Į Šilutės rajoną sparčiai sugrįžta COVID-19

Lietuvos žemėlapyje pagal COVID-19 užkrato plitimą patekus į raudonąją zoną, situacija darosi grėsminga. Liepos 21 d., trečiadienį, į raudonąją zoną buvo patekusi Klaipėda, Šilutės rajonas ir Rietavo savivaldybės teritorija, o štai šiandien, liepos 22 d., ketvirtadienį, šį sąrašą papildė Palanga ir Kretingos rajonai. Tad COVID-19 sparčiausiai plinta Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionuose. To dar nebuvo buvę.

Ligoninėse gausėja COVID-19 sergančių pacientų, praėjusią parą jau mirė vienas žmogus, nustatyta net 193 nauji koronaviruso atvejai.

Šilutės rajone situacija prasta: ne tik didėja susirgusių asmenų skaičius, bet ir skiepijimo tempai bei rezultatai yra prasti. Liepos 21 d. duomenimis, paskiepyti tik 15 188 rajono gyventojai – tik 41 proc. skiepytis turinčių asmenų.

Verta priminti, kad nuo karantino pradžios COVID-19 užsikrėtė 3088 rajono gyventojai, pasveiko – 2895, mirė – 66, serga – jau 6 asmenys, šis skaičius kasdien didėja.

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, šiuo metu pavaduojantis atostogaujantį merą, sakė, jog pirmadienį situacija aptarta. Penki nustatyti nauji COVID-19 atvejai siejami su atvykusiais asmenimis: du gyvenamąją vietą deklaravę Šilutės rajone, o dirba Palangoje, trečias dirba Kretingoje, jiems nustatytas COVID-19, gydosi, izoliavosi ir jų artimieji. COVID-19 nustatyta dviem asmenims, atvykusiems iš Švedijos.

„Visi žino, kokių saugumo reikalavimų laikytis, gal nė nekartosiu. Gerai tai, kad nėra COVID-19 židinių rajono įstaigose, kolektyvuose. Šventės vyksta, naujų užkrato atvejų dėl to nėra, papildomų ribojimų netaikome,“ – sakė S. Šeputis ir priminė, kad griežtų ribojimų gali tikėtis nepasiskiepiję asmenys.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė, prieš dvi dienas grįžusi po atostogų, akcentavo: „Tik 41 procentas rajono gyventojų yra pasiskiepiję. Tai mažai. Būtina skiepytis. To nepadarius, teks testuotis, gali būti, kad net už tai patiems susimokant“.

R. Jovaišaitė priminė, kad artėja Klaipėdoje vyksianti Jūros šventė. Į ją galėtų vykti pasiskiepiję asmenys, kitiems nevertėtų rizikuoti. Be to, gausybė žmonių sugužėję į Palangą. Ne visi ir visuomet ten paiso saugumo reikalavimų, tad būtina saugotis. Žmonės traukia ilsėtis ir į kitas Lietuvos vietas.

„Koronaviruso užkratas plinta visame pasaulyje. Nusiraminti pagrindo nėra. Reikia skiepytis, laikytis saugumo reikalavimų“, – priminė R. Jovaišaitė.

 

Iš pasaulio 

Sparčiai plintanti delta atmaina keičia situaciją Europoje: žengiame į naują pandemijos etapą.

Europoje liepą auga COVID-19 užsikrėtimų skaičiai. Liepos 11 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbė, kad atvejų skaičius Europos Sąjungoje (ES) ir Europos ekonominėje erdvėje siekė 89,6 šimtui tūkstančių žmonių. Dar ankstesnę savaitę savaitę šis skaičius siekė 51,6. Esant tokiems infekcijos plitimo tempams centras prognozuoja, kad iki liepos pabaigos COVID-19 atvejų skaičius Europoje padidės iki 622,9 šimtui tūkstančių žmonių, o mirtingumas iki 10,5 milijonui.

Europa žengia į naują pandemijos etapą ir tai siejama su delta atmainos išplitimu. Situaciją apsunkina tai, kad delta atmaina gali užsikrėsti ir tie, kurių imuninis atsakas po vakcinacijos silpnesnis, taip pat daugiau susirgimų fiksuojama tarp jaunų žmonių, o simptomai stipresni nei stebėta iki šiol. Europos ligų prevencijos centras skaičiuoja, kad iki rugpjūčio pabaigos delta atmaina sudarys 90 proc. visų COVID-19 susirgimų Europoje.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad per ateinančius mėnesius koronaviruso delta atmaina taps dominuojančia pasaulyje.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiuose bus įteikta 14-oji Jūratės Caspersen (Šveicarija) įsteigta premija

Gegužės 25 d. 17.00 val. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka Pagėgių krašto kūrėjus, literatūrinio žodžio ir meno gerbėjus kvies jau 18-ąjį kartą pakvies į Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Šios šventės metu bus įteikta jau 14-oji Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam pagėgiškiui. Jei tik oro sąlygos leis, šiemet ši šventė bus kiek kitokia, neįprasta – renginio dalyviai ir svečiai bus pasitinkami žalumos

Policijos pareigūnai įspėja: sukčiai nesnaudžia!

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuo 2022 m. pradžios dėl sukčiavimo, pagal LR baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, pradėjo 28 ikiteisminius tyrimus. Pareigūnai pastebi, kad šios nusikalstamos veikos intensyvėja, todėl ragina gyventojus būti budriais ir neleisti sukčiams pasinaudoti jūsų patiklumu. Nespauskite gautos melagingos nuorodos! Per pirmąsias gegužės mėnesio dienas pareigūnai pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo atvejų. Gegužės 3 d. vyras, gim. 1974 m., telefonu gavęs „banko“ žinutę su nurodyta nuoroda, ją paspaudė ir, suvedęs prašomus savo banko duomenis, sąskaitoje

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Taip pat skaitykite