Individualių gyvenamųjų namų renovacija su valstybės parama: ką turite žinoti

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), pavasarį gyventojus kvietusi pasinaudoti parama atnaujinant savo individualų gyvenamąjį namą bei padidinant energinio naudingumo klasę, primena apie dažniausiai pasitaikančias klaidas ir ką daryti toliau, sulaukus teigiamo paraiškos vertinimo.

Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – finansavimą numatyta skirti beveik 1,7 tūkst. pastatų už 14,7 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis domėjosi Kauno, Vilniaus miestų bei rajonų, taip pat Alytaus rajono gyventojai.

Individualių namų modernizavimo projektai turės būti įgyvendinti iki 2025 m. liepos  2 d.  Projektas bus laikomas įgyvendintu, jei modernizavus gyvenamąjį namą bus pasiekta ne mažesnė kaip B namo energinio naudingumo klasė ir skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažintos ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su buvusiomis iki atnaujinimo. Taip pat privaloma gauti tai patvirtinantį energinio naudingumo sertifikatą.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos ir klausimai

Atkreiptinas dėmesys, kad teikiant prašymą dėl išlaidų kompensavimo bus tikrinamas pastato energinės klasės sertifikatas. Primenama, kad jame turi būti nurodyta, jog pastato modernizavimas finansuojamas valstybės ir (ar) ES biudžeto lėšomis. Taip pat, po namo renovacijos būtina kreiptis į sertifikavimo ekspertus ir atlikti pastato sandarumo testą, kaip to reikalaujama pagal statybos techninio reglamento reikalavimus B energetinės klasės pastatams.

Pasitaiko situacijų, kai pastato atnaujinimo metu keičiasi statinio plotas – tokiu atveju kompensacinė išmoka vis tiek skaičiuojama pagal iki modernizavimo buvusį pastato naudingąjį plotą. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio (75 eurai už 1 m² namo naudingo ploto). Didžiausia galima kompensacinė išmoka vienam namo atnaujinimo projektui – iki 14,5 tūkst. eurų.

Pasikeitus sprendiniams, numatytiems eksperto pažymoje, pokyčius patartina derinti su pažymą išdavusiu ekspertu, o apie pasikeitimo priežastis informuoti APVA teikiant išlaidų kompensavimo prašymą. Informuoti APVA reikėtų ir tokiu atveju, jei keičiasi namo savininkai ar yra kitų pakeitimų Registrų centre dėl būsto padalinimo ar apjungimo. Jei namo atnaujinimo projekto įgyvendinti nebeplanuojama, būtina kuo skubiau informuoti APVA specialistus, kad nepanaudotos lėšos galėtų būti paskirstomos kitiems projektams.

Specialistai pataria

Atliekant namo modernizavimo darbus APVA ekspertai rekomenduoja fotografuoti visus renovacijos etapus, ne tik pabaigos rezultatus. Tai ypač aktualu toms pastato vietoms, kurių atnaujinimas numatytas eksperto pažymoje, pavyzdžiui, stogo, langų ir t.t. Kartu su mokėjimo prašymu galima pateikti iki 10-ties geros kokybės nuotraukų.

Po gyvenamojo namo renovacijos šiame name dar 5 metus  negalės būti vykdoma ūkinė-komercinė veikla ir nekilnojamojo turto registre  registruojamas verslo plotas. Šiam plotui priskiriamos gyvenamosios patalpos, kuriose užsiimama kuria nors darbine ar kita veikla, aptarnaujami klientai.

Patariama su projekto įgyvendinimu susijusius finansinius dokumentus saugoti 5 metus. Taip pat nuolat tikrinti paraiškoje nurodytą kontaktinę el. pašto dėžutę, nes esant poreikiui gali tekti pateikti papildomus dokumentus ar patikslinti informaciją. Kilus klausimams susisiekite su APVA specialistais APVIS pranešimų skiltyje.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite