Į Šilutę ateina moderni ir ekologiška energetika

2015 metais įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisos, kurios suteikia galimybę statyti saulės elektrines su dvipuse apskaita. Tokių elektrinių savininkams atsiranda galimybė gerokai sumažinti išlaidas už ūkyje suvartojamą elektros energiją.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Gegužės 19 d. skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip fotovoltinėje baterijoje pagamintos saulės energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį. Gaudamas elektros energiją iš nedidelio fotovoltinio elemento, per minutę jis sugebėjo perpumpuoti maždaug kibirą vandens. Jau ir toks mechanizmas labai praverstų ūkyje, tačiau UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis norėjo papasakoti gerokai daugiau. Jis kalbėjo ne tik apie saulės energiją, bet ir dvipusę jos apskaitą.

Dvipusė elektros energijos apskaita – kai saulės elektrinės pagamintos energijos kiekius apskaito AB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) įrengta dvipusės elektros apskaitos sistema. Jei vartotojui nepakaks savo saulės elektrinės pagamintos elektros, ji bus papildoma iš ESO tinklo. Kai elektros energijos pagamina daugiau, negu reikia pačiam klientui, nesuvartota elektros energija bus tiekiama į elektros tinklus. Tokiu būdu pagaminta energija ne kaupiama brangiai kainuojančiuose akumuliatoriuose, o perduodama „pasaugoti“ ESO. Tokia paslauga kainuoja beveik 4 centus už kilovatvalandę.
Vadinamojo elektros energijos importo ar eksporto metu ESO įrengtas skaitiklis „sukasi“ priešingomis kryptimis. Saulės elektrinės integravimas į dvipusės elektros energijos apskaitos sistemą leidžia gaminančiam vartotojui užsitikrinti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kainą 25-30 metų laikotarpiui – būtent toks yra minimalus saulės elektrinės gyvavimo laikas. Šiandieninė investicija į saulės elektrinę užtikrina 0,05-0,06 euro kiekvienos per ateinančius 30 metų suvartotos kilovatvalandės kainą. Taip per tuos 30 metų galima sutaupyti iki 21 tūkst. eurų. Svarbu ir tai, kad individualaus namo savininkas (fizinis asmuo) gali gauti iki 30 proc. faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri negali viršyti 14,5 tūkst. eurų. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendraturtis.
Elektros energiją gaminančius elementus galima sėkmingai sujungti su saulės kolektoriais. Tuomet dvi sistemos, papildydamos viena kitą, leis sutaupyti dar daugiau. Šilutiškiams pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis pigiau ir ekologiškiau apsirūpinti energija pasirengusi padėti UAB „Bera“. Čia gali atlikti reikalingus skaičiavimus, padėti parengti bei pateikti paraišką paramai, pasiūlyti techninius sprendimus ir padėti juos įsigyti, o vėliau ir sumontuoti reikiamą įrangą.

Vaidotas VILKAS

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite