Iš Lenkijos atskrido 18 lėktuvų

Algirdo Poteliūno nuotr.

Šeštadienį ne vienas šilutiškis, besidžiaugiantis saulėta pavasario diena, kėlė akis į dangų. Stebino neįtikėtinas reginys – žydroje padangėje vienas paskui kitą saugiu atstumu išsirikiavę po du skrido lėktuvai. Iš viso – aštuoniolika. Šilutės aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis patikino, kad toks reginys, kai iš aeroklubo pakyla ir leidžiasi 18 lėktuvų pasitaiko ypač retai.

Praėjusią savaitę Šilutės aeroklubo direktorius V. Marčiulionis sulaukė netikėto telefono skambučio ir dar netikėtesnio klausimo, ar veikia Šilutės aeroklubas. Skambinusiems kolegoms iš Rūdiškių aerodromo atsakyta teigiamai – Šilutės aeroklubas veikia ištisus metus. Nusileidimo-pakilimo takas yra puikios kokybės. Dar vokiečių laikais čia veikė aerodromas, o sovietmečiu lėktuvais iš čia buvo galima pasiekti Vilnių, Kauną, Palangą. Apie tai liudija išlikę reliktai.
Šiuo metu Šilutės aeroklubas yra aviacijos sporto organizacija, vienijanti skraidymo parasparniais, motorinėmis skraidyklėmis, sklandytuvais ir lėktuvais entuziastus. Aeroklube yra 25 nariai, klube veikia ultra lengvųjų orlaivių pilotų mokykla. Aeroklubas turi apie 17 ultra lengvų orlaivių, kuriais atliekami pažintiniai-apžvalginiai skrydžiai.
Šilutės aeroklubo vadovas V. Marčiulionis, išgirdęs žinią, kad vieno didžiulio Varšuvos (Lenkija) aeroklubo nariai, keliaudami lengvaisiais sportiniais lėktuvais, pageidauja nusileisti Šilutės aeroklubo teritorijoje, sutiko priimti kaimyninės šalies aviacijos mėgėjus.
Šilutės aeroklube sulaukta 17 Cessna lėktuvų ekipažų iš Lenkijos ir vieno ekipažo iš Rūdiškių aerodromas. Keturviečiais lėktuvais atskrido apie 30 aviacijos mėgėjų-turistų. Visi lėktuvai – privatūs.
Svečiai iš Lenkijos sakė, kad Varšuvos aeroklubas vienija 400 narių, kurie turi 140 lėktuvų. Pabendravę su šilutiškiais aviacijos mėgėjais, svečiai susipažino su aeroklubo veikla i panoro nuskristi iki Kuršių marių, Neringos. Šilutiškiai netruko patikslinti maršrutą, leidžiamas skristi zonas.
Svečiai pakilo iš Šilutės ir nuskrido Krokų lankos, Ventės link, perskrido Kuršių marias, apžvelgė Neringą leidžiamose zonose ir grįžo atgal. Svetingi šilutiškiai svečiams paruošė pietus. Apie 17 val. svečiai išskrido. Pasak Šilutės aeroklubo vadovo V. Marčiulionio, nors svečiai pasidžiaugė šilutiškių klubu, tačiau ir šilutiškiai suprato, kad sulaukė aviacinės patirties turinčių svečių. Svečiai patikino, kad šilutiškiai yra laukiami Lenkijoje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Jonas J.

    Sveiki.
    Džiaugiuosi už klubiečius. O prieš kelis metus, kai padėjome aeroklubui tvarkyti aerodromo naudojimo klausimus, tai buvo pašaipūnų, kad padedame nežinia kam. Bet laikas parodė ir vis pamatėme, kad Šilutėn turistai gali ne tik atplaukti ar atvažiuoti. Oro keliai taip pat tinka turizmui.
    Gero oro Jums, skrajūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite