Į pašto dėžutes krenta lankstinukai su Šilutės r. savivaldybės 2019-2020 m. ataskaita

Pandemija ir dėl COVID-19 ligos plitimo, tebegaliojančio karantino Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, ko gero, kovą, kaip buvo įprasta kasmet, negalės vykti į seniūnijas, susitikti su gyventojais ir atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Savivaldybės vadovų ankstesnių metų ataskaita Gardame. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Anot Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko, šių dienų aplinkybės verčia keisti planus ir rinktis kitokią ataskaitos formą ir būdą. Tiesa, po kovą rengiamų susitikimų su seniūnijų gyventojais balandį Savivaldybės taryba svarstydavo ataskaitą ir priimdavo sprendimą: pritarti ar nepritarti.

Susitikimuose dalyvaudavo meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narių, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas ar atstovas, Savivaldybės įmonių vadovai ir kt. Visi pateikdavo gyventojams svarbių žinių, pristatydavo nuveiktus darbus, atsakydavo į klausimus. Gyventojai turėdavo pageidavimų, siūlymų, kurie dažnai atsidurdavo naujų darbų planuose.

Sunku prognozuoti, ar šį kovą bus atšauktas karantinas ir leista rengti susitikimus su gyventojais. Todėl Savivaldybė pasiruošė ir kitokiam ataskaitos būdui: rajono gyventojams platinami lankstinukai su informacija, ką 2019-2020 metais nuveikė Savivaldybės taryba ir jos valdančioji dauguma. Dabartinės kadencijos politikų Taryba dirba nuo 2019 metų balandžio 25 d.

2020 metų Kovo 11-osios švęsti susibūrus jau nepavyko: buvo paskelbtas karantinas, o nuo lapkričio 7 d. – antrasis karantinas. Atsisakyta susibūrimų, todėl nevyko seniūnijų šventės, išskyrus vieną kitą. Karantinų metu Savivaldybės taryba dirbo ir dabar dirba nuotoliniu būdu. Tiek 2020 metais, tiek šių metų du pirmuosius mėnesius karantinai atskyrė valdžią nuo rinkėjų.

Peržvelgus išleistą ataskaitos lankstinuką, vargu ar pasakytumei, kad darbai sustojo. Savivaldybės parengtų projektų ir atliktų darbų gausu: surašyta, kas padaryta kiekvienoje seniūnijoje, išvardinti projektai ir investicijos, pristatyta socialinė globa, švietimo, kultūros, sportininkų ir jaunimo veikla, aplinkosaugos, žemės ūkio reikalai, Savivaldybei pavaldžių medicinos įstaigų pokyčiai, savivaldos aktualijos. Įdomu peržvelgti ir skaičius: kiek lėšų įsisavinta 2019-2020 metais, kam jų teko.

Šio leidinio sudarytojas R. Eglinskas informavo, kad gyventojai gaus beveik 14 tūkst. šių lankstinukų. Vieno išleidimas Savivaldybei kainavo 32 ct.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite