Į pirmąją darbo vietą Asta Dijokienė sugrįžo vadove

Nuo balandžio akcinei bendrovei „Šilutės baldai“ vadovauja Asta Dijokienė. Savo darbinę veiklą šioje įmonėje pradėjusi 1996 metais, iš Rusnės kilusi A. Dijokienė vėl čia sugrįžusi dirbti bendrovės vadove stengiasi, kad įmonė išliktų viena geriausių SBA baldų kompanijos įmonių grupėje.

Į savo pirmąją darbovietę sugrįžusi Asta Dijokienė tikisi daug nuveikti bendrovės ir čia dirbančių žmonių labui.

Asta Dijokienė papasakojo, kad savo darbinę veiklą „Šilutės baldų“ bendrovėje pradėjo 1996 metais, dirbo gaminių technologe, yra tekę padirbėti ir meistre. 2004 m. buvo pakviesta dirbti į SBA koncerno padalinį Klaipėdoje, tad kas rytą tekdavo iš Šilutės vykti į uostamiestį. Pastaraisiais metais buvo SBA baldų kompanijos gamybos įmonių grupės pardavimų direktorė, atsakinga už visų 5 baldus gaminančių įmonių gaminių pardavimą.
Direktorė pasakojo, kad nuo „Šilutės baldų“ gamyklos per tą laiką neatitolo. Dirbdama Klaipėdoje ji kartą per mėnesį ar dažniau lankydavosi šioje įmonėje, turėjo čia ir savo kabinetą.
Į klausimą, ar save laiko gamybininke, ar vadybininke, „Šilutės baldų“ bendrovės vadovė A. Dijokienė atsakė turinti aukštąjį medienos apdirbimo inžinieriaus išsilavinimą, o kita specialybė susijusi su verslo finansais. Direktorė mano, kad ir gamybos, ir verslo sritys jai pažįstamos vienodai gerai.
„Džiaugiuosi šia įmone. Mane visuomet žavėjo jos galimybės ir kolektyvas. Tapusi „Šilutės baldų“ vadove stengsiuosi pritaikyti savo žinias ir patirtį, kad įmonė toliau augtų ir klestėtų. Man patinka nauji iššūkiai, su kuriais susidūriau sugrįžusi dirbti į Šilutę. Daug naujų atradimų, daug ko tenka išmokti. „Šilutės baldai“ tapo savotiška vadovų kalve. Mūsų įmonių grupėje dirba nemažai žmonių, kurie savo veiklą pradėjo Šilutėje. SBA auga ir plečiasi, reikėtų tęsti šią tradiciją ir nebijoti darbo vietų kaitos“, – sakė A. Dijokienė.
AB „Šilutės baldai“ vis plečiasi – pastaruoju metu įsigyta daug naujos technikos. Nuo sausio mėnesio investuota į medžio masyvo apdirbimo cecho įrangą. Visas operacijų ciklas sujungtas į vieną liniją ir labiau automatizuotas. Tai leidžia taupant žaliavas gaminti daugiau ir geresnės kokybės gaminius. Vienpusė kalibravimo linija bus sumontuota pirmame ceche, laukiama naujos apdailos purškimu linijos, nes turimos vienos pajėgumo nebepakanka.
Šiuo metu įmonėje dirba per 700 žmonių. Ar nauja technika ir technologijos nesumažins darbo vietų? Direktorė nuramina: „Taip neatsitiks. Galbūt kažkiek žmonių atliks vienoje vietoje, bet jų darbo rankų laukiama kituose gamybos procesuose. Tiems, kurie nori dirbti, darbo ir galimybių tobulėti užteks“, – patikino Asta Dijokienė
AB „Šilutės baldai“ vasaros atostogų metu priima padirbėti jaunimą – dažniausiai darbuotojų vaikus. Direktorė sakė, kad šios tradicijos bus laikomasi ir šiemet, tik dar nežinoma, kiek jaunuolių bus priimta. Paprastai jų būna apie 30. Anot A. Dijokienės, norinčių vasarą padirbėti jaunuolių pakanka ir tai džiugina. Kai kurie padirbėję vasarą, vėliau ateina čia nuolatiniam darbui.
„Jaunuoliai labai imlūs ir nesunkiai įsisavina gana sudėtingus technologinius procesus. Mes laukiame ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų. Turime kur mokyti būsimus darbuotojus, suteikiame galimybių tobulėti, kilti karjeros laiptais“, – pasakojo direktorė.
Pasak Astos Dijokienės, įmonėje sudarytos sąlygos kurti ir gaminti vis naujus produktus. AB „Šilutės baldai“ išsiskiria iš kitų SBA grupės įmonių galimybe ne tik siūlyti naujus gaminius, bet ir tobulinti esamus, gaminamus jau ilgesnį laiką. Į salę, kur surinkti baldų pavyzdžiai, atvažiuoja specialistų grupės ir sprendžia, ką galima patobulinti, pakeisti. Pavyzdžių salė tapo savotišku bandymų poligonu.
Šiuo metu įmonė gamina 85 pavadinimų gaminius, o sudėjus visus čia gaminamus produktus, susidarytų apie 150 jų rūšių. Esama baldų, kurie gaminami jau kelerius metus, tačiau daug ir naujų, kurie pradėti tiekti į rinką tik pernai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais imta gaminti dviejų apdailos rūšių miegamojo baldų kolekcija, skirta Didžiosios Britanijos rinkai. Gaminamos dviejų pavadinimų ir 5 skirtingų matmenų lovos. Pasiteiravus, ar į bent vieną iš jų tilptų Arvydas Sabonis, direktorė su šypsena atsakė: „Nelabai“. Užtat įmonė turi eksperimentinį barą, kur galima kurti nestandartinius gaminius, tad aprūpinti ir mūsų krepšinio legendą erdvia lova nebūtų sunku.
AB „Šilutės baldai“ savo darbuotojams organizuoja šventes ir renginius. Naujoji įmonės vadovė patikino, kad ši tradicija bus tęsiama. Šie metai „Šilutės baldams“ ypatingi – minimas įmonės 125-erių metų veiklos jubiliejus.
Ilgaamžiškumu „Šilutės baldai“ yra unikalūs. Kadangi įmonėje dirba daug šilutiškių, jų šeimų narių, tai ir savo gimtadienį AB „Šilutės baldai“ švęs kartu su Šilutės bendruomene. Asta Dijokienė dar neskubėjo atskleisti, kokios staigmenos laukia šventėje, tik paminėjo, kad į ją pakvies rugsėjo pradžioje.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite