Į Šilutę ateina moderni ir ekologiška energetika

2015 metais įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisos, kurios suteikia galimybę statyti saulės elektrines su dvipuse apskaita. Tokių elektrinių savininkams atsiranda galimybė gerokai sumažinti išlaidas už ūkyje suvartojamą elektros energiją.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip saulės baterijos pagamintos elektros energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį.

Gegužės 19 d. skverelyje šalia Lietuvininkų g. 30 įsikūrusios UAB „Bera“ smalsuoliai galėjo stebėti, kaip fotovoltinėje baterijoje pagamintos saulės energijos varomas elektrinis siurbliukas pumpuoja vandenį. Gaudamas elektros energiją iš nedidelio fotovoltinio elemento, per minutę jis sugebėjo perpumpuoti maždaug kibirą vandens. Jau ir toks mechanizmas labai praverstų ūkyje, tačiau UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis norėjo papasakoti gerokai daugiau. Jis kalbėjo ne tik apie saulės energiją, bet ir dvipusę jos apskaitą.

Dvipusė elektros energijos apskaita – kai saulės elektrinės pagamintos energijos kiekius apskaito AB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) įrengta dvipusės elektros apskaitos sistema. Jei vartotojui nepakaks savo saulės elektrinės pagamintos elektros, ji bus papildoma iš ESO tinklo. Kai elektros energijos pagamina daugiau, negu reikia pačiam klientui, nesuvartota elektros energija bus tiekiama į elektros tinklus. Tokiu būdu pagaminta energija ne kaupiama brangiai kainuojančiuose akumuliatoriuose, o perduodama „pasaugoti“ ESO. Tokia paslauga kainuoja beveik 4 centus už kilovatvalandę.
Vadinamojo elektros energijos importo ar eksporto metu ESO įrengtas skaitiklis „sukasi“ priešingomis kryptimis. Saulės elektrinės integravimas į dvipusės elektros energijos apskaitos sistemą leidžia gaminančiam vartotojui užsitikrinti namų ūkyje suvartojamos elektros energijos kainą 25-30 metų laikotarpiui – būtent toks yra minimalus saulės elektrinės gyvavimo laikas. Šiandieninė investicija į saulės elektrinę užtikrina 0,05-0,06 euro kiekvienos per ateinančius 30 metų suvartotos kilovatvalandės kainą. Taip per tuos 30 metų galima sutaupyti iki 21 tūkst. eurų. Svarbu ir tai, kad individualaus namo savininkas (fizinis asmuo) gali gauti iki 30 proc. faktiškai patirtų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų kompensacinę išmoką, kuri negali viršyti 14,5 tūkst. eurų. Pareiškėju gali būti individualaus gyvenamojo vieno ar dviejų butų namo, į kurį planuojama investuoti, savininkas arba bendraturtis.
Elektros energiją gaminančius elementus galima sėkmingai sujungti su saulės kolektoriais. Tuomet dvi sistemos, papildydamos viena kitą, leis sutaupyti dar daugiau. Šilutiškiams pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis pigiau ir ekologiškiau apsirūpinti energija pasirengusi padėti UAB „Bera“. Čia gali atlikti reikalingus skaičiavimus, padėti parengti bei pateikti paraišką paramai, pasiūlyti techninius sprendimus ir padėti juos įsigyti, o vėliau ir sumontuoti reikiamą įrangą.

Vaidotas VILKAS

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Pristatymo metu UAB „Bera“ direktorius Raimundas Ambrozaitis (kairėje) papasakojo apie saulės elektrines ir dvipusę elektros energijos apskaitą.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Dvipusės saulės pagamintos energijos apskaitos sistema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite