Įskilo telefono apsauginis stikliukas? Ekspertė atsakė, ar būtina keisti iš karto

Nukritus išmaniajam telefonui, dažniausiai didelių nuostolių išvengti padeda apsauginis ekrano stikliukas – sugerdamas didžiąją dalį smūgio, jis neleidžia ekranui įskilti, tačiau neretai suskyla pats. Ekspertės teigimu, kaip ir visi produktai, šis apsauginis stikliukas turi savo „galiojimo“ laiką. Tad kada vertėtų keisti apsauginį ekrano stikliuką ir kokie požymiai išduoda jo susidėvėjimą? Indrė Bertašienė, „Tele2“ telefonų kategorijos vadovė, sako, kad sudužusi ar įskilusi grūdinto stiklo ekrano apsauga nesugadins paties telefono ekrano, tačiau gali turėti įtakos įrenginio naudojimo patirčiai ir sumažinti ekrano jautrumą.

„Įskilęs apsauginis išmaniojo įrenginio stikliukas gali jums trukdyti mėgautis įprasta išmaniojo naudojimo patirtimi – gali būti sunkiau valdyti telefono ekraną, nes įskilimo vietose sumažėja jo jautrumas. Taip pat įskilimai trukdo matyti kokybišką vaizdą – nuotraukas ar vaizdo įrašus“, – sako I. Bertašienė.

Pasak jos, jei ekrano apsauginis stikliukas nėra pažeistas, jį vis tiek reikėtų keisti kas 2-3 metus, tačiau atsiradus nusidėvėjimo požymiams ar pažeidimams, reikėtų nauja apsauga pasirūpinti anksčiau. Tam, anot ekspertės, yra viena pagrindinė priežastis – įskilęs apsauginis stikliukas nebegali sugerti tokio paties kinetinės energijos kiekio.

„Tai reiškia, kad sumažėja stikliuko suteikiama apsauga įrenginiui, pavyzdžiui, nukritus – atsiranda didesnė tikimybė, kad bus pažeistas pats išmaniojo ekranas. Geriausia tokiu atveju būtų nedelsti ir pakeisti įskilusį apsauginį sluoksnį nauju. Žinoma, to nebūtina skubėti daryti, jei ant ekrano esantys pažeidimai yra minimalūs – jis vos pabraižytas ar turi smulkų įskilimą“, – tikina I. Bertašienė.

Ekspertė sako, kad norint patiems pakeisti ekrano apsaugą, reikia nuimti senąją ir nuvalyti visus likučius, uždėti naują grūdinto stiklo ekrano apsaugą, sulygiuoti kraštus ir drėgna servetėle nuvalyti dulkes ar nešvarumus nuo kraštų. Vis dėlto, geriausia apsauginio stikliuko keitimą patikėti specialistams. I. Bertašienė išvardija pagrindinius požymius, kurie reiškia, kad atėjo metas keisti apsauginį stikliuką:

Įtrūkimai. Jei apsauginis stikliukas yra suskilęs daugiau nei vienoje vietoje – jį reikėtų keisti nauju. Ypač apsaugines stikliuko funkcijas sumažina įskilimai nuo vieno krašto iki kito krašto, taip pat voratinklį primenantys įtrūkimai.

Atsilupę kraštai. Ekrano apsaugų klijų kokybė lemia gaminio ilgaamžiškumą. Jei klijai yra nekokybiški, dažnu atveju pradeda atšokti ar atsilupti apsauginio stikliuko kraštai. Dėl sumažėjusio ekrano apsauginės plėvelės lipnumo sumažėja ir jos efektyvumas, tad tokiu atveju stiliuką taip pat reikėtų keisti.

Oro burbulai. Neretai ant nekokybiškai užklijuoto arba pažeisto apsauginio stikliuko atsiranda oro pūslių, primenančių burbulus. Jie gali susidaryti tada, kai ekrano apsauga pasislenka arba įbrėžimai ar įtrūkimai leidžia orui prasiskverbti tarp ekrano apsaugos ir originalaus stiklinio išmaniojo telefono ekrano paviršiaus. Šie burbulai ne tik trukdo įprastai telefono naudojimo patirčiai, bet ir sumažina stikliuko apsaugines savybes.

Daug smūgių ir įbrėžimų. Per daug įbrėžimų ir kritimų ant kietų paviršių sutrumpina ekrano apsaugos priemonės tarnavimo laiką. Dėl per daug įbrėžimų ekranas gali tapti sunkiai įžiūrimas – įbrėžimai sugeria šviesą ir ją laužia, o ne praleidžia. Daug smūgių patyręs apsauginis stikliukas, net jei nėra vizualiai suskilęs, patiria mikro pažeidimus, kurie lemia greitesnį susidėvėjimą.

Pranešimą spaudai parengė agentūra „Publicum“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite