Įspūdingą dvarą Švėkšnoje bandys prikelti antram gyvenimui: dabar čia praleisti naktį būtų nejauku 

Viename iš Žemaitijos miestų, Švėkšnoje, stovi didingas Vilkėno dvaras. Anksčiau jis priklausė garsiesiems grafams Pliateriams, vėliau – jų giminaičiams. Laikui bėgant dvarą gerokai suniokojo tiek gamta, tiek nelaukti svečiai, tačiau kraštiečiai Aidas ir Olga užsimojo šį pastatą atgaivinti.

Laidos „Kada įkurtuvės?“ komanda lankėsi Švėkšnoje stovinčiame Vilkėno dvare. Šį pastatą už nemažą sumą įsigijo kraštiečių pora, o su dvaru laidos žiūrovus supažindino poros draugas Kęstutis Toleikis. Kaip skaičiuoja laidos herojus, dvaro teritorija siekia 21 hektarą. Ji driekiasi nuo Švėkšnos kapinių, tęsiasi ties Vilkėnų malūnu ir ties keliu į Žemaičių Naumiestį.

Pašnekovas patikino, kad dvaras yra įtrauktas į kultūros paveldą, juo rūpinasi valstybė. Anot K. Toleikio, ne tik pats dvaro pastatas, bet net ir jo teritorijoje augantys medžiai, tujos taip pat priskiriami kultūros paveldui.

Kai minėta, kraštiečių pora įsigijo Vilkėno dvarą, Kęstutis kartu su ja atvyko įvertinti dvaro situacijos. Pašnekovas pripažįsta – vaizdas buvo kraupus. „Buvo užkalti visi langai, visur stiklai, šiukšlės, privirtę medžių. Tikrai matėsi, kad dvaras buvo apleistas ir daug metų neprižiūrėtas“, – prisiminė K. Toleikis. Jis išvardino, kad šiuo metu jau yra pakeisti dvaro langai, taip pat pradėti ir kiti restauracijos darbai. Tiesa, pašnekovas pažymėjo, jog dėl priklausymo kultūros paveldui pastatas negali būti keičiamas kardinaliai. Pats dvaro plotas, skaičiuoja K. Toleikis, siekia apie 600-700 kv. metrų.

Laidoje „Kada įkurtuvės?“ buvo galima pamatyti,  kaip atrodo paties dvaro vidus, kaip naujiesiems šeimininkams sekasi atlikti restauracijos darbus ir kaip jie kovoja su nekviestais dvaro svečiais.

Paskelbė „Delfi“

Vienas komentaras

  • paveldo kolega

    Tamsta Toleiki, manau pridarei su straipsniu savininkams problemų, puls dabar kaip šunys, visokie tikrintojai ir prižiūrėtojai. Kai kada verta patylėti, juolab, kad ne jūsų asmeniškas dvaras. Savininkams sėkmės, norėčiau tikėti, kad šį kartą investicija ne beprasmė, kažkodėl nėra ten auros verslui ir nebus įdėtų pinigų grąžos, nebent savininkai turi FIX įdėjų. Paveldo objektų išsaugojimas – kilnus dalykas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite