Į Vilkyčius jau plūsta Europos autokroso grandų karavanas

autokrosoBirželio 8-9 d. Vilkyčiai taps visos Lietuvos automobilių sporto sostine. Čia esančiame Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus surengtas trečiasis Europos automobilių kroso bei antrasis Lietuvos automobilių kroso čempionatų etapas. Nors varžybos numatytos savaitgalį, pirmieji dalyviai į gamtos apsuptyje, greta Veiviržo upės esantį dalyvių parką pradėjo rinktis jau ketvirtadienį.

Geriausia trasa Lietuvoje

Vilkyčių automobilių sporto kompleksas, kurį 1987-aisiais metais įkūrė ir iki dabar puoselėja ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas, turi ne tik geriausią automobilių kroso trasą Lietuvoje. Čia išties unikalus ir dalyvių parkas. Žaluma dvelkianti ir Veiviržo upės apjuosta dalyvių serviso zona visuomet sulaukia dalyvių pagyrų. Vilkyčiuose vietos apstu net didžiausioms komandoms. Esama infrastruktūra – elektra, internetas, dušai, technikos plovimo vietos – itin palengvina lenktyniauti atvykstančių komandų gyvenimą.

Pasak varžybų organizatoriaus Kazimiero Gudžiūno, FIA pripažinimas ir devintą kartą suteikta teisė Vilkyčiuose rengti Europos čempionato etapą, mūsų šaliai yra išties didelis prestižas ir kuria labai didelę pridėtinę vertę.

„Stengėmės užsakyti net ir orą. Naktimis gali lyti, bet svarbu, kad nelytų dienomis. O jei rimtai, tai viskas klojasi pagal planą. Viską, ką turėjome padaryti iki varžybų – padarėme. Šį, aukščiausio rango autosporto renginį Lietuvoje organizuojame jau daug metų. Todėl žinome, kaip pasiruošti, kad viskas vyktų sklandžiai.

Kol kas viskas būtent sklandžiai ir vyksta – dalyviai jau nuo trečiadienio vakaro pasirodė trasoje, įsikuria. O mes atliekame baigiamuosius darbus. Kviečiu visus žiūrovus savaitgalį užsukti į trasą ir pamatyti, kokį dvigubą autokroso festivalį mes čia šiemet užkursime“, – pasakoja ASK „Vilkyčiai“ organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

Šurmulys – jau nuo ketvirtadienio

Būtent nuo ketvirtadienio Vilkyčių automobilių sporto komplekse jau juntamas šioks toks šurmulys. Vienas po kito čia traukia Europos automobilių kroso čempionato dalyvių karavanai. Dauguma jų į Vilkyčius atvyksta tiesiai iš Bauskės, kur antrasis Europos čempionato etapas vyko praėjusį savaitgalį.

Kai kurie dalyviai iš Latvijos vis dėlto skrido kelioms dienoms poilsio į gimtąsias šalis ir su serviso bei lenktynių technika keliauti į Vilkyčius paliko tik savo mechanikus. Tačiau buvo ir tokių, kurie į Lietuvą patraukė visa komanda.

Vienas pirmųjų, kaip visuomet, dalyvių parke įsikuria ilgametis šios disciplinos dalyvis Adriaan Boelle. Olandas čia su visu techninio palaikymo autobusu atvyko tiesiai iš Bauskės. Šis dalyvis išskirtinis tuo, kad bagį pilotuoja tik rankomis, kadangi dėl praeityje patirtos avarijos nevaldo kojų.

Tikisi atsigriebti Vilkyčiuose

„SuperBuggy“ kategorijoje startuosiančiam Nyderlandų atstovui Latvijoje pritrūko sėkmės – po incidento su varžovu jis į finalą nepateko, todėl tikisi atsigriebti Vilkyčių trasoje. Ši trasa jam puikiai pažįstama ir tinka jo paties vairavimo stiliui.

„Bauskėje viskas sekėsi puikiai. Buvau aštuntas, kol nesusidūriau su varžovu. Sulūžo mano bagio vairo mechanizmas. Važiuoti iki finišo teko lėtai. Tačiau pats bagis daugiau nenukentėjo. Šiemet prieš sezoną gerokai atnaujinome savo bagį, todėl daug dalykų mums yra nauji. Su kiekvienomis lenktynėmis vis šį tą naujo sužinau ir tikiuosi, kad etapas po etapo šiame bagyje jausiuosi vis geriau. Vilkyčių trasą pažįstu puikiai. Ji yra labai greita ir tinkama greitam mano bagiui. Pažiūrėsime, kaip čia seksis“, – kalbėjo Nyderlandų lenktynininkas Adriaan Boele.

Ketvirtadienio popietę Vilkyčiuose pasirodė ir vokietis Thomas Straub, kuris lenktyniauja „Buggy 1600“ klasėje. Lenktynininkas tikina, kad Vilkyčiuose tikisi kur kas geresnio rezultato nei pavyko pasiekti Bauskėje. Kaimyninės šalies trasoje jis apkūlė savo bagį ir, lygiai taip pat kaip Adriaan Boele, į finalą nepapuolė.

„Turėjome savaitę laiko viskam paruošti. Keitėme dalis, remontavome, bet viską atlikome ir čia jau atvažiavome su paruošta technika. Bauskėje nepatekau į finalą, nes prieš tai, pirmuose posūkiuose turėjau avariją ir iškritau iš kovos. Tikiuosi atsigriebti čia. Vilkyčiai – labai greita, kietą gruntą turinti trasa. Man ji labai patinka. Reikės išmėginti padangų slėgius, kad rastume geriausią balansą. Be to, ši trasa reikalauja nežymiai pakoreguoti pavarų perdavimą ir būtume pajėgūs tose greitose atkarpoje, o ypač – tiesiojoje po starto“, – sakė Thomas Straub.

Tikslus dalyvių skaičius paaiškės penktadienį po administracinės komisijos, tačiau organizatoriai pagal išankstinę registraciją tikisi sulaukti ne mažiau 120 sportininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Pradžia – rytoj

Trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas bei kartu vyksiančios antrojo Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo varžybos Vilkyčių automobilių sporto komplekse prasidės jau rytoj ir truks birželio 8-9 d.  Projektas iš dalies finansuojamas Šilutės r. savivaldybės ir Lietuvos automobilių sporto federacijos lėšomis.

Daugiau naujienų apie artėjančias varžybas, jų dienotvarkę, bilietų kainas ir kitą žiūrovams aktualią informaciją galima rasti ASK „Vilkyčiai“ „Facebook“ paskyroje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite