Ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai gaus atlyginimą

Savivaldybėse kilus dar nesibaigusiam skandalui dėl „čekiukų“, kuriuos pateikę vietų politikai gaudavo pinigų kaip su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti, Seimas pakeitė Vietos savivaldos įstatymą. Jame numatyta, jog Tarybos nariams mokami atlyginimai.

tarybos nariai

Nuo šiol savivaldybių tarybų nariai posėdžiaus gaudami už tai atlygį. Petro Skutulo nuotr.

 

Atlyginimas kartą per mėnesį

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja keisti savo veiklos reglamentą, patvirtintą 2023 m. balandžio 20 d.  Štai kas jame bus dėl Tarybos nariams mokamų atlyginimų.

Tarybos nariams  už darbą atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama) – kartą per mėnesį mokamas Tarybos nario atlyginimas. Pastaba: iš atlyginimo bus išskaičiuojami visi privalomi mokesčiai, ko anksčiau nebuvo.

Tarybos nariams nustatomas 20 proc. Šilutės r. savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Jurkus paaiškino, kad dabar mūsų rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio atlyginimas yra 5356 Eur, iš šios sumos dar išskaičiuojami mokesčiai. Būtent nuo šios sumos bus skaičiuojami Tarybos narių atlyginimai, iš jų bus išskaičiuojami ir privalomi mokesčiai. 

Tarybos opozicijos lyderiui ir Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatomas 20 proc. didesnis atlyginimas. Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams atlygis didinamas  10 proc. Jeigu Tarybos narys vienu metu eina kelias pareigas, jam mokamas tas atlyginimas, kurio nustatytas dydis yra didesnis.

Atlyginimo galima atsisakyti

Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio atlyginimo, pateikdamas Savivaldybės administracijos Centralizuotos buhalterijos skyriui laisvos formos rašytinį prašymą dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui šioje dalyje nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokėti mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio Tarybos nario atlyginimas mokamas tada, kai tą mėnesį vyksta tų komitetų ir nuolatinių komisijų posėdžiai.

Tarybos sprendimu sudaromų komisijų nariams, kurie nėra Tarybos nariai, už darbą Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje mokama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų ir komisijų narių darbo apmokėjimo įstatymo nustatyta tvarka.

Už pravaikštas – mažiau pinigų

Tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Kolegijos, kurių narys jis yra, posėdžių skaičiui. Už kiekvieną praleistą Tarybos posėdį atlyginimas mažinamas 20 proc., už kiekvieną praleistą komiteto, Kolegijos posėdį mažinama 10 proc. Už kiekvieną praleistą nuolatinės komisijos posėdį nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 50 proc. mažinama jiems nustatyto atitinkamai 20 ir 10 proc. Tarybos nario atlyginimo dalis.

Pasibaigus mėnesiui per 5 darbo dienas Mero ir Tarybos veiklos administravimo skyrius parengia ir Centralizuotos buhalterijos skyriui pateikia Tarybos narių posėdžių lankymo suvestinę, kurioje nurodomos ataskaitinį mėnesį įvykusių Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų, Kolegijos posėdžių datos, pažymėta Tarybos narių (nurodant vardą ir pavardę), dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdžiuose, informacija. Tarybos nariui priklausantis atlyginimas išmokamas iki kito mėnesio 15 d.

Informacija apie tarybos narių atlyginimą yra vieša ir skelbiama savivaldybės interneto svetainėje.

Taryba planuoja patvirtinti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2023 m. liepos 1 d., t. y. atgaline data.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite