Iš Lenkijos atskrido 18 lėktuvų

Algirdo Poteliūno nuotr.

Šeštadienį ne vienas šilutiškis, besidžiaugiantis saulėta pavasario diena, kėlė akis į dangų. Stebino neįtikėtinas reginys – žydroje padangėje vienas paskui kitą saugiu atstumu išsirikiavę po du skrido lėktuvai. Iš viso – aštuoniolika. Šilutės aeroklubo vadovas Valdemaras Marčiulionis patikino, kad toks reginys, kai iš aeroklubo pakyla ir leidžiasi 18 lėktuvų pasitaiko ypač retai.

Praėjusią savaitę Šilutės aeroklubo direktorius V. Marčiulionis sulaukė netikėto telefono skambučio ir dar netikėtesnio klausimo, ar veikia Šilutės aeroklubas. Skambinusiems kolegoms iš Rūdiškių aerodromo atsakyta teigiamai – Šilutės aeroklubas veikia ištisus metus. Nusileidimo-pakilimo takas yra puikios kokybės. Dar vokiečių laikais čia veikė aerodromas, o sovietmečiu lėktuvais iš čia buvo galima pasiekti Vilnių, Kauną, Palangą. Apie tai liudija išlikę reliktai.
Šiuo metu Šilutės aeroklubas yra aviacijos sporto organizacija, vienijanti skraidymo parasparniais, motorinėmis skraidyklėmis, sklandytuvais ir lėktuvais entuziastus. Aeroklube yra 25 nariai, klube veikia ultra lengvųjų orlaivių pilotų mokykla. Aeroklubas turi apie 17 ultra lengvų orlaivių, kuriais atliekami pažintiniai-apžvalginiai skrydžiai.
Šilutės aeroklubo vadovas V. Marčiulionis, išgirdęs žinią, kad vieno didžiulio Varšuvos (Lenkija) aeroklubo nariai, keliaudami lengvaisiais sportiniais lėktuvais, pageidauja nusileisti Šilutės aeroklubo teritorijoje, sutiko priimti kaimyninės šalies aviacijos mėgėjus.
Šilutės aeroklube sulaukta 17 Cessna lėktuvų ekipažų iš Lenkijos ir vieno ekipažo iš Rūdiškių aerodromas. Keturviečiais lėktuvais atskrido apie 30 aviacijos mėgėjų-turistų. Visi lėktuvai – privatūs.
Svečiai iš Lenkijos sakė, kad Varšuvos aeroklubas vienija 400 narių, kurie turi 140 lėktuvų. Pabendravę su šilutiškiais aviacijos mėgėjais, svečiai susipažino su aeroklubo veikla i panoro nuskristi iki Kuršių marių, Neringos. Šilutiškiai netruko patikslinti maršrutą, leidžiamas skristi zonas.
Svečiai pakilo iš Šilutės ir nuskrido Krokų lankos, Ventės link, perskrido Kuršių marias, apžvelgė Neringą leidžiamose zonose ir grįžo atgal. Svetingi šilutiškiai svečiams paruošė pietus. Apie 17 val. svečiai išskrido. Pasak Šilutės aeroklubo vadovo V. Marčiulionio, nors svečiai pasidžiaugė šilutiškių klubu, tačiau ir šilutiškiai suprato, kad sulaukė aviacinės patirties turinčių svečių. Svečiai patikino, kad šilutiškiai yra laukiami Lenkijoje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Jonas J.

    Sveiki.
    Džiaugiuosi už klubiečius. O prieš kelis metus, kai padėjome aeroklubui tvarkyti aerodromo naudojimo klausimus, tai buvo pašaipūnų, kad padedame nežinia kam. Bet laikas parodė ir vis pamatėme, kad Šilutėn turistai gali ne tik atplaukti ar atvažiuoti. Oro keliai taip pat tinka turizmui.
    Gero oro Jums, skrajūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite