Įprastoje vietoje šalia turgavietės uždrausta statyti mašinas

„Bijok savo norų, nes kartais jie gali išsipildyti“ – sako patarlė. Taip atsitiko UAB Šilutės turgavietės savininkui Alfonsui Vanagui, kuris savivaldybės Eismo saugumo komisijos paprašęs aiškiau pažymėti pėsčiųjų perėjas, priedo gavo ir sustoti draudžiantį ženklą, kuris, jo manymu, čia ne visada reikalingas. Ar tikrai šioje vietoje reikia sustoti draudžiančio ženklo, dar kartą planuojama svarstyti Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Prie prašytos sutvarkyti pėsčiųjų perėjos Šilutės turgavietės direktorius Alfonsas Vanagas nuo Eismo saugumo komisijos gavo magaryčių – sustoti draudžiantį ženklą.

Gavo ko neprašęs
Liepos 31 d. Eismo saugumo komisija svarstė Alfonso Vanago prašymą pertvarkyti pėsčiųjų perėją Cintjoniškių gatvėje, ties Šilutės turgaviete, mat pėstieji dažnai atsiduria ties stovėjimo aikštelėje pastatytais automobiliais ir jaučiasi nesaugūs. Cintjoniškių gatvėje turgaus dienomis ties įvažiavimu į UAB „Šilutės komunalininkas“ ir į Šilutės turgavietės teritorijas pėstiesiems nuo vieno šaligatvio iki kito tenka eiti per važiuojamąją dalį apie 25 metrus. Komisija atsižvelgė į verslininko prašymą ir pasistengė padaryti „dar geriau“. Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko siūlymu ties sankryža su Gluosnių gatve, ten, kur žmonės anksčiau statydavo automobilius, atsirado ženklas „Sustoti draudžiama“. Savo pasiūlymą A. Ivanauskas motyvavo tuo, kad stovintys automobiliai apsunkina eismo sąlygas kitiems jo dalyviams.
Alfonsas Vanagas kažkodėl neįvertino tokio komisijos dosnumo. Jį nustebino sumanymas pastatyti sustoti draudžiantį ženklą. „Už tai, kad naujai pažymėjo pėsčiųjų perėjas, esu labai dėkingas Eismo saugumo komisijai, kuri atsižvelgė į mano prašymą. Tik su tuo sustoti draudžiančiu ženklu jie persistengė“, – sakė „Pamariui“ verslininkas.
Jis pasakojo matęs, kad policija ne sykį jau nubaudė iš įpratimo dabar jau draudžiamoje vietoje turgaus dienomis sustojusius vairuotojus. Anot direktoriaus, dėl toje vietoje stovėdavusių automobilių jokių eismo įvykių nėra buvę. Pasak A. Vanago, savaitgaliais, kai veikia turgus, eismo intensyvumas savaime sumažėja, tad būtų galima prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią statyti automobilius savaitgaliais. Už tos lentelės pagaminimą ir pritvirtinimą UAB „Šilutės turgavietė“ sumokėtų savo lėšomis. Be to, rengiami gatvės rekonstravimo projektai. Po rekonstrukcijos ši problema savaime išnyktų.
Aktyvi pozicija
Vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Albinas Knapkis taip pat stebisi toje vietoje atsiradusiu nauju ženklu. „Niekas niekam ten netrukdo. Turime panašią situaciją Lietuvininkų gatvėje prie šviesoforo ir viskas yra gerai. Tegul darbo dieną toje vietoje Cintjoniškių gatvėje draudžia sustoti, bet savaitgaliais ja važiuojančių mašinų gerokai mažiau ir nėra reikalo žmones skriausti. Tokių neapgalvotai pastatytų ženklų mieste turime ir daugiau“, – sakė jis.
Spalio 23 d. užregistruotas Eismo saugumo komisijai skirtas A. Knapkio siūlymas panaikinti toje vietoje ištisinę geltoną liniją ir prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią sustoti savaitgaliais ir švenčių dienomis, t. y. kad ženklas galiotų tik nuo pirmadienio iki penktadienio.
Su Albino Knapkio nuomone nesutinka Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Jis mano, kad sustoti draudžiantis ženklas turi likti: „Ten stovintys automobiliai visada trukdė eismui. Numatyta, kad po gatvės rekonstrukcijos įrengs naują stovėjimo aikštelę ir ta bėda savaime išnyks. Vietos ten tėra 4-5 automobiliams, o paprastomis, ne turgaus dienomis ir taip niekas toje vietoje nesustoja. Pakanka laisvų vietų šalimais esančiose, taip pat ir mokamoje stovėjimo aikštelėje. Nematau dėl to ženklo jokios problemos. Turbūt nori su mašina tiesiai į turgų įvažiuoti…“
Svarstys iš naujo
Eismo saugumo komisijos posėdžiams vadovaujantis Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas stebisi, kad dėl to ženklo kilo tiek triukšmo. Jo manymu, pasielgti galima įvairiai, R. Renčeliauskas pajuokavo, kad tegul A. Vanagas leidžia automobilius statyti pačioje turgavietėje…
Skyriaus vedėjo nuomone, jeigu anksčiau komisijos priimtas sprendimas atnešė daugiau žalos, negu naudos, niekas nedraudžia aptarti problemos iš naujo ir paieškoti geresnės išeities. Tai numatoma padaryti iki gruodžio 5 dienos vyksiančiame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Vaidotas VILKAS

Hits: 44

2 komentarai

  • volfas

    alfonsai ar iki zenklo pastatymo turgadieni bandete vaziuodamas is jutos parduotuves pasukti i kaire?

  • volfas

    dar syki isiterpsiu.jei is naujo apsvarscius bus nuspresta, kad zenklo nereikia arba reikia kitokio. tai butu labai malonu, kad tie, kuriems tas zenklas maiso, susimestu pinigeliu zenklo naikinimui/pakeitimui.as kaip silutes gyventojas nesutinku, kad desimt kartu perstatynetu zenklus uz mano ir uz kitu miestieciu pinigus ir kaskart del skubos ar kai kuriu asmenu neisprusimo reiketu man ir kitiems moketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite