Iš Lenkijos atskrido 18 lėktuvų

Algirdo Poteliūno nuotr.

Šeštadienį ne vienas šilutiškis, besidžiaugiantis saulėta pavasario diena, kėlė akis į dangų. Stebino neįtikėtinas reginys – žydroje padangėje vienas paskui kitą saugiu atstumu išsirikiavę po du skrido lėktuvai. Iš viso – aštuoniolika. Šilutės aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis patikino, kad toks reginys, kai iš aeroklubo pakyla ir leidžiasi 18 lėktuvų pasitaiko ypač retai.

Praėjusią savaitę Šilutės aeroklubo direktorius V. Marčiulionis sulaukė netikėto telefono skambučio ir dar netikėtesnio klausimo, ar veikia Šilutės aeroklubas. Skambinusiems kolegoms iš Rūdiškių aerodromo atsakyta teigiamai – Šilutės aeroklubas veikia ištisus metus. Nusileidimo-pakilimo takas yra puikios kokybės. Dar vokiečių laikais čia veikė aerodromas, o sovietmečiu lėktuvais iš čia buvo galima pasiekti Vilnių, Kauną, Palangą. Apie tai liudija išlikę reliktai.
Šiuo metu Šilutės aeroklubas yra aviacijos sporto organizacija, vienijanti skraidymo parasparniais, motorinėmis skraidyklėmis, sklandytuvais ir lėktuvais entuziastus. Aeroklube yra 25 nariai, klube veikia ultra lengvųjų orlaivių pilotų mokykla. Aeroklubas turi apie 17 ultra lengvų orlaivių, kuriais atliekami pažintiniai-apžvalginiai skrydžiai.
Šilutės aeroklubo vadovas V. Marčiulionis, išgirdęs žinią, kad vieno didžiulio Varšuvos (Lenkija) aeroklubo nariai, keliaudami lengvaisiais sportiniais lėktuvais, pageidauja nusileisti Šilutės aeroklubo teritorijoje, sutiko priimti kaimyninės šalies aviacijos mėgėjus.
Šilutės aeroklube sulaukta 17 Cessna lėktuvų ekipažų iš Lenkijos ir vieno ekipažo iš Rūdiškių aerodromas. Keturviečiais lėktuvais atskrido apie 30 aviacijos mėgėjų-turistų. Visi lėktuvai – privatūs.
Svečiai iš Lenkijos sakė, kad Varšuvos aeroklubas vienija 400 narių, kurie turi 140 lėktuvų. Pabendravę su šilutiškiais aviacijos mėgėjais, svečiai susipažino su aeroklubo veikla i panoro nuskristi iki Kuršių marių, Neringos. Šilutiškiai netruko patikslinti maršrutą, leidžiamas skristi zonas.
Svečiai pakilo iš Šilutės ir nuskrido Krokų lankos, Ventės link, perskrido Kuršių marias, apžvelgė Neringą leidžiamose zonose ir grįžo atgal. Svetingi šilutiškiai svečiams paruošė pietus. Apie 17 val. svečiai išskrido. Pasak Šilutės aeroklubo vadovo V. Marčiulionio, nors svečiai pasidžiaugė šilutiškių klubu, tačiau ir šilutiškiai suprato, kad sulaukė aviacinės patirties turinčių svečių. Svečiai patikino, kad šilutiškiai yra laukiami Lenkijoje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 66

Vienas komentaras

  • Jonas J.

    Sveiki.
    Džiaugiuosi už klubiečius. O prieš kelis metus, kai padėjome aeroklubui tvarkyti aerodromo naudojimo klausimus, tai buvo pašaipūnų, kad padedame nežinia kam. Bet laikas parodė ir vis pamatėme, kad Šilutėn turistai gali ne tik atplaukti ar atvažiuoti. Oro keliai taip pat tinka turizmui.
    Gero oro Jums, skrajūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite