Iš ko mūryti namo sienas?

Namai yra ramybės oazė ir vieta, kur atgauname jėgas. Todėl svarbu sprendimus dėl namų priimti kartu su visais šeimos nariais. Kiekvienas sprendimas daro įtaką ne tik bendrai būsto funkcijai, bet ir nulemia, kiek kainuos būsto statyba, kokia bus jo estetinė išvaizda.

Pirmasis svarbus žingsnis pradedant statybas – pamatų ir sienų projektavimas. Juk padarytas klaidas vėliau bus sunku, o gal net neįmanoma ištaisyti.

Kokiais kriterijais vadovautis renkantis sienų mūro medžiagas?

Specialistai jums rekomenduos mūro blokus, kadangi blokeliai pagal technines savybes yra rinkos lyderiai. Svarbiausios šių blokelių techninės charakteristikos saugiam, patogiam ir ilgaamžiui namui statyti yra ilgaamžiškumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šiluminė inercija ir drėgmės sugėrimas.

Ekologiniai ir ekonominiai kriterijai yra vienodai svarbūs. Pakalbėkime daugiau apie šias funkcijas.

  • Stiprumas. Tai yra svarbiausia mūro sienų savybė, ypač projektuojant dideles erdves ar didelius langus. Kuo didesnis bloko tankis, tuo jis tvirtesnis. Blokelius renkasi profesionalūs statybininkai, nes šie blokeliai turi didžiausią tankį. Tai užtikrina, kad visą namo konstrukciją laikančios sienos bus stabilios, tvirtos ir ilgaamžės. Statybinių medžiagų galite įsigyti Baumit Lietuva.
  • Garso izoliacija. Niekas nenori, kad namuose girdėtųsi pašaliniai garsai, dėl to reikalinga gera garso izoliacija. Galima teigti, jog kuo didesnis blokelių tankis, tuo geresnė garso izoliacija. Juk nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir menkinti gyvenimo kokybę.
  • Subalansuota šiluminė inercija. Tai taip pat priklauso nuo blokų tankio. Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija. Tai reiškia, kad pasirinkus didelio tankio mūro blokus, patalpų oro temperatūra mažiau priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku – mūro blokeliai greitai neatvėsina patalpos (vasarą – šildo). Daugelis žmonių klaidingai renkasi šiltesnes plytas (mažesnio tankio), nes mano, kad jos geriau išlaiko šilumą. Juk šiluma išgaunama iš izoliacinių medžiagų, pvz., mineralinė vata. Blokai turi ne tik gerą šiluminę inerciją, bet ir subalansuotą drėgmės sugėrimą. Tai reiškia, kad namo sienos nepradės kondensuotis, o oras patalpoje nebus per sausas.
Pr2022/053

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite