Įdomūs faktai apie Juokų ir melagių dieną

Kaip apgavote, prajuokinote savo artimuosius, draugus ir kolegas balandžio 1-ąją?

Dažniausiai žmonės apsigauna, kai kas nors rimti veidu aiškina, kad kažkuo išsitepėte, kažką suplėšėte ir pan. Bendradarbiai vieni kitus apgaudinėja sukeisdami kompiuterio klaviatūros mygtukų reikšmes arba uždengdami pelės rutuliuką, kad, atėję į darbą, jie negalėtų pajudinti pelės žymeklio. Kiti sugalvoja originalesnių pokštų ir apgauna net visko mačiusius. Nekalti pokštai praskaidrina dieną, priverčia dažniau nusišypsoti ir nusijuokti. O šypsena ir juokas – tai galinga jėga, daranti stebuklus.

 

17 įdomių faktų apie Juokų ir melagių dieną:

Juokų arba melagių diena balandžio 1-ąją švenčiama nuo XIX amžiaus Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje. Kad ir kokia ji būtų populiari ir visų mėgstama, nė vienoje šalyje Melagių diena nėra paskelbta valstybine švente. Ši diena minima, krečiant linksmus pokštus, daug juokaujant ir bandant nepiktai apgauti vienas kitą.

Niekas tiksliai nežino, kada tiksliai pradėta švęsti balandžio 1-oji. Vienoje populiariausių teorijų teigiama, kad Melagių diena atsirado, įvykdžius prancūzų kalendoriaus reformą XVI amžiuje. 1564 m. Prancūzija reformavo savo kalendorių ir naujų metų pradžia paskelbė sausio 1-ąją, o ne kovo pabaigą, kaip anksčiau. Tačiau ne visi žmonės suspėdavo su pokyčiais, kiti ir specialiai laikėsi senų įpročių ir šventė Naujuosius metus nuo kovo 25 iki balandžio 1 dienos. Tad iš jų nevengta pasijuokti ir pasišaipyti.

Pokštininkai paslapčia priklijuodavo kitiems žmonėms ant nugarų popierinę žuvį. Tokie pažymėtieji buvo vadinami balandžio žuvimis (pranc. Poisson d‘Avril).

Chaucerio apsakymų rinkinyje „Kenterberio pasakojimai“ (1392 m.) buvo pirmą kartą aprašyti balandžio pirmosios pokštai ir kvailystės.

JAV juokauti ir meluoti galima visą dieną, tačiau kitose šalyse – tik iki vidurdienio.

Kai kurie žmonės skiria daug pinigų ir laiko, planuodami įspūdingus pokštus.

Balandžio 1-oji taip pat yra Valgomos knygos diena, skirta prisiminti pasaulyje garsaus prancūzų gastronomo ir rašytojo Jean – Anthelme Brillat – Savarino (1755 – 1826) gimimo dieną.

Nuo 2004 metų anglakalbėse šalyse balandžio pirmąją pradėta minėta iškastinio kuro melagių diena, per kurią organizuojamos demonstracijos prieš iškastinio kuro naudojimą kaip energijos šaltinį. Anglų kalba iškastinio kuro diena ir melagių diena skamba labai panašiai: „Fossil Fuels Day“ ir „Fools‘ Day“.

Senovės Romoje balandžio pirmąją buvo švenčiama meilės deivei Venerai skirta šventė Veneralija.

1698 metais balandžio 1-ąją daugelis patikėjo ir nuėjo į Londono Tauerį pasižiūrėti, kaip prausiasi liūtai.

Balandžio pirmąją įsikūrė tokios didelės JAV bendrovės kaip kramtomosios gumos gamintoja „Wrigley“ (1891 m.) bei elektroninių prekių korporacija „Apple Inc“ (1976 m.).

Britų dainininkė Susan Boyle, 2009 m. išgarsėjusi  Britanijos talentų šou ir pelniusi antrąją vietą, yra gimusi balandžio 1 d.

1889 metų balandžio 1 d. pirma puikiai veikianti indų plovyklė atsirado prekybos vietose Čikagoje (JAV). Jos kūrėja Josephine Cochran teigė, kad plovyklė plauna indus greičiau negu jos tarnai.

Linksmas balandžio pirmosios pokštas su žuvytėmis. Įsivaizduokite, kaip nustebs žmogus, pravėręs savo darbo stalčių ir pamatęs jame plaukiojančią auksinę žuvelę? Kaip tai padaryti? Išimti visus daiktus iš stalčiaus ir iškloti storesne plastikine plėvele, pripilti vandens ir įleisti žuvelę. Uždaryti stalčių ir laukti, kol ateis kolega. Tuomet stebėti jo reakciją, kai jis atidarys stalčių ir išvys vietoj svarbių dokumentų plaukiojančią žuvį.

„Ar girdi kažką?“, „Ne, aš nieko negirdžiu“, „Esi tuo įsitikinęs?“, „Taip, tikrai“.  Meluojate! Jūs girdite – groja radijas. Jūs tai žinote, nes jūs taip ir padarėte. Kaip tai padaryti? Susirasti mažą radiją ir nustatyti tyliai radijo stotį, kuri erzina jūsų kolegą. Tada atsargiai išimti plytelę iš lubų virš bendradarbio stalo. Paslėpti radiją ir vėl įstatyti plytelę į savo vietą. Tada svarbiausia neigti, kad ką nors girdite, kad kitas žmogus apsigautų.

Į indą, kuriama paprastai laikomas vanduo, galima pripilti ne vandens, o kito skaidraus, gaiviojo gėrimo. Daugelis tikriausiai maloniai nustebs, pajutę, kad vanduo tapo malonesnio ir saldesnio skonio.

Žiaurokas, juodas pokštas, bet, jei žinote, kad tas, kuris taps šio pokšto auka turi gerą humoro jausmą ir stiprius nervus, galite pabandyti taip pajuokauti. Pasiūlykite pasivaišinti kremu perteptais sausainiais. Tačiau vietoj kremo naudokite baltos spalvos mėtinę dantų pastą.

Parengta iš žurnalo „Prie kavos“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Taip pat skaitykite