikloje ir įsigyti būtinus asmeninius daiktus; apgyvendinimą su atrinkta ir patikrinta JAV priimančia šeima vieneriems metams; priėmimą į JAV vidurinę mokyklą; pasirengimo programą prieš išvykimą į JAV ir po sugrįžimo į Lietuvą; programos veiklą, vykdomą vietinėse JAV bendruomenėse; medicinos draudimą, išskyrus esamus sveikatos būklės sutrikimus ir dantų priežiūrą.

Kas gali dalyvauti atrankoje?

Pirmame atrankos etape gali dalyvauti visi reikalavimus atitinkantys kandidatai. Jis vyksta iki 2023 spalio 10 d. ir susideda iš internetinės paraiškos ir trijų rašinių. Pirmo etapo paraišką reikia pateikti per dešimt dienų nuo pildymo pradžios: https://discoverflex.org/apply. Po paraiškos pateikimo, atrinkti dalyviai gaus pakvietimą į antrą turą, kurį sudaro trumpas anglų kalbos testas.

Nepriklausoma komisija įvertins paraiškas ir išrinks pusfinalio dalyvius. Pusfinalio dalyviai turės užpildyti išsamesnę paraišką, laikyti anglų kalbos testą ir rašyti rašinį, dalyvauti pokalbyje su Amerikos tarptautinio švietimo tarybos darbuotojais. Dalyviai gali pateikti tik vieną internetinę paraišką ir dalyvauti tik viename pokalbyje.

Finalininkams, atsarginiams dalyviams ir jų tėvams bus pateikta informacija apie pasiruošimą išvykimui. Jie turės oficialiai raštu pranešti savo FLEX atstovui apie sprendimą priimti stipendiją bei pateikti visus reikalingus papildomus dokumentus.

Organizuoja JAV tarptautinio švietimo taryba

Amerikos tarptautinio švietimo taryba skelbia konkursą, organizuoja atranką į FLEX programą, supažindina su reikalavimais ir perka kelionės bilietus. 1974 m. įsteigta Amerikos tarptautinio švietimo taryba yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti per švietimą gerinti valstybių tarpusavio supratimą, asmenų idėjų mainus ir bendradarbiavimą. Ji kuria, įgyvendina ir remia naujoviškas programas Jungtinėse Valstijose, Europoje, Azijoje ir Afrikoje.

Daugiau informacijos: internete http://discoverflex.org;  el. paštu flex.lt@americancouncils.org; facebook www.facebook.com/flexlithuania; tel. +370 677 20 092.

pr2023/183

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite