Į rašinį atsiliepė „Pamario“ skaitytoja

Po Kalėdų švenčių važiavau autobusu iš Vilniaus į Šilutę per Pagėgius. Artėjant prie parko, staiga pamačiau šalia kalėdinės eglutės, viešoje vietoje, nuostabią prakartėlę. Šmėstelėjo pro pravažiuojančio autobuso langą, o širdyje pasidarė taip gera, šilta ir šventiška. Dar suspėjau pakeleivei  šūktelti: „Prakartėlė lauke, parke“. Moteris pažvelgė, sako, oi kaip gražu, nustebo. Visą likusį kelią iki Šilutės kalbėjome apie šią gražią idėją ir reginį. Lauke prakartėlę buvau mačiusi tik Vilniuje, Katedros aikštėje, ir  čia, pamanykit, mano Pagėgiuose. Gyvenau juose 22 metus, todėl drįstu savintis.

Džiaugiausi, kad Pagėgiai ne tik gražiai tvarkomi, bet anksčiau chuliganizmu garsėjusiame miestelyje žmonės gražina aplinką ir būtent čia įmanoma tokia šventiška idėja. Mintyse ne tik džiaugiausi, bet ir stebėjausi… Šiais laikais… Pasirodo, viskas įmanoma, turint gerų norų ir gražių pavyzdžių.

Labai nuliūdau perskaičiusi Jūsų straipsnį ir tai, kas nutiko su prakartėle (Stasės Skutulienės straipsnis „Prakartėlę nusiaubė girtas nepilnametis“, „Pamarys“, 2014 metų sausio 10 d. – red. paaiškinimas). Paauglys nevaldomas nei namuose, nei mokykloje. Bet juk  tai neatsitiko per vieną dieną. Hiper aktyvų vaiką matė ir darželyje, ir pradinėje  mokykloje, ir, žinoma, namuose. Manau, nepasirūpinta juo vaikystėje ir tai turėjo padaryti tėvai. Girdėjau kartą gydytojos žodžius apie panašiai besielgianti vaiką: pagrindinė priežastis – motinos Meilės trūkumas. Tėvų dėmesys, meilė, kantrybė ir gydytojų pagalba daro stebuklus ir  galėjo pakeisti jaunuolio gyvenimą. Žinoma, valstybės požiūrio šiuo klausimu nėra. Suteikti nemokamą galimybę tėvams su vaikeliu lankytis pas geriausius Lietuvos psichiatrus, pas psichologus,  pastoviai nuo vaikystės būti jų priežiūroje, kol sveikata pagerės, kelionės išlaidų kompensavimas ir kita pagalba. To dar nėra.

Ne kartą matome televizijos laidose, kai ,atrodo, beviltiškai sergantį vaikutį  tėvai stengiasi išgelbėti, rūpinasi ir ieško pagalbos visais įmanomais būdais. Ir ta begalinė meilė duoda vaisius. Taigi tėvai, šeima labiausiai kalti, kad šio jaunuolio sveikata nepasirūpinta laiku. Gaila. Už sugadintas statulas privalo tėvai atlyginti ir, nors labai pavėluotai, pasirūpinti vaiku.

E. Butkienė

Vienas komentaras

  • jo jo

    Sutinku su ponia, kad kaimiškoje dalyje pamatyti prakartėlę – naujiena, bet maloni, gera. Galėtų prakartėlė rastis ir Šilutėje, o čia gruodžio gale netoli kalėdinės eglės buvo daug papuoštų eglučių. Įdomu, savotiška toji alėja buvo, visi ėjo ir žiūrėjo. Visos jos buvo papuoštos pagal visų skonį, norą, sugebėjimą.Man patiko senoviški žaisliukai iš šiaudelių. Tokia kalėdinių eglučių alėja – irgi gražu. O pagėgiškius už prakartėlę verta pagirti. Gal per kitas Kalėdas jie ten šalia prakartėlės turės ir gyvų avių. Gal prakartėlę reikėtų daryti ir Šilutėje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite