Iš Tauragės regiono į tarnybą pakvies 1600 šauktinių

Trečiadienį internete paskelbti šauktinių sąrašai. Iš Tauragės regiono, kuriam priklauso Šilutė, Šilalė, Pagėgiai ir pati Tauragė, numatoma pakviesti 1600 šauktinių.

Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Renatas Beržinis „Pamariui“ sakė, kad iš šio regiono į tarnybą Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje bus pašaukta 1600 jaunuolių nuo 19 iki 26 metų, kurie neturi pradinio karinio parengtumo arba neatlikę alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos. Į karinę tarnybą šiame regione užsiregistravo 43 savanoriai.
Pasak R. Beržinio, duomenų, kiek jaunuolių bus pašaukta iš Šilutės rajono, jis neturi, nes parengti tik bendri regiono duomenys. Iškilus klausimams, R. Beržinis patarė skambinti telefonu (8 446) 61 697 į Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrį, arba bendruoju nemokamu numeriu (8 800) 12 340.
Į bendrą Lietuvos šauktinių sąrašą įtraukti 36 825 jaunuoliai. Iš jų 1138 savanoriai. Norintys sužinoti, ar pateko į šaukiamųjų sąrašą, gali pasitikrinti internete http://sauktiniai.kam.lt . Teisingi sąrašai pateikti tik nuo gegužės 13 d., ankstesnieji buvo sudaryti sistemos išbandymui.
Pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys raštu pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus norą atlikti karo tarnybą pareiškusių jaunuolių, toliau trūkstamas kiekis karo prievolininkų bus pašauktas privaloma tvarka.
Bazinius karinius mokymus ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus baigusieji, kariai savanoriai, ištarnavę aktyviajame rezerve ne mažiau nei trejus metus, ir kitais būdais pagrindinį karinį parengtumą įgiję asmenys į nuolatinę privalomąją karo tarnybą šaukiami nebus.
Tarnybą pirmieji šauktiniai pradės rugpjūčio mėnesį. Šaukiamųjų asmenų sąrašai bus sudaromi atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa, surašant į juos karo prievolininkus, kurie šio įstatymo nustatyta tvarka gali būti pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir kurie iki tol dar nebus raštu pareiškę noro ją atlikti. Šaukimo skaidrumui užtikrinti, šaukimo sąrašų sudarymo procedūras stebės speciali Vyriausybės nustatyta tvarka sudaryta komisija. Šiemet ją sudarys atstovai iš septynių Lietuvos visuomeninių organizacijų: Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos skautijos, Atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos ir Lietuvos šaulių sąjungos.
Karo prievolininkai, gavę šaukimo nurodymus, privalės per šaukime nurodytą laiką kreiptis į nurodytus regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau jie bus organizuotai siunčiami tikrintis sveikatą į Karo medicinos tarnybą. Karo prievolininkai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus skiriami tik Karo medicinos tarnybai nustačius, kad jų sveikata yra tinkama tarnybai.
Karo prievolės įstatyme numatyti atvejai, kai nuo privalomosios karinės tarnybos atleidžiama arba ji atidedama. Tarnyba bus atidedama moksleiviams ir studentams, asmenims auginantiems vaiką, dėl tam tikrų visuomeninių pareigų ir šeimos narių sveikatos būklės, įtariamiems ar kaltinamiems baudžiamajame procese arba atliekantiems bausmę, dėl kurios jie negali atlikti privalomosios pradinės karo tarnybos, taip pat atlikusiems laisvės atėmimo bausmę (iki kada teisės aktų nustatyt tvarka asmeniu išnyks ar bus panaikintas teistumas ir kada asmuo bus laikomas neteistu). Ir dar kai kuriais atvejais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite