Iniciatyvus klebonas stengiasi dėl tikinčiųjų

Pagėgių Romos katalikų bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis čia dirbti pradėjo 2006 metais. Bažnyčios būklė kunigo nenudžiugino – pastatas buvo nebaigtas įrengti. Naujasis klebonas nenuleido rankų ir jo rūpesčiu per devynerius metus Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia neatpažįstamai pasikeitė.

Taip turėtų atrodyti užbaigtos tvarkyti Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčios fasadas.

 

Papuoš kryžius
Pasak Pagėgių Romos katalikų bažnyčios klebono, kiekvieną sekmadienį bažnyčia būna sausakimša tikinčiųjų, todėl jis darė viską, kad būtų geresnės sąlygos tikintiesiems dalyvauti pamaldose. V. Gedvainis neslėpė, kad be Pagėgių savivaldybės finansinės pagalbos tuos sumanymus kažin ar būtų pavykę įgyvendinti ir per 50 metų.
„Be bažnyčios gyvenime neapsieina nė vienas. Ar jis ateina tuoktis, krikštyti ar laidoti – visiems bažnyčios reikia. Taigi, pradėjęs dirbti Pagėgių savivaldybėje, kreipiausi į tuometinius savivaldybės vadovus, prašydamas finansinės pagalbos bažnyčiai sutvarkyti. Laikui bėgant keitėsi valdžios, Tarybos atstovai, bet visi jie palankiai žiūrėjo į bažnyčios tvarkymo darbus ir pritarė jų finansavimui“, – pasakojo V. Gedvainis.
Klebonas pabrėžia, kad prie bažnyčios tvarkymo darbų nemažai prisidėjo ir tikintieji – per surengtą visos parapijos rinkliavą buvo surinkta per 37 tūkst. Lt, kurie buvo panaudoti bažnyčios remonto darbams. Vienas parapijietis prie minėtos rinkliavos prisidėjo atlikdamas visus bažnyčios pastatui reikalingus elektros instaliavimo darbus.
Vienas iš pirmųjų darbų, kuris buvo padarytas V. Gedvainiui atėjus tarnauti į Pagėgius, pakeisti bažnyčios langai. Laikui bėgant buvo visiškai sutvarkytas bažnyčios vidus – atsirado naujas altorius, grindys. Galutinai apdailintos trys išorinės bažnyčios sienos – beliko priekinio pastato fasadą sutvarkyti. Tam gali prireikti nemažai lėšų, mat numatyta įrengti sudėtingos architektūrinės konstrukcijos stiklinį kryžių. Jis simbolizuotų bažnyčios pavadinimą – Pagėgių Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia.

Klebonas Vytautas Gedvainis bažnyčioje, kur į pamaldas gausiai renkasi tikintieji.

Mena praeitį
Pasak klebono V. Gedvainio, jis jau kalbėjosi su dabartiniais Pagėgių savivaldybės vadovais ir Tarybos nariais dėl bažnyčios fasado tvarkymo užbaigimo. Anot jo, valdžios atstovai ir politikai šiai idėjai pritaria ir, atsiradus galimybei, žadėjo skirti lėšų numatytiems darbams padaryti.
Bažnyčia dabartinio pastato vietoje buvo pastatyta 1932 m. Tada ji tapo antrąją katalikų bažnyčia visoje Mažojoje Lietuvoje. Per karą ji buvo gerokai apgadinta, o jam pasibaigus – buvo reorganizuota į gaisrinę. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo pradėta bažnyčią atstatyti. Kertinį bažnyčios statybų akmenį 1993 m. padėjo monsinjoras Petras Šiurys. Praeitį geriausiai mena iki šiol prie bažnyčios išlikęs senosios bažnyčios bokštas, kuriame dabar įrengtas varpas, kviečiantis tikinčiuosius į pamaldas.
Šiuo metu Pagėgių savivaldybėje yra sutvarkytos beveik visos tiek katalikų, tiek evangelikų bažnyčios. Išskyrus Plaškių, kuri dar bus remontuojama pagal numatytą projektą. Itin gražiai restauruotos ir sutvarkytos Vilkyškių evangelikų ir nuo gaisro nukentėjusi Rukų bažnyčios.

Simonas SKUTULAS

12 komentarai

 • Pagyrimas

  Mūsų klebonas tikrai puikus žmogus. Labai aktyvus. Visur, kur renkasi parapijiečiai, ir jis dalyvauja. Man labai patinka klausytis klebono kalbų – net ir didelėse šventėse pasako tiek, kiek reikia, taip, kaip reikia. Ir palieka vietos mintims mūsų. Linkiu jam sveikatos.

 • Alisa

  Tataigi… Rinkimai artėja… Ir vis tik kaip smagu, kad klebonas “prisiminė” ir apie vokiečių paramą, be kurios apskritai niekas nebūtų buvę pradėta ir baigta.

 • Silutiskis

  Ir vel tie rinkimai. Jau greit apsivemsim. Gal gyvenimas dėl jų turi sustoti. Gal sia DIDZIA proga uždrausti spauda, radija, televizija ir paskeblti tylos metą. Nurodyti, kad negalima nieko veikti, su niekuo susitikti, kalsbėtis, negalima su draugais ir gimėmis švęsti. Nusigrybavom, ponai. O dėl bažnyčios. Valstybė jai skiria milijonus litų, gal visos savivaldybės irgi skiria biudžeto pinigų, yra ir rėmėjų. Silutės valdžia Švėkšnos bažnyčiai yra skyrusi daug pinigų, parėmė ir Silutes evangelikų liuteronų bažnyčią. Ir gerai. Nors evangelikus remia ir iš užsienio. Bažnyčios nemoko mūsų blogo. Jų mokymo reikia, labai reikia ir vis daugiau. Juk baigiame prasigerti, sunkeliais nueiti. Bent bažnyčia dar moko. Dešimt Dievo įsakymų – geriausias įstatymas, bet kas be bažnyčios to moko.

 • Alisai

  Gal be tu rinkimu jau nieko nebematai?

 • GILĖ

  Mūsų Kunigas – nuostabus psichologas. Po jo pamokslo iš bažnyčios visada išeini pakylėtas, pamokytas, pilnas atlaidumo visiems. Ir šaunu, kad jis moka sutarti ir su užsieniečiais, kurie skiria paramą, ir su valdžios vyrais, ir su paprastais mirtingaisiais. Taigi – visiems tik į gera! Juk šventovė liks graži ilgiems ilgiems metams tik Pagėgiams.

 • vailokas

  Verslininku – politiku savivaldybeje ir verslininkas – klebonas. Aleliuja.

 • Na

  ką jūs čia giriat tą kunigą, neišgirsit. Žmonės visai kitaip apie jį šneką, kad yra lupikas, pinigą mėgstantis, už kapeiką menką nenori nei laidot nei krikštyt. Gera mašina važinėjantis vargšo neužjaučia, vargšai net ir nesilanko bažnyčioje nes nesijaučia ten esant pageidaujantys. O apie pamokslų lygį tai net ir įdomu darosi, reiktų nueit paklausyti, kokį ten stebuklingą dvasingumą skiepija….

 • davatkute

  tikrai iseini pakyletas kokie pamokymai , kokie pamokslai zinot kad ir geda klausyti, kas lankotes patys girdit, tik niekas nedrysta papriestaraut….

 • buvau mišiose

  per pamokslą mus gėdijo, kad atėjom ne mirusį pagerbti, o gedulingų pietų pavalgyti. Sėdėjau išsižiojusi ir visą laiką netikėjau ką išgirdau. Pavalgyti mes namie turim ką, reikalui esant ir į kavinę nuvažiuojam, bet kad bažnyčioje tokį moralą atskaitytų kunigas, pirmą kartą teko girdėti, prisiminsiu visą gyvenimą.

 • lankytojas

  Jei neklystu,pagal bažnyčios projektą “kryžius”-stiklinis erkeris virš pagrindinio bažnyčios įėjimo turėtų būti kitokių proporcijų-didesnis ir šoninėm dalim iškilęs virš parapeto. Susidaro įspūdis,kad čia pavaizduotame fasade “kryžiaus-erkelrio” proporcijos neteisingos.

 • re

  Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčią suprojektavo architektai Vaidotas Kuliešius ir Gintas Natkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite