Į policijos apklausas neatvykusiems šilutiškiams nutrauktos bylos

Vakar Tauragės apylinkės teismas, administracinių nusižengimų bylose 57 m. ir 27 m. Šilutės miesto gyventojams nutraukė administracinių nusižengimų bylas dėl neatvyko į policiją apklausai už kurias jiems grėsė baudos nuo 30 iki 90  Eur.

Bylos duomenimis nustatyta, kad administracinėn atsakomybėn patrauktiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai už tai, kad jie neatvyko į policijos komisariatą apklausai administracinio nusižengimo byloje, kurioje vyksta tyrimas dėl jų šeimos nario galimai padaryto nusižengimo.

Šilutiškiai raštu informavo tyrimą atlikusią pareigūnę, kad pasinaudoja įstatymo jiems suteikta teise atsisakyti liudyti prieš savo šeimos narį. Be to, savo prašymuose pažymėjo, kad dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, nenori rizikuoti savo sveikata ir atvykti į komisariatą pasakyti tik tai, kad atsisako liudyti. Tačiau į šiuos jų rašytinius prašymus atsakyta nebuvo. Vietoje atsakymų, jiems pakartotinai buvo išsiųsti šaukimai bei surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir bylos perduotos nagrinėti teismui.

Visgi, teismas išnagrinėjus nustatytas aplinkybes ir pateiktus įrodymus, konstatavo, kad byloje nėra pakankamai duomenų galinčių patvirtinti, kad šilutiškiai nevykdė teisėto reikalavimo atvykti į apklausą. Jiems siųstuose šaukimuose buvo nurodyta tik administracinio nusižengimo bylos numeris ir tai, kad jie kviečiami apklausai. Iš šaukime esančio bylos numerio, jie suprato, kad apklausa bus susijusi su jų šeimos nariu ir galimai jo padarytu administraciniu nusižengimu, todėl raštu informavo komisariatą, kad į apklausą neatvyks, pasinaudodami jiems įstatymo ir Konstitucijos suteikta teise atsisako liudyti prieš savo šeimos narį.

Pareigūnė į šiuos jų prašymus nieko neatsakė, tačiau pakartotinai išsiuntė šaukimus, kuriuose jau buvo nurodyta, kad asmenys kviečiami ne tik apklausai bet ir protokolo surašymui. Teismas pažymėjo, kad surašytuose protokoluose bei pateiktoje medžiagoje nebuvo nurodyta kokiu tikslu šilutiškiai buvo kviečiami apklausai, todėl liko nepaneigta aplinkybė, kad asmenys buvo šaukiami apklausai savo šeimos nario administracinio nusižengimo byloje.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad  policijos pareigūnė siekiant išsiaiškinti tyrimui reikšmingas aplinkybes bei užtikrinti asmenų saugumą dėl Covid-19 ligos grėsmės, galėjo imtis kitų procesinių galimybių, tai yra apklausti asmenis nuotoliniu būdu ar paimti rašytinius liudytojais kviečiamų asmenų parodymus.

Nenustačius duomenų, kurių pagrindu būtų galima daryti neabejotiną išvadą, kad asmenys tyčia nevykdė policijos pareigūno reikalavimo atvykti į policiją teismas administracinio nusižengimo bylas nutraukė.

Nutarimai per 20 dienų gali būti skundžiami Klaipėdos apygardos teismui.

Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

bibliotekose

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. „Europos šeimoje“ Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite