Į pašto dėžutes krenta lankstinukai su Šilutės r. savivaldybės 2019-2020 m. ataskaita

Pandemija ir dėl COVID-19 ligos plitimo, tebegaliojančio karantino Šilutės rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, ko gero, kovą, kaip buvo įprasta kasmet, negalės vykti į seniūnijas, susitikti su gyventojais ir atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Savivaldybės vadovų ankstesnių metų ataskaita Gardame. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Anot Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko, šių dienų aplinkybės verčia keisti planus ir rinktis kitokią ataskaitos formą ir būdą. Tiesa, po kovą rengiamų susitikimų su seniūnijų gyventojais balandį Savivaldybės taryba svarstydavo ataskaitą ir priimdavo sprendimą: pritarti ar nepritarti.

Susitikimuose dalyvaudavo meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius ir jo pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narių, Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas ar atstovas, Savivaldybės įmonių vadovai ir kt. Visi pateikdavo gyventojams svarbių žinių, pristatydavo nuveiktus darbus, atsakydavo į klausimus. Gyventojai turėdavo pageidavimų, siūlymų, kurie dažnai atsidurdavo naujų darbų planuose.

Sunku prognozuoti, ar šį kovą bus atšauktas karantinas ir leista rengti susitikimus su gyventojais. Todėl Savivaldybė pasiruošė ir kitokiam ataskaitos būdui: rajono gyventojams platinami lankstinukai su informacija, ką 2019-2020 metais nuveikė Savivaldybės taryba ir jos valdančioji dauguma. Dabartinės kadencijos politikų Taryba dirba nuo 2019 metų balandžio 25 d.

2020 metų Kovo 11-osios švęsti susibūrus jau nepavyko: buvo paskelbtas karantinas, o nuo lapkričio 7 d. – antrasis karantinas. Atsisakyta susibūrimų, todėl nevyko seniūnijų šventės, išskyrus vieną kitą. Karantinų metu Savivaldybės taryba dirbo ir dabar dirba nuotoliniu būdu. Tiek 2020 metais, tiek šių metų du pirmuosius mėnesius karantinai atskyrė valdžią nuo rinkėjų.

Peržvelgus išleistą ataskaitos lankstinuką, vargu ar pasakytumei, kad darbai sustojo. Savivaldybės parengtų projektų ir atliktų darbų gausu: surašyta, kas padaryta kiekvienoje seniūnijoje, išvardinti projektai ir investicijos, pristatyta socialinė globa, švietimo, kultūros, sportininkų ir jaunimo veikla, aplinkosaugos, žemės ūkio reikalai, Savivaldybei pavaldžių medicinos įstaigų pokyčiai, savivaldos aktualijos. Įdomu peržvelgti ir skaičius: kiek lėšų įsisavinta 2019-2020 metais, kam jų teko.

Šio leidinio sudarytojas R. Eglinskas informavo, kad gyventojai gaus beveik 14 tūkst. šių lankstinukų. Vieno išleidimas Savivaldybei kainavo 32 ct.

Hits: 225

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite