Į pirmąją darbo vietą Asta Dijokienė sugrįžo vadove

Nuo balandžio akcinei bendrovei „Šilutės baldai“ vadovauja Asta Dijokienė. Savo darbinę veiklą šioje įmonėje pradėjusi 1996 metais, iš Rusnės kilusi A. Dijokienė vėl čia sugrįžusi dirbti bendrovės vadove stengiasi, kad įmonė išliktų viena geriausių SBA baldų kompanijos įmonių grupėje.

Į savo pirmąją darbovietę sugrįžusi Asta Dijokienė tikisi daug nuveikti bendrovės ir čia dirbančių žmonių labui.

Asta Dijokienė papasakojo, kad savo darbinę veiklą „Šilutės baldų“ bendrovėje pradėjo 1996 metais, dirbo gaminių technologe, yra tekę padirbėti ir meistre. 2004 m. buvo pakviesta dirbti į SBA koncerno padalinį Klaipėdoje, tad kas rytą tekdavo iš Šilutės vykti į uostamiestį. Pastaraisiais metais buvo SBA baldų kompanijos gamybos įmonių grupės pardavimų direktorė, atsakinga už visų 5 baldus gaminančių įmonių gaminių pardavimą.
Direktorė pasakojo, kad nuo „Šilutės baldų“ gamyklos per tą laiką neatitolo. Dirbdama Klaipėdoje ji kartą per mėnesį ar dažniau lankydavosi šioje įmonėje, turėjo čia ir savo kabinetą.
Į klausimą, ar save laiko gamybininke, ar vadybininke, „Šilutės baldų“ bendrovės vadovė A. Dijokienė atsakė turinti aukštąjį medienos apdirbimo inžinieriaus išsilavinimą, o kita specialybė susijusi su verslo finansais. Direktorė mano, kad ir gamybos, ir verslo sritys jai pažįstamos vienodai gerai.
„Džiaugiuosi šia įmone. Mane visuomet žavėjo jos galimybės ir kolektyvas. Tapusi „Šilutės baldų“ vadove stengsiuosi pritaikyti savo žinias ir patirtį, kad įmonė toliau augtų ir klestėtų. Man patinka nauji iššūkiai, su kuriais susidūriau sugrįžusi dirbti į Šilutę. Daug naujų atradimų, daug ko tenka išmokti. „Šilutės baldai“ tapo savotiška vadovų kalve. Mūsų įmonių grupėje dirba nemažai žmonių, kurie savo veiklą pradėjo Šilutėje. SBA auga ir plečiasi, reikėtų tęsti šią tradiciją ir nebijoti darbo vietų kaitos“, – sakė A. Dijokienė.
AB „Šilutės baldai“ vis plečiasi – pastaruoju metu įsigyta daug naujos technikos. Nuo sausio mėnesio investuota į medžio masyvo apdirbimo cecho įrangą. Visas operacijų ciklas sujungtas į vieną liniją ir labiau automatizuotas. Tai leidžia taupant žaliavas gaminti daugiau ir geresnės kokybės gaminius. Vienpusė kalibravimo linija bus sumontuota pirmame ceche, laukiama naujos apdailos purškimu linijos, nes turimos vienos pajėgumo nebepakanka.
Šiuo metu įmonėje dirba per 700 žmonių. Ar nauja technika ir technologijos nesumažins darbo vietų? Direktorė nuramina: „Taip neatsitiks. Galbūt kažkiek žmonių atliks vienoje vietoje, bet jų darbo rankų laukiama kituose gamybos procesuose. Tiems, kurie nori dirbti, darbo ir galimybių tobulėti užteks“, – patikino Asta Dijokienė
AB „Šilutės baldai“ vasaros atostogų metu priima padirbėti jaunimą – dažniausiai darbuotojų vaikus. Direktorė sakė, kad šios tradicijos bus laikomasi ir šiemet, tik dar nežinoma, kiek jaunuolių bus priimta. Paprastai jų būna apie 30. Anot A. Dijokienės, norinčių vasarą padirbėti jaunuolių pakanka ir tai džiugina. Kai kurie padirbėję vasarą, vėliau ateina čia nuolatiniam darbui.
„Jaunuoliai labai imlūs ir nesunkiai įsisavina gana sudėtingus technologinius procesus. Mes laukiame ne tik jaunimo, bet ir suaugusiųjų. Turime kur mokyti būsimus darbuotojus, suteikiame galimybių tobulėti, kilti karjeros laiptais“, – pasakojo direktorė.
Pasak Astos Dijokienės, įmonėje sudarytos sąlygos kurti ir gaminti vis naujus produktus. AB „Šilutės baldai“ išsiskiria iš kitų SBA grupės įmonių galimybe ne tik siūlyti naujus gaminius, bet ir tobulinti esamus, gaminamus jau ilgesnį laiką. Į salę, kur surinkti baldų pavyzdžiai, atvažiuoja specialistų grupės ir sprendžia, ką galima patobulinti, pakeisti. Pavyzdžių salė tapo savotišku bandymų poligonu.
Šiuo metu įmonė gamina 85 pavadinimų gaminius, o sudėjus visus čia gaminamus produktus, susidarytų apie 150 jų rūšių. Esama baldų, kurie gaminami jau kelerius metus, tačiau daug ir naujų, kurie pradėti tiekti į rinką tik pernai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais imta gaminti dviejų apdailos rūšių miegamojo baldų kolekcija, skirta Didžiosios Britanijos rinkai. Gaminamos dviejų pavadinimų ir 5 skirtingų matmenų lovos. Pasiteiravus, ar į bent vieną iš jų tilptų Arvydas Sabonis, direktorė su šypsena atsakė: „Nelabai“. Užtat įmonė turi eksperimentinį barą, kur galima kurti nestandartinius gaminius, tad aprūpinti ir mūsų krepšinio legendą erdvia lova nebūtų sunku.
AB „Šilutės baldai“ savo darbuotojams organizuoja šventes ir renginius. Naujoji įmonės vadovė patikino, kad ši tradicija bus tęsiama. Šie metai „Šilutės baldams“ ypatingi – minimas įmonės 125-erių metų veiklos jubiliejus.
Ilgaamžiškumu „Šilutės baldai“ yra unikalūs. Kadangi įmonėje dirba daug šilutiškių, jų šeimų narių, tai ir savo gimtadienį AB „Šilutės baldai“ švęs kartu su Šilutės bendruomene. Asta Dijokienė dar neskubėjo atskleisti, kokios staigmenos laukia šventėje, tik paminėjo, kad į ją pakvies rugsėjo pradžioje.

Vaidotas VILKAS

Hits: 131

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite