Į pirmąją darbo vietą Asta Dijokienė sugrįžo vadove

Nuo balandžio akcinei bendrovei „Šilutės baldai“ vadovauja Asta Dijokienė. Savo darbinę veiklą šioje įmonėje pradėjusi 1996 metais, iš Rusnės kilusi A. Dijokienė vėl čia sugrįžusi dirbti bendrovės vadove stengiasi, kad įmonė išliktų viena geriausių SBA baldų kompanijos įmonių grupėje.

Į savo pirmąją darbovietę sugrįžusi Asta Dijokienė tikisi daug nuveikti bendrovės ir čia dirbančių žmonių labui.

Asta Dijokienė papasakojo, kad savo darbinę veiklą „Šilutės baldų“ bendrovėje pradėjo 1996 metais, dirbo gaminių technologe, yra tekę padirbėti ir meistre. 2004 m. buvo pakviesta dirbti į SBA koncerno padalinį Klaipėdoje, tad kas rytą tekdavo iš Šilutės vykti į uostamiestį. Pastaraisiais metais buvo SBA baldų kompanijos gamybos įmonių grupės pardavimų direktorė, atsakinga už visų 5 baldus gaminančių įmonių gaminių pardavimą.
Direktorė pasakojo, kad nuo „Šilutės baldų“ gamyklos per tą laiką neatitolo. Dirbdama Klaipėdoje ji kartą per mėnesį ar dažniau lankydavosi šioje įmonėje, turėjo čia ir savo kabinetą.
Į klausimą, ar save laiko gamybininke, ar vadybininke, „Šilutės baldų“ bendrovės vadovė A. Dijokienė atsakė turinti aukštąjį medienos apdirbimo inžinieriaus išsilavinimą, o kita specialybė susijusi su verslo finansais. Direktorė mano, kad ir gamybos, ir verslo sritys jai pažįstamos vienodai gerai.
„Džiaugiuosi šia įmone. Mane visuomet žavėjo jos galimybės ir kolektyvas. Tapusi „Šilutės baldų“ vadove stengsiuosi pritaikyti savo žinias ir patirtį, kad įmonė toliau augtų ir klestėtų. Man patinka nauji iššūkiai, su kuriais susidūriau sugrįžusi dirbti į Šilutę. Daug naujų atradimų, daug ko tenka išmokti. „Šilutės baldai“ tapo savotiška vadovų kalve. Mūsų įmonių grupėje dirba nemažai žmonių, kurie savo veiklą pradėjo Šilutėje. SBA auga ir plečiasi, reikėtų tęsti šią tradiciją ir nebijoti darbo vietų kaitos“, – sakė A. Dijokienė.
AB „Šilutės baldai“ vis plečiasi – pastaruoju metu įsigyta daug naujos technikos. Nuo sausio mėnesio investuota į medžio masyvo apdirbimo cecho įrangą. Visas operacijų ciklas sujungtas į vieną liniją ir labiau automatizuotas. Tai leidžia taupant žaliavas gaminti daugiau ir geresnės kokybės gaminius. Vienpusė kalibravimo linija bus sumontuota pirmame ceche, laukiama naujos apdailos purškimu linijos, nes turimos vienos pajėgumo nebepakanka.
Šiuo metu įmonėje dirba per 700 žmonių. Ar nauja technika ir technologijos nesumažins darbo vietų? Direktorė nuramina: „Taip neatsitiks. Galbūt kažkiek žmonių atliks vienoje vietoje, bet jų darbo rankų laukiama kituose gamybos procesuose. Tiems, kurie nori dirbti, darbo ir galimybių tobulėti užteks“, – patikino Asta Dijokienė
AB „Šilutės baldai“ vasaros atostogų metu priima padirbėti jaunimą – dažniausiai darbuotojų vaikus. Direktorė sakė, kad šios tradicijos bus laikomasi ir šiemet, tik dar nežinoma, kiek jaunuolių bus priimta. Paprastai jų būna apie 30. Anot A. Dijokienės, norinčių vasarą padirbėti jaunuolių pakanka ir tai džiugina. Kai kurie padirbėję vasarą, vėliau ateina čia nuolatiniam darbui.
„Jaunuoliai labai imlūs ir nesunkiai įsisavina gana sudėtingus technologinius procesus. Mes laukiame ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų. Turime kur mokyti būsimus darbuotojus, suteikiame galimybių tobulėti, kilti karjeros laiptais“, – pasakojo direktorė.
Pasak Astos Dijokienės, įmonėje sudarytos sąlygos kurti ir gaminti vis naujus produktus. AB „Šilutės baldai“ išsiskiria iš kitų SBA grupės įmonių galimybe ne tik siūlyti naujus gaminius, bet ir tobulinti esamus, gaminamus jau ilgesnį laiką. Į salę, kur surinkti baldų pavyzdžiai, atvažiuoja specialistų grupės ir sprendžia, ką galima patobulinti, pakeisti. Pavyzdžių salė tapo savotišku bandymų poligonu.
Šiuo metu įmonė gamina 85 pavadinimų gaminius, o sudėjus visus čia gaminamus produktus, susidarytų apie 150 jų rūšių. Esama baldų, kurie gaminami jau kelerius metus, tačiau daug ir naujų, kurie pradėti tiekti į rinką tik pernai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais imta gaminti dviejų apdailos rūšių miegamojo baldų kolekcija, skirta Didžiosios Britanijos rinkai. Gaminamos dviejų pavadinimų ir 5 skirtingų matmenų lovos. Pasiteiravus, ar į bent vieną iš jų tilptų Arvydas Sabonis, direktorė su šypsena atsakė: „Nelabai“. Užtat įmonė turi eksperimentinį barą, kur galima kurti nestandartinius gaminius, tad aprūpinti ir mūsų krepšinio legendą erdvia lova nebūtų sunku.
AB „Šilutės baldai“ savo darbuotojams organizuoja šventes ir renginius. Naujoji įmonės vadovė patikino, kad ši tradicija bus tęsiama. Šie metai „Šilutės baldams“ ypatingi – minimas įmonės 125-erių metų veiklos jubiliejus.
Ilgaamžiškumu „Šilutės baldai“ yra unikalūs. Kadangi įmonėje dirba daug šilutiškių, jų šeimų narių, tai ir savo gimtadienį AB „Šilutės baldai“ švęs kartu su Šilutės bendruomene. Asta Dijokienė dar neskubėjo atskleisti, kokios staigmenos laukia šventėje, tik paminėjo, kad į ją pakvies rugsėjo pradžioje.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite