Įsagai galvijams

Lietuvoje ūkinių gyvūnų ženklinimas ir registravimas Ūkinių gyvūnų registre yra privalomas. Karvės, avys, ožkos ir kiaulės yra ženklinamos ausų įsagais, arklių ženklinimui naudojamos mikroschemos. Kiekvieno ūkininko užduotis pasirinkti kokybiškus ir ilgaamžius įsagus, kad būtų užtikrintas optimalus uždėjimo ir išlaikymo rezultatas.

Kokius įsagus rinktis?

„Allflex“ yra gyvūnų identifikavimo ir stebėjimo sprendimų projektavimo ir gamybos įmonė, lyderiaujanti pasaulyje ir turinti daugiau nei 50 metų patirties. „Allflex“ duomenimis pagrįstus sprendimus naudoja ūkininkai ir įmonės norėdami valdyti šimtus milijonų gyvūnų visame pasaulyje. Savo sprendimais įmonė siekia, kad būtų apsaugota gyvūnų sveikata ir gerovė, o kartu užtikrinti sveiko maisto tiekimo rezultatai.

Allflex įsagai galvijams ir kitiems ūkiniams gyvūnams pagaminti iš aukščiausios kokybės lankstaus plastiko, neturi aštrių briaunų ir dėl specialios tvirtinimo sistemos, leidžia įsagui laisvai suktis ausyje.

Pagrindiniai privalumai, kuriais pasižymi „Allflex“ įsagai:

  • yra lankstūs ir tvirto plastiko
  • turi lazeriu padarytus neištrinamus įrašus
  • turi aštrią metalinę duriamąją adatą
  • po aplikacijos sukasi aplink savo ašį
  • yra lengvai įskaitomi

Ūkinių gyvūnų registravimas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvoje galvijų, kiaulių, avių, ožkų, arklinių šeimos gyvūnų laikymo vietų registravimas, taip pat laikomų galvijų, kiaulių, avių, ožkų, arklinių šeimos gyvūnų ženklinimas ausų įsagais su individualiais numeriais ir registravimas gyvūnų apskaitos žurnaluose ir Ūkinių gyvūnų registre yra privalomi.

Kitų ūkinių gyvūnų laikymo vietų ir jose laikomų ūkinių gyvūnų registravimas privalomas, jeigu dėl šių ūkinių gyvūnų, jų laikytojai siekia valstybės paramos. Iš vienos gyvūnų laikymo vietos perkelti į kitą, galima tik paženklintus ir registruotus galvijus: kiaules, avis, ožkas, arklinių šeimos gyvūnus.

Ūkiniai gyvūnai ženklinami siekiant užtikrinti užkrečiamųjų ūkinių gyvūnų ligų prevenciją, ligų kontrolę, kad būtų galima atsekti ligos šaltinį bei kontaktus su kitais ūkiniais gyvūnais. Taip pat siekiant užtikrinti tiesioginių išmokų administravimą ūkinių gyvūnų laikytojams.

Per kiek laiko reikia paženklinti gyvūną?

Galvijus privalu paženklinti ausų įsagais per 7 kalendorines dienas nuo atvedimo. Apie galvijo paženklinimą, perkėlimą, kaitą (prieauglio atsivedimą, gaišimą, paskerdimą) taip pat reikia pranešti Ūkinių gyvūnų registrui per 7 kalendorines dienas, užpildant atitinkamą formą. Visi atvežimai, išvežimai, kaitos duomenys turi būti įrašyti gyvūnų apskaitos žurnale.

Bizonų prieauglį būtina paženklinti per 9 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip po atjunkymo ir (arba) ne vėliau kaip prieš išvežant iš laikymo vietos.

Avis ir ožkas laikytojai privalo paženklinti per 6 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš išvežant iš laikymo vietos. Siekiantys valstybės paramos avių laikytojai privalo paženklinti savo laikomas avis per 30 kalendorinių dienų nuo atvedimo. Avių ir ožkų laikytojai privalo pildyti gyvūnų apskaitos žurnalą, pranešti Ūkinių gyvūnų registrui apie avių, ožkų perkėlimą ir kaitą. Į ES šalis perkeliamoms avims ir ožkoms į vieną ausį įsegamas paprastas įsagas, o kitą – įsagas su mikroschema.

Kiaulės ženklinamos ir registruojamos bandos numeriais prieš perkeliant iš laikymo vietos. Kiaulių laikytojai bent vieną kartą per einamųjų metų kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį privalo pateikti VMVT teritoriniam skyriui duomenis apie laikomą kiaulių skaičių, laikymo vietą ir bandą.

Arklinių šeimos gyvūnai ženklinami mikroschemomis ir turi būti registruojami Ūkinių gyvūnų registre. Arklio savininkas privalo kreiptis dėl arklio paso išdavimo pagal Arklio paso išdavimo ir naudojimo taisykles. (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalActEditions/TAR.597ADBA034E7?faces-redirect=true )

Ką daryti pametus ausies įsagą?

Pametęs ausies įsagą, gyvulys turi būti perženklintas identišku pamestajam įsagu. Ūkiniam gyvūnui pametus ausies (-ų) įsagą (-us) arba ausies (-ų) įsago (-ų) įrašams tapus neįskaitomiems, laikytojas ne vėliau kaip per 3 kalendorines dienas teritorinėje VMVT užpildo GŽ-3 formą (http://www.vic.lt/wp-content/uploads/sites/6/2018/05/18_Isagu_uzsakymo_lapas_20160428.pdf ).

Pirmą kartą atgamintame ausų įsage šalia valstybės kodo turi būti pažymėtos papildomos žymės romėnišku skaičiumi I, antrąjį kartą – romėnišku skaičiumi II ir toliau eilės tvarka.

pr2023/146

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite