Iš Šilutės parko gyvenimo

Garbaus amžiaus šilutiškė susirūpino, ar piktavaliai negaudo ančių, gyvenančių miesto parko tvenkinyje, Šyšoje.

Į „Pamario“ redakciją atėjusi šilutiškė senolė išsakė savo širdies graužatį. Moteris jau ne vienerius metus yra užtarnautame poilsyje, todėl turi nemažai laiko pasivaikščioti Šyšos pylimu ar po miesto parką. Tokie pasivaikščiojimai jai atstoja mankštą, o gamta dovanoja geros nuotaikos. Moteris tikina, kad tokie pasivaikščiojimai yra geriau negu kiurksoti prie televizoriaus ekrano. Išvažiuoti kur toliau už miesto ji neturi galimybių, todėl džiugina kelionės palei Šyšą. Džiugu matyti, kad parko neaplenkia mamos su mažyliais ar visada laiko savo vaikaičiams turinčios močiutės. Išėjusieji pasivaikščioti lesina paupiuose antis. Taip daranti ir ji.
Pasak šilutiškės, kelias antis prieš daugelį metų į tvenkinį prie ką tik pastatytų kultūros namų paleidęs jos vyras. Šiemet jai pasirodė, kad ančių labai sumažėjo. Moteriai nerimą kelia matytas vaizdas. Stuomeningas vyras, palei upę skubantis su įrankiu, nepanašiu į meškerę, jai pasigyręs, kad labai skani esanti antiena…
Kalbinti prie tvenkinio gyvenantys Vida ir Aleksas Kvederiai sakė, kad jiems neteko pastebėti ančių gaudytojų. Gyventojus prie tvenkinio antys pamilo iškart. A. Kvederis sakė kas vakarą grįžęs iš darbo eidavo prie tvenkinio ir lesindavo antis. Paukščiai greit priprato prie tokio režimo ir kiekvieną vakarą pulkais rinkdavosi prie lieptelio. Ir ne tik jos. Kombinuotųjų pašarų atskubėdavo ir karosai, kitos žuvys.
Šilutiškis sako būdavę gražu žiūrėti, kaip nosis iš vandens kaišioja ėdalo laukiančios žuvys, aplinkui spiečiasi to paties laukiančios antys. Tikra gamtos ir žmogaus idilė!
Bėda ta, kad pasisotinusios antys sulipdavo ant tiltelio ir nuolat jį dergė. Nuo ančių išmatų lieptelis sutrešo, todėl netrukus jį teko keisti. A. Kvederis sakė, kad prie tvenkinio netrūksta žūklautojų. Yra žvejų, bet yra ir nenaudėlių, kurie mėnesiais tūno prie tvenkinio nuo ankstaus ryto ir gaudo viską, kas tik kimba. Net mažiausias žuvytes sako gaudantys katinui.
Čionykštis gyventojas tikina nepastebėjęs, kad ančių būtų mažiau – gal paprasčiausiai dabar jos poruojasi. Žiemą jų buvo suskaičiavęs per 100. Atšilus antys suks lizdus ir perės jauniklius, kuriuos pademonstruoja miesto šventės metu.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite