Į pirmąją darbo vietą Asta Dijokienė sugrįžo vadove

Nuo balandžio akcinei bendrovei „Šilutės baldai“ vadovauja Asta Dijokienė. Savo darbinę veiklą šioje įmonėje pradėjusi 1996 metais, iš Rusnės kilusi A. Dijokienė vėl čia sugrįžusi dirbti bendrovės vadove stengiasi, kad įmonė išliktų viena geriausių SBA baldų kompanijos įmonių grupėje.

Į savo pirmąją darbovietę sugrįžusi Asta Dijokienė tikisi daug nuveikti bendrovės ir čia dirbančių žmonių labui.

Asta Dijokienė papasakojo, kad savo darbinę veiklą „Šilutės baldų“ bendrovėje pradėjo 1996 metais, dirbo gaminių technologe, yra tekę padirbėti ir meistre. 2004 m. buvo pakviesta dirbti į SBA koncerno padalinį Klaipėdoje, tad kas rytą tekdavo iš Šilutės vykti į uostamiestį. Pastaraisiais metais buvo SBA baldų kompanijos gamybos įmonių grupės pardavimų direktorė, atsakinga už visų 5 baldus gaminančių įmonių gaminių pardavimą.
Direktorė pasakojo, kad nuo „Šilutės baldų“ gamyklos per tą laiką neatitolo. Dirbdama Klaipėdoje ji kartą per mėnesį ar dažniau lankydavosi šioje įmonėje, turėjo čia ir savo kabinetą.
Į klausimą, ar save laiko gamybininke, ar vadybininke, „Šilutės baldų“ bendrovės vadovė A. Dijokienė atsakė turinti aukštąjį medienos apdirbimo inžinieriaus išsilavinimą, o kita specialybė susijusi su verslo finansais. Direktorė mano, kad ir gamybos, ir verslo sritys jai pažįstamos vienodai gerai.
„Džiaugiuosi šia įmone. Mane visuomet žavėjo jos galimybės ir kolektyvas. Tapusi „Šilutės baldų“ vadove stengsiuosi pritaikyti savo žinias ir patirtį, kad įmonė toliau augtų ir klestėtų. Man patinka nauji iššūkiai, su kuriais susidūriau sugrįžusi dirbti į Šilutę. Daug naujų atradimų, daug ko tenka išmokti. „Šilutės baldai“ tapo savotiška vadovų kalve. Mūsų įmonių grupėje dirba nemažai žmonių, kurie savo veiklą pradėjo Šilutėje. SBA auga ir plečiasi, reikėtų tęsti šią tradiciją ir nebijoti darbo vietų kaitos“, – sakė A. Dijokienė.
AB „Šilutės baldai“ vis plečiasi – pastaruoju metu įsigyta daug naujos technikos. Nuo sausio mėnesio investuota į medžio masyvo apdirbimo cecho įrangą. Visas operacijų ciklas sujungtas į vieną liniją ir labiau automatizuotas. Tai leidžia taupant žaliavas gaminti daugiau ir geresnės kokybės gaminius. Vienpusė kalibravimo linija bus sumontuota pirmame ceche, laukiama naujos apdailos purškimu linijos, nes turimos vienos pajėgumo nebepakanka.
Šiuo metu įmonėje dirba per 700 žmonių. Ar nauja technika ir technologijos nesumažins darbo vietų? Direktorė nuramina: „Taip neatsitiks. Galbūt kažkiek žmonių atliks vienoje vietoje, bet jų darbo rankų laukiama kituose gamybos procesuose. Tiems, kurie nori dirbti, darbo ir galimybių tobulėti užteks“, – patikino Asta Dijokienė
AB „Šilutės baldai“ vasaros atostogų metu priima padirbėti jaunimą – dažniausiai darbuotojų vaikus. Direktorė sakė, kad šios tradicijos bus laikomasi ir šiemet, tik dar nežinoma, kiek jaunuolių bus priimta. Paprastai jų būna apie 30. Anot A. Dijokienės, norinčių vasarą padirbėti jaunuolių pakanka ir tai džiugina. Kai kurie padirbėję vasarą, vėliau ateina čia nuolatiniam darbui.
„Jaunuoliai labai imlūs ir nesunkiai įsisavina gana sudėtingus technologinius procesus. Mes laukiame ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų. Turime kur mokyti būsimus darbuotojus, suteikiame galimybių tobulėti, kilti karjeros laiptais“, – pasakojo direktorė.
Pasak Astos Dijokienės, įmonėje sudarytos sąlygos kurti ir gaminti vis naujus produktus. AB „Šilutės baldai“ išsiskiria iš kitų SBA grupės įmonių galimybe ne tik siūlyti naujus gaminius, bet ir tobulinti esamus, gaminamus jau ilgesnį laiką. Į salę, kur surinkti baldų pavyzdžiai, atvažiuoja specialistų grupės ir sprendžia, ką galima patobulinti, pakeisti. Pavyzdžių salė tapo savotišku bandymų poligonu.
Šiuo metu įmonė gamina 85 pavadinimų gaminius, o sudėjus visus čia gaminamus produktus, susidarytų apie 150 jų rūšių. Esama baldų, kurie gaminami jau kelerius metus, tačiau daug ir naujų, kurie pradėti tiekti į rinką tik pernai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais imta gaminti dviejų apdailos rūšių miegamojo baldų kolekcija, skirta Didžiosios Britanijos rinkai. Gaminamos dviejų pavadinimų ir 5 skirtingų matmenų lovos. Pasiteiravus, ar į bent vieną iš jų tilptų Arvydas Sabonis, direktorė su šypsena atsakė: „Nelabai“. Užtat įmonė turi eksperimentinį barą, kur galima kurti nestandartinius gaminius, tad aprūpinti ir mūsų krepšinio legendą erdvia lova nebūtų sunku.
AB „Šilutės baldai“ savo darbuotojams organizuoja šventes ir renginius. Naujoji įmonės vadovė patikino, kad ši tradicija bus tęsiama. Šie metai „Šilutės baldams“ ypatingi – minimas įmonės 125-erių metų veiklos jubiliejus.
Ilgaamžiškumu „Šilutės baldai“ yra unikalūs. Kadangi įmonėje dirba daug šilutiškių, jų šeimų narių, tai ir savo gimtadienį AB „Šilutės baldai“ švęs kartu su Šilutės bendruomene. Asta Dijokienė dar neskubėjo atskleisti, kokios staigmenos laukia šventėje, tik paminėjo, kad į ją pakvies rugsėjo pradžioje.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite