Į pašto dėžutes krenta lankstinukai su Šilutės r. savivaldybės 2019-2020 m. ataskaita

Pandemija ir dėl COVID-19 ligos plitimo, tebegaliojančio karantino Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, ko gero, kovą, kaip buvo įprasta kasmet, negalės vykti į seniūnijas, susitikti su gyventojais ir atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Savivaldybės vadovų ankstesnių metų ataskaita Gardame. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Anot Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko, šių dienų aplinkybės verčia keisti planus ir rinktis kitokią ataskaitos formą ir būdą. Tiesa, po kovą rengiamų susitikimų su seniūnijų gyventojais balandį Savivaldybės taryba svarstydavo ataskaitą ir priimdavo sprendimą: pritarti ar nepritarti.

Susitikimuose dalyvaudavo meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narių, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas ar atstovas, Savivaldybės įmonių vadovai ir kt. Visi pateikdavo gyventojams svarbių žinių, pristatydavo nuveiktus darbus, atsakydavo į klausimus. Gyventojai turėdavo pageidavimų, siūlymų, kurie dažnai atsidurdavo naujų darbų planuose.

Sunku prognozuoti, ar šį kovą bus atšauktas karantinas ir leista rengti susitikimus su gyventojais. Todėl Savivaldybė pasiruošė ir kitokiam ataskaitos būdui: rajono gyventojams platinami lankstinukai su informacija, ką 2019-2020 metais nuveikė Savivaldybės taryba ir jos valdančioji dauguma. Dabartinės kadencijos politikų Taryba dirba nuo 2019 metų balandžio 25 d.

2020 metų Kovo 11-osios švęsti susibūrus jau nepavyko: buvo paskelbtas karantinas, o nuo lapkričio 7 d. – antrasis karantinas. Atsisakyta susibūrimų, todėl nevyko seniūnijų šventės, išskyrus vieną kitą. Karantinų metu Savivaldybės taryba dirbo ir dabar dirba nuotoliniu būdu. Tiek 2020 metais, tiek šių metų du pirmuosius mėnesius karantinai atskyrė valdžią nuo rinkėjų.

Peržvelgus išleistą ataskaitos lankstinuką, vargu ar pasakytumei, kad darbai sustojo. Savivaldybės parengtų projektų ir atliktų darbų gausu: surašyta, kas padaryta kiekvienoje seniūnijoje, išvardinti projektai ir investicijos, pristatyta socialinė globa, švietimo, kultūros, sportininkų ir jaunimo veikla, aplinkosaugos, žemės ūkio reikalai, Savivaldybei pavaldžių medicinos įstaigų pokyčiai, savivaldos aktualijos. Įdomu peržvelgti ir skaičius: kiek lėšų įsisavinta 2019-2020 metais, kam jų teko.

Šio leidinio sudarytojas R. Eglinskas informavo, kad gyventojai gaus beveik 14 tūkst. šių lankstinukų. Vieno išleidimas Savivaldybei kainavo 32 ct.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite