Į Šilutę ateina moderni ir ekologiška energetika

2015 metais įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisos, kurios suteikia galimybę statyti saulės elektrines su dvipuse apskaita. Tokių elektrinių savininkams atsiranda galimybė gerokai sumažinti išlaidas už ūkyje suvartojamą elektros energiją.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Gegužės 19 d. skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip fotovoltinėje baterijoje pagamintos saulės energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį. Gaudamas elektros energiją iš nedidelio fotovoltinio elemento, per minutę jis sugebėjo perpumpuoti maždaug kibirą vandens. Jau ir toks mechanizmas labai praverstų ūkyje, tačiau UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis norėjo papasakoti gerokai daugiau. Jis kalbėjo ne tik apie saulės energiją, bet ir dvipusę jos apskaitą.

Dvipusė elektros energijos apskaita – kai saulės elektrinės pagamintos energijos kiekius apskaito AB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) įrengta dvipusės elektros apskaitos sistema. Jei vartotojui nepakaks savo saulės elektrinės pagamintos elektros, ji bus papildoma iš ESO tinklo. Kai elektros energijos pagamina daugiau, negu reikia pačiam klientui, nesuvartota elektros energija bus tiekiama į elektros tinklus. Tokiu būdu pagaminta energija ne kaupiama brangiai kainuojančiuose akumuliatoriuose, o perduodama „pasaugoti“ ESO. Tokia paslauga kainuoja beveik 4 centus už kilovatvalandę.
Vadinamojo elektros energijos importo ar eksporto metu ESO įrengtas skaitiklis „sukasi“ priešingomis kryptimis. Saulės elektrinės integravimas į dvipusės elektros energijos apskaitos sistemą leidžia gaminančiam vartotojui užsitikrinti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kainą 25-30 metų laikotarpiui – būtent toks yra minimalus saulės elektrinės gyvavimo laikas. Šiandieninė investicija į saulės elektrinę užtikrina 0,05-0,06 euro kiekvienos per ateinančius 30 metų suvartotos kilovatvalandės kainą. Taip per tuos 30 metų galima sutaupyti iki 21 tūkst. eurų. Svarbu ir tai, kad individualaus namo savininkas (fizinis asmuo) gali gauti iki 30 proc. faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri negali viršyti 14,5 tūkst. eurų. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendraturtis.
Elektros energiją gaminančius elementus galima sėkmingai sujungti su saulės kolektoriais. Tuomet dvi sistemos, papildydamos viena kitą, leis sutaupyti dar daugiau. Šilutiškiams pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis pigiau ir ekologiškiau apsirūpinti energija pasirengusi padėti UAB „Bera“. Čia gali atlikti reikalingus skaičiavimus, padėti parengti bei pateikti paraišką paramai, pasiūlyti techninius sprendimus ir padėti juos įsigyti, o vėliau ir sumontuoti reikiamą įrangą.

Vaidotas VILKAS

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite