Iš Tauragės regiono į tarnybą pakvies 1600 šauktinių

Trečiadienį internete paskelbti šauktinių sąrašai. Iš Tauragės regiono, kuriam priklauso Šilutė, Šilalė, Pagėgiai ir pati Tauragė, numatoma pakviesti 1600 šauktinių.

Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Renatas Beržinis „Pamariui“ sakė, kad iš šio regiono į tarnybą Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje bus pašaukta 1600 jaunuolių nuo 19 iki 26 metų, kurie neturi pradinio karinio parengtumo arba neatlikę alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos. Į karinę tarnybą šiame regione užsiregistravo 43 savanoriai.
Pasak R. Beržinio, duomenų, kiek jaunuolių bus pašaukta iš Šilutės rajono, jis neturi, nes parengti tik bendri regiono duomenys. Iškilus klausimams, R. Beržinis patarė skambinti telefonu (8 446) 61 697 į Tauragės regiono Karo prievolės ir komplektavimo poskyrį, arba bendruoju nemokamu numeriu (8 800) 12 340.
Į bendrą Lietuvos šauktinių sąrašą įtraukti 36 825 jaunuoliai. Iš jų 1138 savanoriai. Norintys sužinoti, ar pateko į šaukiamųjų sąrašą, gali pasitikrinti internete http://sauktiniai.kam.lt . Teisingi sąrašai pateikti tik nuo gegužės 13 d., ankstesnieji buvo sudaryti sistemos išbandymui.
Pirmiausia bus šaukiami jaunuoliai, kurie patys raštu pareikš norą atlikti tarnybą. Tik nesurinkus nustatyto skaičiaus norą atlikti karo tarnybą pareiškusių jaunuolių, toliau trūkstamas kiekis karo prievolininkų bus pašauktas privaloma tvarka.
Bazinius karinius mokymus ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus baigusieji, kariai savanoriai, ištarnavę aktyviajame rezerve ne mažiau nei trejus metus, ir kitais būdais pagrindinį karinį parengtumą įgiję asmenys į nuolatinę privalomąją karo tarnybą šaukiami nebus.
Tarnybą pirmieji šauktiniai pradės rugpjūčio mėnesį. Šaukiamųjų asmenų sąrašai bus sudaromi atsitiktine tvarka, naudojantis kompiuterių programa, surašant į juos karo prievolininkus, kurie šio įstatymo nustatyta tvarka gali būti pašaukti atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir kurie iki tol dar nebus raštu pareiškę noro ją atlikti. Šaukimo skaidrumui užtikrinti, šaukimo sąrašų sudarymo procedūras stebės speciali Vyriausybės nustatyta tvarka sudaryta komisija. Šiemet ją sudarys atstovai iš septynių Lietuvos visuomeninių organizacijų: Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos skautijos, Atsargos karininkų sąjungos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos ir Lietuvos šaulių sąjungos.
Karo prievolininkai, gavę šaukimo nurodymus, privalės per šaukime nurodytą laiką kreiptis į nurodytus regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau jie bus organizuotai siunčiami tikrintis sveikatą į Karo medicinos tarnybą. Karo prievolininkai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą bus skiriami tik Karo medicinos tarnybai nustačius, kad jų sveikata yra tinkama tarnybai.
Karo prievolės įstatyme numatyti atvejai, kai nuo privalomosios karinės tarnybos atleidžiama arba ji atidedama. Tarnyba bus atidedama moksleiviams ir studentams, asmenims auginantiems vaiką, dėl tam tikrų visuomeninių pareigų ir šeimos narių sveikatos būklės, įtariamiems ar kaltinamiems baudžiamajame procese arba atliekantiems bausmę, dėl kurios jie negali atlikti privalomosios pradinės karo tarnybos, taip pat atlikusiems laisvės atėmimo bausmę (iki kada teisės aktų nustatyt tvarka asmeniu išnyks ar bus panaikintas teistumas ir kada asmuo bus laikomas neteistu). Ir dar kai kuriais atvejais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite