Iš ko mūryti namo sienas?

Namai yra ramybės oazė ir vieta, kur atgauname jėgas. Todėl svarbu sprendimus dėl namų priimti kartu su visais šeimos nariais. Kiekvienas sprendimas daro įtaką ne tik bendrai būsto funkcijai, bet ir nulemia, kiek kainuos būsto statyba, kokia bus jo estetinė išvaizda.

Pirmasis svarbus žingsnis pradedant statybas – pamatų ir sienų projektavimas. Juk padarytas klaidas vėliau bus sunku, o gal net neįmanoma ištaisyti.

Kokiais kriterijais vadovautis renkantis sienų mūro medžiagas?

Specialistai jums rekomenduos mūro blokus, kadangi blokeliai pagal technines savybes yra rinkos lyderiai. Svarbiausios šių blokelių techninės charakteristikos saugiam, patogiam ir ilgaamžiui namui statyti yra ilgaamžiškumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šiluminė inercija ir drėgmės sugėrimas.

Ekologiniai ir ekonominiai kriterijai yra vienodai svarbūs. Pakalbėkime daugiau apie šias funkcijas.

  • Stiprumas. Tai yra svarbiausia mūro sienų savybė, ypač projektuojant dideles erdves ar didelius langus. Kuo didesnis bloko tankis, tuo jis tvirtesnis. Blokelius renkasi profesionalūs statybininkai, nes šie blokeliai turi didžiausią tankį. Tai užtikrina, kad visą namo konstrukciją laikančios sienos bus stabilios, tvirtos ir ilgaamžės. Statybinių medžiagų galite įsigyti Baumit Lietuva.
  • Garso izoliacija. Niekas nenori, kad namuose girdėtųsi pašaliniai garsai, dėl to reikalinga gera garso izoliacija. Galima teigti, jog kuo didesnis blokelių tankis, tuo geresnė garso izoliacija. Juk nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir menkinti gyvenimo kokybę.
  • Subalansuota šiluminė inercija. Tai taip pat priklauso nuo blokų tankio. Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija. Tai reiškia, kad pasirinkus didelio tankio mūro blokus, patalpų oro temperatūra mažiau priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku – mūro blokeliai greitai neatvėsina patalpos (vasarą – šildo). Daugelis žmonių klaidingai renkasi šiltesnes plytas (mažesnio tankio), nes mano, kad jos geriau išlaiko šilumą. Juk šiluma išgaunama iš izoliacinių medžiagų, pvz., mineralinė vata. Blokai turi ne tik gerą šiluminę inerciją, bet ir subalansuotą drėgmės sugėrimą. Tai reiškia, kad namo sienos nepradės kondensuotis, o oras patalpoje nebus per sausas.
Pr2022/053

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite