Į Šilutę ateina moderni ir ekologiška energetika

2015 metais įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisos, kurios suteikia galimybę statyti saulės elektrines su dvipuse apskaita. Tokių elektrinių savininkams atsiranda galimybė gerokai sumažinti išlaidas už ūkyje suvartojamą elektros energiją.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Gegužės 19 d. skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip fotovoltinėje baterijoje pagamintos saulės energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį. Gaudamas elektros energiją iš nedidelio fotovoltinio elemento, per minutę jis sugebėjo perpumpuoti maždaug kibirą vandens. Jau ir toks mechanizmas labai praverstų ūkyje, tačiau UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis norėjo papasakoti gerokai daugiau. Jis kalbėjo ne tik apie saulės energiją, bet ir dvipusę jos apskaitą.

Dvipusė elektros energijos apskaita – kai saulės elektrinės pagamintos energijos kiekius apskaito AB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) įrengta dvipusės elektros apskaitos sistema. Jei vartotojui nepakaks savo saulės elektrinės pagamintos elektros, ji bus papildoma iš ESO tinklo. Kai elektros energijos pagamina daugiau, negu reikia pačiam klientui, nesuvartota elektros energija bus tiekiama į elektros tinklus. Tokiu būdu pagaminta energija ne kaupiama brangiai kainuojančiuose akumuliatoriuose, o perduodama „pasaugoti“ ESO. Tokia paslauga kainuoja beveik 4 centus už kilovatvalandę.
Vadinamojo elektros energijos importo ar eksporto metu ESO įrengtas skaitiklis „sukasi“ priešingomis kryptimis. Saulės elektrinės integravimas į dvipusės elektros energijos apskaitos sistemą leidžia gaminančiam vartotojui užsitikrinti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kainą 25-30 metų laikotarpiui – būtent toks yra minimalus saulės elektrinės gyvavimo laikas. Šiandieninė investicija į saulės elektrinę užtikrina 0,05-0,06 euro kiekvienos per ateinančius 30 metų suvartotos kilovatvalandės kainą. Taip per tuos 30 metų galima sutaupyti iki 21 tūkst. eurų. Svarbu ir tai, kad individualaus namo savininkas (fizinis asmuo) gali gauti iki 30 proc. faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri negali viršyti 14,5 tūkst. eurų. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendraturtis.
Elektros energiją gaminančius elementus galima sėkmingai sujungti su saulės kolektoriais. Tuomet dvi sistemos, papildydamos viena kitą, leis sutaupyti dar daugiau. Šilutiškiams pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis pigiau ir ekologiškiau apsirūpinti energija pasirengusi padėti UAB „Bera“. Čia gali atlikti reikalingus skaičiavimus, padėti parengti bei pateikti paraišką paramai, pasiūlyti techninius sprendimus ir padėti juos įsigyti, o vėliau ir sumontuoti reikiamą įrangą.

Vaidotas VILKAS

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Hits: 127

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite