Įprastoje vietoje šalia turgavietės uždrausta statyti mašinas

„Bijok savo norų, nes kartais jie gali išsipildyti“ – sako patarlė. Taip atsitiko UAB Šilutės turgavietės savininkui Alfonsui Vanagui, kuris savivaldybės Eismo saugumo komisijos paprašęs aiškiau pažymėti pėsčiųjų perėjas, priedo gavo ir sustoti draudžiantį ženklą, kuris, jo manymu, čia ne visada reikalingas. Ar tikrai šioje vietoje reikia sustoti draudžiančio ženklo, dar kartą planuojama svarstyti Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Prie prašytos sutvarkyti pėsčiųjų perėjos Šilutės turgavietės direktorius Alfonsas Vanagas nuo Eismo saugumo komisijos gavo magaryčių – sustoti draudžiantį ženklą.

Gavo ko neprašęs
Liepos 31 d. Eismo saugumo komisija svarstė Alfonso Vanago prašymą pertvarkyti pėsčiųjų perėją Cintjoniškių gatvėje, ties Šilutės turgaviete, mat pėstieji dažnai atsiduria ties stovėjimo aikštelėje pastatytais automobiliais ir jaučiasi nesaugūs. Cintjoniškių gatvėje turgaus dienomis ties įvažiavimu į UAB „Šilutės komunalininkas“ ir į Šilutės turgavietės teritorijas pėstiesiems nuo vieno šaligatvio iki kito tenka eiti per važiuojamąją dalį apie 25 metrus. Komisija atsižvelgė į verslininko prašymą ir pasistengė padaryti „dar geriau“. Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko siūlymu ties sankryža su Gluosnių gatve, ten, kur žmonės anksčiau statydavo automobilius, atsirado ženklas „Sustoti draudžiama“. Savo pasiūlymą A. Ivanauskas motyvavo tuo, kad stovintys automobiliai apsunkina eismo sąlygas kitiems jo dalyviams.
Alfonsas Vanagas kažkodėl neįvertino tokio komisijos dosnumo. Jį nustebino sumanymas pastatyti sustoti draudžiantį ženklą. „Už tai, kad naujai pažymėjo pėsčiųjų perėjas, esu labai dėkingas Eismo saugumo komisijai, kuri atsižvelgė į mano prašymą. Tik su tuo sustoti draudžiančiu ženklu jie persistengė“, – sakė „Pamariui“ verslininkas.
Jis pasakojo matęs, kad policija ne sykį jau nubaudė iš įpratimo dabar jau draudžiamoje vietoje turgaus dienomis sustojusius vairuotojus. Anot direktoriaus, dėl toje vietoje stovėdavusių automobilių jokių eismo įvykių nėra buvę. Pasak A. Vanago, savaitgaliais, kai veikia turgus, eismo intensyvumas savaime sumažėja, tad būtų galima prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią statyti automobilius savaitgaliais. Už tos lentelės pagaminimą ir pritvirtinimą UAB „Šilutės turgavietė“ sumokėtų savo lėšomis. Be to, rengiami gatvės rekonstravimo projektai. Po rekonstrukcijos ši problema savaime išnyktų.
Aktyvi pozicija
Vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Albinas Knapkis taip pat stebisi toje vietoje atsiradusiu nauju ženklu. „Niekas niekam ten netrukdo. Turime panašią situaciją Lietuvininkų gatvėje prie šviesoforo ir viskas yra gerai. Tegul darbo dieną toje vietoje Cintjoniškių gatvėje draudžia sustoti, bet savaitgaliais ja važiuojančių mašinų gerokai mažiau ir nėra reikalo žmones skriausti. Tokių neapgalvotai pastatytų ženklų mieste turime ir daugiau“, – sakė jis.
Spalio 23 d. užregistruotas Eismo saugumo komisijai skirtas A. Knapkio siūlymas panaikinti toje vietoje ištisinę geltoną liniją ir prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią sustoti savaitgaliais ir švenčių dienomis, t. y. kad ženklas galiotų tik nuo pirmadienio iki penktadienio.
Su Albino Knapkio nuomone nesutinka Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Jis mano, kad sustoti draudžiantis ženklas turi likti: „Ten stovintys automobiliai visada trukdė eismui. Numatyta, kad po gatvės rekonstrukcijos įrengs naują stovėjimo aikštelę ir ta bėda savaime išnyks. Vietos ten tėra 4-5 automobiliams, o paprastomis, ne turgaus dienomis ir taip niekas toje vietoje nesustoja. Pakanka laisvų vietų šalimais esančiose, taip pat ir mokamoje stovėjimo aikštelėje. Nematau dėl to ženklo jokios problemos. Turbūt nori su mašina tiesiai į turgų įvažiuoti…“
Svarstys iš naujo
Eismo saugumo komisijos posėdžiams vadovaujantis Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas stebisi, kad dėl to ženklo kilo tiek triukšmo. Jo manymu, pasielgti galima įvairiai, R. Renčeliauskas pajuokavo, kad tegul A. Vanagas leidžia automobilius statyti pačioje turgavietėje…
Skyriaus vedėjo nuomone, jeigu anksčiau komisijos priimtas sprendimas atnešė daugiau žalos, negu naudos, niekas nedraudžia aptarti problemos iš naujo ir paieškoti geresnės išeities. Tai numatoma padaryti iki gruodžio 5 dienos vyksiančiame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • volfas

    alfonsai ar iki zenklo pastatymo turgadieni bandete vaziuodamas is jutos parduotuves pasukti i kaire?

  • volfas

    dar syki isiterpsiu.jei is naujo apsvarscius bus nuspresta, kad zenklo nereikia arba reikia kitokio. tai butu labai malonu, kad tie, kuriems tas zenklas maiso, susimestu pinigeliu zenklo naikinimui/pakeitimui.as kaip silutes gyventojas nesutinku, kad desimt kartu perstatynetu zenklus uz mano ir uz kitu miestieciu pinigus ir kaskart del skubos ar kai kuriu asmenu neisprusimo reiketu man ir kitiems moketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite