Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius.

Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Paveikslas keliavo po Lietuvą

Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir buvo eksponuojama dešimtyje šalies miestų, kur prie jos įsiamžino tūkstančiai lankytojų. Dabar šį portretą visi norintieji galės išvysti simbolinėje vietoje – ten, kur prieš daugiau nei šimtą metų J. Basanavičius kartu su savo bendraminčiais pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir padėjo pagrindus moderniai Lietuvos valstybei.

Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė teigia, kad Signatarų namai, priimdami jaunos žinomos menininkės kūrinį, kuria dialogą tarp praeities ir dabarties.

„Dėsninga, kad kiekviena karta iš naujo permąsto istoriją. Šis procesas būtinas ir jis garantuoja įvairių kartų glaudų ryšį su istorija, su savo šaknimis, padeda atrasti savo unikalią tapatybę. Menininkės Jolitos Vaitkutės darbas – puikiai žinomas visuomenei, jį priimdami į muziejaus fondus fiksuojame jaunosios kartos požiūrį, taip pat užprogramuojame ir šio lengvai prarandamo kūrinio ilgaamžiškumą. Juo labiau kad ir pati menininkė Jono Basanavičiaus portrete įamžino praėjusį laiką – Lietuvos ankstesnę valiutą litą“, – sako Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė R. Kačkutė.

Menininkė kuria iš netikėtų daiktų

Mozaiką iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų 2017 m. sukūrusi menininkė J.Vaitkutė stebina unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų. Pašto ženklus kūrybai menininkė pasitelkė pirmą sykį.

Tokiu kūrybišku būdu buvo atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai.

Rekordų fiksavimo agentūra „Factum“ pripažino, kad iš daugiau nei 10 000 pašto ženklų suklijuotas 5 kv. metrų ploto, 2 × 2,5 m dydžio J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika Lietuvoje.

Visus 2018 metus, minint Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos pašto gyvavimo šimtmetį, tautos patriarcho portretas keliavo po visą šalį. Na, o šįmet, minint 171-ąjį J. Basanavičiaus gimtadienį, portretas tampa Lietuvos nacionalinio muziejaus fondo dalimi ir bus eksponuojamas Signatarų namuose.

Lietuvos pašto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite