Iniciatyvus klebonas stengiasi dėl tikinčiųjų

Pagėgių Romos katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis čia dirbti pradėjo 2006 metais. Bažnyčios būklė kunigo nenudžiugino – pastatas buvo nebaigtas įrengti. Naujasis klebonas nenuleido rankų ir jo rūpesčiu per devynerius metus Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia neatpažįstamai pasikeitė.

Taip turėtų atrodyti užbaigtos tvarkyti Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčios fasadas.

 

Papuoš kryžius
Pasak Pagėgių Romos katalikų bažnyčios klebono, kiekvieną sekmadienį bažnyčia būna sausakimša tikinčiųjų, todėl jis darė viską, kad būtų geresnės sąlygos tikintiesiems dalyvauti pamaldose. V. Gedvainis neslėpė, kad be Pagėgių savivaldybės finansinės pagalbos tuos sumanymus kažin ar būtų pavykę įgyvendinti ir per 50 metų.
„Be bažnyčios gyvenime neapsieina nė vienas. Ar jis ateina tuoktis, krikštyti ar laidoti – visiems bažnyčios reikia. Taigi, pradėjęs dirbti Pagėgių savivaldybėje, kreipiausi į tuometinius savivaldybės vadovus, prašydamas finansinės pagalbos bažnyčiai sutvarkyti. Laikui bėgant keitėsi valdžios, Tarybos atstovai, bet visi jie palankiai žiūrėjo į bažnyčios tvarkymo darbus ir pritarė jų finansavimui“, – pasakojo V. Gedvainis.
Klebonas pabrėžia, kad prie bažnyčios tvarkymo darbų nemažai prisidėjo ir tikintieji – per surengtą visos parapijos rinkliavą buvo surinkta per 37 tūkst. Lt, kurie buvo panaudoti bažnyčios remonto darbams. Vienas parapijietis prie minėtos rinkliavos prisidėjo atlikdamas visus bažnyčios pastatui reikalingus elektros instaliavimo darbus.
Vienas iš pirmųjų darbų, kuris buvo padarytas V. Gedvainiui atėjus tarnauti į Pagėgius, pakeisti bažnyčios langai. Laikui bėgant buvo visiškai sutvarkytas bažnyčios vidus – atsirado naujas altorius, grindys. Galutinai apdailintos trys išorinės bažnyčios sienos – beliko priekinio pastato fasadą sutvarkyti. Tam gali prireikti nemažai lėšų, mat numatyta įrengti sudėtingos architektūrinės konstrukcijos stiklinį kryžių. Jis simbolizuotų bažnyčios pavadinimą – Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia.

Klebonas Vytautas Gedvainis bažnyčioje, kur į pamaldas gausiai renkasi tikintieji.

Mena praeitį
Pasak klebono V. Gedvainio, jis jau kalbėjosi su dabartiniais Pagėgių savivaldybės vadovais ir Tarybos nariais dėl bažnyčios fasado tvarkymo užbaigimo. Anot jo, valdžios atstovai ir politikai šiai idėjai pritaria ir, atsiradus galimybei, žadėjo skirti lėšų numatytiems darbams padaryti.
Bažnyčia dabartinio pastato vietoje buvo pastatyta 1932 m. Tada ji tapo antrąją katalikų bažnyčia visoje Mažojoje Lietuvoje. Per karą ji buvo gerokai apgadinta, o jam pasibaigus – buvo reorganizuota į gaisrinę. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo pradėta bažnyčią atstatyti. Kertinį bažnyčios statybų akmenį 1993 m. padėjo monsinjoras Petras Šiurys. Praeitį geriausiai mena iki šiol prie bažnyčios išlikęs senosios bažnyčios bokštas, kuriame dabar įrengtas varpas, kviečiantis tikinčiuosius į pamaldas.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybėje yra sutvarkytos beveik visos tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčios. Išskyrus Plaškių, kuri dar bus remontuojama pagal numatytą projektą. Itin gražiai restauruotos ir sutvarkytos Vilkyškių evangelikų ir nuo gaisro nukentėjusi Rukų bažnyčios.

Simonas SKUTULAS

12 komentarai

 • Pagyrimas

  Mūsų klebonas tikrai puikus žmogus. Labai aktyvus. Visur, kur renkasi parapijiečiai, ir jis dalyvauja. Man labai patinka klausytis klebono kalbų – net ir didelėse šventėse pasako tiek, kiek reikia, taip, kaip reikia. Ir palieka vietos mintims mūsų. Linkiu jam sveikatos.

 • Alisa

  Tataigi… Rinkimai artėja… Ir vis tik kaip smagu, kad klebonas “prisiminė” ir apie vokiečių paramą, be kurios apskritai niekas nebūtų buvę pradėta ir baigta.

 • Silutiskis

  Ir vel tie rinkimai. Jau greit apsivemsim. Gal gyvenimas dėl jų turi sustoti. Gal sia DIDZIA proga uždrausti spauda, radija, televizija ir paskeblti tylos metą. Nurodyti, kad negalima nieko veikti, su niekuo susitikti, kalsbėtis, negalima su draugais ir gimėmis švęsti. Nusigrybavom, ponai. O dėl bažnyčios. Valstybė jai skiria milijonus litų, gal visos savivaldybės irgi skiria biudžeto pinigų, yra ir rėmėjų. Silutės valdžia Švėkšnos bažnyčiai yra skyrusi daug pinigų, parėmė ir Silutes evangelikų liuteronų bažnyčią. Ir gerai. Nors evangelikus remia ir iš užsienio. Bažnyčios nemoko mūsų blogo. Jų mokymo reikia, labai reikia ir vis daugiau. Juk baigiame prasigerti, sunkeliais nueiti. Bent bažnyčia dar moko. Dešimt Dievo įsakymų – geriausias įstatymas, bet kas be bažnyčios to moko.

 • Alisai

  Gal be tu rinkimu jau nieko nebematai?

 • GILĖ

  Mūsų Kunigas – nuostabus psichologas. Po jo pamokslo iš bažnyčios visada išeini pakylėtas, pamokytas, pilnas atlaidumo visiems. Ir šaunu, kad jis moka sutarti ir su užsieniečiais, kurie skiria paramą, ir su valdžios vyrais, ir su paprastais mirtingaisiais. Taigi – visiems tik į gera! Juk šventovė liks graži ilgiems ilgiems metams tik Pagėgiams.

 • vailokas

  Verslininku – politiku savivaldybeje ir verslininkas – klebonas. Aleliuja.

 • Na

  ką jūs čia giriat tą kunigą, neišgirsit. Žmonės visai kitaip apie jį šneką, kad yra lupikas, pinigą mėgstantis, už kapeiką menką nenori nei laidot nei krikštyt. Gera mašina važinėjantis vargšo neužjaučia, vargšai net ir nesilanko bažnyčioje nes nesijaučia ten esant pageidaujantys. O apie pamokslų lygį tai net ir įdomu darosi, reiktų nueit paklausyti, kokį ten stebuklingą dvasingumą skiepija….

 • davatkute

  tikrai iseini pakyletas kokie pamokymai , kokie pamokslai zinot kad ir geda klausyti, kas lankotes patys girdit, tik niekas nedrysta papriestaraut….

 • buvau mišiose

  per pamokslą mus gėdijo, kad atėjom ne mirusį pagerbti, o gedulingų pietų pavalgyti. Sėdėjau išsižiojusi ir visą laiką netikėjau ką išgirdau. Pavalgyti mes namie turim ką, reikalui esant ir į kavinę nuvažiuojam, bet kad bažnyčioje tokį moralą atskaitytų kunigas, pirmą kartą teko girdėti, prisiminsiu visą gyvenimą.

 • lankytojas

  Jei neklystu,pagal bažnyčios projektą “kryžius”-stiklinis erkeris virš pagrindinio bažnyčios įėjimo turėtų būti kitokių proporcijų-didesnis ir šoninėm dalim iškilęs virš parapeto. Susidaro įspūdis,kad čia pavaizduotame fasade “kryžiaus-erkelrio” proporcijos neteisingos.

 • re

  Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčią suprojektavo architektai Vaidotas Kuliešius ir Gintas Natkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite