Iškilminga priesaikos ceremonija ir pirmasis Tarybos posėdis

Vakar, balandžio 27 d., darbą pradėjo naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba.

Prisiekė būti sąžiningi ir garbingi

Tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės tarybos nariai iškilmėms susirinko į Šilutės H. Šojaus muziejaus Freskų salę.

Nuskambėjo iškilmingas K. Daugėlos „Pamario maršas“, kurį atliko Šilutės kultūros ir pramogų centro pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario brass“ (vad. Gražvydas Raila). Buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

Šilutės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Loreta Pakalniškienė paskelbė Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero naujos kadencijos 10-ojo šaukimo 1-ąjį posėdį pradėtą.

Jis prasidėjo Savivaldybės tarybos narių ir mero priesaikomis. Išrinkti Savivaldybės tarybos nariai ir meras prisiekė stovėdami priešais rinkimų komisijos pirmininkę. Padėjęs ranką ant Konstitucijos jie perskaitė priesaikos tekstą ir pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Savivaldybės tarybos nariai davė tokią priesaiką: 

  • „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!“

Iš 25 savivaldybės tarybos narių nedalyvavo tik Zigmantas Jaunius, jis priesaiką duos vėliau.

Prisiekusiems tarybos nariams rinkimų komisijos pirmininkė L. Pakalniškienė įteikė tarybos nario ženklelį ir pažymėjimą.

Paskutinis prisiekė meras V. Laurinaitis. Mero regaliją – grandinę – jam uždėjo vyriausias amžiumi tarybos narys Stepas Kazlauskas.

Naujai Tarybai ir metui sėkmės palinkėjo Seimo nariai Saulius Svernelis ir Zigmantas Balčytis.

Visi prisiekę Tarybos nariai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Antra posėdžio dalis

Toliau posėdis vyko įprastinėje vietoje – savivaldybės didžiojoje salėje. Jis buvo transliuojamas tiesiogiai.

Meras V. Laurinaitis pasveikino Zigmantą Merliūną praėjusio gimtadienio proga. Šios tradicijos neatsisakoma: kiekvieną mėnesį, kai vyksta Tarybos posėdis, įprasta pasveikinti gimtadienį šventusius politikus.

Taryba priėmė sprendimą, kad nustato mero komandoje dirbsiančius 5 asmeninio (politinio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus: du vicemerus, du mero patarėjus ir 1 Tarybos posėdžių sekretorių.

Vicemeras – Tomas Budrikis

vicemeras

Vicemeru patvirtintas Tomas Budrikis (centre).

Meras pasiūlė Tarybai pritarti socialdemokrato Tomo Budrikio kandidatūrai į vicemero pareigas. Klausimų nepasipylė. Tik Z. Merliūną domino, kokias sritis kuruos šis vicemeras. T. Budrikis atsakė, kad bus ne mero pavaduotojas, bet vicemeras ir vykdys mero pavedimus. Už T. Budrikį balsavo 23 tarybos nariai, 1 nebalsavo. Meras pagal patvirtintą naują tvarką tik pirmininkauja posėdžiui, bet neturi teisės balsuoti.

Antrojo vicemero kandidatūros šiame posėdyje nepasiūlyta. Tai bus padaryta vėliau.

Patvirtino tris komitetus

Taryba patvirtino trijų komitetų sudėtis. Ekonomikos ir finansų, kuriam vadovaus Vygantas Kamarauskas, pavaduotojas – Sigitas Majus, jame bus 9 nariai. Socialinių reikalų komitete irgi 9 vietos politikai, pirmininkas – Algirdas Gečas, pavaduotoja – Alina Urbonienė. 7 narius turės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas, jam vadovaus Daiva Plikšnienė, pirmininko pavaduotoju tapo Andrius Jurkus. Komitetų vadovus jų nariai išsirinko paskelbus pertrauką ir surengus kiekvieno komiteto narių posėdį.

Į Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimą Taryba delegavo merą V. Laurinaitį, Tarybos narius Steponą Kazlauską ir Žygimantą Kurlianską.

Opozicija – du tarybos nariai…

opozicija

Opozicijos atstovai Lijana Jagintavičienė ir Domantas Kairys.

Posėdžio pabaigoje Regionų partijos atstovė Lijana Jagintavičienė pranešė, kad kartu su kolega Domantu Kairiu bus opozicijoje.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Daiva Žebelienė informavo, kad į frakciją susibūrė kartu su Liberalų sąjūdžio atstove D. Plikšniene, frakcijoje bus trys politikai: pirmininkas Edvardas Jurjonas, jo pavaduotoja D. Plikšnienė ir narė D. Žebelienė.

Tarybos narys Z. Merliūnas teiravosi, kas prireikus vietoj mero galėtų pirmininkauti Tarybos posėdžiui. Meras atsakė, kad merą pavaduoti gali Ekonomikos ir finansų komiteto arba Socialinių reikalų komiteto pirmininkas.

Konservatoriaus Z. Merliūno smalsumas vis nemažėjo. Jis dar norėjo sužinoti, ką meras rinksis į patarėjus, kas bus savivaldybės administracijos direktorius.

Administracijos direktoriumi žada siūlyti Andrių Jurkų

Meras atsakė, kad mero patarėja Edita Šukytė lieka eiti šias pareigas, o apie antrą patarėją praneš vėliau. Į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas meras sakė siūlysiąs Andrių Jurkų, kuris iki šiol vadovavo Tarybos ir mero sekretoriatui. Dar lieka tuščia vieno vicemero kėdė.

Primename, kad iš 25 savivaldybės Tarybos narių naujokai yra 5: Darijus Pundžius, kuris anksčiau yra buvęs savivaldybės Tarybos nariu, Kęstutis Vaičiūnas, Vidmantas Gečas, Domantas Kairys ir Andrius Jurkus. Visi kiti 20 Tarybos nariais buvo išrinkti ir praėjusią kadenciją.

Praėjusios kadencijos Tarybos nariais buvo Sigitas Šeputis, Genovaitė Kimbrienė, Vytautas Stanslovas, Audrius Endzinas ir Arūnas Jagminas, kurie arba nedalyvavo rinkimuose, arba nebuvo išrinkti.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite