Iš ko mūryti namo sienas?

Namai yra ramybės oazė ir vieta, kur atgauname jėgas. Todėl svarbu sprendimus dėl namų priimti kartu su visais šeimos nariais. Kiekvienas sprendimas daro įtaką ne tik bendrai būsto funkcijai, bet ir nulemia, kiek kainuos būsto statyba, kokia bus jo estetinė išvaizda.

Pirmasis svarbus žingsnis pradedant statybas – pamatų ir sienų projektavimas. Juk padarytas klaidas vėliau bus sunku, o gal net neįmanoma ištaisyti.

Kokiais kriterijais vadovautis renkantis sienų mūro medžiagas?

Specialistai jums rekomenduos mūro blokus, kadangi blokeliai pagal technines savybes yra rinkos lyderiai. Svarbiausios šių blokelių techninės charakteristikos saugiam, patogiam ir ilgaamžiui namui statyti yra ilgaamžiškumas, puiki garso izoliacija, subalansuota šiluminė inercija ir drėgmės sugėrimas.

Ekologiniai ir ekonominiai kriterijai yra vienodai svarbūs. Pakalbėkime daugiau apie šias funkcijas.

  • Stiprumas. Tai yra svarbiausia mūro sienų savybė, ypač projektuojant dideles erdves ar didelius langus. Kuo didesnis bloko tankis, tuo jis tvirtesnis. Blokelius renkasi profesionalūs statybininkai, nes šie blokeliai turi didžiausią tankį. Tai užtikrina, kad visą namo konstrukciją laikančios sienos bus stabilios, tvirtos ir ilgaamžės. Statybinių medžiagų galite įsigyti Baumit Lietuva.
  • Garso izoliacija. Niekas nenori, kad namuose girdėtųsi pašaliniai garsai, dėl to reikalinga gera garso izoliacija. Galima teigti, jog kuo didesnis blokelių tankis, tuo geresnė garso izoliacija. Juk nuolatinis aplinkos triukšmas gali pakenkti sveikatai ir menkinti gyvenimo kokybę.
  • Subalansuota šiluminė inercija. Tai taip pat priklauso nuo blokų tankio. Kuo didesnis tankis, tuo didesnė šiluminė inercija. Tai reiškia, kad pasirinkus didelio tankio mūro blokus, patalpų oro temperatūra mažiau priklauso nuo lauko temperatūros pokyčių. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku – mūro blokeliai greitai neatvėsina patalpos (vasarą – šildo). Daugelis žmonių klaidingai renkasi šiltesnes plytas (mažesnio tankio), nes mano, kad jos geriau išlaiko šilumą. Juk šiluma išgaunama iš izoliacinių medžiagų, pvz., mineralinė vata. Blokai turi ne tik gerą šiluminę inerciją, bet ir subalansuotą drėgmės sugėrimą. Tai reiškia, kad namo sienos nepradės kondensuotis, o oras patalpoje nebus per sausas.
Pr2022/053

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite