Iš Tauragės regiono į tarnybą pakvies 1600 šauktinių

Trečiadienį internete paskelbti šauktinių sąrašai. Iš Tauragės regiono, kuriam priklauso Šilutė, Šilalė, Pagėgiai ir pati Tauragė, numatoma pakviesti 1600 šauktinių.

Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Renatas Beržinis „Pamariui“ sakė, kad iš šio regiono į tarnybą Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje bus pašaukta 1600 jaunuolių nuo 19 iki 26 metų, kurie neturi pradinio karinio parengtumo arba neatlikę alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos. Į karinę tarnybą šiame regione užsiregistravo 43 savanoriai.
Pasak R. Beržinio, duomenų, kiek jaunuolių bus pašaukta iš Šilutės rajono, jis neturi, nes parengti tik bendri regiono duomenys. Iškilus klausimams, R. Beržinis patarė skambinti telefonu (8 446) 61 697 į Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrį, arba bendruoju nemokamu numeriu (8 800) 12 340.
Į bendrą Lietuvos šauktinių sąrašą įtraukti 36 825 jaunuoliai. Iš jų 1138 savanoriai. Norintys sužinoti, ar pateko į šaukiamųjų sąrašą, gali pasitikrinti internete http://sauktiniai.kam.lt . Teisingi sąrašai pateikti tik nuo gegužės 13 d., ankstesnieji buvo sudaryti sistemos išbandymui.
Pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys raštu pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus norą atlikti karo tarnybą pareiškusių jaunuolių, toliau trūkstamas kiekis karo prievolininkų bus pašauktas privaloma tvarka.
Bazinius karinius mokymus ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus baigusieji, kariai savanoriai, ištarnavę aktyviajame rezerve ne mažiau nei trejus metus, ir kitais būdais pagrindinį karinį parengtumą įgiję asmenys į nuolatinę privalomąją karo tarnybą šaukiami nebus.
Tarnybą pirmieji šauktiniai pradės rugpjūčio mėnesį. Šaukiamųjų asmenų sąrašai bus sudaromi atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa, surašant į juos karo prievolininkus, kurie šio įstatymo nustatyta tvarka gali būti pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir kurie iki tol dar nebus raštu pareiškę noro ją atlikti. Šaukimo skaidrumui užtikrinti, šaukimo sąrašų sudarymo procedūras stebės speciali Vyriausybės nustatyta tvarka sudaryta komisija. Šiemet ją sudarys atstovai iš septynių Lietuvos visuomeninių organizacijų: Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos skautijos, Atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos ir Lietuvos šaulių sąjungos.
Karo prievolininkai, gavę šaukimo nurodymus, privalės per šaukime nurodytą laiką kreiptis į nurodytus regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau jie bus organizuotai siunčiami tikrintis sveikatą į Karo medicinos tarnybą. Karo prievolininkai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus skiriami tik Karo medicinos tarnybai nustačius, kad jų sveikata yra tinkama tarnybai.
Karo prievolės įstatyme numatyti atvejai, kai nuo privalomosios karinės tarnybos atleidžiama arba ji atidedama. Tarnyba bus atidedama moksleiviams ir studentams, asmenims auginantiems vaiką, dėl tam tikrų visuomeninių pareigų ir šeimos narių sveikatos būklės, įtariamiems ar kaltinamiems baudžiamajame procese arba atliekantiems bausmę, dėl kurios jie negali atlikti privalomosios pradinės karo tarnybos, taip pat atlikusiems laisvės atėmimo bausmę (iki kada teisės aktų nustatyt tvarka asmeniu išnyks ar bus panaikintas teistumas ir kada asmuo bus laikomas neteistu). Ir dar kai kuriais atvejais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite