Į policijos apklausas neatvykusiems šilutiškiams nutrauktos bylos

Vakar Tauragės apylinkės teismas, administracinių nusižengimų bylose 57 m. ir 27 m. Šilutės miesto gyventojams nutraukė administracinių nusižengimų bylas dėl neatvyko į policiją apklausai už kurias jiems grėsė baudos nuo 30 iki 90  Eur.

Bylos duomenimis nustatyta, kad administracinėn atsakomybėn patrauktiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai už tai, kad jie neatvyko į policijos komisariatą apklausai administracinio nusižengimo byloje, kurioje vyksta tyrimas dėl jų šeimos nario galimai padaryto nusižengimo.

Šilutiškiai raštu informavo tyrimą atlikusią pareigūnę, kad pasinaudoja įstatymo jiems suteikta teise atsisakyti liudyti prieš savo šeimos narį. Be to, savo prašymuose pažymėjo, kad dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, nenori rizikuoti savo sveikata ir atvykti į komisariatą pasakyti tik tai, kad atsisako liudyti. Tačiau į šiuos jų rašytinius prašymus atsakyta nebuvo. Vietoje atsakymų, jiems pakartotinai buvo išsiųsti šaukimai bei surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir bylos perduotos nagrinėti teismui.

Visgi, teismas išnagrinėjus nustatytas aplinkybes ir pateiktus įrodymus, konstatavo, kad byloje nėra pakankamai duomenų galinčių patvirtinti, kad šilutiškiai nevykdė teisėto reikalavimo atvykti į apklausą. Jiems siųstuose šaukimuose buvo nurodyta tik administracinio nusižengimo bylos numeris ir tai, kad jie kviečiami apklausai. Iš šaukime esančio bylos numerio, jie suprato, kad apklausa bus susijusi su jų šeimos nariu ir galimai jo padarytu administraciniu nusižengimu, todėl raštu informavo komisariatą, kad į apklausą neatvyks, pasinaudodami jiems įstatymo ir Konstitucijos suteikta teise atsisako liudyti prieš savo šeimos narį.

Pareigūnė į šiuos jų prašymus nieko neatsakė, tačiau pakartotinai išsiuntė šaukimus, kuriuose jau buvo nurodyta, kad asmenys kviečiami ne tik apklausai bet ir protokolo surašymui. Teismas pažymėjo, kad surašytuose protokoluose bei pateiktoje medžiagoje nebuvo nurodyta kokiu tikslu šilutiškiai buvo kviečiami apklausai, todėl liko nepaneigta aplinkybė, kad asmenys buvo šaukiami apklausai savo šeimos nario administracinio nusižengimo byloje.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad  policijos pareigūnė siekiant išsiaiškinti tyrimui reikšmingas aplinkybes bei užtikrinti asmenų saugumą dėl Covid-19 ligos grėsmės, galėjo imtis kitų procesinių galimybių, tai yra apklausti asmenis nuotoliniu būdu ar paimti rašytinius liudytojais kviečiamų asmenų parodymus.

Nenustačius duomenų, kurių pagrindu būtų galima daryti neabejotiną išvadą, kad asmenys tyčia nevykdė policijos pareigūno reikalavimo atvykti į policiją teismas administracinio nusižengimo bylas nutraukė.

Nutarimai per 20 dienų gali būti skundžiami Klaipėdos apygardos teismui.

Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Taip pat skaitykite