Iš ryto puodelis kavos – botagas širdžiai?

Natūralios medicinos puoselėtojas Liudvikas Šalčius „Žinių radijo“ laidoje sausio 31 d. klausė, ką daro pagulėjęs šuo ar katė. Atsakymas: atsistojęs pasirąžo. O žmogus? Jis nežino, kaip gyventi, o turi būti viskam tinkamas, jei nori būti reikalingas. Iš ryto puodelis kavos – tai botagas širdžiai… Galbūt kelios šio natūralios medicinos žinovo išvados, kurias jis kaupė ilgus gyvenimo metus, bent privers susimąstyti ir domėtis? Pateikiame Liudviko Šalčiaus radijo laidoje išsakytą nuomonę.20160203_095955

Pradžių pradžia
Žmogui daug duota: dvi ausys, akys, rankos, kojos, net du inkstai, moteriai – dvi kiaušidės, vyrui – dvi sėklidės. Tad jeigu vienas netarnauja, dar lieka kitas. Net vidaus kai kurie kiti organai turi poras: skrandis – dvylikapirštę žarną, yra ir kitų pavyzdžių. Organizmas turi savireguliacijos mechanizmą, o mes turime tam sudaryti sąlygas.
Cukraligė. Tai ne kasos bėda, kaip manoma, ji tik yra viena grandis iš kelių organų, veikiančių išvien. Hipofizis, kepenys, antinksčiai – iš čia eina signalas kasai, o ji į tai atsako savo darbu.
Kokie buvo mūsų proseneliai, seneliai, tėvai, kokie esame mes, tokie bus ir mūsų vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai. Informacija eina per giminę nesustodama. Dabar 60 proc. naujagimių – „netyčiukai“, nei tėvai dantų susitvarkė, nei stuburo pasitikrino. Tad ko stebėtis, kad didelis procentas vaikų jau gimsta su paveldėtu polinkiu į ligą ar ligotas.
Pridėkime ir tai: kokie tėvai, draugai, mokykla, darbovietė.
Pridėkime dar stresą, įtampą, nuovargį, baimę ir kt., kai raumenys įtempti, užspaudžiamos kraujagyslės, smegenys negauna pakankamai kraujo, štai ir priežastis daugėjančių psichikos ligų.
Pridėkime gyvenimo tempą. Čia tiktų palyginimas. Kiek informacijos per valandą gaudavo mūsų senelis, važiuodamas arklio tempiamu vežimu? Ko gero, tiek, kiek mes dabar jos gauname per 1 minutę įsijungę televizorių. Pastebime, kad prastėja atmintis. Mes perkrauti informacijos, tiek jos nesugebame priimti.
Pridėkime tai, kaip maitinamės: kokios statybinės medžiagos, toks ir rūmas.
Gal nepriminsiu, kaip dabar įpratę gyventi jauni žmonės: kompiuteris, visa kita. Ir štai 30-mečiai jau skundžiasi, kad skausmingi sąnariai, kai kuriems net kaulai išretėję. Rūko daugiau moterų negu vyrų. Vaikai geria energetinius gėrimus, kurie labai alina organizmą. Išplito alkoholizmas, nes alkoholis neša milžiniškus pelnus (pirmauja prekyba vaistais). Nuolat reikia stiprios kavos. Žmogus bando skandinti jį slegiančią naštą, o skęsta pats.
Kaip elgtis?
L. Šalčius pasiūlė, kokia turėtų būti mūsų diena. Pasimokykime iš katės ar šuns: pabudome, pasirąžykime. Jeigu dirbi protinį darbą, gali mankštintis iki pietų, jeigu fizinį – tik po pietų, nes rytinė mankšta perpus sumažintų darbingumą. Jeigu darbe sėdi 8 valandas, stuburui būtina pagalba, nes apatiniai slanksteliai dėl spaudimo deformuojasi, merginoms tai garantuoja skausmingas menstruacijas, visiems – nugaros skausmus, problemas dėl šlapinimosi.
Prausiantis šiltą vandenį kaitalioti su šaltu. Pusryčiams tiktų varškė, kiaušinis. Negalima valgant užsigerti, nes skysčiai praskiestų skrandžio sultis. Arbatą, sultis tinka gerti 10 min. iki valgio, kefyrą, pasukas, išrūgas – po valgio, nes padės virškinti. Rytinis puodelis kavos – botagas širdžiai, nes kofeinas yra narkotinė medžiaga, išugdanti priklausomybę. Puodukas kavos iš organizmo pašalina 2 puodukus skysčių – sušildytų, perdirbtų. Štai ir „barška“ sąnariai, nes organizmas netenka daug skysčių. Kava tonizuoja, iš organizmo imama rezervinė jėga, už tai teks sumokėti. Pajusite širdies bėdas. Tad ryte dera gerti skysčių be kofeino – arbatos, sulčių, kefyro. Arbatas reikia kaitalioti. Labiausiai tinka lietuviškų žolių arbatos – ne iš parduotuvės pakeliuose, į kuriuos pilama medžiagų, kad nepelytų ir ilgai laikytųsi. Tos cheminės medžiagos naikina žmogaus organizme gerąsias bakterijas. Lietuvoje auga 300 rūšių arbatai tinkamų augalų.
Vietoj cukraus – medus
Lietuva pagal suvartojamą cukraus kiekį pirmauja Europoje. Cukrus prisideda slopinant skonio receptorius, todėl kyla noras gerti vis saldesnius gėrimus. Cukraus gausu pyraguose, sausainiuose, bandelėse. Reikia vengti visko, kas pagaminta iš baltų miltų su cukrumi. Cukrui perdirbti organizmas sunaudoja daug energijos. Cukrų verta keisti medumi, saldžiais vaisiais, daržovėmis.
Po pusryčių iki pietų verta suvalgyti kelis riešutus, obuolį ar bananą. Pietūs – sriuba, blyneliai, kruopų košės, nedaug tikros mėsos. Tikros – ne iš šaldiklio, kur ji virsta lavoniena, nebuvusios mikrobangų krosnelėje (ją reikėtų išmesti iš namų). Jeigu dirbi fizinį darbą, mėsos gabaliukas tinka didesnis, jeigu protinį ir sėdimą, mėsos gabaliukas turi būti cukraus gabaliuko dydžio. Tinka juoda su raugu kepta duona, nes yra B grupės vitaminų šaltinis. Po pietų iki vakaro galima suvalgyti vaisių, daržovių, kelis riešutus. Vakarienei – daug salotų, apšlakstytų aliejumi.
Kepti reikia kiaulienos taukuose, svieste, bet ne aliejuje – net geriausias aliejus netinka kepti, nes aukštoje temperatūroje oksiduojasi ir organizme užkemša kapiliarus. Vieniems nuo alkoholio, kitiems nuo kepimui naudoto aliejaus mikrokrešuliai užkemša kapiliarus, trinka kraujotaka, pakyla kraujo spaudimas, iškyla pavojus širdžiai ir kt.
Jeigu dirbate sėdimą darbą, mažai judate, reikia valgyti tris kartus mažiau negu esate įpratę. Mes pūvame iš vidaus, nes valgome labai daug, organizmas nepajėgus tiek suvirškinti, apdoroti. Ryte matome liežuvį su apnašomis – tai puvimo, nevirškinimo ženklas. Užuot pasigilinus į tai, nedelsiant prekyboje atsirado liežuvio grandiklių, dantų šepetėlių su specialia nugarėle liežuvio apnašoms valyti. Iš visko sugebama daryti verslą.
Gerk vandenį su jūros druska
Blogai druska be skysčių ir skystis be druskos. Druska organizme skyla, viena jos dalis yra pagrindinis skrandžio sulčių komponentas, kita dalis būtina raumenims. Kodėl atsiranda refluksas? Trūksta natrio. Eini miegoti, po liežuviu įberi 5-7 grūdelius jūros druskos, po savaitės bus rezultatas. Druską ištirpins seilės. Skysčių per parą reikia 3 proc. žmogaus svorio, įskaičiuojant sriubą, sultis, arbatą, o neskaičiuojant kavos, alaus, mineralinio vandens. Grynas vanduo plauna ir valo ląsteles. Per dieną būtina išgerti bent 2 stiklines paprasto vandens. Nenori? Įberk į 2 litrus vandens arbatinį šaukštelį jūros druskos, gersi ir norėsi gerti.
Stresas, baimė, įtampa spazmuoja kepenis, sutrikdo organų grandinę, kurios darbo rezultatas – skrandžio sulčių gamyba. 98 proc. šių sulčių eina „dirbti“ į kraują, tad jos reikalingos ne tik maistui virškinti.
Jeigu valgyti nenori – nevalgyk. Tinka vieną dieną valgyti, antrą – ne, tačiau trečią dieną maisto galima valgyti tik šiek tiek daugiau, jokiu būdu ne 2 dienų porcijas.
Kas svarbiau: prisivalgyti daug skanaus maisto ar būti sveikam? Kai žmogus susiduria su negalavimais, ligomis, bloga savijauta, tada jis geria karčiausius vaistus. Žmogaus mąstymą keičia liga, kančia, skausmas, netektis.

Parengta pagal „Žinių radijo“ laidą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite