Įprastoje vietoje šalia turgavietės uždrausta statyti mašinas

„Bijok savo norų, nes kartais jie gali išsipildyti“ – sako patarlė. Taip atsitiko UAB Šilutės turgavietės savininkui Alfonsui Vanagui, kuris savivaldybės Eismo saugumo komisijos paprašęs aiškiau pažymėti pėsčiųjų perėjas, priedo gavo ir sustoti draudžiantį ženklą, kuris, jo manymu, čia ne visada reikalingas. Ar tikrai šioje vietoje reikia sustoti draudžiančio ženklo, dar kartą planuojama svarstyti Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Prie prašytos sutvarkyti pėsčiųjų perėjos Šilutės turgavietės direktorius Alfonsas Vanagas nuo Eismo saugumo komisijos gavo magaryčių – sustoti draudžiantį ženklą.

Gavo ko neprašęs
Liepos 31 d. Eismo saugumo komisija svarstė Alfonso Vanago prašymą pertvarkyti pėsčiųjų perėją Cintjoniškių gatvėje, ties Šilutės turgaviete, mat pėstieji dažnai atsiduria ties stovėjimo aikštelėje pastatytais automobiliais ir jaučiasi nesaugūs. Cintjoniškių gatvėje turgaus dienomis ties įvažiavimu į UAB „Šilutės komunalininkas“ ir į Šilutės turgavietės teritorijas pėstiesiems nuo vieno šaligatvio iki kito tenka eiti per važiuojamąją dalį apie 25 metrus. Komisija atsižvelgė į verslininko prašymą ir pasistengė padaryti „dar geriau“. Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko siūlymu ties sankryža su Gluosnių gatve, ten, kur žmonės anksčiau statydavo automobilius, atsirado ženklas „Sustoti draudžiama“. Savo pasiūlymą A. Ivanauskas motyvavo tuo, kad stovintys automobiliai apsunkina eismo sąlygas kitiems jo dalyviams.
Alfonsas Vanagas kažkodėl neįvertino tokio komisijos dosnumo. Jį nustebino sumanymas pastatyti sustoti draudžiantį ženklą. „Už tai, kad naujai pažymėjo pėsčiųjų perėjas, esu labai dėkingas Eismo saugumo komisijai, kuri atsižvelgė į mano prašymą. Tik su tuo sustoti draudžiančiu ženklu jie persistengė“, – sakė „Pamariui“ verslininkas.
Jis pasakojo matęs, kad policija ne sykį jau nubaudė iš įpratimo dabar jau draudžiamoje vietoje turgaus dienomis sustojusius vairuotojus. Anot direktoriaus, dėl toje vietoje stovėdavusių automobilių jokių eismo įvykių nėra buvę. Pasak A. Vanago, savaitgaliais, kai veikia turgus, eismo intensyvumas savaime sumažėja, tad būtų galima prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią statyti automobilius savaitgaliais. Už tos lentelės pagaminimą ir pritvirtinimą UAB „Šilutės turgavietė“ sumokėtų savo lėšomis. Be to, rengiami gatvės rekonstravimo projektai. Po rekonstrukcijos ši problema savaime išnyktų.
Aktyvi pozicija
Vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Albinas Knapkis taip pat stebisi toje vietoje atsiradusiu nauju ženklu. „Niekas niekam ten netrukdo. Turime panašią situaciją Lietuvininkų gatvėje prie šviesoforo ir viskas yra gerai. Tegul darbo dieną toje vietoje Cintjoniškių gatvėje draudžia sustoti, bet savaitgaliais ja važiuojančių mašinų gerokai mažiau ir nėra reikalo žmones skriausti. Tokių neapgalvotai pastatytų ženklų mieste turime ir daugiau“, – sakė jis.
Spalio 23 d. užregistruotas Eismo saugumo komisijai skirtas A. Knapkio siūlymas panaikinti toje vietoje ištisinę geltoną liniją ir prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią sustoti savaitgaliais ir švenčių dienomis, t. y. kad ženklas galiotų tik nuo pirmadienio iki penktadienio.
Su Albino Knapkio nuomone nesutinka Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Jis mano, kad sustoti draudžiantis ženklas turi likti: „Ten stovintys automobiliai visada trukdė eismui. Numatyta, kad po gatvės rekonstrukcijos įrengs naują stovėjimo aikštelę ir ta bėda savaime išnyks. Vietos ten tėra 4-5 automobiliams, o paprastomis, ne turgaus dienomis ir taip niekas toje vietoje nesustoja. Pakanka laisvų vietų šalimais esančiose, taip pat ir mokamoje stovėjimo aikštelėje. Nematau dėl to ženklo jokios problemos. Turbūt nori su mašina tiesiai į turgų įvažiuoti…“
Svarstys iš naujo
Eismo saugumo komisijos posėdžiams vadovaujantis Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas stebisi, kad dėl to ženklo kilo tiek triukšmo. Jo manymu, pasielgti galima įvairiai, R. Renčeliauskas pajuokavo, kad tegul A. Vanagas leidžia automobilius statyti pačioje turgavietėje…
Skyriaus vedėjo nuomone, jeigu anksčiau komisijos priimtas sprendimas atnešė daugiau žalos, negu naudos, niekas nedraudžia aptarti problemos iš naujo ir paieškoti geresnės išeities. Tai numatoma padaryti iki gruodžio 5 dienos vyksiančiame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • volfas

    alfonsai ar iki zenklo pastatymo turgadieni bandete vaziuodamas is jutos parduotuves pasukti i kaire?

  • volfas

    dar syki isiterpsiu.jei is naujo apsvarscius bus nuspresta, kad zenklo nereikia arba reikia kitokio. tai butu labai malonu, kad tie, kuriems tas zenklas maiso, susimestu pinigeliu zenklo naikinimui/pakeitimui.as kaip silutes gyventojas nesutinku, kad desimt kartu perstatynetu zenklus uz mano ir uz kitu miestieciu pinigus ir kaskart del skubos ar kai kuriu asmenu neisprusimo reiketu man ir kitiems moketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite