Į policijos apklausas neatvykusiems šilutiškiams nutrauktos bylos

Vakar Tauragės apylinkės teismas, administracinių nusižengimų bylose 57 m. ir 27 m. Šilutės miesto gyventojams nutraukė administracinių nusižengimų bylas dėl neatvyko į policiją apklausai už kurias jiems grėsė baudos nuo 30 iki 90  Eur.

Bylos duomenimis nustatyta, kad administracinėn atsakomybėn patrauktiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai už tai, kad jie neatvyko į policijos komisariatą apklausai administracinio nusižengimo byloje, kurioje vyksta tyrimas dėl jų šeimos nario galimai padaryto nusižengimo.

Šilutiškiai raštu informavo tyrimą atlikusią pareigūnę, kad pasinaudoja įstatymo jiems suteikta teise atsisakyti liudyti prieš savo šeimos narį. Be to, savo prašymuose pažymėjo, kad dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, nenori rizikuoti savo sveikata ir atvykti į komisariatą pasakyti tik tai, kad atsisako liudyti. Tačiau į šiuos jų rašytinius prašymus atsakyta nebuvo. Vietoje atsakymų, jiems pakartotinai buvo išsiųsti šaukimai bei surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir bylos perduotos nagrinėti teismui.

Visgi, teismas išnagrinėjus nustatytas aplinkybes ir pateiktus įrodymus, konstatavo, kad byloje nėra pakankamai duomenų galinčių patvirtinti, kad šilutiškiai nevykdė teisėto reikalavimo atvykti į apklausą. Jiems siųstuose šaukimuose buvo nurodyta tik administracinio nusižengimo bylos numeris ir tai, kad jie kviečiami apklausai. Iš šaukime esančio bylos numerio, jie suprato, kad apklausa bus susijusi su jų šeimos nariu ir galimai jo padarytu administraciniu nusižengimu, todėl raštu informavo komisariatą, kad į apklausą neatvyks, pasinaudodami jiems įstatymo ir Konstitucijos suteikta teise atsisako liudyti prieš savo šeimos narį.

Pareigūnė į šiuos jų prašymus nieko neatsakė, tačiau pakartotinai išsiuntė šaukimus, kuriuose jau buvo nurodyta, kad asmenys kviečiami ne tik apklausai bet ir protokolo surašymui. Teismas pažymėjo, kad surašytuose protokoluose bei pateiktoje medžiagoje nebuvo nurodyta kokiu tikslu šilutiškiai buvo kviečiami apklausai, todėl liko nepaneigta aplinkybė, kad asmenys buvo šaukiami apklausai savo šeimos nario administracinio nusižengimo byloje.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad  policijos pareigūnė siekiant išsiaiškinti tyrimui reikšmingas aplinkybes bei užtikrinti asmenų saugumą dėl Covid-19 ligos grėsmės, galėjo imtis kitų procesinių galimybių, tai yra apklausti asmenis nuotoliniu būdu ar paimti rašytinius liudytojais kviečiamų asmenų parodymus.

Nenustačius duomenų, kurių pagrindu būtų galima daryti neabejotiną išvadą, kad asmenys tyčia nevykdė policijos pareigūno reikalavimo atvykti į policiją teismas administracinio nusižengimo bylas nutraukė.

Nutarimai per 20 dienų gali būti skundžiami Klaipėdos apygardos teismui.

Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite