Į Šilutės rajoną sparčiai sugrįžta COVID-19

Lietuvos žemėlapyje pagal COVID-19 užkrato plitimą patekus į raudonąją zoną, situacija darosi grėsminga. Liepos 21 d., trečiadienį, į raudonąją zoną buvo patekusi Klaipėda, Šilutės rajonas ir Rietavo savivaldybės teritorija, o štai šiandien, liepos 22 d., ketvirtadienį, šį sąrašą papildė Palanga ir Kretingos rajonai. Tad COVID-19 sparčiausiai plinta Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionuose. To dar nebuvo buvę.

Ligoninėse gausėja COVID-19 sergančių pacientų, praėjusią parą jau mirė vienas žmogus, nustatyta net 193 nauji koronaviruso atvejai.

Šilutės rajone situacija prasta: ne tik didėja susirgusių asmenų skaičius, bet ir skiepijimo tempai bei rezultatai yra prasti. Liepos 21 d. duomenimis, paskiepyti tik 15 188 rajono gyventojai – tik 41 proc. skiepytis turinčių asmenų.

Verta priminti, kad nuo karantino pradžios COVID-19 užsikrėtė 3088 rajono gyventojai, pasveiko – 2895, mirė – 66, serga – jau 6 asmenys, šis skaičius kasdien didėja.

Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, šiuo metu pavaduojantis atostogaujantį merą, sakė, jog pirmadienį situacija aptarta. Penki nustatyti nauji COVID-19 atvejai siejami su atvykusiais asmenimis: du gyvenamąją vietą deklaravę Šilutės rajone, o dirba Palangoje, trečias dirba Kretingoje, jiems nustatytas COVID-19, gydosi, izoliavosi ir jų artimieji. COVID-19 nustatyta dviem asmenims, atvykusiems iš Švedijos.

„Visi žino, kokių saugumo reikalavimų laikytis, gal nė nekartosiu. Gerai tai, kad nėra COVID-19 židinių rajono įstaigose, kolektyvuose. Šventės vyksta, naujų užkrato atvejų dėl to nėra, papildomų ribojimų netaikome,“ – sakė S. Šeputis ir priminė, kad griežtų ribojimų gali tikėtis nepasiskiepiję asmenys.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė, prieš dvi dienas grįžusi po atostogų, akcentavo: „Tik 41 procentas rajono gyventojų yra pasiskiepiję. Tai mažai. Būtina skiepytis. To nepadarius, teks testuotis, gali būti, kad net už tai patiems susimokant“.

R. Jovaišaitė priminė, kad artėja Klaipėdoje vyksianti Jūros šventė. Į ją galėtų vykti pasiskiepiję asmenys, kitiems nevertėtų rizikuoti. Be to, gausybė žmonių sugužėję į Palangą. Ne visi ir visuomet ten paiso saugumo reikalavimų, tad būtina saugotis. Žmonės traukia ilsėtis ir į kitas Lietuvos vietas.

„Koronaviruso užkratas plinta visame pasaulyje. Nusiraminti pagrindo nėra. Reikia skiepytis, laikytis saugumo reikalavimų“, – priminė R. Jovaišaitė.

 

Iš pasaulio 

Sparčiai plintanti delta atmaina keičia situaciją Europoje: žengiame į naują pandemijos etapą.

Europoje liepą auga COVID-19 užsikrėtimų skaičiai. Liepos 11 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras skelbė, kad atvejų skaičius Europos Sąjungoje (ES) ir Europos ekonominėje erdvėje siekė 89,6 šimtui tūkstančių žmonių. Dar ankstesnę savaitę savaitę šis skaičius siekė 51,6. Esant tokiems infekcijos plitimo tempams centras prognozuoja, kad iki liepos pabaigos COVID-19 atvejų skaičius Europoje padidės iki 622,9 šimtui tūkstančių žmonių, o mirtingumas iki 10,5 milijonui.

Europa žengia į naują pandemijos etapą ir tai siejama su delta atmainos išplitimu. Situaciją apsunkina tai, kad delta atmaina gali užsikrėsti ir tie, kurių imuninis atsakas po vakcinacijos silpnesnis, taip pat daugiau susirgimų fiksuojama tarp jaunų žmonių, o simptomai stipresni nei stebėta iki šiol. Europos ligų prevencijos centras skaičiuoja, kad iki rugpjūčio pabaigos delta atmaina sudarys 90 proc. visų COVID-19 susirgimų Europoje.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad per ateinančius mėnesius koronaviruso delta atmaina taps dominuojančia pasaulyje.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Liudo Dovydėno premijai pasiūlytas ir šilutiškis Dovydas Pancerovas

Šilutėje užaugęs, gimnaziją baigęs Dovydas Pancerovas spėjo išgarsėti kaip žurnalistas, tačiau yra išleidęs ir knygų. Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premijai, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet pristatyti penki kandidatai: Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (Aukso žuvys, 2020) – pasiūlė leidykla „Aukso žuvys“; Liutauras Degėsys už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka; Rimantas Kmita už romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020) – pasiūlė leidykla „Tyto alba“; Dovydas Pancerovas už romaną

Dėmesio centre – mirtingumas, o ne ekonomika

Liepą Šilutės rajone sulaukta 40 naujagimių, mirė 63 žmonės, sutuokta 60 porų, iširo 11 šeimų. Tokią informaciją paskelbė Savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris. Jo duomenimis, šiemet per 7 mėnesius rajone sulaukta 208 naujagimių, mirė 443 žmonės, sutuokta 141 pora, buvo 81 ištuoka. Iširus 81 šeimai, su motinomis gyventi liko 78 vaikai, nė vieno – su tėvu. Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ekonomikos rezultatai yra geri, tačiau mažas gimstamumas ir didelis gyventojų mirštamumas jau kelia rūpesčių: per pirmąjį pusmetį

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kad atsakymus į juos dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai, keleiviai. Rugpjūčio 9 d. nuo 10

Nuo rugpjūčio 2 d. parvykusiems iš Italijos ir Prancūzijos reikės izoliuotis

COVID-19 paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis. Nauji reikalavimai atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salos – vykstantiems iš šių šalių reikės išsitirti prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą, nes šios šalys pateko į geltoną zoną. Žalios zonos valstybių sąrašą, iš kur atvykstant reikalaujama atsivežti neigiamą COVID-19

Taip pat skaitykite