Į Šilutės rajoną sparčiai sugrįžta COVID-19

Lietuvos žemėlapyje pagal COVID-19 užkrato plitimą patekus į raudonąją zoną, situacija darosi grėsminga. Liepos 21 d., trečiadienį, į raudonąją zoną buvo patekusi Klaipėda, Šilutės rajonas ir Rietavo savivaldybės teritorija, o štai šiandien, liepos 22 d., ketvirtadienį, šį sąrašą papildė Palanga ir Kretingos rajonai. Tad COVID-19 sparčiausiai plinta Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionuose. To dar nebuvo buvę.

Ligoninėse gausėja COVID-19 sergančių pacientų, praėjusią parą jau mirė vienas žmogus, nustatyta net 193 nauji koronaviruso atvejai.

Šilutės rajone situacija prasta: ne tik didėja susirgusių asmenų skaičius, bet ir skiepijimo tempai bei rezultatai yra prasti. Liepos 21 d. duomenimis, paskiepyti tik 15 188 rajono gyventojai – tik 41 proc. skiepytis turinčių asmenų.

Verta priminti, kad nuo karantino pradžios COVID-19 užsikrėtė 3088 rajono gyventojai, pasveiko – 2895, mirė – 66, serga – jau 6 asmenys, šis skaičius kasdien didėja.

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, šiuo metu pavaduojantis atostogaujantį merą, sakė, jog pirmadienį situacija aptarta. Penki nustatyti nauji COVID-19 atvejai siejami su atvykusiais asmenimis: du gyvenamąją vietą deklaravę Šilutės rajone, o dirba Palangoje, trečias dirba Kretingoje, jiems nustatytas COVID-19, gydosi, izoliavosi ir jų artimieji. COVID-19 nustatyta dviem asmenims, atvykusiems iš Švedijos.

„Visi žino, kokių saugumo reikalavimų laikytis, gal nė nekartosiu. Gerai tai, kad nėra COVID-19 židinių rajono įstaigose, kolektyvuose. Šventės vyksta, naujų užkrato atvejų dėl to nėra, papildomų ribojimų netaikome,“ – sakė S. Šeputis ir priminė, kad griežtų ribojimų gali tikėtis nepasiskiepiję asmenys.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė, prieš dvi dienas grįžusi po atostogų, akcentavo: „Tik 41 procentas rajono gyventojų yra pasiskiepiję. Tai mažai. Būtina skiepytis. To nepadarius, teks testuotis, gali būti, kad net už tai patiems susimokant“.

R. Jovaišaitė priminė, kad artėja Klaipėdoje vyksianti Jūros šventė. Į ją galėtų vykti pasiskiepiję asmenys, kitiems nevertėtų rizikuoti. Be to, gausybė žmonių sugužėję į Palangą. Ne visi ir visuomet ten paiso saugumo reikalavimų, tad būtina saugotis. Žmonės traukia ilsėtis ir į kitas Lietuvos vietas.

„Koronaviruso užkratas plinta visame pasaulyje. Nusiraminti pagrindo nėra. Reikia skiepytis, laikytis saugumo reikalavimų“, – priminė R. Jovaišaitė.

 

Iš pasaulio 

Sparčiai plintanti delta atmaina keičia situaciją Europoje: žengiame į naują pandemijos etapą.

Europoje liepą auga COVID-19 užsikrėtimų skaičiai. Liepos 11 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbė, kad atvejų skaičius Europos Sąjungoje (ES) ir Europos ekonominėje erdvėje siekė 89,6 šimtui tūkstančių žmonių. Dar ankstesnę savaitę savaitę šis skaičius siekė 51,6. Esant tokiems infekcijos plitimo tempams centras prognozuoja, kad iki liepos pabaigos COVID-19 atvejų skaičius Europoje padidės iki 622,9 šimtui tūkstančių žmonių, o mirtingumas iki 10,5 milijonui.

Europa žengia į naują pandemijos etapą ir tai siejama su delta atmainos išplitimu. Situaciją apsunkina tai, kad delta atmaina gali užsikrėsti ir tie, kurių imuninis atsakas po vakcinacijos silpnesnis, taip pat daugiau susirgimų fiksuojama tarp jaunų žmonių, o simptomai stipresni nei stebėta iki šiol. Europos ligų prevencijos centras skaičiuoja, kad iki rugpjūčio pabaigos delta atmaina sudarys 90 proc. visų COVID-19 susirgimų Europoje.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad per ateinančius mėnesius koronaviruso delta atmaina taps dominuojančia pasaulyje.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite