Įprastoje vietoje šalia turgavietės uždrausta statyti mašinas

„Bijok savo norų, nes kartais jie gali išsipildyti“ – sako patarlė. Taip atsitiko UAB Šilutės turgavietės savininkui Alfonsui Vanagui, kuris savivaldybės Eismo saugumo komisijos paprašęs aiškiau pažymėti pėsčiųjų perėjas, priedo gavo ir sustoti draudžiantį ženklą, kuris, jo manymu, čia ne visada reikalingas. Ar tikrai šioje vietoje reikia sustoti draudžiančio ženklo, dar kartą planuojama svarstyti Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Prie prašytos sutvarkyti pėsčiųjų perėjos Šilutės turgavietės direktorius Alfonsas Vanagas nuo Eismo saugumo komisijos gavo magaryčių – sustoti draudžiantį ženklą.

Gavo ko neprašęs
Liepos 31 d. Eismo saugumo komisija svarstė Alfonso Vanago prašymą pertvarkyti pėsčiųjų perėją Cintjoniškių gatvėje, ties Šilutės turgaviete, mat pėstieji dažnai atsiduria ties stovėjimo aikštelėje pastatytais automobiliais ir jaučiasi nesaugūs. Cintjoniškių gatvėje turgaus dienomis ties įvažiavimu į UAB „Šilutės komunalininkas“ ir į Šilutės turgavietės teritorijas pėstiesiems nuo vieno šaligatvio iki kito tenka eiti per važiuojamąją dalį apie 25 metrus. Komisija atsižvelgė į verslininko prašymą ir pasistengė padaryti „dar geriau“. Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko siūlymu ties sankryža su Gluosnių gatve, ten, kur žmonės anksčiau statydavo automobilius, atsirado ženklas „Sustoti draudžiama“. Savo pasiūlymą A. Ivanauskas motyvavo tuo, kad stovintys automobiliai apsunkina eismo sąlygas kitiems jo dalyviams.
Alfonsas Vanagas kažkodėl neįvertino tokio komisijos dosnumo. Jį nustebino sumanymas pastatyti sustoti draudžiantį ženklą. „Už tai, kad naujai pažymėjo pėsčiųjų perėjas, esu labai dėkingas Eismo saugumo komisijai, kuri atsižvelgė į mano prašymą. Tik su tuo sustoti draudžiančiu ženklu jie persistengė“, – sakė „Pamariui“ verslininkas.
Jis pasakojo matęs, kad policija ne sykį jau nubaudė iš įpratimo dabar jau draudžiamoje vietoje turgaus dienomis sustojusius vairuotojus. Anot direktoriaus, dėl toje vietoje stovėdavusių automobilių jokių eismo įvykių nėra buvę. Pasak A. Vanago, savaitgaliais, kai veikia turgus, eismo intensyvumas savaime sumažėja, tad būtų galima prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią statyti automobilius savaitgaliais. Už tos lentelės pagaminimą ir pritvirtinimą UAB „Šilutės turgavietė“ sumokėtų savo lėšomis. Be to, rengiami gatvės rekonstravimo projektai. Po rekonstrukcijos ši problema savaime išnyktų.
Aktyvi pozicija
Vairavimo mokyklos „Šoferiukai“ vadovas Albinas Knapkis taip pat stebisi toje vietoje atsiradusiu nauju ženklu. „Niekas niekam ten netrukdo. Turime panašią situaciją Lietuvininkų gatvėje prie šviesoforo ir viskas yra gerai. Tegul darbo dieną toje vietoje Cintjoniškių gatvėje draudžia sustoti, bet savaitgaliais ja važiuojančių mašinų gerokai mažiau ir nėra reikalo žmones skriausti. Tokių neapgalvotai pastatytų ženklų mieste turime ir daugiau“, – sakė jis.
Spalio 23 d. užregistruotas Eismo saugumo komisijai skirtas A. Knapkio siūlymas panaikinti toje vietoje ištisinę geltoną liniją ir prie ženklo pritvirtinti lentelę, leidžiančią sustoti savaitgaliais ir švenčių dienomis, t. y. kad ženklas galiotų tik nuo pirmadienio iki penktadienio.
Su Albino Knapkio nuomone nesutinka Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas. Jis mano, kad sustoti draudžiantis ženklas turi likti: „Ten stovintys automobiliai visada trukdė eismui. Numatyta, kad po gatvės rekonstrukcijos įrengs naują stovėjimo aikštelę ir ta bėda savaime išnyks. Vietos ten tėra 4-5 automobiliams, o paprastomis, ne turgaus dienomis ir taip niekas toje vietoje nesustoja. Pakanka laisvų vietų šalimais esančiose, taip pat ir mokamoje stovėjimo aikštelėje. Nematau dėl to ženklo jokios problemos. Turbūt nori su mašina tiesiai į turgų įvažiuoti…“
Svarstys iš naujo
Eismo saugumo komisijos posėdžiams vadovaujantis Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas stebisi, kad dėl to ženklo kilo tiek triukšmo. Jo manymu, pasielgti galima įvairiai, R. Renčeliauskas pajuokavo, kad tegul A. Vanagas leidžia automobilius statyti pačioje turgavietėje…
Skyriaus vedėjo nuomone, jeigu anksčiau komisijos priimtas sprendimas atnešė daugiau žalos, negu naudos, niekas nedraudžia aptarti problemos iš naujo ir paieškoti geresnės išeities. Tai numatoma padaryti iki gruodžio 5 dienos vyksiančiame Eismo saugumo komisijos posėdyje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • volfas

    alfonsai ar iki zenklo pastatymo turgadieni bandete vaziuodamas is jutos parduotuves pasukti i kaire?

  • volfas

    dar syki isiterpsiu.jei is naujo apsvarscius bus nuspresta, kad zenklo nereikia arba reikia kitokio. tai butu labai malonu, kad tie, kuriems tas zenklas maiso, susimestu pinigeliu zenklo naikinimui/pakeitimui.as kaip silutes gyventojas nesutinku, kad desimt kartu perstatynetu zenklus uz mano ir uz kitu miestieciu pinigus ir kaskart del skubos ar kai kuriu asmenu neisprusimo reiketu man ir kitiems moketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite