Iškilminga priesaikos ceremonija ir pirmasis Tarybos posėdis

Vakar, balandžio 27 d., darbą pradėjo naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba.

Prisiekė būti sąžiningi ir garbingi

Tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės tarybos nariai iškilmėms susirinko į Šilutės H. Šojaus muziejaus Freskų salę.

Nuskambėjo iškilmingas K. Daugėlos „Pamario maršas“, kurį atliko Šilutės kultūros ir pramogų centro pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario brass“ (vad. Gražvydas Raila). Buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Loreta Pakalniškienė paskelbė Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero naujos kadencijos 10-ojo šaukimo 1-ąjį posėdį pradėtą.

Jis prasidėjo Savivaldybės tarybos narių ir mero priesaikomis. Išrinkti Savivaldybės tarybos nariai ir meras prisiekė stovėdami priešais rinkimų komisijos pirmininkę. Padėjęs ranką ant Konstitucijos jie perskaitė priesaikos tekstą ir pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Savivaldybės tarybos nariai davė tokią priesaiką: 

  • „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!“

Iš 25 savivaldybės tarybos narių nedalyvavo tik Zigmantas Jaunius, jis priesaiką duos vėliau.

Prisiekusiems tarybos nariams rinkimų komisijos pirmininkė L. Pakalniškienė įteikė tarybos nario ženklelį ir pažymėjimą.

Paskutinis prisiekė meras V. Laurinaitis. Mero regaliją – grandinę – jam uždėjo vyriausias amžiumi tarybos narys Stepas Kazlauskas.

Naujai Tarybai ir metui sėkmės palinkėjo Seimo nariai Saulius Svernelis ir Zigmantas Balčytis.

Visi prisiekę Tarybos nariai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Antra posėdžio dalis

Toliau posėdis vyko įprastinėje vietoje – savivaldybės didžiojoje salėje. Jis buvo transliuojamas tiesiogiai.

Meras V. Laurinaitis pasveikino Zigmantą Merliūną praėjusio gimtadienio proga. Šios tradicijos neatsisakoma: kiekvieną mėnesį, kai vyksta Tarybos posėdis, įprasta pasveikinti gimtadienį šventusius politikus.

Taryba priėmė sprendimą, kad nustato mero komandoje dirbsiančius 5 asmeninio (politinio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus: du vicemerus, du mero patarėjus ir 1 Tarybos posėdžių sekretorių.

Vicemeras – Tomas Budrikis

vicemeras

Vicemeru patvirtintas Tomas Budrikis (centre).

Meras pasiūlė Tarybai pritarti socialdemokrato Tomo Budrikio kandidatūrai į vicemero pareigas. Klausimų nepasipylė. Tik Z. Merliūną domino, kokias sritis kuruos šis vicemeras. T. Budrikis atsakė, kad bus ne mero pavaduotojas, bet vicemeras ir vykdys mero pavedimus. Už T. Budrikį balsavo 23 tarybos nariai, 1 nebalsavo. Meras pagal patvirtintą naują tvarką tik pirmininkauja posėdžiui, bet neturi teisės balsuoti.

Antrojo vicemero kandidatūros šiame posėdyje nepasiūlyta. Tai bus padaryta vėliau.

Patvirtino tris komitetus

Taryba patvirtino trijų komitetų sudėtis. Ekonomikos ir finansų, kuriam vadovaus Vygantas Kamarauskas, pavaduotojas – Sigitas Majus, jame bus 9 nariai. Socialinių reikalų komitete irgi 9 vietos politikai, pirmininkas – Algirdas Gečas, pavaduotoja – Alina Urbonienė. 7 narius turės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas, jam vadovaus Daiva Plikšnienė, pirmininko pavaduotoju tapo Andrius Jurkus. Komitetų vadovus jų nariai išsirinko paskelbus pertrauką ir surengus kiekvieno komiteto narių posėdį.

Į Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimą Taryba delegavo merą V. Laurinaitį, Tarybos narius Steponą Kazlauską ir Žygimantą Kurlianską.

Opozicija – du tarybos nariai…

opozicija

Opozicijos atstovai Lijana Jagintavičienė ir Domantas Kairys.

Posėdžio pabaigoje Regionų partijos atstovė Lijana Jagintavičienė pranešė, kad kartu su kolega Domantu Kairiu bus opozicijoje.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Daiva Žebelienė informavo, kad į frakciją susibūrė kartu su Liberalų sąjūdžio atstove D. Plikšniene, frakcijoje bus trys politikai: pirmininkas Edvardas Jurjonas, jo pavaduotoja D. Plikšnienė ir narė D. Žebelienė.

Tarybos narys Z. Merliūnas teiravosi, kas prireikus vietoj mero galėtų pirmininkauti Tarybos posėdžiui. Meras atsakė, kad merą pavaduoti gali Ekonomikos ir finansų komiteto arba Socialinių reikalų komiteto pirmininkas.

Konservatoriaus Z. Merliūno smalsumas vis nemažėjo. Jis dar norėjo sužinoti, ką meras rinksis į patarėjus, kas bus savivaldybės administracijos direktorius.

Administracijos direktoriumi žada siūlyti Andrių Jurkų

Meras atsakė, kad mero patarėja Edita Šukytė lieka eiti šias pareigas, o apie antrą patarėją praneš vėliau. Į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas meras sakė siūlysiąs Andrių Jurkų, kuris iki šiol vadovavo Tarybos ir mero sekretoriatui. Dar lieka tuščia vieno vicemero kėdė.

Primename, kad iš 25 savivaldybės Tarybos narių naujokai yra 5: Darijus Pundžius, kuris anksčiau yra buvęs savivaldybės Tarybos nariu, Kęstutis Vaičiūnas, Vidmantas Gečas, Domantas Kairys ir Andrius Jurkus. Visi kiti 20 Tarybos nariais buvo išrinkti ir praėjusią kadenciją.

Praėjusios kadencijos Tarybos nariais buvo Sigitas Šeputis, Genovaitė Kimbrienė, Vytautas Stanslovas, Audrius Endzinas ir Arūnas Jagminas, kurie arba nedalyvavo rinkimuose, arba nebuvo išrinkti.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite