Ilgaamžių pavasaris Pamario senjorų namuose

Šilutėje, prie Šyšos upės, įsikūrusiuose privačiuose Pamario senjorų slaugos ir globos namuose pasitiko besišypsančios darbuotojos ir ant sienų iš gėlyčių sudėlioti skaičiai 90 ir 95. Dvi šių namų gyventojos tądien šventė savo gimtadienius. Ant stalo garavo kava, puikavosi legendinis skanėstas „Skruzdėlynas“.

Aldona Kalinauskienė (kairėje) ir Bronė Kuskienė su sveikintojais.

Netrukus pasirodė jubiliatės: Aldona Kalinauskienė ir Bronė Kuskienė. Pasipuošusios ir besišypsančios. Jubiliates pasveikino Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Išsaugojo meilę žmonėms
Aldona Kalinauskienė gimė Karališkių kaime (Anykščių r.). Tėvai turėjo tik dvi dukteris, tad 20 ha ūkyje triūsti tekdavo ir dukroms. Teko paganyti ir gyvulius, kad tik galėtų kokį gražesnį drabužį įsigyti. Baigusi keturias pradinės mokyklos klases, pasakė tėvams, kad labai norėtų mokytis, tėvai tokiam dukros norui neprieštaravo. 1952 m. baigusi Vilniaus universitetą, atvyko darbuotis į Šilutės pirmąją vidurinę mokyklą.
Devyniasdešimtmetė Aldona vis dar domisi politika, žiūri įvairias televizijos laidas. Apgailestauja, kad pablogėjus regėjimui (po daugelio metų, praleistų prie knygų ir daugybės mokinių sąsiuvinių) nebegali skaityti. Džiaugėsi, kad šalia esantys žmonės jai labai geri. Pažinojusieji mokytoją A. Kalinauskienę ją mena, kaip labai puikios kvalifikacijos lituanistę, daug dėmesio skyrusią kalbos ugdymui. Kukliai apsirengusi, paprastai susišukavusi mokytoja buvo labai mėgstama mokinių.
Mokytoja ir dabar žavi bendravimo paprastumu, minčių sklandumu, išsaugota išskirtine kalbos dovana, meile žmonėms ir gimtinei Lietuvai. Pasakojo, kad gyvena gražiame kambaryje, kur už lango netrukus prasiskleis magnolijos žiedai. Penktadieniais atvažiuoja dukra, papasakoja apie anūkę, gyvenančią užsienyje. Moteris nuoširdžiai džiaugėsi dovanomis ir mielai fotografavosi.
Prabėgę metai tarsi kažkur dingo…
Metai neslegia
95-erių Bronė Kuskienė gimė Vainuto miestelyje. Augo devynių vaikų šeimoje. Visiems teko daug ir sunkiai triūsti tėvų ūkyje: šerti ir melžti karves, ganyti gyvulius, kad galėtų išgyventi didelė šeimyna. Būsimasis vyras Petras buvo šilutiškis, tad gyvenimo kelias ir atvedė į Šilutę.
Su ašaromis akyse moteris prisiminė dešimtmetį, praleistą tremtyje. Pasakojo, kad išvežė su trimis sūnumis ir vyru, o grįždami parsivežė dar ir tremtyje gimusią dukrytę. Gyvenimas nelepino, teko iškęsti daug vargo, kentėti badą ir šaltį. Lietuvoje vėliau gimė dar du vaikai. Užaugino šešis vaikus – tris sūnus ir tris dukras. Buvo namų geroji dvasia.
Su vyru (prieš 20 metų jis iškeliavo Anapilin) daug metų giedojo bažnyčios ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo chore „Pamario aidas“. Mėgo ir namuose padainuoti. Šiandien garbingo jubiliejaus sulaukusi Bronė džiaugiasi dvidešimčia vaikaičių ir penkiolika provaikaičių. Labai atgyja, kai atvažiuoja sūnus Povilas su marčia (kiti du sūnūs jau iškeliavę Anapilin).
Neskubėjome išeiti iš jaukių namų. Vis norėjosi dar ko nors paklausti, kol atmintis gyva ir gyvas žodis sklinda į mūsų širdis.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite