Įdomūs faktai apie Juokų ir melagių dieną

Kaip apgavote, prajuokinote savo artimuosius, draugus ir kolegas balandžio 1-ąją?

Dažniausiai žmonės apsigauna, kai kas nors rimti veidu aiškina, kad kažkuo išsitepėte, kažką suplėšėte ir pan. Bendradarbiai vieni kitus apgaudinėja sukeisdami kompiuterio klaviatūros mygtukų reikšmes arba uždengdami pelės rutuliuką, kad, atėję į darbą, jie negalėtų pajudinti pelės žymeklio. Kiti sugalvoja originalesnių pokštų ir apgauna net visko mačiusius. Nekalti pokštai praskaidrina dieną, priverčia dažniau nusišypsoti ir nusijuokti. O šypsena ir juokas – tai galinga jėga, daranti stebuklus.

 

17 įdomių faktų apie Juokų ir melagių dieną:

Juokų arba melagių diena balandžio 1-ąją švenčiama nuo XIX amžiaus Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje. Kad ir kokia ji būtų populiari ir visų mėgstama, nė vienoje šalyje Melagių diena nėra paskelbta valstybine švente. Ši diena minima, krečiant linksmus pokštus, daug juokaujant ir bandant nepiktai apgauti vienas kitą.

Niekas tiksliai nežino, kada tiksliai pradėta švęsti balandžio 1-oji. Vienoje populiariausių teorijų teigiama, kad Melagių diena atsirado, įvykdžius prancūzų kalendoriaus reformą XVI amžiuje. 1564 m. Prancūzija reformavo savo kalendorių ir naujų metų pradžia paskelbė sausio 1-ąją, o ne kovo pabaigą, kaip anksčiau. Tačiau ne visi žmonės suspėdavo su pokyčiais, kiti ir specialiai laikėsi senų įpročių ir šventė Naujuosius metus nuo kovo 25 iki balandžio 1 dienos. Tad iš jų nevengta pasijuokti ir pasišaipyti.

Pokštininkai paslapčia priklijuodavo kitiems žmonėms ant nugarų popierinę žuvį. Tokie pažymėtieji buvo vadinami balandžio žuvimis (pranc. Poisson d‘Avril).

Chaucerio apsakymų rinkinyje „Kenterberio pasakojimai“ (1392 m.) buvo pirmą kartą aprašyti balandžio pirmosios pokštai ir kvailystės.

JAV juokauti ir meluoti galima visą dieną, tačiau kitose šalyse – tik iki vidurdienio.

Kai kurie žmonės skiria daug pinigų ir laiko, planuodami įspūdingus pokštus.

Balandžio 1-oji taip pat yra Valgomos knygos diena, skirta prisiminti pasaulyje garsaus prancūzų gastronomo ir rašytojo Jean – Anthelme Brillat – Savarino (1755 – 1826) gimimo dieną.

Nuo 2004 metų anglakalbėse šalyse balandžio pirmąją pradėta minėta iškastinio kuro melagių diena, per kurią organizuojamos demonstracijos prieš iškastinio kuro naudojimą kaip energijos šaltinį. Anglų kalba iškastinio kuro diena ir melagių diena skamba labai panašiai: „Fossil Fuels Day“ ir „Fools‘ Day“.

Senovės Romoje balandžio pirmąją buvo švenčiama meilės deivei Venerai skirta šventė Veneralija.

1698 metais balandžio 1-ąją daugelis patikėjo ir nuėjo į Londono Tauerį pasižiūrėti, kaip prausiasi liūtai.

Balandžio pirmąją įsikūrė tokios didelės JAV bendrovės kaip kramtomosios gumos gamintoja „Wrigley“ (1891 m.) bei elektroninių prekių korporacija „Apple Inc“ (1976 m.).

Britų dainininkė Susan Boyle, 2009 m. išgarsėjusi  Britanijos talentų šou ir pelniusi antrąją vietą, yra gimusi balandžio 1 d.

1889 metų balandžio 1 d. pirma puikiai veikianti indų plovyklė atsirado prekybos vietose Čikagoje (JAV). Jos kūrėja Josephine Cochran teigė, kad plovyklė plauna indus greičiau negu jos tarnai.

Linksmas balandžio pirmosios pokštas su žuvytėmis. Įsivaizduokite, kaip nustebs žmogus, pravėręs savo darbo stalčių ir pamatęs jame plaukiojančią auksinę žuvelę? Kaip tai padaryti? Išimti visus daiktus iš stalčiaus ir iškloti storesne plastikine plėvele, pripilti vandens ir įleisti žuvelę. Uždaryti stalčių ir laukti, kol ateis kolega. Tuomet stebėti jo reakciją, kai jis atidarys stalčių ir išvys vietoj svarbių dokumentų plaukiojančią žuvį.

„Ar girdi kažką?“, „Ne, aš nieko negirdžiu“, „Esi tuo įsitikinęs?“, „Taip, tikrai“.  Meluojate! Jūs girdite – groja radijas. Jūs tai žinote, nes jūs taip ir padarėte. Kaip tai padaryti? Susirasti mažą radiją ir nustatyti tyliai radijo stotį, kuri erzina jūsų kolegą. Tada atsargiai išimti plytelę iš lubų virš bendradarbio stalo. Paslėpti radiją ir vėl įstatyti plytelę į savo vietą. Tada svarbiausia neigti, kad ką nors girdite, kad kitas žmogus apsigautų.

Į indą, kuriama paprastai laikomas vanduo, galima pripilti ne vandens, o kito skaidraus, gaiviojo gėrimo. Daugelis tikriausiai maloniai nustebs, pajutę, kad vanduo tapo malonesnio ir saldesnio skonio.

Žiaurokas, juodas pokštas, bet, jei žinote, kad tas, kuris taps šio pokšto auka turi gerą humoro jausmą ir stiprius nervus, galite pabandyti taip pajuokauti. Pasiūlykite pasivaišinti kremu perteptais sausainiais. Tačiau vietoj kremo naudokite baltos spalvos mėtinę dantų pastą.

Parengta iš žurnalo „Prie kavos“

Hits: 28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite