Iš po krepšio – pro šalį…

„Šilutė“ atkrintamųjų varžybų seriją, matyt, pradėjo kaustoma baimės ir įtampos – praėjusį ketvirtadienį namuose neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį-2” – 66:80 (12:21, 21:17, 12:30, 21:12). Pamariškius pražudė netaiklūs aukštaūgių metimai iš po krepšio.

„Šilutės“ vidurio puolėjas E. Sosnovskis nepasinaudoja gera proga pelnyti taškų – neįdeda kamuolio į „Žalgirio“ dublerių krepšį. Nors Šilutėje jam nesisekė, Kaune tapo naudingiausiu komandos žaidėju.
Vaidoto Vilko nuotr.

Atkrintamųjų varžybų serijos pirmajame etape iki trijų pergalių grumiasi 12 komandų. Šešios kris, o prie šešių laimingųjų ketvirtfinalyje prisijungs lyderiai: „Mažeikiai“ ir „Trakai“. Turnyro lentelėje po reguliariojo sezono 28-erių rungtynių likusi aštunta „Šilutė“ (treneris Gintautas Vileita) susikovė su devintą vietą užėmusiu Kauno „Žalgiriu-2” (treneris Tomas Masiulis). Kas ką išstums, netrukus paaiškės, o kol kas abi ekipos pilnos vilčių laimėti. Krepšinio teisėjos, šilutiškės Renatos Radišauskaitės nuomone, mūsiškių sėkmė priklausys nuo startinio penketo pasirodymo. Gaila, bet pirmu žingsniu „Šilutė“ kluptelėjo – atsitrenkė į tvirtą žalgiriečių gynybos tvorą. Neretai komandų krepšininkai ir atsidūrę ant grindų tęsė kovą.
Fanų budinti nereikėjo
Žiūrovų susirinko tirščiau nei paprastai. Visi degė noru padėti „Šilutei“. Po krašto puolėjo Evaldo Šaulio (Nr.5) prasiveržimų pamariškiai pirmavo du kartus – 2:0 ir 4:2. Po to pirmavo tik „Žalgiris-2”. Svečiai ypač kibiai dengė centro puolėją Arną Kazlauską (Nr.30), naudingiausią ir rezultatyviausią „Šilutės“ žaidėją. Sykiais prie Arno prilipdavo du dengėjai, stengdamiesi neleisti jam net pajudėti, užtverdami visus plyšius savo krepšio link, trukdydami mesti tritaškius. Tad A. Kazlauskas pirmame ir trečiame kėlinuke taškų nepelnė. Vis dėlto pagal žaidimo efektyvumą jis tapo naudingiausiu „Šilutės“ krepšininku: atkovojo 6 kamuolius, perėmė – 2, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, pelnė 12 taškų. Bet tai ne 30, kuriuos pelnydamas A. Kazlauskas kitose rungtynėse varydavo varžovus į neviltį. Žalgiriečiai Donatas Tarolis (Nr.15), galingasis Aleh Kojenets (Nr.11), talkinami partnerių, sutrukdė A. Kazlauskui pasireikšti visa jėga. O mūsiškių aukštaūgių Edgaro Sosnovskio (Nr.23) ir Nerijaus Anglickio (Nr.24) žaidimas ketvirtadienį neblizgėjo – nesisekė pataikyti iš po krepšio, įtvoti kamuolį iš viršaus. Edgaras metė 16 dvitaškių, pataikė – 4 (taiklumas – 25 proc.), Nerijus iš 6 dvitaškių tepataikė – 1… Aišku, komandai tai atsirūgo.
Per antrąjį kėlinuką kauniečiai pirmavo 24:35, bet po gynėjo Vytauto Kamarūno (Nr.12) tritaškio „Šilutės“ fanai atgijo. Aistruoliai dar labiau pašėlo, kai paskutinę kėlinuko sekundę Deividas Pukis (Nr.15), taikliai švystelėjęs tolimą metimą, sumažino skirtumą iki 5 taškų – 33:38. Per didžiąją pertrauką vyko improvizuotas baudų metimo konkursas. Pasirodo, padarius 10 pritūpimų, įmesti nelengva – tikra loterija. Bet kas pataikė, džiaugėsi prizais.
Trečiojo kėlinuko pradžioje šilutiškiai po E. Šaulio prasiveržimo ir tritaškio priartėjo prie varžovų – 40:42. Deja, svečiai Vytenio Jasikevičiaus (Nr.10), Luko Lekavičiaus (Nr.4), D. Tarolio pastangomis vėl solidžiai atitrūko – 45:68. Nors ketvirtą kėlinuką pamariškiai, taikydami spaudimą, laimėjo (21:12), tačiau nebeišsigelbėjo. Pergalė atiteko žalgiriečiams – 66:80. Po rungtynių „Šilutės“ trenerio G. Vileitos komentaras buvo trumpas. „Yra kaip yra“, – pasakė, pridūręs, jog komandos pastangas sužlugdė neįtikėtinai pramesti metimai iš po krepšio. Prastas taiklumas ir nuo baudos linijos: 10 pataikymų iš 22. Matyt, mūsiškius kaustė baimė ir rungtynių įtampa, o varžovai, atvirkščiai, sugebėjo atsikratyti per didelio jaudulio.
Beje, G. Vileita palieka „Šilutės“ komandą. Jį keičia iš Minsko klubo „Cmoki“ sugrįžęs ankstesnis treneris Arvydas Straupis, kietos rankos šalininkas. Tokio pamariškiams ir reikia.
„Šilutei“ taškų pelnė: D. Pukis – 13, A. Kazlauskas – 12, E. Šaulys – 11, V. Kamarūnas – 10, E. Sosnovskis – 9, E. Mološčiakas – 8, N. Anglickis – 3.
Kaune – revanšas
Šeštadienį „Šilutė“ rungtyniavo Kaune. Pamariškiai įrodė, kad jų valia nepalaužta – laimėjo visus kėlinukus – 63:83 (14:17, 17:20, 21:22, 11:24). Lemiamą persvarą „Šilutė“ įgijo ketvirtą dešimtminutę po dviejų spurtų 8:0 (52:67) ir 7:0 (55:76). Palyginus su pirmosiomis rungtynėmis Šilutėje, daug efektyviau žaidė aukštaūgiai E. Sosnovskis ir N. Anglickis, pelnę 14 ir 10 taškų. Edgaras dvitaškius metė 70 proc. taiklumu (pataikė 7 iš 10), atkovojo 12 kamuolių, perėmė – 2. Mūsiškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 41-30, padarė mažiau klaidų – 9, kauniečiai – 15. Kitų „Šilutės“ krepšininkų kraitis: E. Šaulys – 15 tšk.,A. Kazlauskas – 14, E. Mološčiakas – 11, V. Kamarūnas – 8, D. Pukis – 7, A. Kuncaitis – 3, A. Ramonaitis –1.
Atkrintamųjų varžybų „Šilutė“ – „Žalgiris-2” serijos rezultatas – 1:1. Abi komandos laimėjo svečiuose. Mįslė, kas nugalės, išlieka. Šiandien, kovo 4 d., šios ekipos 18 valandą susitinka Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie