Į pašto dėžutes krenta lankstinukai su Šilutės r. savivaldybės 2019-2020 m. ataskaita

Pandemija ir dėl COVID-19 ligos plitimo, tebegaliojančio karantino Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, ko gero, kovą, kaip buvo įprasta kasmet, negalės vykti į seniūnijas, susitikti su gyventojais ir atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Savivaldybės vadovų ankstesnių metų ataskaita Gardame. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Anot Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko, šių dienų aplinkybės verčia keisti planus ir rinktis kitokią ataskaitos formą ir būdą. Tiesa, po kovą rengiamų susitikimų su seniūnijų gyventojais balandį Savivaldybės taryba svarstydavo ataskaitą ir priimdavo sprendimą: pritarti ar nepritarti.

Susitikimuose dalyvaudavo meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narių, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas ar atstovas, Savivaldybės įmonių vadovai ir kt. Visi pateikdavo gyventojams svarbių žinių, pristatydavo nuveiktus darbus, atsakydavo į klausimus. Gyventojai turėdavo pageidavimų, siūlymų, kurie dažnai atsidurdavo naujų darbų planuose.

Sunku prognozuoti, ar šį kovą bus atšauktas karantinas ir leista rengti susitikimus su gyventojais. Todėl Savivaldybė pasiruošė ir kitokiam ataskaitos būdui: rajono gyventojams platinami lankstinukai su informacija, ką 2019-2020 metais nuveikė Savivaldybės taryba ir jos valdančioji dauguma. Dabartinės kadencijos politikų Taryba dirba nuo 2019 metų balandžio 25 d.

2020 metų Kovo 11-osios švęsti susibūrus jau nepavyko: buvo paskelbtas karantinas, o nuo lapkričio 7 d. – antrasis karantinas. Atsisakyta susibūrimų, todėl nevyko seniūnijų šventės, išskyrus vieną kitą. Karantinų metu Savivaldybės taryba dirbo ir dabar dirba nuotoliniu būdu. Tiek 2020 metais, tiek šių metų du pirmuosius mėnesius karantinai atskyrė valdžią nuo rinkėjų.

Peržvelgus išleistą ataskaitos lankstinuką, vargu ar pasakytumei, kad darbai sustojo. Savivaldybės parengtų projektų ir atliktų darbų gausu: surašyta, kas padaryta kiekvienoje seniūnijoje, išvardinti projektai ir investicijos, pristatyta socialinė globa, švietimo, kultūros, sportininkų ir jaunimo veikla, aplinkosaugos, žemės ūkio reikalai, Savivaldybei pavaldžių medicinos įstaigų pokyčiai, savivaldos aktualijos. Įdomu peržvelgti ir skaičius: kiek lėšų įsisavinta 2019-2020 metais, kam jų teko.

Šio leidinio sudarytojas R. Eglinskas informavo, kad gyventojai gaus beveik 14 tūkst. šių lankstinukų. Vieno išleidimas Savivaldybei kainavo 32 ct.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite