Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius.

Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Paveikslas keliavo po Lietuvą

Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir buvo eksponuojama dešimtyje šalies miestų, kur prie jos įsiamžino tūkstančiai lankytojų. Dabar šį portretą visi norintieji galės išvysti simbolinėje vietoje – ten, kur prieš daugiau nei šimtą metų J. Basanavičius kartu su savo bendraminčiais pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir padėjo pagrindus moderniai Lietuvos valstybei.

Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė teigia, kad Signatarų namai, priimdami jaunos žinomos menininkės kūrinį, kuria dialogą tarp praeities ir dabarties.

„Dėsninga, kad kiekviena karta iš naujo permąsto istoriją. Šis procesas būtinas ir jis garantuoja įvairių kartų glaudų ryšį su istorija, su savo šaknimis, padeda atrasti savo unikalią tapatybę. Menininkės Jolitos Vaitkutės darbas – puikiai žinomas visuomenei, jį priimdami į muziejaus fondus fiksuojame jaunosios kartos požiūrį, taip pat užprogramuojame ir šio lengvai prarandamo kūrinio ilgaamžiškumą. Juo labiau kad ir pati menininkė Jono Basanavičiaus portrete įamžino praėjusį laiką – Lietuvos ankstesnę valiutą litą“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė R. Kačkutė.

Menininkė kuria iš netikėtų daiktų

Mozaiką iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų 2017 m. sukūrusi menininkė J.Vaitkutė stebina unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų. Pašto ženklus kūrybai menininkė pasitelkė pirmą sykį.

Tokiu kūrybišku būdu buvo atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai.

Rekordų fiksavimo agentūra „Factum“ pripažino, kad iš daugiau nei 10 000 pašto ženklų suklijuotas 5 kv. metrų ploto, 2 × 2,5 m dydžio J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika Lietuvoje.

Visus 2018 metus, minint Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos pašto gyvavimo šimtmetį, tautos patriarcho portretas keliavo po visą šalį. Na, o šįmet, minint 171-ąjį J. Basanavičiaus gimtadienį, portretas tampa Lietuvos nacionalinio muziejaus fondo dalimi ir bus eksponuojamas Signatarų namuose.

Lietuvos pašto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite