Iš ryto puodelis kavos – botagas širdžiai?

Natūralios medicinos puoselėtojas Liudvikas Šalčius „Žinių radijo“ laidoje sausio 31 d. klausė, ką daro pagulėjęs šuo ar katė. Atsakymas: atsistojęs pasirąžo. O žmogus? Jis nežino, kaip gyventi, o turi būti viskam tinkamas, jei nori būti reikalingas. Iš ryto puodelis kavos – tai botagas širdžiai… Galbūt kelios šio natūralios medicinos žinovo išvados, kurias jis kaupė ilgus gyvenimo metus, bent privers susimąstyti ir domėtis? Pateikiame Liudviko Šalčiaus radijo laidoje išsakytą nuomonę.20160203_095955

Pradžių pradžia
Žmogui daug duota: dvi ausys, akys, rankos, kojos, net du inkstai, moteriai – dvi kiaušidės, vyrui – dvi sėklidės. Tad jeigu vienas netarnauja, dar lieka kitas. Net vidaus kai kurie kiti organai turi poras: skrandis – dvylikapirštę žarną, yra ir kitų pavyzdžių. Organizmas turi savireguliacijos mechanizmą, o mes turime tam sudaryti sąlygas.
Cukraligė. Tai ne kasos bėda, kaip manoma, ji tik yra viena grandis iš kelių organų, veikiančių išvien. Hipofizis, kepenys, antinksčiai – iš čia eina signalas kasai, o ji į tai atsako savo darbu.
Kokie buvo mūsų proseneliai, seneliai, tėvai, kokie esame mes, tokie bus ir mūsų vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai. Informacija eina per giminę nesustodama. Dabar 60 proc. naujagimių – „netyčiukai“, nei tėvai dantų susitvarkė, nei stuburo pasitikrino. Tad ko stebėtis, kad didelis procentas vaikų jau gimsta su paveldėtu polinkiu į ligą ar ligotas.
Pridėkime ir tai: kokie tėvai, draugai, mokykla, darbovietė.
Pridėkime dar stresą, įtampą, nuovargį, baimę ir kt., kai raumenys įtempti, užspaudžiamos kraujagyslės, smegenys negauna pakankamai kraujo, štai ir priežastis daugėjančių psichikos ligų.
Pridėkime gyvenimo tempą. Čia tiktų palyginimas. Kiek informacijos per valandą gaudavo mūsų senelis, važiuodamas arklio tempiamu vežimu? Ko gero, tiek, kiek mes dabar jos gauname per 1 minutę įsijungę televizorių. Pastebime, kad prastėja atmintis. Mes perkrauti informacijos, tiek jos nesugebame priimti.
Pridėkime tai, kaip maitinamės: kokios statybinės medžiagos, toks ir rūmas.
Gal nepriminsiu, kaip dabar įpratę gyventi jauni žmonės: kompiuteris, visa kita. Ir štai 30-mečiai jau skundžiasi, kad skausmingi sąnariai, kai kuriems net kaulai išretėję. Rūko daugiau moterų negu vyrų. Vaikai geria energetinius gėrimus, kurie labai alina organizmą. Išplito alkoholizmas, nes alkoholis neša milžiniškus pelnus (pirmauja prekyba vaistais). Nuolat reikia stiprios kavos. Žmogus bando skandinti jį slegiančią naštą, o skęsta pats.
Kaip elgtis?
L. Šalčius pasiūlė, kokia turėtų būti mūsų diena. Pasimokykime iš katės ar šuns: pabudome, pasirąžykime. Jeigu dirbi protinį darbą, gali mankštintis iki pietų, jeigu fizinį – tik po pietų, nes rytinė mankšta perpus sumažintų darbingumą. Jeigu darbe sėdi 8 valandas, stuburui būtina pagalba, nes apatiniai slanksteliai dėl spaudimo deformuojasi, merginoms tai garantuoja skausmingas menstruacijas, visiems – nugaros skausmus, problemas dėl šlapinimosi.
Prausiantis šiltą vandenį kaitalioti su šaltu. Pusryčiams tiktų varškė, kiaušinis. Negalima valgant užsigerti, nes skysčiai praskiestų skrandžio sultis. Arbatą, sultis tinka gerti 10 min. iki valgio, kefyrą, pasukas, išrūgas – po valgio, nes padės virškinti. Rytinis puodelis kavos – botagas širdžiai, nes kofeinas yra narkotinė medžiaga, išugdanti priklausomybę. Puodukas kavos iš organizmo pašalina 2 puodukus skysčių – sušildytų, perdirbtų. Štai ir „barška“ sąnariai, nes organizmas netenka daug skysčių. Kava tonizuoja, iš organizmo imama rezervinė jėga, už tai teks sumokėti. Pajusite širdies bėdas. Tad ryte dera gerti skysčių be kofeino – arbatos, sulčių, kefyro. Arbatas reikia kaitalioti. Labiausiai tinka lietuviškų žolių arbatos – ne iš parduotuvės pakeliuose, į kuriuos pilama medžiagų, kad nepelytų ir ilgai laikytųsi. Tos cheminės medžiagos naikina žmogaus organizme gerąsias bakterijas. Lietuvoje auga 300 rūšių arbatai tinkamų augalų.
Vietoj cukraus – medus
Lietuva pagal suvartojamą cukraus kiekį pirmauja Europoje. Cukrus prisideda slopinant skonio receptorius, todėl kyla noras gerti vis saldesnius gėrimus. Cukraus gausu pyraguose, sausainiuose, bandelėse. Reikia vengti visko, kas pagaminta iš baltų miltų su cukrumi. Cukrui perdirbti organizmas sunaudoja daug energijos. Cukrų verta keisti medumi, saldžiais vaisiais, daržovėmis.
Po pusryčių iki pietų verta suvalgyti kelis riešutus, obuolį ar bananą. Pietūs – sriuba, blyneliai, kruopų košės, nedaug tikros mėsos. Tikros – ne iš šaldiklio, kur ji virsta lavoniena, nebuvusios mikrobangų krosnelėje (ją reikėtų išmesti iš namų). Jeigu dirbi fizinį darbą, mėsos gabaliukas tinka didesnis, jeigu protinį ir sėdimą, mėsos gabaliukas turi būti cukraus gabaliuko dydžio. Tinka juoda su raugu kepta duona, nes yra B grupės vitaminų šaltinis. Po pietų iki vakaro galima suvalgyti vaisių, daržovių, kelis riešutus. Vakarienei – daug salotų, apšlakstytų aliejumi.
Kepti reikia kiaulienos taukuose, svieste, bet ne aliejuje – net geriausias aliejus netinka kepti, nes aukštoje temperatūroje oksiduojasi ir organizme užkemša kapiliarus. Vieniems nuo alkoholio, kitiems nuo kepimui naudoto aliejaus mikrokrešuliai užkemša kapiliarus, trinka kraujotaka, pakyla kraujo spaudimas, iškyla pavojus širdžiai ir kt.
Jeigu dirbate sėdimą darbą, mažai judate, reikia valgyti tris kartus mažiau negu esate įpratę. Mes pūvame iš vidaus, nes valgome labai daug, organizmas nepajėgus tiek suvirškinti, apdoroti. Ryte matome liežuvį su apnašomis – tai puvimo, nevirškinimo ženklas. Užuot pasigilinus į tai, nedelsiant prekyboje atsirado liežuvio grandiklių, dantų šepetėlių su specialia nugarėle liežuvio apnašoms valyti. Iš visko sugebama daryti verslą.
Gerk vandenį su jūros druska
Blogai druska be skysčių ir skystis be druskos. Druska organizme skyla, viena jos dalis yra pagrindinis skrandžio sulčių komponentas, kita dalis būtina raumenims. Kodėl atsiranda refluksas? Trūksta natrio. Eini miegoti, po liežuviu įberi 5-7 grūdelius jūros druskos, po savaitės bus rezultatas. Druską ištirpins seilės. Skysčių per parą reikia 3 proc. žmogaus svorio, įskaičiuojant sriubą, sultis, arbatą, o neskaičiuojant kavos, alaus, mineralinio vandens. Grynas vanduo plauna ir valo ląsteles. Per dieną būtina išgerti bent 2 stiklines paprasto vandens. Nenori? Įberk į 2 litrus vandens arbatinį šaukštelį jūros druskos, gersi ir norėsi gerti.
Stresas, baimė, įtampa spazmuoja kepenis, sutrikdo organų grandinę, kurios darbo rezultatas – skrandžio sulčių gamyba. 98 proc. šių sulčių eina „dirbti“ į kraują, tad jos reikalingos ne tik maistui virškinti.
Jeigu valgyti nenori – nevalgyk. Tinka vieną dieną valgyti, antrą – ne, tačiau trečią dieną maisto galima valgyti tik šiek tiek daugiau, jokiu būdu ne 2 dienų porcijas.
Kas svarbiau: prisivalgyti daug skanaus maisto ar būti sveikam? Kai žmogus susiduria su negalavimais, ligomis, bloga savijauta, tada jis geria karčiausius vaistus. Žmogaus mąstymą keičia liga, kančia, skausmas, netektis.

Parengta pagal „Žinių radijo“ laidą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite