Ir Lietuva sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina

Vakar vėlai vakare sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys spaudos konferencijoje pranešė, kad ir Lietuva laikinai stabdo asmenų skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina ir lauks Europos vaistų agentūros išaiškinimo. Taip elgtis rekomendavo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Anksčiau už Lietuvą skiepijimą šia vakcina sustabdė Latvija, iš viso jau keliolika Europos Sąjungos valstybių. Abejonių sukėlė tai, kad dėl šios vakcinos žmogaus organizme galimai susidaro kraujo krešulių. Lietuvoje minimi 4 tokie atvejai. Ministras akcentavo, kad pasėtos abejonės dėl vienos vakcinos turės įtakos visai skiepijimo eigai, nes abejojančių ir taip netrūksta. A. Dulkys teigė, jog pasitiki „AstraZeneca“ vakcina ir pats sutiktų ja skiepytis.

Kadangi gaunama vis daugiau „Pfizer-BioNTech“ vakcinos, galbūt skiepijimo tempai stipriai nesumažės. Šiuo metu yra nepanaudota apie 41 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinų, dar yra keli tūkstančiai „Modernos“ vakcinos, o „Pfizer-BioNTech“ vakcinos vakcinavimo centruose yra apie 40 tūkst. dozių.

Lietuva tapo septyniolikta ES valstybe, laikinai sustabdžiusia skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. 

Lietuvoje užfiksuoti keturi pranešimai apie nepageidaujamus poveikius po pasiskiepijimo „AstraZeneca“ vakcinomis: du pranešimai apie nustatytą arba įtariamą plaučių emboliją, t. y. krešulio nukeliavimas į plaučių kraujagysles. Ministras taip pat patikslino, kad jau trečiadienį, šiandien, vakcinacijos centruose šia vakcina skiepijama nebebus.

Statistikos departamento vakar dienos duomenimis, iš viso Lietuvoje jau panaudota 360 801 vakcina, pirma skiepo doze vakcinuota 260 616 žmonių, dviem dozėmis – 100 185. Iki šiol Lietuva yra gavusi 115,7 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, paskiepyta apie 74 tūkst. žmonių. Pastaroji siunta atkeliavo kovo 12 d., ją sudarė 14,4 tūkst. dozių, kurios buvo paskirstytos savivaldybėms.

Kovo 16 d. sukako metai, kai dėl pandemijos ir COVID-19 viruso plitimo Lietuvoje buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Po trumpo atokvėpio vasarą, ruduo atnešė baisių žinių: kasdien nustatydavo po kelis tūkstančius naujų susirgimo atvejų, gyvenimas pasikeitė: visi užsidarė namuose, dirbo ir mokėsi iš namų, nelankė artimųjų, nesirinko į šventes, nekėlė vestuvių. Mirusiųjų skaičius augo ir augo. Visi laukė skiepų, nes kito būdo apsisaugoti nebuvo. Prasidėjo skiepijimas ir jo priešininkų bandymai įtikinti žmones to nedaryti…

Šilutės rajone jau paskiepyti 3223 asmenys, nuo karantino pradžios COVID-19 užsikrėtė 2704 rajono gyventojai, pasveiko – 2160, gydosi – 411, mirė 59 asmenys.

Lietuvoje užsikrėtė 206 290 asmenų, serga 6739 žmonės, 192 118 jau pasveiko, 3416 – mirė.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos min. inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite