Į policijos apklausas neatvykusiems šilutiškiams nutrauktos bylos

Vakar Tauragės apylinkės teismas, administracinių nusižengimų bylose 57 m. ir 27 m. Šilutės miesto gyventojams nutraukė administracinių nusižengimų bylas dėl neatvyko į policiją apklausai už kurias jiems grėsė baudos nuo 30 iki 90  Eur.

Bylos duomenimis nustatyta, kad administracinėn atsakomybėn patrauktiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai už tai, kad jie neatvyko į policijos komisariatą apklausai administracinio nusižengimo byloje, kurioje vyksta tyrimas dėl jų šeimos nario galimai padaryto nusižengimo.

Šilutiškiai raštu informavo tyrimą atlikusią pareigūnę, kad pasinaudoja įstatymo jiems suteikta teise atsisakyti liudyti prieš savo šeimos narį. Be to, savo prašymuose pažymėjo, kad dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, nenori rizikuoti savo sveikata ir atvykti į komisariatą pasakyti tik tai, kad atsisako liudyti. Tačiau į šiuos jų rašytinius prašymus atsakyta nebuvo. Vietoje atsakymų, jiems pakartotinai buvo išsiųsti šaukimai bei surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir bylos perduotos nagrinėti teismui.

Visgi, teismas išnagrinėjus nustatytas aplinkybes ir pateiktus įrodymus, konstatavo, kad byloje nėra pakankamai duomenų galinčių patvirtinti, kad šilutiškiai nevykdė teisėto reikalavimo atvykti į apklausą. Jiems siųstuose šaukimuose buvo nurodyta tik administracinio nusižengimo bylos numeris ir tai, kad jie kviečiami apklausai. Iš šaukime esančio bylos numerio, jie suprato, kad apklausa bus susijusi su jų šeimos nariu ir galimai jo padarytu administraciniu nusižengimu, todėl raštu informavo komisariatą, kad į apklausą neatvyks, pasinaudodami jiems įstatymo ir Konstitucijos suteikta teise atsisako liudyti prieš savo šeimos narį.

Pareigūnė į šiuos jų prašymus nieko neatsakė, tačiau pakartotinai išsiuntė šaukimus, kuriuose jau buvo nurodyta, kad asmenys kviečiami ne tik apklausai bet ir protokolo surašymui. Teismas pažymėjo, kad surašytuose protokoluose bei pateiktoje medžiagoje nebuvo nurodyta kokiu tikslu šilutiškiai buvo kviečiami apklausai, todėl liko nepaneigta aplinkybė, kad asmenys buvo šaukiami apklausai savo šeimos nario administracinio nusižengimo byloje.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad  policijos pareigūnė siekiant išsiaiškinti tyrimui reikšmingas aplinkybes bei užtikrinti asmenų saugumą dėl Covid-19 ligos grėsmės, galėjo imtis kitų procesinių galimybių, tai yra apklausti asmenis nuotoliniu būdu ar paimti rašytinius liudytojais kviečiamų asmenų parodymus.

Nenustačius duomenų, kurių pagrindu būtų galima daryti neabejotiną išvadą, kad asmenys tyčia nevykdė policijos pareigūno reikalavimo atvykti į policiją teismas administracinio nusižengimo bylas nutraukė.

Nutarimai per 20 dienų gali būti skundžiami Klaipėdos apygardos teismui.

Mindaugas Radvila, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas ir atstovas ryšiams su visuomene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.  jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50

Ką reikia žinoti perkant papuošalus internetu?

Nekyla jokių abejonių, kad papuošalai – viena svarbiausių mūsų įvaizdžio detalių. Juos naudodami, ne tik išgryninsime kuriamą įvaizdį, bet ir atskleisime savo asmenybę. Tad nieko keista, kad įvairūs papuošalai yra viena dažniausiai įsigyjamų prekių. Siūlomą puikų būdą tiems kurie svajoja greitą bei patogiai įsigyti papuošalų – pirkite el. interneto parduotuvėje https://minimaltouch.lt/ . Kad išsirinktumėte labiausiai tinkamus ir visus lūkesčius pateisinančius papuošalus, atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus. Svarbu dydis Internetinės parduotuvės parduodamus papuošalus pateikia aukštos kokybės nuotraukose ir būtent jos

A. Merkel pasveikino M. Gorbačiovą 90-mečio proga

Berlynas, kovo 2 d. (dpa-ELTA). Buvęs Kremliaus šeimininkas Michailas Gorbačiovas savo 90-ojo jubiliejaus proga antradienį sulaukė sveikinimų iš viso pasaulio. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ne tik pasveikino jį su gimtadieniu, bet ir padėkojo jam už jo politinius pasiekimus. „Pasinaudosiu jūsų diena, kad dar kartą padėkočiau jums už asmeninį indėlį taikiai užbaigiant Šaltąjį karą bei suvienijant Vokietiją“, – sakoma A. Merkel sveikinime M. Gorbačiovui. „Vokietija nepamirš svarbaus jūsų indėlio į taikų suvienijimą, kaip ir nuolatinių jūsų asmeninių pastangų siekti draugiškų santykių

Taip pat skaitykite