Į rudenišką Rygą – įspūdžių ir žinių

Šilutės pirmoji gimnazija paviešino žinią apie gimnazistų kelionę į Rygą bei jaunimo atsiliepimus apie tai, kas patiko, buvo svarbu, rūpėjo. Lapkričio vidury pirmųjų klasių gimnazistai dviem autobusais išvyko į Rygą, kur aplankė Nacionalinį meno muziejų, Karo bei Automobilių muziejus, pasivaikščiojo po rudenišką Rygos senamiestį, parkus, išmoko latviškų žodžių ir artimiau susipažinę vienas su kitu grįžo kupini įspūdžių ir energijos. Pateikiame dalies mokinių atsiliepimus apie šią išvyką.

1 c klasės gimnazistų mintys

Meno muziejuje man paliko įspūdį labai gražūs paveikslai, nuotraukos, skulptūros. Kadangi man patinka senoviškos mašinas, džiaugiuosi, jog Automobilių muziejuje galėjau nemažai jų išvysti, paskaičiau jų istorijas. Kelionėje į Rygą ir namo buvo labai smagu su visais bendrauti (Gintarė Petrikaitė).

Labiausiai patiko Latvijos automobilių muziejus. Paliko įspūdį senovinės mašinos, jų sukūrimo istorijos, taip pat didelė erdvė, kurioje buvo labai gražiai įrengtas pats muziejus (Gabrielė Rimkutė).

Man labai patiko Rygos nacionalinis meno muziejus, muziejaus architektūra bei paveikslai, skulptūros, nuotraukos, patiko, nes atradau naujų menininkų ir jų darbų. Džiaugiuosi praleistu laiku su draugais kelionėje, nes buvo smagu bendrauti bei pažinti kitus bendraamžius. Taip pat įdomu buvo Automobilių muziejuje, nes domiuosi automobiliais (Kristina Gudaitytė).

Aš išskirčiau šiuos 3 dalykus: muziejų įvairovė, laisvas laikas, kada galima pavaikščioti po parduotuves, ir važiavimas autobuse kartu su visais, visada linksma. Taip pat labai graži Rygos pastatų architektūra (Hugas Vytartas).

Man patiko Meno muziejuje, pamačiau daug įdomių bei gražių paveikslų. Labiausiai patiko laisvas laikas bei kelionė autobusu. Autobuse dainavome ir labai gerai praleidome laiką (Rugilė Bružaitė).

Mašinų muziejuje patiko senoviškos mašinos. Karo muziejuje patiko senoviški ginklai ir karių aprangos. Rygos mieste – graži architektūra (Jonas Raugevičius).

Labiausiai patiko Meno muziejus, vaikščiojimas po senamiestį ir laisvas laikas. Meno muziejuje buvo įdomu pamatysi tapybos kūrinius, apžiūrėti skulptūras. Buvo įdomu vaikščioti po senamiestį, grožėjausi architektūra, susipažinau su  kultūra. Laisvas laikas patiko dėl bandymo susikalbėti su kitais. Kelionė labai patiko ir paliko įspūdį (Eglė Mikalauskaitė).

Man labiausiai patiko Nacionalinis muziejus, nes buvo įdomu išvysti įvairių piešinių, portretų. Taip pat patiko pabūti Automobilių muziejuje, nes galėjau pamatyti, kaip atrodydavo seni automobiliai. Taip pat buvo gera pasivaikščioti po senamiestį, nes čia daug įdomių ir įvairių Rygos senamiesčio pastatų (Erika Kulpinskaitė).

Man patiko Karo muziejus, nes jame buvo daug informacijos apie ginklus ir Pirmąjį bei Antrąjį pasaulinius karus. Taip pat patiko Automobilių muziejus, kur daug įvairių mašinų detalių, čia  gali suprasti, kaip veikia variklis, kokie mašinų garsai, kokia jų galia. Patiko laisvas laikas su klasėmis, nes galėjome artimiau susipažinti (Pijus Balčytis).

3 labiausiai patikę dalykai kelionėje: Rygos senamiesčio architektūra, Karo muziejaus eksponatai, Automobilių muziejus ir autobusas muziejuje, nes į jį buvo galima įlipti ir patirti kelionę į kaimo vestuves (Eimantas Vaičys).

Man Rygoje patiko mašinos, nes pagal jų išvaizdą supratau, kad mieste gyvena turtingų žmonių. Taip pat labai graži Rygos senamiesčio pastatų architektūra. Buvo įdomūs aplankyti muziejai, nes daug sužinojau apie istoriją, meną, automobilius (Astijus Sirtautas).

Man labiausiai Rygoje patiko: 1. Automobilių muziejus. 2. Apsilankymas „Akropolyje“. 3. Labai pozityvius jausmus paliekanti autobuso kelionė! (Pijus Pielikis).

Labiausiai patiko Automobilių muziejus, nes buvo įdomu pamatyti senų modelių automobilius.  Meno muziejuje buvo įdomių paveikslų, kurie paliko įspūdį.  Taip pat džiaugiuosi laisvu laiku „Akropolyje“, nes tai buvo gerai praleistas laikas su draugėmis (Algida Dobelinskaitė).

Labiausiai man patiko Automobilių muziejuje ir vaikščioti po senamiestį. Labai gražūs pastatai (Aistė Radzevičiūtė).

Labiausiai patiko Automobilių muziejus, pasivaikščiojimas senamiestyje ir Meno muziejus. Patiko, nes Meno muziejuje pamačiau daug gražių paveikslų, automobilių muziejuje išvydau senovinių mašinų, kurios visos buvo labai įdomios, ir senamiesty grožėjausi pastatais, kurie paliko didelį įspūdį (Augustė Skvirbaitė).

1 a klasės gimnazistų mintys

Patiko Rygoje Nacionalinis meno muziejus, Automobilių muziejuje – mašinos, taip pat patiko ir pati kelionė. Labai smagu (Greta Stočkutė).

Man patiko aplankyti muziejai Rygoje, taip pat buvo gera pabūti su draugais ir pasivaikščioti (Aiva Stungytė).

Trys dalykai, kurie man patiko. 1. Džiaugiausi, kai atvažiavome į Rygą, nes autobuse nepatiko man būti. 2. Pirmas muziejus buvo įdomus, daug įvairių dalykų, susijusių su karu, tai mane sudomino. 3. „Akropolyje“ buvo smagu, nors pasiklydau, tačiau nusipirkau saldainių (Augustė Proškinaitė).

Man patiko, kad važiavom į Karo muziejų. Buvo labai įdomu. Man patiko Meno muziejuje, nes pamačiau skirtingus meno stilius, įvairius kūrinius. Man patiko, kad lankėmės Automobilių muziejuje, nes pamačiau daug įvairių mašinų (Aleksandra Naujokaitė).

Man šiandien labai patiko draugija, patiko Automobilių muziejuje, išvydau, ko nemačiau anksčiau, o labiausiai patiko Nacionalinis meno muziejus, mane labai sužavėjo dailės kūriniai, skulptūros (Auksė Daubarytė).

Man buvo gera pasivaikščioti po muziejus, smagus laikas „Akropolyje“, man patiko pabūti su draugais (Deimantė Daubarytė).

Man patiko pabūti su draugais, taip pat džiaugiuosi, kad aplankėme įvairius muziejus. Kelionė labai patiko (Beata Meižytė).

Patiko Nacionalinio meno muziejus, Rygos vaizdai, laikas, praleistas „Akropolyje“ (Rusnė Ruzgutė).

3 labiausiai patikę dalykai kelionėje į Rygą: Karo muziejus, pats miestas ir Automobilių muziejus. Karo muziejus labai patiko, nes anksčiau domėjausi Antrojo bei Pirmojo pasaulinių karų ginklais, jų būta nemažai ir labai įvairių. Patiko, kad muziejuje išvydau daug karių uniformų bei jų fotografijų. Taip pat labai patiko pats Rygos miesto senamiestis, tikrai labai gražu. Taip pat paliko įspūdį Automobilių muziejus, nes senovinės mašinos labai gražios, restauruotos (Kasparas Dabševičius).

Man labai patiko Karo muziejus, kur pamačiau daug šautuvų. Ypač man buvo įdomu skaityti apie karų strategijas, karių aprangą, apie vadovų biografijas…  Automobilių muziejuje įdomu buvo išvysti senoviškas mašinas, radau seną BMW ir susipažinau su jo istorija. Dar patiko Meno muziejus, kur buvo įdomių paveikslų (Mantas Vaišys).

Man patiko Rygos muziejai, praleistas laikas su klasiokais bei pasivaikščiojimas po Rygos senamiestį (Gabija Sandanavičiutė).

Informuojama, kad atsiliepimų būsią daugiau, juos pateiks 1b ir 1c klasių gimnazistai – tai būsią paviešinta Šilutės pirmosios gimnazijos interneto svetainėje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite