Į rašinį atsiliepė „Pamario“ skaitytoja

Po Kalėdų švenčių važiavau autobusu iš Vilniaus į Šilutę per Pagėgius. Artėjant prie parko, staiga pamačiau šalia kalėdinės eglutės, viešoje vietoje, nuostabią prakartėlę. Šmėstelėjo pro pravažiuojančio autobuso langą, o širdyje pasidarė taip gera, šilta ir šventiška. Dar suspėjau pakeleivei  šūktelti: „Prakartėlė lauke, parke“. Moteris pažvelgė, sako, oi kaip gražu, nustebo. Visą likusį kelią iki Šilutės kalbėjome apie šią gražią idėją ir reginį. Lauke prakartėlę buvau mačiusi tik Vilniuje, Katedros aikštėje, ir  čia, pamanykit, mano Pagėgiuose. Gyvenau juose 22 metus, todėl drįstu savintis.

Džiaugiausi, kad Pagėgiai ne tik gražiai tvarkomi, bet anksčiau chuliganizmu garsėjusiame miestelyje žmonės gražina aplinką ir būtent čia įmanoma tokia šventiška idėja. Mintyse ne tik džiaugiausi, bet ir stebėjausi… Šiais laikais… Pasirodo, viskas įmanoma, turint gerų norų ir gražių pavyzdžių.

Labai nuliūdau perskaičiusi Jūsų straipsnį ir tai, kas nutiko su prakartėle (Stasės Skutulienės straipsnis „Prakartėlę nusiaubė girtas nepilnametis“, „Pamarys“, 2014 metų sausio 10 d. – red. paaiškinimas). Paauglys nevaldomas nei namuose, nei mokykloje. Bet juk  tai neatsitiko per vieną dieną. Hiper aktyvų vaiką matė ir darželyje, ir pradinėje  mokykloje, ir, žinoma, namuose. Manau, nepasirūpinta juo vaikystėje ir tai turėjo padaryti tėvai. Girdėjau kartą gydytojos žodžius apie panašiai besielgianti vaiką: pagrindinė priežastis – motinos Meilės trūkumas. Tėvų dėmesys, meilė, kantrybė ir gydytojų pagalba daro stebuklus ir  galėjo pakeisti jaunuolio gyvenimą. Žinoma, valstybės požiūrio šiuo klausimu nėra. Suteikti nemokamą galimybę tėvams su vaikeliu lankytis pas geriausius Lietuvos psichiatrus, pas psichologus,  pastoviai nuo vaikystės būti jų priežiūroje, kol sveikata pagerės, kelionės išlaidų kompensavimas ir kita pagalba. To dar nėra.

Ne kartą matome televizijos laidose, kai ,atrodo, beviltiškai sergantį vaikutį  tėvai stengiasi išgelbėti, rūpinasi ir ieško pagalbos visais įmanomais būdais. Ir ta begalinė meilė duoda vaisius. Taigi tėvai, šeima labiausiai kalti, kad šio jaunuolio sveikata nepasirūpinta laiku. Gaila. Už sugadintas statulas privalo tėvai atlyginti ir, nors labai pavėluotai, pasirūpinti vaiku.

E. Butkienė

Hits: 27

Vienas komentaras

  • jo jo

    Sutinku su ponia, kad kaimiškoje dalyje pamatyti prakartėlę – naujiena, bet maloni, gera. Galėtų prakartėlė rastis ir Šilutėje, o čia gruodžio gale netoli kalėdinės eglės buvo daug papuoštų eglučių. Įdomu, savotiška toji alėja buvo, visi ėjo ir žiūrėjo. Visos jos buvo papuoštos pagal visų skonį, norą, sugebėjimą.Man patiko senoviški žaisliukai iš šiaudelių. Tokia kalėdinių eglučių alėja – irgi gražu. O pagėgiškius už prakartėlę verta pagirti. Gal per kitas Kalėdas jie ten šalia prakartėlės turės ir gyvų avių. Gal prakartėlę reikėtų daryti ir Šilutėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite