Iš Lenkijos atskrido 18 lėktuvų

Algirdo Poteliūno nuotr.

Šeštadienį ne vienas šilutiškis, besidžiaugiantis saulėta pavasario diena, kėlė akis į dangų. Stebino neįtikėtinas reginys – žydroje padangėje vienas paskui kitą saugiu atstumu išsirikiavę po du skrido lėktuvai. Iš viso – aštuoniolika. Šilutės aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis patikino, kad toks reginys, kai iš aeroklubo pakyla ir leidžiasi 18 lėktuvų pasitaiko ypač retai.

Praėjusią savaitę Šilutės aeroklubo direktorius V. Marčiulionis sulaukė netikėto telefono skambučio ir dar netikėtesnio klausimo, ar veikia Šilutės aeroklubas. Skambinusiems kolegoms iš Rūdiškių aerodromo atsakyta teigiamai – Šilutės aeroklubas veikia ištisus metus. Nusileidimo-pakilimo takas yra puikios kokybės. Dar vokiečių laikais čia veikė aerodromas, o sovietmečiu lėktuvais iš čia buvo galima pasiekti Vilnių, Kauną, Palangą. Apie tai liudija išlikę reliktai.
Šiuo metu Šilutės aeroklubas yra aviacijos sporto organizacija, vienijanti skraidymo parasparniais, motorinėmis skraidyklėmis, sklandytuvais ir lėktuvais entuziastus. Aeroklube yra 25 nariai, klube veikia ultra lengvųjų orlaivių pilotų mokykla. Aeroklubas turi apie 17 ultra lengvų orlaivių, kuriais atliekami pažintiniai-apžvalginiai skrydžiai.
Šilutės aeroklubo vadovas V. Marčiulionis, išgirdęs žinią, kad vieno didžiulio Varšuvos (Lenkija) aeroklubo nariai, keliaudami lengvaisiais sportiniais lėktuvais, pageidauja nusileisti Šilutės aeroklubo teritorijoje, sutiko priimti kaimyninės šalies aviacijos mėgėjus.
Šilutės aeroklube sulaukta 17 Cessna lėktuvų ekipažų iš Lenkijos ir vieno ekipažo iš Rūdiškių aerodromas. Keturviečiais lėktuvais atskrido apie 30 aviacijos mėgėjų-turistų. Visi lėktuvai – privatūs.
Svečiai iš Lenkijos sakė, kad Varšuvos aeroklubas vienija 400 narių, kurie turi 140 lėktuvų. Pabendravę su šilutiškiais aviacijos mėgėjais, svečiai susipažino su aeroklubo veikla i panoro nuskristi iki Kuršių marių, Neringos. Šilutiškiai netruko patikslinti maršrutą, leidžiamas skristi zonas.
Svečiai pakilo iš Šilutės ir nuskrido Krokų lankos, Ventės link, perskrido Kuršių marias, apžvelgė Neringą leidžiamose zonose ir grįžo atgal. Svetingi šilutiškiai svečiams paruošė pietus. Apie 17 val. svečiai išskrido. Pasak Šilutės aeroklubo vadovo V. Marčiulionio, nors svečiai pasidžiaugė šilutiškių klubu, tačiau ir šilutiškiai suprato, kad sulaukė aviacinės patirties turinčių svečių. Svečiai patikino, kad šilutiškiai yra laukiami Lenkijoje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Jonas J.

    Sveiki.
    Džiaugiuosi už klubiečius. O prieš kelis metus, kai padėjome aeroklubui tvarkyti aerodromo naudojimo klausimus, tai buvo pašaipūnų, kad padedame nežinia kam. Bet laikas parodė ir vis pamatėme, kad Šilutėn turistai gali ne tik atplaukti ar atvažiuoti. Oro keliai taip pat tinka turizmui.
    Gero oro Jums, skrajūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite